Який степлер для меблів кращий

Меблевий степлер – незамінний інструмент у побуті. В основному він використовується для перетяжки м'яких меблів: крісел, стільців, диванів. Меблевий степлер використовується і в інших побутових ситуаціях, коли необхідно забезпечити кріплення елементів.

Меблевий степлер

Наприклад, їм зручно прибивати парникову плівку до каркасу теплиці або скріплювати між собою дерев'яні елементи під час складання ящиків та рамок.

Що таке меблевий степлер

Степлер скріплює різні матеріали, вистрілюючи скобами. У системі задіяний ударний механізм, який рухається за допомогою пружини. Залежно від виду степлера вплив на пружину здійснюється силою м'язів або мотором.

Сучасні степлери

Принцип роботи в обох випадках простий: майстер поміщає скоби потрібного розміру в магазин, потім натискає на курок, вириваючи скобу з обойми і вбиває її в поверхню. Така нехитра конструкція дозволяє міцно прикріплювати один матеріал до іншого, наприклад, м'який оббивний матеріал до дерев'яного корпусу меблів.

степлер

Цей інструмент має низку переваг перед звичайним молотком: майстер може працювати степлером однією рукою, вбивати скоби у важкодоступних місцях і робити це швидко.

Види степлерів

Існує кілька видів меблевих степлерів:

 • механічний;
 • пневматичний;
 • електричний.

вид степлера

Механічний степлер

Механічний (ручний) степлер найбільш популярний у домашньому побуті. Це пояснюється низкою причин. Він недорогий, мобільний, досить легкий і рідко виходить із ладу. Його відрізняє простий пристрій – скоби вистрілюють за рахунок пружини, на яку впливає фізична сила.

механічний степлер

Скористатися ручним степлером зможе навіть новачок – тут все інтуїтивно зрозуміло.

Порада від професіонала! Перед застосуванням ручний степлер необхідно відрегулювати. Для цього можна скористатися “чернеткою” – шматком дошки або фанери.

Механічні степлери

Плюси механічного степлера:

 • мобільність: не потрібно підключати до мережі, можна працювати скрізь, а не лише вдома поряд із розеткою;
 • Простота використання: він легкий, рідко ламається, безпечний;
 • ціна.

Мінуси:

 • Потрібно докладати фізичних зусиль. Якщо обсяг робіт великий, це стомлює та довго;
 • Не має достатньої потужності при роботі з щільними матеріалами.

зручний степлер

Пневматичний степлер

Це потужний інструмент, який працює за рахунок тиску стисненого повітря. Замість пружини в нього вбудовано пневмоциліндр. Завдяки високій швидкості такий інструмент швидко справляється з великим обсягом робіт.

Пневматичний степлер

Використовується в основному на виробництвах, оскільки вимагає наявності компресора і доступу до електромережі. Має досить велику вагу та високу вартість, що ускладнює його застосування в домашніх умовах.

Пневматичний степлер

Плюси пневматичного степлера:

 • він потужніший;
 • працює швидко, не потребує фізичних навантажень.

Електричні моделі

Мінуси:

 • апарат досить дорогий, для роботи необхідні компресор та електрика;
 • важкий та габаритний;
 • потребує певних навичок.

Електричний степлер

У моделях, що працюють від електрики, використовується та сама пружина, що й у механічних, але є вбудований мотор. Він працює від мережі або акумулятора та повністю замінює роботу м'язів. За рахунок підключення двигуна сила удару скоби стає набагато вищою, що дозволяє працювати з більш щільними матеріалами.

Електричний степлер

Плюси електричного степлера:

 • Висока потужність, швидкість роботи суттєво зростає;
 • Не потрібне застосування сили, завдяки чому майстер може виконати великий обсяг робіт без почуття втоми.

Електричні степлери

Мінуси:

 • Електричний апарат досить тяжкий;
 • Його вартість суттєво вища;
 • Для роботи потрібна електрика або вбудований акумулятор. У першому випадку обмежена мобільність, у другому – підвищується вартість та вага.

Основні параметри при виборі інструменту

Вибирають меблевий степлер як залежно від умов запланованої діяльності, так і відштовхуючись від складності та обсягу робіт. Для невеликого ремонту в домашніх умовах досить недорогий механічний інструмент.

функціонування степлера

Якщо планується нехай невелике, але виробництво, краще придбати пневматичний степлер. Коли обсяг робіт досить великий, є доступ до електрики та дозволяє бюджет, правильно буде вибрати електричний варіант.

Як вибрати меблевий степлер для дому

При виборі ручного степлера для домашніх потреб слід визначитися, для яких робіт і як часто може знадобитися.

степлер плюси

 1. Якщо цей інструмент необхідний лише зрідка, наприклад, для улюбленого хобі, його застосування обмежується роботою з тонкою тканиною, папером або картоном, то підійдуть найпростіші моделі, виконані з пластмаси. Вони розраховані на скоби довжиною 4-8 мм і відрізняються легкою вагою та зручністю використання.
 2. Якщо степлер купується для частого використання, краще звернути увагу на моделі з металу. Вони міцніші, довговічніші і розраховані, як правило, на скоби більшої довжини (до 10 мм), а значить, ними можна прикріплювати більш щільні матеріали.
 3. Найпопулярніші інструменти для домашнього використання розраховані на скоби завдовжки 4-14 мм. Ними користуються майстри, які працюють із поверхнями різної щільності. У таких степлерів передбачений регулювальний гвинт, за допомогою якого можна керувати силою удару. А від неї багато в чому залежить швидкість роботи та її якість. Чим щільніший матеріал, тим глибше має бути скоба і більша сила удару.

універсальні степлери

Важливе значення для вибору інструмента має сила віддачі. Для її нейтралізації на деяких моделях передбачені спеціальні ударопоглинаючі накладки та розроблені корпуси особливої конструкції, що розподіляють віддачу рівномірно на всю долоню.

інструкція степлера

Якщо комфорт важливіший за ціну, варто звернути увагу на професійні моделі, де для зменшення сили віддачі вбудована спеціальна ресора пружина. Вибираючи механічну модель, важливо враховувати кут захоплення. Його оптимальне значення знижує рівень навантаження та дозволяє виконати великі обсяги робіт за мінімальних енергетичних витрат.

завдання степлера

Додаткові параметри, на які слід звернути увагу під час вибору степлера:

 • Прогумована ручка запобігає вислизанню приладу під час роботи;
 • Вузький наконечник допомагає прицілитися, а носик, що виступає, дозволяє дістатися до важкодоступних місць;
 • Прозоре віконце в магазині для скоб допомагає стежити за їх наявністю;
 • Регулювання за допомогою спеціального гвинта дозволяє змінювати натяг пружини і тим самим змінювати силу удару в залежності від типу поверхні, що обробляється. Так простіше уникнути «недобива» чи вм'ятин;
 • Наявність стопора на рукояті підвищує безпеку інструменту, оскільки запобігає випадковому натисканню та вильоту скоби.

Увага! Перед покупкою попросіть продавця протестувати інструмент, забивши кілька скоб у фанерну дошку.

домашній ремонт меблів

Як вибрати скоби

У продажу є так багато видів скоб, що їх різноманіття може збентежити майстра-початківця. То як же підбирають скоби для певного виду меблевого степлера?

кількість скоб

Тип скоб, який підходить до певного інструменту, вказаний на упаковці, в інструкції, а також на корпусі степлера. Скоби розрізняються формою (п-подібна або напівкругла), розмірами (висота, ширина, товщина в мм) і типу заточування (заточені або не заточені кінці).

скоби

Для зручності, залежно від розмірів, усі скоби поділені на типи. Найпоширеніший у домашньому використанні тип 53 (ширина 11,4 мм, товщина 0,7 мм). Глибина таких скоб 4-14 мм. Трохи менш популярний тип 140. Ці скоби більш потужні, товсті, мають широку сферу застосування.

типи скоб

Тип 300 (т-подібні гвоздики товщиною 1,2 мм) та тип 500 (гвоздики без капелюшків) більше застосовуються в будівництві, як і тип 36 (напівкруглі скоби, призначені для кріплення кабелю).

Важливо! Якщо неправильно вибрати тип скоб, інструмент може заклинити. Якщо ж вибрати менший розмір, можливе вистрілювання одразу двома скобами!

Техніка безпеки

дотримуйтесь техніки безпеки

Перед застосуванням будь-якого типу інструменту важливо вивчити, як користуватися степлером для меблів безпечно. Важливо звернути увагу на такі моменти:

 • Для забезпечення безпеки, особливо в домашніх умовах, після завершення роботи приладу необхідно вмикати запобіжник. Це допоможе уникнути випадкового пострілу скобами;
 • Натягуючи тканину в процесі роботи, притискаючи її до площини, переконайтеся, що пальці розташовані на безпечній від інструменту відстані.

Чим відрізняється меблевий степлер від будівельного.

якісний та дорогий апарат

Stapler широко застосовується не тільки у побуті, але й у будівництві для фіксації різноманітних будівельних матеріалів. На відміну від звичайного меблевого, професійні моделі, як правило, універсальніші і можуть працювати не тільки зі скобами, але і з цвяхами, а також штифтами довжиною до 50 мм.

меблевий степлер у побуті

Хоча меблеві та будівельні моделі мають схожий принцип дії, другі, як правило, потужніші і масивніші, оскільки розраховані на велике кріплення і більш щільні матеріали.

степлер для роботи

Таким чином, механічний степлер цілком підійде для домашнього використання за невеликого обсягу робіт. Якщо ж роботи належить багато, варто звернути увагу на електричні чи пневматичні моделі.

Відео: як правильно вибрати степлер

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар