Зі скільки дитині можна спати на подушці

Правильний та здоровий сон новонародженої дитини та немовляти віком до 2-3 років – це важливе питання, яке батьки мають вирішити правильно. Від правильно організованого ліжечка та коляски залежить багато факторів, і міцний сон – це не найголовніше. Найважливіше здоров'я малюка та його безпека. Тому батьки повинні точно знати, на яке ліжко укласти немовля спати і з якого віку можна класти на спальне місце подушку.

вибираємо подушку дитині

Чи потрібна подушка для немовляти

Незважаючи на те, що численні виробники дитячих товарів у рекламних акціях запевняють батьків, що подушка для дитини наймолодшого віку допоможе їй міцно спати, правильно формувати кістки черепа та хребет – це твердження не більше ніж рекламна акція. Насправді, на запитання молодих та недосвідчених батьків про те, чи потрібна дитині подушка, педіатри однозначно стверджують – ні.

немовлят

малюк спить

дитина

дитина спить

Зумовлено це твердження кількома моментами:

 • По-перше, доросла людина користується даним виробом для того, щоб спати у різних позах, у тому числі на боці. Саме укладаючись набік, подушка стає максимально затребуваною. Адже, у цьому випадку, відстань від вуха до плеча та передпліччя досить суттєва. І потрібна подушка, щоб у позі на боці скоротити цю дистанцію.

  Маленька ж дитина, особливо немовлят до віку в 1 рік, спить тільки на спині. Тому йому подушка не потрібна.

 • Ще один фактор, який говорить на користь того, щоб не використовувати подушку для сну новонародженої дитини – це можливість виминання виробу. Таким чином, складки, що утворюються, можуть заважати малюку і робити сон дискомфортним.

  Але, мабуть, найголовнішим моментом є можливість удушення немовляти. Педіатри, з погляду безпеки, рекомендую до віку в 1,5-2 роки не використовувати жодних додаткових виробів у ліжечку, включаючи подушку, щоб укласти малюка спати.

сон дитини

У ліжечко

Для того, щоб укласти малюка спати в ліжечко, лікарі категорично не рекомендують використовувати будь-які подушки, включаючи ортопедичні. Під повною забороною цей виріб перебуває до 12 місяців. Але, з метою збереження здоров'я спини, недопущення проблем із шийним відділом хребта та зниження ризику утворення вивиху шиї – виключити подушку у ліжечку необхідно до досягнення віку у 24 місяці.

малюк у ліжечку

У візок

Що ж до дитячої прогулянкової коляски, то тут допускається використання плоского виробу, загальна висота якого має бути близько 5 мм. Тільки на таку плоску подушку можна укладати немовля під час прогулянок на вулиці.

жорсткість подушки для новонароджених

З якого віку малюка можна класти на подушку

Але якщо для малюків не можна використовувати подушку під час сну, то у багатьох батьків виникає питання, коли можна подушку дитині підкласти під голову в ліжечку та колясці.

вік дитини

Педіатри рекомендують робити це у таких випадках:

 • Коли дитина вже вміє самостійно вставати, сідає та впевнено ходити. Тобто, коли він стає більш самостійним, рухливим і може сам посунути або прибрати виріб. Це відбувається приблизно в 24 місяці.
 • Можна використовувати подушку для сну, якщо дитина її потребує. Але, як правило, це виникає у тому випадку, якщо у малюка є ортопедичні проблеми. Вироби у тому, щоб покласти голову у разі використовуються специфічні. Їх прописує лікар ортопед, виходячи з тих чи інших проблем із опорно-руховим апаратом у малюка.

дитина на подушці

Коли подушка необхідна

Враховуючи певні проблеми, які можуть виникнути у малюка з різних причин, дитяча подушка може бути рекомендована з раннього терміну. У цьому випадку батьки повинні прислухатися виключно до порад лікаря та дотримуватися їх рекомендацій. Недозволено робити вибір, ґрунтуючись на маркетингових ходах продавців та рекламі.

необхідність подушки

Ось, з якого віку дитина спить на подушці за наявності тих чи інших проблем із здоров'ям. З будь-якого віку, включаючи новонароджений період життя, якщо є такі захворювання або схильність до них:

 • Існує проблема з шийним відділом хребта у вигляді кривошиї.
 • Коли кривошия ще не сформувалася, але у дитини була травма шийного відділу хребта або є схильність до розвитку цієї недуги. Як правило, це діти з неврологічними проблемами, зниженим або підвищеним тонусом м'язів шийних. У цьому випадку рекомендації щодо застосування подушок дає лікар-невропатолог.
 • Також, можна використовувати дані вироби для немовляти, якщо у нього є тенденція до зригування. Найчастіше у разі використовується спеціальна подушка як підставки. Вона має трикутну форму з торцевої сторони. Дитина на неї укладається, починаючи від стегнового суглоба. Таким чином, дитина всім тілом приймає похилий стан приблизно в 10°. Таким чином, весь шлунково-кишковий тракт знаходиться в похилому горизонтальному положенні, що перешкоджає утворенню процесу відрижки.
 • Також, коли м'язова система дитини страждає від гіпер-або гіпотонусу, допускається використання подушки. У такому разі, як у принципі, і у всіх попередніх, рекомендації щодо використання виробу дає виключно лікар, спираючись на стан маленького пацієнта.

малюк спить

малюк

спляча дитина

малюк у ліжечку

Як правильно вибрати дитячу подушку

На вибір дитячого виробу для сну впливає відразу кілька параметрів. Спробуємо розібрати їх докладніше.

Після досягнення віку 24 місяці, можна вибрати стандартну подушку. Може бути квадратної чи прямокутної форми.

правильний вибір подушки

А ось із погляду наповнювача існує вибір. Це може бути вовна, яка дає комфортні відчуття, так як має належний рівень теплопровідності і влітку, і взимку. З пухом і пером варто почекати, оскільки цей наповнювач може викликати алергійну реакцію. До того ж, такий виріб важко доглядати і в ньому, з часом, можуть розлучатися пилові кліщі або інші комахи. Якщо віддати перевагу синтетичному набивці, необхідно точно вивчити склад і переконатися в рівні її якості та відсутності алергічних реакцій.

набивка для подушки

Другий момент, на який необхідно звернути увагу, – це чохол. Він має бути виготовлений виключно з натуральних тканин. Це важливо, оскільки вони добре вбирають вологу, дозволяючи тілу дихати. Також вони не електризуються і є екологічно чистими. Синтетичні матерії неприпустимі у дитячому ліжку.

дівчинка спить

Якщо ж розглянути той випадок, коли дитина повинна спати на спеціальній подушці, яка призначена на рекомендацію лікаря, тут існують інші принципи вибору. На вибір, залежно від проблеми зі здоров'ям, пропонуються анатомічні чи ортопедичні подушки із заглибленням для голови. За формою вони нагадують метелика. Похила надає потрібний кут тілу. Але, в цьому випадку, необхідно розташовувати подушку в ліжечку так, щоб унеможливити скочування дитини з її краю на матрацик. Тому що це може призвести до травмування шиї та голови. Існує ще й позиційні подушки, які фіксують не лише голову дитини під певним дуже малим кутом, а й бічні борти, які фіксують тіло у певному положенні.

спеціальна подушка

Враховуючи всі ці особливості, у кожному конкретному випадку можна підібрати необхідний виріб для сну дитини, щоб забезпечити його комфорт. Але враховувати при цьому, скільки років малюку і які проблеми зі здоров'ям можливо у нього є або він схильний до їхнього розвитку.

малюк на подушці

подушка для ліжечка

становище під час сну

сплячий малюк

Думка доктора Комаровського

Доктор Комаровський, як і більшість лікарів педіатрів, рекомендує батькам звертати увагу на здоров'я малюка. Якщо у дитини відсутні проблеми, то зі скільки місяців можна класти дитину на подушку, вибирати самим батькам, але орієнтуючись виключно на інтервал від 1,5 до 2 років.

діти

У решті випадків Комаровський рекомендує враховувати стан здоров'я малюка, радитися з кількома фахівцями і лише після цього підбирати конкретний виріб. До того ж, перш ніж купити ту чи іншу подушку, звернути увагу на виробника, склад та матеріали. У жодному разі не допускати використання неякісних виробів від неперевіреного виробника. В іншому випадку це може негативно позначитися на здоров'ї, міцності сну та на загальному стані дитини.

подушка для дитини

Після того, як подушка куплена і покладена в ліжечко або коляску для дитини, дивитися на її реакцію. Він повинен на ній висипатись, неприпустиме відчуття дискомфорту. До того ж батьки повинні звернути увагу на відсутність алергії на шкірі дитини на ті матеріали, з яких виготовлено виріб для сну.

Відео: з якого віку дитині можна спати на подушці

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар