Застосування та вибір ламбрекенів в інтер'єрі кімнати

Ламбрекеном називають декоративний елемент, що прикрашає верхню частину віконного отвору. На відміну від штори, ця деталь розташовується горизонтально у верхній частині вікна або щільно стелі, по всій ширині вікна або стіни, а не звисає вниз по вертикалі. Ламбрекен використовується для надання оформлення віконного отвору завершеного вигляду. З його допомогою вирішують деякі візуальні завдання у дизайні інтер'єру. Наприклад, корекція пропорцій кімнати чи вікна. Цей красивий елемент декору, як правило, займає 1/5 висоти полотна штор, проте є найвиднішим і одним з основних акцентів дизайну інтер'єру.

підбір тюлю

Перевагою Ламбрекена можна назвати його універсальне застосування. Є різновиди, які підходять не лише для прикраси вікна. Їх можна використовувати як стильний елемент прикраси дверних отворів. У деяких випадках ламбрекен використовують як ліжкові балдахіни. Вироби використовуються не тільки в домашніх інтер'єрах, а й у громадських місцях. Наприклад, ними прикрашають портали театральних, концертних, камерних залів. Але в цій статті ми розглянемо, що таке ламбрекен, його застосування саме в домашніх умовах. Ви дізнаєтеся, які різновиди та моделі застосовуються в дизайні приміщень, а також які матеріали, кольори та стилі слід враховувати при виборі виробів.

грецькі штори у вітальні

Це цікаво! Ламбрекени були придумані в 15 ст. Спочатку їх використовували для захисту від протягів, а також як маскувальний елемент, який приховує карнизи.

Плюси

Ламбрекени на вікна в порівнянні з римськими шторами мають не таку довгу історію. Але анітрохи не поступаються популярністю. Причиною цього є численні переваги застосування ламбрекенів в оформленні інтер'єрів. Перерахуємо деякі з них:

 • Ці елементи, незважаючи на свій невеликий розмір, пожвавлюють загальний дизайн приміщення.
 • З їхньою допомогою можна сховати вади віконного отвору (якщо вікно вузьке, за рахунок ламбрекенів його можна візуально розширити).
 • При правильному підборі дизайну, тканини та варіанта драпірування можна приховати нерівності чи непропорційність стін, стелі.
 • Наявність цього елемента надає приміщенню, оформленому в класичних напрямках, більш розкішний вигляд.
 • Сьогодні в магазинах представлено велику різноманітність моделей ламбрекенів, що дає можливість вибору виробу, що підходить під будь-який стиль приміщення.

ламбрекени з підхватами на шторах кантрі

Порада. Ламбрекен має бути гармонійною частиною інтер'єру. Враховуйте палітру кольорів, загальну стилістику приміщення, щоб кімната не перетворилася на помпезні покої а ля мадам Помпадур.

Мінуси

Важко знайти мінуси виробу, який має попит протягом більш ніж п'яти століть. Але такі є. Комплекти фіранок із ламбрекенами коштують недешево. Самостійне пошиття або на замовлення теж не дуже допоможе заощадити сімейний бюджет. Створення ламбрекена – копітка робота, до того ж матеріал і аксесуари обійдуться набагато дешевше готових виробів.

стильний інтер'єр

Види ламбрекенів (з картинками)

З моменту створення ламбрекени зазнали чимало змін, пов'язаних із зародженням того чи іншого стилю мистецтва, що незмінно відбивалося на вимогах оформлення інтер'єру. Іноді виникали нові дизайнерські ідеї.

бандо

Сьогодні ламбрекен вже не асоціюється з розкішшю палацу чи аристократичних маєтків. Він знайшов своє застосування і в сучасних напрямках, таких як:

 • Модерн.
 • Арт деко.
 • Хай тек.
 • Мінімалізм.
 • Лофт (вкрай рідко).

розкішний ламбрекен

У виборі відповідного виробу головну роль відіграє матеріал та колір виробу. Сьогодні в магазинах можна зустріти моделі різної палітри кольорів. Деякі відрізняються не лише за кольором, а й декором. Різноманітні та розміри виробів. Можна легко знайти ламбрекен як для великого, так і маленького віконного отвору. За типом матеріалів ламбрекени діляться на кілька видів, про які ви дізнаєтесь далі. У статті також представлені найпоширеніші в галузі дизайну варіанти ламбрекенів, а також численні фото та картинки, на яких наочно продемонстровано застосування цих виробів в оформленні інтер'єрів кімнат різного призначення.

підбір ламбрекену

Жорсткі

Томас Чіппендейл – людина, якій ми завдячуємо появою жорсткого виду ламбрекенів. Спочатку старовинні вироби виготовлялися із дерева. До речі, деревина досі використовується під час виробництва ламбрекенів. Дерев'яні ламбрекени – популярне рішення в англійському та російському стилі. Але сьогодні замість дерева у виробництві ламбрекенів використовуються тверді види нетканих полотен та матеріалів. Цей вид ламбрекенів отримав назву “бандо”.

Перевага жорстких виробів у необмеженому виборі кольорової гами. Їх часто комбінують з жалюзі, тому що щільність у обох видів виробів досить схожа. Застосування жорстких ламбрекенів та варіанти комбінації із фіранками представлені на фото.

жорсткий ламбрекен

М'які

З назви зрозуміло, що вироби виготовляються із тканини. Залежно від вимог дизайну можна використовувати легкі, невагомі матеріали, навіть тюль, а також щільніші гобелен, парчу, оксамит тощо. Перевага м'яких ламбрекенів полягає у різноманітності варіантів комбінування та дизайну. Такі вироби легше та зручніше драпірувати, надавати їм різні форми. І вони виглядають більш по-домашньому на відміну від своїх жорстких аналогів.

Якщо оформити складки у вигляді буфів чи фестонів, ламбрекени додадуть приміщенню сільського шарму та затишку. Варіанти застосування ламбрекенів із тканих матеріалів ви можете переглянути у фотогалереї.

м'який ламбрекен

Ажурне бандо

Якщо ви хочете надати особливої елегантності, шарму та вишуканості оформленню віконного отвору, зверніть увагу на хитромудрі ажурні візерунки. Сучасні технології дозволяють виготовляти складні, витончено виконані ажурні елементи. Дизайнери нерідко використовують у декоруванні філігранні бандо. Вони більше є декоративним елементом, ніж практичним. Можна вибрати готові вироби від виробників, а можна замовити виріб на свій смак.

Головне, щоб цей елемент декору відповідав загальній стилістиці оформлення інтер'єру, особливо вікна.

кілька сваг

Ажурні бандо бувають фігурними та плівковими. Перші є складною конструкцією. Зазвичай вона складається із елементів різної висоти. Різьблені масивні деталі, як правило, розміщують з боків. У центрі розташовуються вузькі деталі, які забезпечують максимальне проникнення світла приміщення.

штори на кухню з ламбрекеном

Якщо для оформлення вікна вибрано нестандартне дизайнерське рішення, то можна використовувати плівкове бандо. Воно є рулонами з малюнком, який наноситься на всю довжину виробу.

Порада. Плівкове бандо нерідко використовується як самостійна деталь оформлення віконного отвору. Але його можна застосовувати як основу і в деяких випадках частину композиції.

бандо

Для виготовлення ажурних бандо у виробництві використовуються такі матеріали та тканини:

 • Матова софтова тканина із невеликим ворсом.
 • Шанзелізе – тканина, яка має глянцевий блиск.

гарний інтер'єр

Комбіновані

Комбінованими ламбрекенами називають вироби, що відрізняються жорсткістю основи та м'якістю тканин, що використовуються для драпірування. Завдяки такому універсальному поєднанню вони мають великий попит. Такі ламбрекени складно створити своїми руками. Для їх виготовлення використовується лазерне обладнання, за допомогою якого можна використовувати більш точні та складні форми з великою кількістю варіантів малюнків, візерунків та орнаментів.
Стильні та сучасні варіанти комбінованих виробів представлені на фото.

комбінований ламбрекен

Як правильно вибрати (особливості матеріалу)

При виборі такого елемента дизайну вікна, як ламбрекен, потрібно звертати увагу не тільки на його колір, але й на такий важливий показник, як матеріал. Порт'єра, тюль, шторка – поєднання матеріалів, з яких виготовлені елементи відіграє велику роль. Тканина, яка використовується у виробництві або пошитті ламбрекену, теж повинна відповідати загальному стилістичному напрямку оформлення приміщення. Для пошиття жорстких виробів рекомендується використовувати такі типи тканин:

 • Парча.
 • Вовняні.
 • Тафта.
 • Атлас.
 • Бавовна.
 • Велюр.
 • Парча та інші тканини щільного плетіння.

матеріал для ламбрекену

Якщо згідно з дизайнерським задумом потрібні легші вироби, зверніть увагу на такі варіанти:

 • Організація.
 • Шифон.
 • Шовк (натуральний чи штучний).
 • Льон, мішковина (нещільні).
 • Сатин.
 • Вуаль.

Ці ніжні матеріали не тільки приємні на дотик, але і надають полотну властивості, що «струмляться». Ефект легкості та вишуканості наочно демонструють фото до статті.

Порада. Якщо ви вирішили самостійно виготовити ламбрекен, як основу використовуйте проклеєну флізеліном або дубреліном тканину. Можна використовувати також тонкий шар із синтепону. Для ажурних бандо підійдуть поліестерові матеріали чи липучки.

матеріал ламбрекену

Застосування в інтер'єрі (фото та вибір дизайну)

Сьогодні у сфері дизайну існує кілька напрямків, які найбільш затребувані:

 • Сучасні.
 • Класичний.
 • Мінімалізм.
 • Рококо та Бароко, Ампір.

Кожен із напрямків диктує свої правила застосування ламбрекенів в оформленні віконних отворів. Розглянемо які підходять до приміщень різного призначення.

ламбрекен у дизайні

У вітальню

Вітальня – це кімната, призначена для прийому гостей. Щоб справити сприятливе враження, потрібно з усією уважністю підходити до оформлення віконних отворів, яких у цьому приміщенні зазвичай буває кілька.

Стилі Бароко, Рококо, Ампір. Якщо в оформленні інтер'єру використовується один із названих класичних напрямків, слід більше уваги приділити ламбрекенам. Придатними для цих стилів будуть важкі щільні тканини, бажано світлих відтінків із золотою, блискучою бахромою. Перевага ламбрекенів – комбінація м'яких та жорстких матеріалів.

передпокій

Практичний стиль Хай-тек теж висуває особливі вимоги до ламбрекенів. Полотна з м'яких або контрастних за матеріалом та кольором тканин не вітаються у цьому стилі. Краще вибирати прямі варіанти, схожі за структурою та кольором з основним полотном.

ажурний ламбрекен

У мінімалістичних стилях, наприклад, японського або модерну, можна використовувати ажурні бандо, або ламбрекени, що відповідають спільній тематиці оформлення.

Стилі Ретро, Бохо та Шеббі-шик допускають використання в оформленні віконних отворів полотна з великими або дрібними квітами, буфами, аплікацією.

вітальня

Для зали

Призначення цієї кімнати схоже на вітальні. Але не так регламентовано. Численні варіанти оформлення віконних отворів представлені на фото.

ламбрекен для зали

У дитячу

При оформленні віконного отвору дитячої кімнати слід враховувати переваги дитини. Як правило, хлопчикам подобаються теми, пов'язані з їхніми улюбленими героями, хобі, спортивними чи творчими інтересами. Якщо ви і ваша дитина не визначилися з тематикою оформлення кімнати, вибирайте нейтральні «клітини», «смужки», «графіті».
Якщо в кімнаті мешкає маленька представниця прекрасної статі, їй, напевно, сподобаються ламбрекени, оздоблені рюшем, тасьмою, бахромою в комбінації з тюлем, органзою, вуаллю.

ламбрекен у дитячу

Для спальні

Призначення ламбрекену в спальні – декоративне та по можливості захисне. У цій кімнаті бажано використовувати комбіновані варіанти: жорстке бандо у поєднанні з м'якими свагами виглядатиме естетично і захищатиме приміщення від протягів при мікропровітрюванні. Колір ламбрекену бажано вибирати такий, який перегукуватиметься з кольором гардин, покривала.

ламбрекен до спальні

Порада. Не більше 3 кольорів або відтінків — головне правило вибору палітри кольорів тканин, що використовуються для оформлення вікна.

Драпірування та декор

Ламбрекени привабливі своєю універсальністю в плані драпірування. Варіанти драпірування ви зможете подивитися на фото. Ми ж наведемо кілька основних вимог драпірування:

 • Кокільє. Такий варіант підходить, якщо потрібне помірне освітлення приміщення. У середині вікна формуються складки під гострим кутом. Таким чином, освітлюється центральна частина кімнати.
 • Уваги. Цей варіант є провисання тканини. У цьому утворюються м'які сваги. Ідеальний варіант, якщо потрібно трохи приглушити сонячне світло.
 • Джабот (де жабо). Драпірування здійснюється з боків віконного отвору. Наявність численних складок нагадує комір жабо. Ідеальний варіант для інтер'єрів, оформлених у класичних стилях.
 • Перекид (напівваг). Популярний варіант для оформлення не лише домашніх інтер'єрів, а й концертних музейних залів.
 • Краватка. Не найзначніша деталь, але, тим не менш, що надає особливої вишуканості оформленню віконного отвору.
 • Каскад. Цей варіант драпірування використовується для виробів із тканин контрастних кольорів.

драпірування та декор

Як вішати (без штор, на один бік, інші способи)

Про колір та матеріал ламбрекенів ми вже розповіли. Тепер поговоримо про способи монтажу виробів:

 • Ламбрекен на один бік. Відмінний варіант для двостулкового вікна! Цей спосіб оформлення віконного отвору можна використовувати для ширшого віконного отвору, але полотно буде провисати майже наполовину вікна. Втім, деякі дизайнерські рішення припускають такий варіант.
 • На стельовий та звичайні карнизи. З огляду на особливості даного рішення як кріплення слід використовувати петлі, або прогумовані люверси. Пластикові або металеві кільця – не найкращий тип підвіски ламбрекена. При сильному протягу вони роз'їжджаються, порушуючи компонування складок.
 • Магнітні підхвати та затискачі. Такі елементи забезпечують надійнішу фіксацію ламбрекенів.
 • Тесьма та липучки. Ці види кріплень використовують переважно не для рам, а стель.

як вішати ламбрекен

Поширені схеми, комбінації та варіанти кріплення ламбрекенів представлені на фото.

Відео: особливості розміщення ламбрекенів у різних кімнатах

Галерея фото: вишуканий ламбрекен в інтер'єрі кімнат

вікно з ламбрекеном

ламбрекен у спальні

ламбрекен у залі

бежевий ламбрекен

твердий ламбрекен

білий ламбрекен

бежевий ламбрекен

коричневий ламбрекен

ламбрекен на велике вікно

ламбрекен у кімнаті

ламбрекен на твердій основі

мереживний ламбрекен

фіолетовий ламбрекен

блакитний ламбрекен

ламбрекен на кухню

ламбрекен у спальні

ламбрекен у дитячій

комбінований ламбрекен

прямий ламбрекен

блакитний ламбрекен

ламбрекен у залі

ламбрекен у передпокої

ламбрекен на кухні

кухня

твердий ламбрекен

м'який ламбрекен

ламбрекен у спальні

ламбрекен у передпокої

ламбрекен з підсвічуванням

бежевий ламбрекен

сірий ламбрекен

комбінований ламбрекен

рожевий ламбрекен

білий твердий ламбрекен

бузковий ламбрекен

рожевий колір

кольоровий ламбрекен

яскраві тони

обідня зона

ламбрекен у залі

ламбрекен на кухні

довгий ламбрекен

вишуканий ламбрекен

передпокій

ламбрекен у передпокої

гарний ламбрекен

ламбрекен із блакитним кольором

рожевий ламбрекен

об'ємний ламбрекен

сірий ламбрекен

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар