Заклеюємо камеру на велосипеді

Любителі свіжого повітря пересідають на велосипед для приємного проведення часу або дістатися роботи, що економічно і корисно. Неприємність на дорозі може статися будь-якої миті, коли колесо спускає. Перед новачком може постати питання: як заклеїти камеру велосипеда в домашніх умовах, щоб не звертатися до сервісної служби.

ремонт велокамери

Підготовка камери

Щоб знайти місце проколу, і здійснити ремонт необхідно зняти колесо з велосипеда.

зняти колесо з велосипеда

На гірських та спортивних велосипедах колесо тримається на клямках і знімається за півхвилини. На простих дорожніх велосипедах знадобиться гайковий ключ.

Як правильно її зняти

При розбиранні потрібно зняти ковпачок, викрутити золотник і здути велосипедне колесо, так легше діставати камеру. Монтажкою із пластику зачіплюємо обід у кількох місцях, достатньо 2-3 крапок, щоб витягнути велокамеру. Замість монтажу можна вставити викрутку або звичайну ложку, щоб відігнути шину від обода. Акуратно витягуємо камеру з шини, і можна приступати до пошуку місця пошкодження.

як заклеїти камеру

Знаходимо ушкодження

  1. Знайти місце проколу можна на слух. Для цього потрібно трохи накачати камеру і послухати, де виходить повітря. Поставити мітку ізолентою або крейдою, де потрібна латка.
  2. Місцезнаходження дірки легко визначити за допомогою тазика з водою. Завантажену камеру опускаємо у воду і фіксуємо місце виходу повітря, можна вставити в дірку сірник. Але перш ніж заклеювати місце проколу камеру потрібно просушити.
  3. Дірку можна знайти за допомогою мильного розчину, тому камера швидше висохне, а місце встановлення латки буде чистим. У склянку води додайте 3-4 краплі миття посуду, збийте піну і нанесіть її губкою на поверхню камери. Місце проколу буде пузиритися.

знайти прокол у камері

як уникнути проколів покришок

знайти прокол у камері водою

пошук проколу мильною водою

Перед початком ремонту зверніть увагу на стан гуми. Сильні потертості та багато дрібних тріщин сигналізують про те, що настав час поміняти камеру, а не клеїти її.

знімаємо камеру колеса

Чим краще заклеювати камеру

При поїздках на велосипеді завжди потрібно мати з собою необхідний комплект ключів для зняття колеса та комплект для ремонту. Це допоможе в домашніх та польових умовах при ремонті проколу. Поїздка на спущеній шині загрожує порушенням цілісності покришки та деформацією обода. Це призведе до заміни колеса, а це дорога покупка.

вело латка

В автомобільних та спеціалізованих велосипедних магазинах продаються ремкомплекти на всі види пошкоджень та ремонту шин.

ремкомплект для камери

За допомогою ремкомплекту

Велолюбителі-початківці часто задаються питанням: як заклеїти камеру велосипеда за допомогою ремкомплекту. Детальна інструкція написана на упаковці, але черговість процесу можна переплутати.

ремкомплект для камери велосипеда

До складу комплекту входить: 5-6 гумових накладок на всі види пошкоджень, спеціальний швидковисихаючий клей, шматочок наждакового паперу для зачистки місць з'єднань, пляшечка з ацетоном для знежирення поверхні та пластмасові монтажки. Існують комплекти, які продаються з самоклеючими латками з нанесеним клейовим складом. Достатньо зняти захисну плівку з накладки та прикласти на очищену поверхню камери. Зняти таку латку досить проблематично з гуми, тому при нанесенні потрібно бути акуратним та точним. Служити латка буде до заміни камери, їх можна накладати незліченну кількість разів.

ремкомплект для камери велосипеда фото

Спеціальний клей

Щоб клеїти шини самостійно, продається кілька складів, вологостійких та розрахованих на важкі умови роботи – великі навантаження.

клей для велокамер

Види клею для ремонту камери велосипеда:

  • Момент. Підійде універсальний, «кристал», «екстра» та гумовий. Ці склади використовують для всіх з'єднань гуми. Повне висихання латки відбувається за 24 години. Для швидкого ремонту зверніть увагу на “суперклей” із цієї серії. Він продається в маленьких тюбиках, які можна завжди мати із собою та скористатися за потреби.
  • Tip Top SC. Складається із двох компонентів. Використовується за температури +10-25 градусів. Вимогливий до зачистки та знежирення поверхонь, що приклеюються. Для отримання клею необхідно змішати 10 г основи та краплю затверджувача, намазати місця з'єднання та притиснути їх разом. Камера буде готова до поїздки за 10 хвилин.

Tip Top SC клей для велокамер

У разі неможливості правильно відремонтувати колесо в польових умовах. Доїхати до будинку допоможе ізолента ПВХ чи канцелярський скотч. Метод дуже ненадійний, але допоможе проїхати кілька кілометрів.

ізоляційна стрічка

Необхідно розбортувати колесо та знайти місце проколу. При незначному пошкодженні слід акуратно обмотати камеру поверх проколу на 2-3 шари. Вставити камеру в покришку з особливою обережністю, не порушуючи обгортку.

колесо в ізоленті

Як правильно клеїти своїми руками

Любителі велопрогулянок, що починають, мало знають про те, як зняти колесо, розбортувати і якою стороною клеїти латку на камеру велосипеда. Прийде навчитися справлятися з цим самостійно.

заклеїти камеру велосипеда

Приклеювання латки

  • Підберіть латку за розміром проколу. Вона має бути більше двох сантиметрів у діаметрі більше за дірку. Можна вирізати латку самостійно зі старої покришки.
  • Зачистіть місце проколу на камері та латку шкіркою. Це покращить схоплювання поверхонь.
  • Протріть місце склеювання знежирювальним складом. Це може бути бензин, ацетон або будь-який розчинник.
  • Зніміть захист із покупної латки та зусиллям притисніть до місця проколу. Клейовий склад висохне за 5-10 хвилин.
  • Якщо латка вирізана самостійно. Намажте клей тонким шаром камеру та латку, через 1-2 хвилини прикладіть її на місце склеювання.

Як заклеїти велокамеру фото

як заклеїти велокамеру ідеї

як заклеїти велокамеру

як заклеїти велокамеру фото ідеї

Клейові склади краще наносити у два етапи. Нанести тонкий шар на камеру та латку та висушити протягом 5-15 хвилин в залежності від температури повітря. Потім нанести другий шар і висушити знову протягом 5-15 хвилин. Накласти латку на місце проколу та сильно придавити. Відповідальні клейові з'єднання пробивають молотком через прокладку. Висихає склад від 5 хвилин до кількох годин, залежно від клейової основи.

як заклеїти велокамеру своїми руками

Після висихання можна обережно вставляти камеру на місце. Трохи підкачуємо колесо, щоб не було заломів, і камера стала рівно. Прибираємо монтажки та повністю накачуємо колесо. Можна їхати.

Щоб уникнути пробивання камери та частого закладення дірок, у магазинах можна купити антипрокольну стрічку, яка захищає камеру при наїзді на гострий предмет.

стрічка антипрокольна

Отримувати захист потрібно по метражу, що дорівнює довжині кола і ширині колеса. Для встановлення необхідно розбортувати колеса та закласти стрічку між камерою та шиною.

стрічка антипрокольна фото

Приклеїти латку нескладно, але варто уникати наїздів на гострі предмети. З кожним проколом міцність та надійність коліс зменшується, що може бути небезпечно на великій швидкості на шосейних дорогах та при підвищених навантаженнях на гірських стежках.

латка для велокамери

ВІДЕО: Як заклеїти велосипедну камеру власноруч.

WowCracy
Додати коментар