Який посуд підходить для склокерамічної плити

У багатьох сучасних багатоквартирних будинках висотою понад 12 поверхів підключення газу неможливе з міркувань техніки безпеки. Тому основним джерелом енергії під час приготування страв є електрика.

склокерамічна плита

Стосується це і плит – зараз найчастіше на сучасних кухнях з'являються керамічні варильні панелі. При їх використанні обов'язково застосовувати відповідний посуд. Як її вибрати, правильно та максимально ефективно використовувати, розповідається далі.

вимоги до посуду

Види плит та типи варильних панелей

Посуд для керамічних плит має певні відмінності в залежності від типу нагрівального елемента. Варильні панелі бувають:

  • індукційними;
  • з тенами.

індукційна плита

варильна панель з теном

готують на плиті

витирають плиту

Незалежно від типу нагрівального елемента, будь-який посуд, що використовується на варильній панелі, повинен обов'язково мати ідеально гладку поверхню. Таким чином досягається найкраща тепловіддача від нагрівача. Будь-який повітряний прошарок між дном і панеллю значно збільшить обсяг необхідної для розігріву або приготування страви електроенергії.

гладка поверхня посуду

Перед покупкою важливо перевірити, щоб виробником вказувалася можливість використання її з варильними панелями. Це є критично важливим моментом для індукційних моделей.

У найфункціональніших з них передбачаються спеціальні датчики, які не дозволять плиті навіть розпочати роботу, визначивши, що встановлений посуд не підходить. Це відбувається тому, що для індукційних панелей повинні використовуватися сковороди або каструлі зі спеціальним магнітним матеріалом дна.

магнітне дно біля каструлі

Правильно підібраний посуд для склокераміки забезпечить оптимальну тепловіддачу та час приготування страви, заощадивши кошти на електроенергії.

правильний посуд для плити

У разі помилок у підборі можна не лише значно збільшити витрати на електрику, а й у деяких випадках пошкодити поверхню панелі. Це часто відбувається при спробі використовувати кухонні предмети, що були у використанні, особливо раніше використовувалися на газових плитах — у такому випадку пригорання поверхні відбувається досить часто, а на панелі подібні сліди при переносі з посуду є важковидаленими.

пригорання на плиті

Особливості нагріву

У випадку, якщо в панелі використовуються звичайні нагрівальні елементи, ТЕНи, вони забезпечують підігрів поверхні та подальшу передачу такого тепла. Як уже говорилося, чим краще дотик панелі та посуду, тим швидше і ефективніше відбувається теплообмін.

тени забезпечують нагрівання поверхні

В індукційних моделях дещо по-іншому. Спеціально вбудовані елементи створюють нагрівання прямо на поверхні начиння, не передаючи його попередньо на саму панель. Це робить таку техніку набагато ефективнішою та економічнішою. Але в той же час, при переході на електричну панель з газовою обов'язково знадобиться придбання додаткового посуду зі спеціальною поверхнею.

індукційна поверхня

Який посуд підходить

Основних критеріїв у виборі посуду два. Перший – висока площина поверхні дна, другий – спеціальний матеріал для індукційної панелі. В інших питаннях нюанси вибору залежать більше від особистих кулінарних переваг.

вибір посуду для склокерамічної плити

Яке начиння підходить найкраще, розглянемо далі.

Емальована

Емальована поверхня посуду може використовуватися на варильних панелях, проте в цьому випадку необхідно дотримуватися декількох обов'язкових вимог:

  1. Поверхня емалі має бути ідеально чистою та рівною.
  2. Неприпустимо використовувати таке начиння порожнім, що може спричинити непереборні пошкодження поверхні. Це неминуче призведе до погіршення тепловіддачі, а значить і збільшення обсягу споживаної електроенергії.

емальований посуд

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь – відмінний метал для використання на варильних панелях. Найкраще, якщо такі каструлі чи сковороди матимуть потовщене дно. Що допоможе не тільки покращити теплопровідність при нагріванні, значно прискоривши цей процес, але й забезпечити додатковий захист бокових стінок від деформації.

посуд з нержавіючої сталі

Крім іншого, таке начиння дуже невибагливе у використанні і може митися навіть агресивними аксесуарами, на кшталт металевої губки або високоабразивного порошку, що чистить.

Зверніть увагу! Для індукційних панелей наявність магнітного шару є обов'язковою навіть для металевого посуду.

посуд з нержавіючої сталі

Алюміній

У чистому вигляді алюмінієве начиння застосовувати на варильних панелях заборонено. Причиною тому є високий рівень деформації металу від надмірного нагрівання. Однак зі спеціальним покриттям дна таке начиння стане чудовим супутником будь-якого кухаря. Як покриття можуть використовуватися кераміка або тефлон, а дно алюмінієвих каструль часто стає сталевим.

алюмінієвий посуд

Крім іншого, алюміній вимагає до себе досить дбайливого поводження — миття виробляємо чистою водою без хімічних засобів (вони можуть вступити з металом в реакцію), а на зберіганні подібне начиння має бути обов'язково в сухому вигляді.

посуд з алюмінію догляд

Жароміцне скло

Посуд для склокерамічної варильної панелі зі скла також справляється зі своїм основним призначенням. У той же час, у цього матеріалу досить невисокі показники теплопровідності, а значить і часу на приготування їжі доведеться витратити більше, особливо в порівнянні з іншими матеріалами.

посуд із жароміцного скла

Використовувати скляні предмети рекомендується, якщо необхідна тривала та тривала томля при незмінній температурі нагріву.

Тому за інших рівних для постійного використання рекомендується купувати і використовувати посуд з вищими показниками теплопровідності.

скляний посуд для склокерамічної плити

Чавун

Якості чавуну багато в чому схожі з показниками металу, за винятком ваги, що нерідко є причиною пошкодження варильної панелі, а іноді й зовсім повного приведення її в непридатність. Цей же фактор негативно впливає на теплопровідність, адже плиті потрібно набагато більше часу, щоб ґрунтовно прогріти корпус, і лише потім почати нагрівати саму страву всередині неї.

чавунний посуд

До того ж не завжди виробникам вдається досягти ідеальної гладкості поверхні при використанні цього металу.

Як правильно вибрати посуд

При виборі посуду для варильних поверхонь існує кілька важливих нюансів, про які і поговоримо далі.

Зверніть увагу! Ігнорування обов'язкових вимог для варильних панелей, особливо індукційної, може призвести до повного виходу з ладу.

Дно

Насамперед необхідно ще раз відзначити обов'язкову вимогу до рівності дна. Будь-які сторонні відкладення, які тим більше залишилися після використання газових плит, можуть засмічити варильну поверхню і значно знизити ефективність нагрівання.

дно каструлі

Рекомендується використовувати дно з діаметром, що відповідає розмірам окремої панелі. Для меншого діаметру посуду невблаганно з'являється підвищена витрата енергії, при значному збільшенні може спрацювати захист і нагрівання може не стартувати. Для найкращого нагріву рекомендується вибирати начиння з днищем завтовшки не менше 3мм.

діаметр дна каструлі

Найпростіший спосіб перевірки, чи підходить металева поверхня для індукційної варильної панелі – використання магніту. Якщо дно магнітиться, посуд можна використовувати. Однак стовідсоткову гарантію найкращої якості нагріву та сумісності дасть придбання посуду з відповідним магнітним шаром.

Об `єм

Обсяг посуду слід враховувати не тільки виходячи з енергоефективності. Занадто велике начиння може повністю вивести панель з ладу. Тому рекомендується уважно вивчати вимоги для кожної моделі перед початком застосування на ній того чи іншого посуду.

об'єм посуду для склокерамічної плити

Товщина стін

Товщина стін повинна розглядатися з точки зору найбільш ефективного теплообміну. У той же час, дуже маленька товщина може призвести до деформації посуду.

Для більшості рецептів цілком згодяться каструлі та сковорідки зі стінками 2-3мм. товщина.

товщина стінок посуду

Зверніть увагу! При застосуванні занадто тонкого начиння можливий вихід нагрівального елемента з ладу внаслідок надмірного перегріву.

Кришка

Особливих вимог до кришок не пред'являється, основне правило вони повинні забезпечувати оптимальний теплообмін всередині при приготуванні їжі, а також відводити зайву пару при її появі. У той же час, кришка повинна видаляти таку кількість пари, щоб він не сконденсувався на варильній поверхні.

Найкраща порада в даному випадку — купувати посуд для варильних панелей комплектом відразу з кришками, у яких всі показники теплообміну максимально дотримані.

посуд із кришкою

Який посуд не підходить

Категорично забороняється використовувати склокерамічну посуд на цих поверхнях. Через особливості нагрівання, точкове прогрівання такого приладу при невисоких темпах теплопередачі самого матеріалу можуть спричинити як пошкодження склокераміки, так і виходу з ладу побутової техніки.

склокерамічний посуд

Поради щодо догляду та застосування посуду

Головний нюанс у догляді – підтримувати поверхню дна у рівному та чистому стані. У цьому випадку можна забезпечити довгий термін служби не тільки самому посуду, а й досить дорогій варильній панелі.

Вивчивши уважно з нашої статті який посуд підходить для склокерамічної плити, можна легко вибрати, придбати і належним чином використовувати найрізноманітніші начиння для ефективних і широко поширених в даний час варильних панелей.

Відео: який посуд підходить для індукційної плити

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар