Застосування холлофайбера, плюси та мінуси

Холлофайбер є яскравим та успішним представником синтетичних нетканих матеріалів. Перші такі матеріали почали з'являтися ще 1930-ті роки в Європі. Російські виробники почали використовувати штучні неткані матеріали наприкінці 50-х.

холлофайбер вигляд

Його історія розпочалася у 2005 році на московському заводі «Термопол» – єдиному виробнику цього матеріалу, на якому розробили та запатентували технологію виробництва унікальних волокон. Основна особливість холлофайбера зрозуміла з його назви: англійська назва матеріалу hollowfiber – у перекладі порожнисте або порожнисте волокно.

холлофайбер

Пустотілі волокна холлофайбера виготовляються з якісного поліефіру шляхом термічного скріплення, а особливість структури матеріалу в тому, що його волокна запаяні з обох боків та закручені у спіралі. Зовні матеріал схожий на бавовну або пух, але в порівнянні з натуральними волокнами він виграє під час експлуатації:

 • не боїться механічного впливу
 • не утворює текстильні грудки і не збивається
 • відмінно тримає форму та обсяг
 • не боїться прання

На запитання «холофайбер що це таке» ми можемо відповісти так: універсальний синтетичний звукоізоляційний та теплоізоляційний матеріал, який широко використовується в різних сферах промисловості.

холлофайбер як утеплювач

Ключова споживча властивість цього сучасного волокна — здатність створювати термобар'єр та підтримувати оптимальну температуру: у холоді матеріал зігріває та зберігає тепло (в одязі з таким утеплювачем можна витримати температуру до -30⁰С), у спеку навпаки рятує від перегріву.

холлофайбер застосування

Види холлофайбера та їх застосування

Холлофайбер випускається в 3-х видах: гранул-кульок, полотна та плит.

 • Кулька-гранула – найпоширеніший і звичний вигляд наповнювача. Волокна скручуються, утворюючи кульки розміром від горошини до кульки для пінг понгу. Така форма матеріалу добре тримає форму, не збивається і не деформується – їм набивають подушки, іграшки, застосовують як наповнювач для ковдр та надають об'ємну форму предметам декору.

холлофайбер як наповнювач

 • Неткане полотно. Холлофайбер у полотнах випускається різної товщини від 60 до 4000 г кв. Найтонше полотно використовується у ландшафтному дизайні. Полотна густиною від 100 до 300 гм.кв використовуються як утеплювач для одягу. Більш щільні полотна, завдяки товщині, щільності та пружності відмінно підходять для виготовлення матраців та м'яких меблів. Існують три основні види меблевого холлофайбера: розрізняють також жорсткі полотна (хард) для створення каркасу та настилу, середні (медіум) для верхнього шару та м'який (софт) для стьобаних елементів та елементів декору.

холлофайбер види

 • Плити (пласти, мати) випускаються для будівельних потреб, це відмінний утеплювач та звукоізолятор. Випускаються як м'які, і тверді пресовані мати.

холлофайбер пласти мати

Різні види холлофайбера використовуються також у легкій промисловості, машинобудуванні, космічній галузі та авіації.

Відмінність між синтепоном та холлофайбером

Обидва матеріали синтетичні та виготовляються з поліестеру (найпоширеніших сьогодні поліефірних волокон). Різниця у структурі матеріалу та способі обробки волокон.

Волокна синтепону укладені паралельними шарами і з'єднуються між собою голкопробивним способом, клейовим або валянням. Через використання в технології клеїв, синтепон може викликати алергію і не рекомендується для дитячого одягу та постільних речей.

волокна холлофайбера та синтепону

Синтепон менш міцний матеріал, він недовговічний і схильний до деформації, при пранні навіть добре простібаний синтепон збивається в грудки. Відстань між волокнами синтепону більша, а отже матеріал рихліший і гірше утримує тепло. Одяг із синтепоновим утеплювачем комфортно носити до температури не нижче -15⁰С. Через свої мінуси не призначений для промислового використання та зовсім не годиться для використання у будівництві.

синтепон

Технологія виробництва холлофайбера складніша. На першому етапі з порожнистих мікроспіралей отримують безшарове полотно, волокна в пласті розташовуються різноспрямовано завдяки використанню аеродинамічної труби. На другому волокна спаюються між собою за допомогою температурного впливу. Така сполука волокон більш міцна, кінцевий матеріал пружний, добре тримає форму і абсолютно гіпоалергенний. У порівнянні з синтепоном холлофайбер легший, тепліший і невибагливий у догляді, одяг з таким утеплювачем дуже комфортний у зимовий час.

холлофайбер міцний

Як відрізнити при покупці який матеріал — холлофайбер або синтепон використаний у виробі? Синтепон на відміну холлофайбера випускається лише полотном. Якщо спробувати його розтягнути, можна почути хрускіт волокон, що зсуваються, розтягнутий матеріал не відновлюється. Холлофайбер значно м'якший і легший за синтепон. Він не поділяється на шари та не видає звуків під час розтягування. Візуально волокна холлофайбера завжди білі, дещо прозорі на просвіт і мають глянець, тоді як синтепонові волокна матові непрозорі, матеріал низької якості може мати сіруватий або рожевий відтінок.

синтепон у рулонах

Плюси та мінуси холлофайбера

Виробники та споживачі високо цінують холлофайбер за цілу низку корисних та унікальних властивостей:

 • міцність та стійкість до деформацій – завдяки надійній спайці волокон матеріал не можна порвати вручну;
 • довговічність і невибагливість у догляді – вироби можна прати як вручну, так і в пральній машині.
 • гігієнічність – можна часто прати, в ньому не заведеться моль, кліщі, пліснява або грибок;
 • повітропроникність і вологостійкість – вироби швидко висихають і мають «дихаючий» ефект;
 • відмінні теплорегулюючі властивості;
 • гіпоалергенність та екологічність при виробництві та експлуатації;
 • легкість та м'якість;
 • вогнестійкість – при дії високих температур наповнювач не горить, а повільно тліє.

холлофайбер як випрати

Мінусів у виробів із холофайбера небагато. Деякі споживачі відзначають, що в речах з цим утеплювачем їм жарко, це стосується не тільки одягу, але й постільних речей. Причина полягає у деяких індивідуальних особливостях організму. Не слід прати його в агресивних режимах і при високих температурах — він може втратити пружність і стати жорстким.

подушка холлофайбер вигляд

Зверніть увагу! Холлофайбер рекомендований у використанні для дитячих речей, іграшок та постільної білизни як абсолютно нешкідливий.

Розглянемо переваги використання холофайбера у різних сферах.

 1. В одязі

Одяг з холлофайбера теплий, легкий і абсолютно гіпоалергенний, а отже, підходить навіть найменшим діткам. Її можна часто прати, і вона швидко висохне після прання. У куртці або пуховику вам буде тепло навіть у суворі зими при температурі нижче -25⁰С. здатності до збереження тепла, при цьому він значно дешевше за тинсулейт і цілком придатний для наших зим.

холлофайбер в одязі

 1. У подушках та ковдрах

Гіпоалергенні та екологічні м'які подушки з холлофайбера подарують спокійний сон і дітям, і батькам, а під легкими ковдрами з цього матеріалу не холодно взимку і не спекотно влітку.

Такі ковдри та подушки дуже гігієнічні — в них не заведуть постільні кліщі, та й випрати їх не складніше за куртку. Для цього підійде звичайнісінький пральний порошок і делікатний режим при температурі прання 30-40 ⁰С. Віджимати та сушити можна в машині і після висихання синтетичний наповнювач не втратить свою форму та пружність.

холлофайбер у подушках та ковдрах

 1. Для виробництва меблів

У меблевому виробництві застосовуються всі види холлофайбера зазвичай спеціальних марок, що мають більш щільну структуру і підвищену гнучкість. М'якими пружними кульками набивають декоративні подушки та крісла-мішки. Плити зі стисненого волокна марки «хард» підходять для виробництва безпружинних матраців, у тому числі дитячих.

холлофайбер для меблів

 1. В будівництві

У цій галузі холлофайбер має необмежену сферу застосування. Він чудово зарекомендував себе як промисловий та побутовий утеплювач – ним можна утеплювати будівлю від фундаменту та підвалу до покрівлі. “Дружить” з різними будівельними матеріалами – бетоном, каменем, цеглою, деревом. Матеріал став знахідкою для утеплення будинків із бруса та каркасників, у тому числі складних архітектурних форм у вигляді куполів, моносот та ін.

Він гнучкий та пружний, надійно заповнює весь необхідний простір незалежно від погоди та сезону. Окремо треба відзначити високі звукоізолюючі властивості листового матеріалу та його негорючість, що важливо для каркасних та дерев'яних житлових будинків.

укладання утеплювача

 1. У декоративних виробах

Холлофайбер можна використовувати скрізь, де необхідно надати виробу обсягу:

 • декоративні подушки та пуфи
 • іграшки та сувеніри
 • підстилки та будиночки для домашніх улюбленців
 • різні види рукоділля та хобі

наповнювач для подушок та іграшок

Правильний догляд за холофайбером

Будь-який виріб з наповнювачем з холофайбера можна прати як у пральній машині, так і вручну. Куртки, пуховики, подушки та ковдри при правильному пранні та сушінні не втратять виду та споживчих властивостей. Наповнювач спокійно витримає інтенсивне прання, обробку парою та механічну дію, проте при виборі режиму не забувайте, що верхній матеріал виробу може вимагати делікатного відношення.

як випрати пуховик з холлофайбером

Ось загальні правила догляду за виробами з холофайбером:

 • При невеликих забрудненнях бажано обійтися без прання. Часті прання можуть негативно позначитися на пружності волокна, виріб почне втрачати свою форму та якість.
 • Якщо річ сильно забруднена, її краще заздалегідь замочити в мильному розчині. Місця сильних забруднень протріть м'якою щіткою або тканиною і прополощіть, а потім відправте прати в машинку.

як випрати пуховик з холлофайбером у пральні

Важливо! Не забудьте перед пранням або чищенням ознайомитися з ярликом виробу – верхній матеріал може бути натуральним або синтетичним і вимагати більш щадний режим прання, ніж наповнювач.

Кращі наповнювачі для пуховиків

У нашому кліматі пуховик – обов'язкова річ у гардеробі. Важлива характеристика, яку важливо враховувати при покупці зимового одягу, утеплювач – від нього залежить термін служби пуховика, наскільки він легкий та теплий. При пошиття пуховиків використовують як натуральні, і синтетичні наповнювачі. Які наповнювачі вважаються найкращими?

 • Пух водоплавних птахів (гусячий, лебедячий, гагачий) вважається найкращим із натуральних наповнювачів. Він легкий, довговічний і теплий, але є й мінуси — потребує особливого делікатного догляду та може бути алергеном.

  гусячий пух

 • Натуральний наповнювач із більш демократичною ціною – верблюжа чи овеча вовна. Куртки та пуховики з таким наповнювачем теплі, але важкі.

верблюжа вовна та пух

 • Тинсулейт — найтепліший синтетичний наповнювач (удвічі тепліший за натуральний пух), він легкий, практичний і гіпоалергенний.

тинсулейт

 • Холлофайбер представляє золоту середину серед наповнювачів пуховиків, а невисока ціна виводить його на лідерів нашого маленького рейтингу. Він повністю позбавлений недоліків натуральних матеріалів і поступається теплоізоляційними властивостями тільки тинсулейту (треба зауважити, що в Європі та Середній смузі Росії здатність тинсулейту зігрівати в морози до -60 градусів за Цельсієм явно надмірна і переплачувати за це немає сенсу).

холлофайбер

Отже, легкий, теплий пуховик для сибірських морозів – це тинсулейт, недорогий і практичний – холлофайбер, а вовняні та пухові наповнювачі підійдуть для шанувальників всього натурального.

найкращі наповнювачі для пуховиків

ВІДЕО: Як прати холофайбер у пральній машині.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар