З'ясування помилок та ремонт пральної машинки Samsung

Будь-яка побутова техніка, в тому числі пральна машина, має певний термін служби. Він залежить не тільки від якості складання та використаних для її виробництва матеріалів, а й від дотримання інструкції з експлуатації техніки. У цій статті розглянуті помилки пральної машини Самсунг, які виникають найчастіше, а також можливі способи їх усунення.

пралка

E2, 5E або 5C – проблеми зі зливом води

Одні з найпоширеніших помилок, які може видавати пральна машина Samsung – E2, 5E або 5C. Загоряння таких знаків на екрані означає, що з якихось причин не працює система зливу води.

усунути помилку

Таких причин може бути кілька:

 • Засмічений безпосередньо зливальний шланг.
 • Непрохідність шлангів усередині пральної машини.
 • Каналізаційний засмічення.
 • Зливний шланг якимось чином зігнувся або здавлений.
 • Закінчився термін експлуатації фільтра зливного насоса.
 • Зливний насос вийшов із ладу.
 • Несправний датчик тиску.
 • Збій модуля керування.

перезавантажити пральну машину

Для усунення розглянутої помилки насамперед слід перезавантажити пральну машину. Якщо це не призведе до позитивного результату і код з'явиться знову на дисплеї, потрібно перевірити наявність засмічень фільтр зливного насоса, зовнішні і внутрішні шланги, з'єднання для виходу води в каналізацію.

помилка

Після виконання цих дій необхідно знову ввімкнути машину та перевірити її працездатність. У тому випадку, якщо поломку самостійно усунути не виходить, слід вдатися до спеціаліста. Майстер зможе усунути такі проблеми, як несправність датчика тиску або збій модуля керування.

E1, 4C2, 4C, 4E2, 4E та 4E1 – не надходить вода

Будь-який код із написаних вище вказує на несправність, яка перешкоджає затоку води в агрегат. Ця помилка може виникнути, якщо людина забула відкрити кран, який регулює подачу води, або води немає у всьому будинку.

пральна машина не набирає води

Також причинами виникнення проблеми можуть бути здавлений або затиснутий заливний шланг, засмічення фільтра – сіточки, через яку вода надходить у пральну машину. Іноді помилка, що з'явилася на дисплеї, означає поломку клапана подачі води або пресостату, який повинен регулювати рівень води. Крім того, несправною може бути проводка в ланцюзі, до якого підключений заливний клапан. Такі проблеми вирішити самостійно навряд чи вдасться.

ремонт пральної машинки

Для їх усунення потрібен діагностик, який виявить несправність, полагодить або замінить необхідну запчастину.

Зверніть увагу, що кодовий індикатор 4С2 має особливе значення. Він вказує на те, що в машину подається гаряча вода! В цьому випадку, швидше за все, достатньо буде переключити пральну воду від гарячого до холодного крана.

9C, 9E2, E91 або UC – проблеми, викликані стрибками напруги

Якщо пральний цикл раптово зупинився з появою одного з таких індикаторів, проблемою роботи системи стала нестабільність напруги. Через невеликий проміжок часу подача енергії може відновитися сама, тоді прання відновиться.

інструкції

Якщо цього не станеться протягом 15-20 хвилин, можна спробувати налагодити роботу машини самсунг самостійно. Для цього:

 1. Вимкніть на кілька хвилин живлення, після чого перевірте, чи виникне проблема знову. Можливо, електроніка просто помилилася, і монітор показав поломку. Такі «хибні» помилки іноді виникають під час роботи побутової техніки.
 2. Перевірте, як працюють інші прилади в будинку. Нерідко перебої в напрузі виникають через поломки трансформаторів або інші проблеми в центральній мережі. У такому разі, щоб надалі уникнути серйозних поломок дорогої техніки, має сенс придбати стабілізатор, який забезпечить стабільність у подачі напруги.
 3. Не варто також виключати поганий стан електропроводки в будинку. Перевірте також розетку, до якої підключено агрегат. Слабкий контакт із вилкою може бути причиною зупинки його роботи.
 4. Якщо проблема, що розглядається, виникла в період, коли пралка була підключена через подовжувач, то не можна виключати можливість втрати напруги під час його проходження через шнур. Варто спробувати включити побутовий пристрій безпосередньо в розетку, або замінити подовжувач на інший, більш якісний.

розшифрування кодів

8C1, 8C, 8E або 8E1 – неполадки, пов'язані з таходатчиком

Така група кодів сигналізує у тому, що неправильно функціонує датчик вібрації. У пральних машинах самсунг нового покоління він називається таходатчик і контролює не тільки вібрації самого барабана, а й оберти двигуна. Найчастіше ці види помилок з'являються, якщо потрібний серйозний ремонт і виклик професійного майстра.

Зависають символи

Однак існує одна проста проблема, через яку вони з'являються, – це перевантажений барабан. Можливо, двигун не справляється з навантаженням і не може обертати вагу, яка значно перевищує максимальне завантаження, вказане в інструкції до машини.

функції машинки

Однак, в тому випадку, якщо кількість білизни, що завантажується, зменшилася, а помилка не зникла, краще викликати майстра. Швидше за все, знадобиться зачистка поверхонь на валі двигуна, заміна таходатчика, щіток, приводного ременя або навіть самого двигуна.

поломки

Важливо! Вказані в цій групі помилки пральної машини самсунг більш ранніх моделей мають інші коди, при цьому, вказують на ті ж помилки. 3Е, 3Е1, 3Е2, 3Е3, 3Е4, 3С, 3С1, 3С2, 3С3, 3С4 у техніці, виробленій до 2013 року, рівнозначні індикаторам 8C1, 8C, 8E або 8E1 у нових моделях, та сигналізують про проблеми.

EB, BC2, bE3, bE2, bE1 та bE – помилки включення та управління

Розшифрування таких кодів помилок на дисплеї пральної машини самсунг може бути різним.

заощадите і час, і гроші

Серед причин їх появи слід зазначити такі:

 • Порушення роботи симистора. Його стабільність дуже важлива, тому що ця запчастина включає та відключає двигун машинки, а також контролює кількість його оборотів.
 • Несправності з кнопками агрегату, у тому числі, із кнопкою «пуск».
 • Разовий збій модуля, що управляє.

Доглядайте за своєю пральною машинкою

У разі несправності симістора, на жаль, самостійно усунути проблему не вдасться. Ломатися він може з багатьох причин, серед яких – перепади напруги, несправна розетка, замикання струму та інші. Майстер визначить, що саме вплинуло на виникнення проблеми, та підкаже, як надалі уберегти техніку від поломок.

помилку пральної машинки

Якщо причиною демонстрації кодових значень стало залипання або відсутність контакту з однією з кнопок, для усунення несправностей можна кілька разів натиснути на неї, потримати в різних положеннях. Якщо це не допоможе, кнопку доведеться замінити на нову.

AC6, AC чи AE – відсутність сигналу між платами

Значення таких індикаторів – відсутність комунікації в управлінні пральної машини. Іноді збій та демонстрація помилки бувають помилковими. У цьому випадку достатньо перезапустити пральну машину, після чого вона продовжить працювати без проблем. Якщо після повторного запуску несправність не зникне, це може означати необхідність проведення діагностики.

відремонтувати пральну машинку

Зазвичай зазначена проблема вирішується за допомогою зачистки контактів, відновлення проводів або заміни шлейфу. Також може виникнути необхідність заміни одного або кількох згорілих елементів у модульних схемах – діодів, резисторів та інших.

усунути помилку

У тому випадку, якщо з ладу вийшов процесор, мікросхема, що управляє, не може бути відновлена, і модуль управління доведеться замінити повністю.

ED, DC2, DC1, DC, dE2, dE1, dE – блокування дверцят люка

Як правило, такі коди помилок з'являються на початку роботи пральної машини, відразу після її включення, або, рідше, після виконання повного циклу програми, коли випрану білизну потрібно дістати. Ці індикатори означають, що виникли проблеми з дверцятами люка.

Блокування дверцят

Найчастіше додатковими симптомами зазначеної проблеми є такі:

 • Неможливість фізично закрити дверцята люка агрегату.
 • Відсутність блокування дверцят, які необхідні для початку прання.
 • Люк не відкривається після завершення повного циклу програми.

викликати майстра

Зазвичай цю проблему можна вирішити самостійно. Для цього достатньо зробити такі дії:

 1. Перевірити, що саме заважає дверцята люка зачинитися. Можливо, щось із білизни застрягло і заважає нормальній роботі механізму.
 2. Уважно оглянути люк. Наявність деформації може сприяти виникненню цієї несправності.
 3. Перевірити, чи все нормально з проводами, які підведені до люка та відповідають за його блокування. Часто досить їх поправити.

спеціаліст

Якщо виправити ситуацію власними силами не вийшло, дверцята люка потребують ремонту. Зазвичай він полягає у заміні петель або замку, відновленні пошкодженої проводки.

AC6, AC або CE – затока гарячої води

Зазвичай, поява на дисплеї таких індикаторів супроводжується зливом води. Через потрапляння в пральну машину самсунг занадто гарячої води вона сигналізує про це і припиняє роботу. Для вирішення цієї проблеми достатньо перевірити, до якого патрубка підключений агрегат.

креслення

Якщо в трубу заливається гаряча вода, це необхідно виправити, підключивши машину до потрібного патрубка.

Зверніть увагу! У тому випадку, якщо вода в пральну заливається з холодного крана, але проблема не пропадає, і система продовжує показувати помилку, потрібно звернутися за допомогою до фахівця.

збої у пристрої

Можливі проблеми в цьому випадку:

 • Несправність температурного датчика – термістора.
 • Поломка нагрівального елемента.
 • Збій плати управління.

FC або FE – проблеми, пов'язані з вентилятором

Проблеми цієї групи можуть виникати у машин, в яких є опція «сушіння білизни». Поява таких індикаторів сигналізує про проблеми з вентилятором. Якщо це лише разовий збій модуля управління, після перезавантаження техніка працюватиме без перебоїв.

несправність

У протилежному випадку може бути кілька причин виникнення неполадок і, відповідно, способів їх усунення:

 1. Несправність пускового конденсатора – його доведеться замінити.
 2. Обрив приводного ременя – знадобиться встановлення нового.
 3. Вихід з ладу двигуна вентилятора – у цьому випадку буде потрібно замінити весь вентилятор у повному складанні.
 4. Втрата сигналу в мережі вентилятора – необхідно очистити або замінити пошкоджені контакти на пусковому конденсаторі.

UE, E4 або UB – виникнення дисбалансу в барабані

Помилка ue та аналогічні їй на пральній машині samsung вказують на те, що в барабані є дисбаланс, який робить значне навантаження на вісь обертання. Найчастіше індикатори, що розглядаються, є інформативними, і після перезавантаження пральна машина працює без проблем.

причина несправності

Однак є низка причин, через які такі помилки можуть з'являтися знову:

 • Нерівномірний розподіл білизни усередині барабана. Дисбаланс може з'явитися внаслідок різного розміру речей, що стираються, за рахунок чого одна частина барабана має значно більшу вагу, ніж інша.
 • Перевищення допустимої кількості білизни в барабані, вказаної в інструкції.
 • Поверхня, де встановлено пральна машина, недостатньо рівна. У цьому випадку індикатор зазвичай загоряється під час віджиму.

побутові предмети

Як і будь-яка побутова техніка, пральна машина Самсунг вимагає догляду, своєчасного обслуговування, дотримання інструкцій та правил під час експлуатації. Виникнення неполадок можна мінімізувати, якщо ставитись до неї дбайливо. Однак навіть якщо система дала збій, це не привід панікувати. Головне – вчасно відреагувати, розібратися в проблемі і знайти правильне рішення!

Відео: помилки пральної машини SAMSUNG

WowCracy
Додати коментар