Заморожуємо червону ікру для зберігання

Майже в кожному холодильнику є морозильна камера. І ми вже звикли, що деякі продукти можна заготувати про запас. Це зручно та практично. Тим більше, що більшість продуктів у процесі заморожування не втрачає своїх корисних властивостей. А як бути з коханим багатьма делікатесом? Чи можна заморожувати червону ікру?

Червона ікра

У яких випадках доцільно заморожувати

Напевно, у переважній більшості таке питання взагалі не виникає. Адже який сенс заморожувати маленьку баночку, як то кажуть, «на один зубок». А от якщо вас ощасливили парою кілограм цього червоного золота, то, звичайно, хочеться розтягнути задоволення надовго.

червона ікра фото

Важлива умова – це якість продукту. Заморожувати рекомендується лише ікру найвищої якості. Причому, в процесі заморозки потрібно дотримуватися певних умов, щоб делікатес не перетворився на безформну злиплу масу «невиразного» кольору.

червона ікра горбуші

Зрештою, є відповідь і на запитання, скільки можна зберігати червону ікру в замороженому вигляді. Оптимальний варіант – до півроку, за умови, що температура буде низькою. Ну, а якщо у вашому холодильнику цей делікатес “затримався” на термін більше 7 місяців – вживати його не варто. Повірте, зіпсоване здоров'я обійдеться вам дорожче за вартість утилізованої ікри.

червона ікра у банках

До речі, перш ніж заморожувати, непогано було б дізнатися, яким чином було видобуто ікру і чи заморожувалася. Наприклад, на промислових суднах ікру часто наражають на шокове заморожування відразу, як тільки дістали з риби. Після цього занурюють у сольовий розчин та поміщають у герметичну тару. Це найбільш спосіб видобутку та зберігання. У такому вигляді ікра не втрачає своїх корисних властивостей до двох років.

червона ікра у банку

Як правильно заморозити

Як зазначалося вище, продукт має бути високої якості. На що звернути увагу:

  • Якщо на икринках є темні цятки (по одному на ікринку), це продукт натуральний.
  • Неприємний запах і навіть легка гіркуватість говорять про низьку якість ікри.
  • Натуральна ікра лопається, коли її надкушуєш, хоча, задля справедливості варто відзначити, що тільки за цією ознакою не варто судити про природне походження продукту, оскільки сучасні умільці навчилися «наділяти» цією властивістю і синтетичний продукт.
  • На банку з ікрою має бути прописаний «лаконічний» склад: сіль, олія, ікра. Різні добавки та ароматизатори використовують лише для маскування поганої якості.
  • При струшуванні баночки не повинно бути сплеску.
  • Найнадійніша для зберігання бляшана тара.
  • Краще, якщо місцезнаходження виробника буде максимально близьким до місця видобутку.

червона ікра вагова

червона ікра у відерці

червона ікра у відерцях

червона ікра далекосхідна

Як правильно зберігати

Відкриту банку з ікрою

Якщо бляшанку з делікатесом вже відкрили, то вміст слід перекласти в скляний посуд. Це робиться, щоб уникнути окислення від жерсті. Перш ніж перекладати, скляну тару ретельно готують: промивають, висушують, змащують оливковою олією. І ікру після того, як переклали в скляну тару, «закривають» масляною «пробкою». Пам'ятайте, що швидше червона ікра буде з'їдена, тим більше користі буде для організму.

червона ікра в бляшанці

Якщо навіть при дотриманні всіх перерахованих вище умов, після зберігання ікра стала водянистою і набула неприємного присмаку, краще не ризикувати здоров'ям і утилізувати продукт.

червона ікра в бляшанці фото

У скляній банці

Щоб зберегти ікру в скляній тарі із щільно притертою кришкою (спеціальні кришки з силіконовою прокладкою) або під жерстяною кришкою, потрібно добре підготувати посуд. Банку миють спочатку з миючим засобом, а потім із харчовою содою. Нарешті, ємність ошпарюють окропом і дають висохнути природним чином.

баночка з червоною ікрою

Для перестрахування роблять тузлук (міцний сольовий розчин), ошпарюють тару ще раз. Наприкінці змащують дно і стінки олією (краще, оливковою) і обережно викладають ікру, намагаючись не пом'яти і роздавити ікринки. При бажанні зверху теж заливають олією таким чином, щоб вийшла тонка плівка.

червона ікра у скляній банці фото

червона ікра у скляній банці 250 г

червона ікра у скляній банці 500 г

червона ікра у скляній банці

У пластиці

Мабуть, на сьогоднішній день – це найпоширеніша тара. Однак, краще використовувати не багаторазові пластикові контейнери, які згодом дряпаються та вбирають сторонні запахи, а одноразовий посуд. Такий посуд має щільно прилеглі кришки, що є безперечною гідністю. І придбати їх можна у багатьох магазинах. А після використання таку тару, як правило, просто викидають. Немає сенсу відмивати її від жиру і намагатися позбавити рибного запаху.

баночки з червоною ікрою

Підготовка до зберігання в такій тарі мало чим відрізняється від підготовки скляних ємностей, тільки пластик не вийде ошпарити (він просто зіщулиться), а значить, і термін зберігання ікри буде меншим.

червона ікра у пластиковій банці

Консервування

Можливо, для когось це новина, але червону ікру можна законсервувати. Рецепт дуже простий і сам процес не викличе зайвих питань.

консервування червоної ікри

На 1 кілограм свіжої червоної ікри потрібно 85 грамів великої кухонної солі і 1 грам калійної селітри. Ікру промивають у кип'яченій воді, дають стекти зайвої рідини, добре перемішують із сіллю та селітрою. Розкладають по скляних банках, які попередньо добре промивають та пастеризують. Щільно закривають кришками та прибирають у холодне місце (температура зберігання не повинна перевищувати 0 градусів). Повної готовності продукт досягне за кілька місяців.

консервування червоної ікри фото

Заготовляти велику партію у такий спосіб не рекомендується. А ось 300 – 500 грам “червоного золота” зберегти, таким чином, цілком можливо.

скляна банка з червоною ікрою фото

скляна банка з червоною ікрою

скляна банка з червоною ікрою на столі

скляна банка з червоною ікрою консервації

Важливо! Калійна селітра використовується виключно для того, щоб продукт зберіг характерний колір.

Отже, червона ікра – це смачний та корисний продукт. Щоб не витратити гроші даремно, обов'язково звертайте увагу на дату виготовлення та місце виробництва. Також на особливу увагу заслуговує склад консервів. Ну і якщо не вдається з'їсти за один раз, подбайте про належне зберігання продукту.

червона ікра правильне зберігання

ВІДЕО: Заморожуємо червону ікру для зберігання.

WowCracy
Додати коментар