Запах від нових чи старих меблів — як позбутися?

Будь-які меблі, як придбані, так і вживані довгі роки, можуть стати джерелом неприємного запаху. Якщо це сталося, то необхідно якнайшвидше позбутися його, оскільки він може не тільки псувати затишну домашню атмосферу, але й шкодити здоров'ю.

нові меблі

Причини, через які нові меблі видають запах

Якщо нові меблі специфічно пахнуть, це свідчить про наявність у складі потенційно небезпечних для здоров'я елементів. Джерелом можуть бути такі компоненти:

 • Каркас. Найчастіше він виготовляється з ДСП, що має вигляд плити з дрібної дерев'яної стружки, просоченої синтетичним клеєм. До складу останнього входить фенолформальдегідна смола, що має токсичні властивості. При дотриманні вимог ГОСТ присутня в меблів кількість смоли не є небезпечною, проте при перевищенні допустимих значень можлива серйозна шкода для організму. Не варто розміщувати диван, що має основу з ДСП, біля джерела опалення, оскільки це лише посилює випаровування. Якщо плити вкриті захисною фарбою і ламіновані, то не становлять небезпеки.

  Зверніть увагу! Якісні ДСП не тільки не мають неприємного запаху, але і можуть мати аромат натуральної деревини.

  нові меблі фото

 • Наповнювач. Найчастіше використовуваним матеріалом для заповнення є пінополіуретан, до складу якого входить толуол. Він може становити небезпеку при горінні, а тому меблі краще розміщувати далеко від можливих джерел займання. Також частина меблів китайського виробництва містить спеціальні пакетики з диметиловим фурматом, що служать як захист від появи плісняви. Потрапивши в тепле сухе приміщення, ця речовина починає поступово розчинятися, призводячи до виникнення алергічних реакцій та подразнення шкіри.
 • Оббивка. Придбати отруйні властивості може шкіряна оббивка. Це відбувається, коли при дубленні шкіри застосовують сполуки хрому, або якщо при фарбуванні використовувався аналін, що має різкий аромат.

Найбільш частим є виділення фенолу та формальдегіду, яке можна розпізнати за їдким запахом. Наступними за поширеністю йдуть метанол, аміак та ацетон.

нові меблі в інтер'єрі

Важливо! Якщо вчасно не позбутися будь-яких цих речовин, то існує ризик канцерогенного і мутагенного впливу на організм.

Які можуть бути наслідки дихання брудним повітрям

Виділення формальдегіду особливо інтенсивні у перші кілька місяців після покупки меблів. Крім нього, при меблевому виробництві використовуються лаки, ламінат, декоративна плитка та інші матеріали, здатні виділяти ксилол, метанол, толуол та інші речовини.

нові меблі вдома

Серед симптомів отруєння цими токсичними елементами трапляються такі:

 • різь у власних очах;
 • нудота та блювання;
 • проблеми з фокусуванням уваги;
 • головний біль;
 • запалення легенів;
 • алергічні реакції;
 • погіршення симптомів астми;
 • зниження працездатності;
 • Загострення хронічних захворювань.

Також формальдегід збільшує схильність до формування ракових пухлин.

формальдегід у меблях

Важливо! Щоб уникнути подібних неприємних наслідків, необхідно купувати меблі з сертифікатом якості європейської групи стандартів Е1 та екомаркуванням «Листок життя» (найпопулярніший для Росії варіант).

Як прибрати запах від нових меблів

Щоб ефективно позбутися специфічного запаху, найкраще залишити квартиру провітрюватися на кілька днів.

провітрювання

Важливо! Не слід використовувати спреї та освіжувачі повітря, оскільки можна легко домогтися перенасичення повітря хімічними речовинами.

Перед тим, як позбутися запаху нових меблів із ДСП у домашніх умовах, приміщення необхідно підготувати таким чином:

 1. Винести з кімнати, де розташований диван, всі зайві речі. Оптимально, якщо приміщення можна розчистити кілька тижнів.
 2. Забрати килими, які відрізняються відмінною здатністю поглинати аромати.
 3. Ретельно пропилососити кімнату та м'які меблі. Потрібно очистити простір біля ніжок, тильну та внутрішню сторони дивана.
 4. Відкрити вікно чи кватирку та залишити на весь час або періодично закривати. Кондиціонер у цій ситуації не допоможе.

пропилососити меблі

Зверніть увагу! Якщо після тривалого провітрювання запах не стає менш різким та інтенсивним, то меблі краще повернути виробнику. Якщо документи говорять про її належну якість, можна провести незалежну експертизу, щоб виявити порушення.

Звільнення за допомогою спеціалізованих засобів

Насамперед меблі слід оглянути щодо наявності відкритих торців чи пошкоджень ламінованого шару. Вони можуть стати джерелом аромату. У цьому випадку слід придбати в меблевому магазині меламінову стрічку і заклеїти нею всі сколи та стики, а зверху покрити оброблену поверхню меблевим воском або акриловим лаком.

меламінова стрічка

Можна використовувати і більш технологічні засоби, наприклад, озонатор. Цей пристрій виділяє озон із повітря, яке ефективно нейтралізує неприємні запахи. Крім цього, пристрій сприяє дезінфекції повітря. Йому вистачить лише кілька годин роботи.

озонатор

Досить ефективний і спеціалізований рідкий засіб для усунення запахів. Його можна знайти в господарському чи меблевому магазині. Рідина є концентратом, який слід розвести відповідно до етикетки і нанести на всі поверхні меблів. В результаті утворюється плівка, яка стримуватиме поширення запаху.

засіб для усунення запаху

Зверніть увагу! Використовувати такий рідкий засіб категорично не рекомендується алергікам.

Народні методи рятування

Перед тим, як позбутися запаху нових меблів у квартирі, необхідно визначитися з її матеріалом. Для виробів з м'якою оббивкою застосовуються такі абсорбуючі речовини:

 • свіжа зрізана цедра цитрусових;
 • мелену каву, можна в суміші з ваніліном;
 • харчова сода;
 • ароматизоване мило;
 • полотняні мішечки, заповнені морською сіллю, можна ароматичною;
 • простирадло, просочена розчином перекису водню чи оцту і старанно вичавлена.

мішечки із сіллю

Ці кошти необхідно на кілька днів помістити безпосередньо на оббивку. Сипучі речовини видаляються з використанням пилососу.

Для меблів з ДСП, що не мають оббивки, застосовуються такі методи:

 1. Чайні пакетики. Слід застосовувати лише невикористані екземпляри. Їх необхідно розкласти на всіх куточках та полицях меблів і залишити на три-чотири дні.
 2. Активоване чи деревне вугілля. Застосовується за аналогією з чайними пакетиками.
 3. Ароматизовані саші. Так само розкладається на полицях. Оптимально, якщо їхній вміст має натуральне походження. Наприклад, це може бути трав'яні збори.

мішечки з травами

Нові меблі також можна помити, щоб нейтралізувати запах. Для цього підійде розчин лимонного соку або столового оцту, кілька крапель яких поєднуються з теплою водою.

Зверніть увагу! Варто уважно поставитися до поведінки свійських тварин, більш чутливих до запахів, ніж людина. Якщо після обробки меблів тварини продовжують уникати її, то меблі варто повернути, оскільки вони можуть загрожувати здоров'ю.

лимонний сік

Як позбутися запаху затхлості

Основною причиною появи затхлого запаху від старих меблів є діяльність грибків та бактерій. Вони починають розвиватися, якщо виріб тривалий час знаходиться в приміщенні з високою вологістю та поганою вентиляцією. Щоб не допустити повторної появи запаху, необхідно:

 • регулярно провітрювати приміщення;
 • періодично відкривати дверцята меблів, щоб провітрювати внутрішній простір;
 • розмістити меблі таким чином, щоб навколо них забезпечувалася вільна циркуляція повітряних потоків;
 • трохи відсунути всі меблі від стін;
 • проводити систематичне збирання, не допускаючи накопичення пилу.

як позбутися запаху меблів

Для видалення запаху затхлості можна використовувати антибактеріальні речовини, приготовлені в домашніх умовах.

«Білізна», оцет, марганцівка

Досить ефективні засоби, що відбілюють на основі хлору, до яких відноситься «Білізна». Їх потрібно змішати з водою в пропорції один до п'яти. Отриманою рідиною можна обробляти лише віддалені місця, оскільки сполуки хлору викликають вицвітання облицювальних матеріалів.

білизна

Зверніть увагу! Хлоровані засоби не рекомендується використовувати для м'яких меблів, оскільки оббивка може втратити початковий колір.

Для усунення запаху, що виходить із глибини шафи, можна використовувати оцет. Більш ефективний яблучний, але підійде і їдальня. Його столову ложку необхідно змішати з половиною склянки води, після чого отриманим складом протерти всі поверхні, кути та стики виробу. Потім слід пройтися сухою ганчіркою, щоб видалити надлишки вологи.

протерти шафу

Аналогічно укусу діє розчин перманганату калію. Він має бути блідо-рожевим, щоб не фарбувати поверхню.

Важливо! Розчин марганцівки не слід застосовувати для світлих меблів, оскільки є ризик отримати жовті плями.

Сорбенти

Для видалення затхлого запаху досить ефективні активні сорбенти. До них відносяться:

 • кірки цитрусових;
 • мелену каву;
 • подрібнене активоване вугілля;
 • порошок питної соди;
 • морська чи кухонна сіль;
 • лимонна кислота.

активоване вугілля

мелену каву

активоване вугілля

сода

Сорбенти слід розмістити всередині та по кутах меблів. Краще робити це після обробки содовим розчином, що готується на основі ложки питної соди, змішаної зі склянкою води. Їм протираються всі поверхні, які потім витираються насухо тканиною.

содовий розчин

Спрей на ефірному маслі

До складу антибактеріального спрею входять:

 • дві склянки теплої води;
 • дві склянки яблучного чи столового оцту;
 • кілька крапель будь-якої ефірної олії.

Інгредієнти змішуються та отриманий розчин наливається в пульверизатор, за допомогою якого обробляються всі поверхні меблів. Після обробки ящики та дверцята необхідно залишити у відкритому стані до повного просихання.

спрей на ефірному маслі

Способи позбавлення запаху шкіряних меблів

Щоб усунути запах нових шкіряних меблів, необхідно:

 1. Провітрювати приміщення. Перші кілька днів це бажано робити постійно, після – якнайчастіше.
 2. Видалити з кімнати з диваном усі предмети, які добре вбирають запах, щоб не усувати аромат ще й від них. Це можуть бути штори та килими, особливо з вовни.
 3. Обсипати поверхню меблів харчовою содою та залишити на добу. Після цього струсити та пропилососити. Якщо результат є, але він недостатній, процедуру можна повторити.
 4. Розкласти на меблів і під нею різні сорбенти: чайні пакетики, ароматичні саші з травами, мелену каву.

саші з трав

Важливо! Каву не рекомендується використовувати для обробки меблів зі світлої шкіри, так як вона може пофарбувати її.

Якщо вищеописані засоби, які необхідно застосовувати в комплексі, виявилися неефективними, слід використовувати хімію. Найкраще скористатися професійними засобами для чищення та догляду за шкірою, щоб не пошкодити матеріал.

спрей для меблів

Перед тим, як позбутися запаху, якщо нові меблі пахнуть, слід підготувати приміщення і ретельно провітрити. Якщо використання абсорбуючих і хімічних засобів виявилося малоефективним і запах зберігається, то меблі краще повернути в магазин за гарантією, оскільки це говорить про її низьку якість і небезпеку. Продовжуючи користуватися виробами з характерним різким ароматом, можна отримати відчутну шкоду здоров'ю.

нові меблі із запахом

Відео: як усунути запах нових меблів у квартирі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар