Злив води з пральної машини

У більшості випадків припинення прання до закінчення програмного циклу не обіцяє нічого хорошого. Однак, перш ніж приступити до з'ясування причин виникнення неполадки та усунення можливих проблем, необхідно розібратися з першою з них – повним баком води.

пральна машина

Для багатьох людей це завдання, як злити воду з пральної машини, може дійсно виявитися не по зубах. Хоча, насправді, впоратися з нею під силу й поодинці. Головне, знати як!

як злити воду з пральної машини

У яких випадках це знадобиться

Проблеми необхідно вирішувати у міру їхньої появи. Сама по собі відмова пральної машини неприємна, але слід розуміти, що ламається будь-яка техніка: і старий корейський самсунг, і новий італійський індезит. Якщо на табло (або на індикаторі) не з'являється код помилки, то є шанс, що все вдасться виправити самостійно.

дисплей

Зазвичай примусове зливання не потрібно при штатній роботі. Втім, ситуації бувають різні, наприклад, перебої з електрикою, тоді як білизна вже практично випрана. Хоча, задля справедливості слід зазначити, що в більшості випадків це все-таки пов'язано з якою-небудь несправністю.

як злити воду зі прання

Зверніть увагу! Крім технічних поломок, існує ще така річ, як людський фактор, який може виявитися, наприклад, помилкою при виборі програми. Малоймовірно, але все ж…

прання в пральній машині

прання у пральній машині фото

прання в пральній машині ідеї

прання в пральній машині фото ідеї

Як примусово злити воду з пральної машини

Насамперед, слід спробувати перезапустити програму. Крім того, з недавнього часу сучасні машини стали оснащуватися додатковою опцією примусового зливу, тому перше, що потрібно зробити – задіяти її. Якщо нічого не допомагає, тоді варто готуватися до зливу води вручну: відключити машину від електромережі і перекрити воду.

вимкнути пральну від мережі

Необхідно мати на увазі, що найчастіше ця процедура супроводжується попаданням значної кількості рідини на підлогу. Тому бажано заздалегідь підшукати тазик, ганчірки та очистити простір поруч із машинкою, щоб нічого не заважало розбиратися із проблемою.

пральна машина не зливає воду

Використовуючи зливний шланг

Так як пральна машинка зламалася злити воду в такий спосіб, буде найоптимальнішим варіантом. Для цього потрібно вивільнити шланг із утримуючих хомутів і покласти його на підлогу – вона повинна піти самопливом. Якщо це сталося, кінець шланга потрібно швидко покласти в тазик, після чого почекати, поки барабан спорожніє.

злити воду через шланг

Важливо! Останнім часом багато виробників стали мати зливний шлаг за спеціальною схемою кріплення, що перешкоджає випадковому догляду води в процесі прання – так звана захисна петля. Вона знаходиться всередині корпусу, внаслідок чого такий варіант зливу буде неможливим.

злив води при поломці

Використовуючи дренажний фільтр

У цьому випадку злити воду можна через равлик дренажного фільтра. Перед тим як відкручувати кришку, рекомендується трохи підняти той край машини, де знаходиться отвір і підсунути під нього тазик або миску з низькими бортами. Щоб не тримати машину на вазі, її допускається притулити до стіни. Після того, як кришка фільтра зрушить з місця, вода прямує вниз.

злити воду зі пралки

Злив у пральній машині через аварійний шланг

Подібний шланг є не у всіх моделей. Але якщо він є, це суттєво полегшує завдання. Зазвичай він розташовується під декоративною кришкою, поряд із горловиною, де встановлений зливний фільтр.

Для видалення води потрібно витягнути аварійний шланг на максимально можливу відстань, зняти запобіжний ковпачок і направити вільний кінець у ємність. Щоб вода пішла повністю, може знадобитися якийсь час.

аварійний шланг

Як злити воду з пральної машини безпосередньо

Якщо ніякий інший спосіб не допоміг, залишається рішення «в лоб» – відчинити дверцята. Зрозуміло, що значна кількість води проллється на підлогу, тому необхідно підготуватися заздалегідь і швидко її нейтралізувати.

Щоб зменшити ступінь розливу, варто подати машину назад таким чином, щоб передня панель знаходилася під кутом до поверхні підлоги. Відкривши дверцята, воду потрібно вичерпати невеликим кухлем або дрібним ковшком. При цьому повністю забрати її не вдасться.

злити воду через люк

Через зливний патрубок

Найважчий спосіб і може підійти не всім. Так як злити воду з пральної машини іншими способами не вдалося, цей варіант пропонує демонтаж задньої панелі для того, щоб дістатися до зливного патрубка, що йде від барабана до помпи. Після того, як вдасться організувати доступ до патрубка, його потрібно зняти з помпи.

зливний патрубок

Примусовий злив у пральній машині: причини неприємностей

Серед найбільш поширених поломок, що призводять до відмови зливати воду, можна відзначити такі:

  1. Корок у дренажній системі. Це може бути засмічення як фільтра, так і патрубка шланга зливного в місці підключення до каналізації.
  2. Поломка зливної помпи. Частково походить з першого пункту, але може бути викликана з інших причин.
  3. Несправність датчиків. Автоматична відмова зливати воду при виході з експлуатації датчика рівня або тиску.
  4. Несправності у блоці управління. Найнеприємніший вид несправностей, оскільки вимагає заміни електронної плати, яка не завжди буває в наявності.

засмічення зливного шлангу

засмічення фільтра

засмічення патрубка

модуль електронного керування

Справна машина-автомат: правильний догляд

Щоб у майбутньому не ламати голову як злити воду, а пральна машинка не ламалася, слід дотримуватись кількох простих правил:

  • Очищення одягу від сміття, особливо кишень.
  • Після прання пуховиків, хутряних виробів або подушок обов'язково потрібно перевірити зливний фільтр.
  • Намагатися не допускати попадання всередину дрібних предметів, наприклад, гачків від завіс.
  • Регулярно очищати барабан, лоток для порошку та гумовий ущільнювач на дверцятах.
  • Проводити профілактичну обробку засобом, що перешкоджає утворенню накипу.

перевірка кишень

як почистити фільтр

чищення барабана

засіб від накипу

Безперечно, будь-яка несправність – неприємна. Однак володіючи достатніми навичками можна звести кількість проблем до мінімуму, залишивши фахівцям те, з чим справитися не вдається. Тому знання того, як злити воду з пральної машини знадобиться не тільки для того, щоб дістати білизну, що «застрягла», а й дозволить пошукати причину неполадки, яка цілком може виявитися дрібницею.

експлуатація пральної машини

Відео: як злити воду з пральної машини

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар