Який наповнювач краще для подушки

Подушку можна сміливо назвати найважливішою постільною приналежністю, оскільки багато в чому саме від неї залежить ваш повноцінний відпочинок. Вранці можна прокинутися із затеклою шиєю та хворою головою, і тоді весь день буде зіпсований. А можна стати відпочившим, повним сил і готовим до реалізації безлічі геніальних планів. І в першому, і в другому випадку вся річ у її величності, подушці! Як вибрати спальний аксесуар? Якому наповнювачу віддати перевагу?

як вибрати подушку

Критерії вибору

З чого роблять подушки? Сьогодні, завдяки різноманітності матеріалів, подушка може бути виготовлена як із синтетичних, так і з натуральних волокон. Причому це стосується і наповнювача, і чохла.

різні наповнювачі для подушки

Наскільки якісною буде подушка, багато в чому залежить від її наповнення. На які показники варто звернути увагу?

 • Гіпоалергенність.
 • Повітропроникність.
 • Наскільки середовище сприятливе для розмноження шкідливих мікроорганізмів, плісняви та грибка.
 • Гігроскопічність.
 • Можливість регулювання теплообміну.
 • Легка вага.
 • Здатність до швидкого відновлення форми.
 • Тривалість терміну експлуатації.
 • Простота догляду.
 • Стійкість до сторонніх запахів.
 • Екологічність.

правила вибору подушки

Різновиди наповнювачів

Все різноманіття наповнювачів можна розділити на дві групи: натуральні та штучні. У цьому, відповідаючи питанням, який наповнювач найкращий, кожен керується власними уподобаннями.

Натуральні

Ці наповнювачі поділяються на матеріали рослинного та тваринного походження.

 • Пух і перо водоплавних. Найчастіше використовуються качиний і гусячий пух та перо. Подушки з таким наповнювачем виходять м'якими та легкими.

  наповнювач для подушки - пух та перо

  Вони добре тримають форму та зберігають тепло. Якщо подушка трохи деформувалася, її достатньо збити руками і вона знову готова до використання.

  правила догляду за подушкою

  При правильному догляді є подушки дуже довго. На вартість впливає співвідношення пера та пуху: чим більше останнього, тим м'якше і, відповідно, дорожчою буде подушка. Якщо пера занадто багато, то подушка стає жорсткою та важкою. Головний недолік пір'яних подушок – це те, що в них заводяться кліщі та інші мікроорганізми, а також акумулюється пил. Все це може спричинити алергію. Доглядати такі подушки в домашніх умовах вкрай складно: прати не можна, а чистити рекомендується тільки в спеціалізованих службах. Крім цього, і пух, і перо добре вбирають сторонні запахи, що також погано для дуже чутливих користувачів.

  догляд за подушкою

 • Вовна верблюдів та овець. Головна відмінна риса цього наповнювача полягає в тому, що він чудово зберігає тепло, а також має лікувальний ефект. Вовна дуже м'яка на дотик, при цьому добре вбирає та випаровує вологу.

  наповнювач вовна

  На жаль, цей матеріал може викликати алергічні реакції. Також до недоліків відносять недовговічність подушок із вовною, адже згодом вона «звалюється» в грудки, розділити які практично неможливо. Нарешті, як і в пір'яних подушках, в вовняних можуть завестися різні мікроорганізми. Та й прати такі подушки теж не можна.

  як доглядати подушку з вовни

 • Бамбук. Останнім часом цей наповнювач набуває все більшої популярності. Виходить він у результаті обробки молодих пагонів.

  бамбукове волокно

  Бамбук практично не має недоліків при правильній експлуатації. Матеріал екологічно чистий, має бактерицидні властивості, стійкий до появи мікроорганізмів та плісняви, не викликає алергічних реакцій та відрізняється тривалим терміном використання. На таких подушках дуже зручно спати, і їх можна випрати в пральній машині на режимі делікатного прання.

  як правильно прати подушку

 • Шовк. На думку більшості, цьому наповнювачу немає рівних. Єдиний недолік – висока ціна, проте, при такому значному переліку переваг це цілком зрозуміло. На подушках комфортно спати, вони зовсім не викликають алергію, мають свій мікроклімат і служать дуже довго – до 15 років.

  шовкове волокно

  Їх можна прати в машині на режимі делікатного прання, після – злегка збити, і подушка знову готова до використання.

  правила прання шовкової подушки

 • Евкаліпт (або ліоцел). Це целюлозні волокна, отримані з евкаліптового дерева із застосуванням спеціальної технології. Матеріал поєднує в собі ніжність шовку та м'якість бавовни. Матеріал, що дихає, так що парниковий ефект користувачу не загрожує. Подушки з ліоцеллом виходять легкими та пружними. Екологічна чистота, гіпоалергенність, повітропроникність, антисептичні властивості та терморегуляція – ось далеко не всі переваги такого інноваційного наповнювача. При пранні на делікатному режимі та дбайливому віджимі подушка прослужить довгі роки. А із недоліків – лише висока вартість. Тому, щоб здешевити подушки з таким наповнювачем, ліоцел використовують у поєднанні з синтетичними матеріалами, але, на жаль, у цьому випадку трохи знижуються і якісні характеристики.

  подушка з евкаліптовим волокном

 • Гречане лушпиння. Цей наповнювач виходить в результаті обробки гречаної крупи та подальшої спеціальної обробки лушпиння. Матеріал ідеальний для тих, хто страждає на алергію. Крім цього, завдяки гречаному лушпинні, подушки набувають ортопедичних властивостей, характеризуються високою повітропроникністю і стійкістю до появи шкідливих мікроорганізмів і пилу. Луска не збивається в грудки і легко набуває форми тіла.

  гречка лушпиння

  До недоліків подушок з гречаною лузгою відносять характерний шарудіння, через який потрібен час для звикання, а також недовгий період використання (не більше 5 років) та незручність прання (лушпиння потрібно виймати). Крім того, рекомендується регулярне провітрювання подушок з таким наповнювачем.

  подушка з гречаного лушпиння

 • Бавовна. Доступний за ціною матеріал є розпушеними бавовняними нитками. Відрізняється гігроскопічністю, гарною теплопровідністю, повітропроникністю та гіпоалергенністю. Недолік лише один – недовгий термін експлуатації.

  бавовна для подушки

 • Натуральний латекс. Завдяки безлічі повітряних бульбашок, має ортопедичні властивості. Стійкий до появи цвілі та інших мікроорганізмів, гіпоалергенний, не вбирає запахи та відрізняється тривалим терміном служби. Дуже простий у догляді – стирається у теплій воді. Головний недолік – висока вартість.

  натуральний латекс

 • Трави. Склад такого наповнювача може бути найрізноманітнішим, на вашу думку. Найчастіше використовують ромашку, мелісу, м'яту, чебрець. Такі подушки мають заспокійливу і розслаблюючу дію. Зазвичай їх використовують у тандемі з основним спальним аксесуаром.

  подушка з трав

Синтетичні

Асортимент синтетичних наповнювачів досить великий. Всі матеріали поєднує ряд безперечних переваг: наповнювачі не вбирають пил та запахи, є вологонепроникними, а також не викликають алергію та служать довго.
Розрізняються синтетичні наповнювачі за структурою, ступенем зносостійкості та за деякими якісними характеристиками.

 • Синтепон. Найдешевший синтетичний наповнювач. Поступається решті по повітропроникності і пружності. До переваг можна віднести м'якість матеріалу, можливість прання в домашніх умовах та бюджетну вартість. Також синтепон не вбирає запахів. Основний недолік – короткий термін експлуатації.

  синтепон для подушки

 • Голофайбер. Неткане полотно зі спіралеподібних волокон, що переплітаються у різних напрямках. Завдяки такому способу з'єднання між волокнами утворюється безліч повітряних камер, тому холофайбер дуже теплий матеріал.

  що таке холлофайбер

  Головні переваги: міцність, еластичність. Подушки чудово тримають форму, наповнювач не скочується в грудки. Оскільки подушки такі «повітряні», вони не дають парникового ефекту та гарантують комфортний відпочинок. У холлофайбері не заводяться мікроорганізми, не накопичується пил, він ідеально підходить для людей, які страждають на алергію або астматиків. Такі подушки витримують багаторазове прання, швидко сохнуть і зберігають свою первісну форму. Оскільки при виробництві холлофайбера не використовується клей, цей матеріал не містить токсичних речовин та з безпеки порівнянний з натуральними наповнювачами.

  догляд за подушкою з холофайбера

 • Файбер. Цей наповнювач можна сміливо назвати близьким родичем попереднього. Різниця лише в тому, що за структурою він є безліччю кульок поліестеру. У подушці ці кульки вільно переміщаються і набувають форми голови сплячої людини. Завдяки цій особливості забезпечується дуже комфортний відпочинок. На дотик подушка з файбер дуже нагадує подушку, наповнену пухом. При цьому, матеріал гіпоалергенний. Подушки стираються у звичайній машинці і швидко сохнуть. Їх легко транспортувати, оскільки у складеному вигляді вони займають мінімум місця.

  що таке файбер

 • Холфітекс. Це теж різновид поліефірного волокна із силіконовим покриттям, завдяки якому наповнювач виходить пружним та м'яким. Подібні наповнювачі – холлофайбер, синтепух, файбер. Відмінності між усіма цими матеріалами лише технології виробництва. В результаті волокна виходять різними за структурою, довжиною та товщиною. Холфітекс являє собою пухнасту пружну масу.

  наповнювач холфітекс

 • Мікрофібра (мікроволокно). Дуже тонкі поліефірні волокна, що нагадують за властивостями натуральний пух, такі ж легкі, м'які, з високими теплоізоляційними показниками та повітропроникністю. А завдяки сучасним технологіям матеріал виходить гіпоалергенним, що не вбирає запахи і не акумулює пил. Свої корисні властивості та форму мікрофібра зберігає протягом тривалого терміну експлуатації.

  подушка з мікроволокном

Рекомендації щодо догляду

Будь-яка річ прослужить набагато довше, якщо дотримуватися рекомендацій з догляду. І подушки не є винятком. Є низка простих правил, завдяки яким ваші подушки зможуть дарувати вам повноцінний відпочинок набагато довше.

 1. Періодичне провітрювання. В ідеалі будь-яку подушку, незалежно від наповнювача, потрібно виносити на свіже повітря не менше одного разу на тиждень.
 2. Щоранку подушки потрібно збивати і перевертати з одного боку на іншу.
 3. Проводити регулярне вологе прибирання в кімнаті, де спите, і провітрювати це приміщення. Особливо цей пункт важливий для подушок із натуральним наповнювачем.
 4. Якщо ви користуєтесь подушкою з пір'яним наповнювачем, то чохол рекомендується міняти не рідше одного разу на рік.
 5. Будь-який натуральний наповнювач потрібно віддавати в хімчистку не рідше ніж один раз на рік. У крайньому випадку – раз на два роки.
 6. Подушки з синтетичним наповнювачем стирають в машині при температурі 40 градусів і використовують спеціальні миючі засоби. Викручувати подушки не рекомендується.
 7. Подушки з пінополіуретаном та латексом чистять вологою губкою з рідким миючим засобом. Сушать далеко від прямих сонячних променів та приладів опалення.

всі правила догляду за подушками

Наповнювачі подушок можуть бути різними. Але, вибираючи аксесуар для сну, краще орієнтуватись на власні уподобання. Купуйте подушки перевірених виробників, якщо є можливість, познайомтеся з відгуками покупців. І не забувайте, заощадивши на спальному аксесуарі, ви ризикуєте залишитися без якісного відпочинку.

Відео: як правильно вибрати подушку?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар