Які штори підійдуть до зеленої шпалери

Відтінки зеленого кольору часто використовуються при обробці приміщень різного призначення. Іноді зеленими роблять лише окремі елементи інтер'єру (меблі, аксесуари), а іноді всі стіни в кімнаті забарвлюють у бірюзовий, салатовий або смарагдовий відтінок.

Зелений колір

Дуже важливо, щоб колір і тон штор вигідно виглядатиме на тлі зелених шпалер або меблів.

Характеристика зеленого кольору

Зелений колір часто називають символом життя, юності, оновлення і навіть безсмертя. Він є результатом змішування синього та жовтого, вважається найприроднішим та гармонійнішим із усього спектру. Перебуваючи у приміщенні, обробленому в зелених тонах, людина швидко розслаблюється та відновлює сили.

зелені шпалери яскраві

зелені шпалери затишок

зелені шпалери шовк

зелені шпалери

Дуже часто його використовують як додатковий фактор при лікуванні різних психосоматичних захворювань та розладів. Також вважається, що зелений колір має дезінфікуючі та бактерицидні властивості.

поєднання зеленого з деревом

Історики довели, що відтінки зеленого дуже шанували стародавні єгиптяни, які вважають, що це улюблений колір бога Осіріса, який відповідає і за зростання всього живого на землі, і за порядок у царстві мертвих. Тому зелений у тому світогляді символізував водночас і життя, і смерть.

відповідних гардин

Стародавні римляни, у свою чергу, сприймали зелений колір як символ любові та родючості, а древні китайці, які славилися своїм філософським ставленням до навколишньої дійсності, часто ототожнювали зелений колір із синім. Що стосується ісламських країн, то у них зелений – це священний колір, який просто обожнюють.

зелені шпалери будинку

Додаткова інформація. Ще в епоху Середньовіччя зелений колір вважався символом не лише весни та молодості, а й асоціювався зі спокусою, спокусою та підступністю. Зокрема, людині із зеленими очима традиційно приписували погані риси характеру та різні вади. Ці традиції та прикмети успішно дожили до наших днів.

Плюси та мінуси кольору

Шанувальники та прихильники зеленого кольору підкреслюють його сприятливий вплив на людський організм. Зокрема, стверджують, що він сприяє:

 • зниження артеріального тиску;
 • збереження якості зору;
 • зняття нервової напруги;
 • лікуванню застуди та загоєнню ран;
 • зменшенню головного болю;
 • усунення зморшок.

зелені шпалери на кухні

Деякі з цих тверджень є досить спірними. Проте зелені шпалери, фіранки, портьєри або оббивні тканини користуються популярністю протягом багатьох століть.

Разом з тим іноді зустрічаються згадки і про негативний вплив зеленого кольору. Його надлишок може викликати:

 • апатію та зниження життєвої активності;
 • підвищене виділення жовчі, яке може призвести до розбалансування організму та прогресування жовчнокам'яної хвороби;
 • напади заздрості та лінощів.

зеленим кольором

Додаткова інформація. Психологи, які розробили цілий напрямок – кольоротерапію, відводять зеленому кольору провідну роль зі зняттям втоми, лікуванні стресів, нейтралізації негативних емоцій. Принципи кольоротерапії сьогодні широко використовуються при організації життєвого простору в дошкільних закладах та зелені тони в дитячих садках чи ясельних групах є обов'язковими.

Різновиди кольору

У міжнародній системі кольорів та відтінків Pantone Matching System міститься інформація про 376 різновидів зеленого. Всі вони можуть використовуватися при фарбуванні тканин, що використовуються для обробки елементів інтер'єру або призначених для виготовлення одягу.

Відтінки зеленого

Кожен відтінок має свій код та назву. Серед назв тонів є досить оригінальні та навіть екзотичні:

 • містичного луки;
 • молода пшениця;
 • райський зелений;
 • зеленого сяйва;
 • трясовини;
 • ялинового каменю;
 • зелений колір абсенту;
 • зелений колір династії Мін;
 • колір зеленого смогу.

Пояснити на словах, як виглядає зелений зміг чи зелене сяйво, зможуть, мабуть, лише дуже досвідчені дизайнери. Всім іншим рекомендується просто знайти в Інтернеті зображення кольорів палітри Паттон і використовувати представлені кольорові плашки для відбору відтінків, які ідеально впишуться в інтер'єр будинку або квартири.

Ніжно-зелені шпалери

Але слід враховувати, що можливості монітора комп'ютера передачі кольорів дуже обмежені. І насправді тон може істотно відрізнятися від того, що виводиться на монітор. Якщо дизайнер пропонує визначитися з поєднанням кольорів у квартирі лише за допомогою зображень на комп'ютері та не згадує про друковані каталоги, то варто задуматися про ступінь його професіоналізму.

Додаткова інформація. Крім Pantone Matching System, існують і інші класифікатори різновидів кольорів. Зокрема, заслуженою популярністю користуються таблиці RAL, що містять інформацію про 2018 кольори та відтінки.

З чим можна поєднувати зелені шпалери

Використання зелених шпалер дозволяє створити в кімнаті одночасно освіжаючу та заспокійливу атмосферу. Але при цьому слід серйозно продумати варіанти їхнього поєднання з іншими елементами – шторами, меблями, підлогою, стелею. При цьому ключову увагу слід приділити відповідності вибраному стилю та призначенню приміщення.

насичений зелений колір

Насичений зелений колір стін чудово виглядатиме у вітальні, оформленій у класичному стилі. Темно-зелені тони доречні за необхідності підкреслити тишу, спокій та затишок, наприклад, у робочому кабінеті. Світло-зелені відтінки органічно вписуються в інтер'єр спальні чи кухні у стилі прованс чи кантрі. Яскраві та яскраві відтінки зеленого широко використовуються прихильниками експресивних молодіжних стилів (хай-тек, мінімалізм).

зелені шпалери прості

Однотонні зелені шпалери на стінах часто виглядають досить нудно. Тому бажано пожвавити їх яскравими акцентами. Як варіант – використовувати шпалери з квітами, вставками, смугами різних відтінків, що чергуються. Розставивши яскраві, але, що не викликають акценти, можна абсолютно змінити кімнату.

пастельних відтінках

Що стосується поєднання з іншими кольорами оздоблення та елементів інтер'єру, то виграшно виглядатимуть комбінації:

 • білого кольору та бежевих тонів практично з усіма відтінками зелених шпалер;
 • синього та фіолетового зі світло-зеленими стінами;
 • жовто-сонячних відтінків у поєднанні з темними тонами зелених стін.

Додаткова інформація. Комбінуючи поєднання тонів у кімнаті із зеленими шпалерами, слід враховувати, що вкрай небажано намагатися поєднати в одній кімнаті відразу кілька яскравих кольорів. Ще гірше – намагатися поєднувати темні відтінки, це може зробити кімнату похмурою та похмурою.

Правила вибір штор

Серед класичних варіантів гармонійного поєднання кольорів у кімнаті можна виділити кілька підходів:

 • використання в оформленні одного основного, двох кольорів підтримки та одного додаткового (чорного чи білого);
 • поєднання трьох кольорів (тріад), що є сусідами в спектрі; як варіант – зелений (головний – тон шпалер) – блакитний (підтримуючий – штори) – синій (акцентуючий – контрастні елементи на шпалерах);
 • комбінація чотирьох контрастних відтінків; популярне з'єднання – коричневий-смарагдовий.

зелені шпалери

зелені шпалери

зелені шпалери

зелені шпалери та штори

Додаткова інформація. Істотно скоротити період «накопичення туману» при виборі штор у спальню із зеленими шпалерами допоможуть фото готових варіантів дизайн-проектів різних приміщень.

До зелених шпалер

Вибираючи штори до зелених шпалер, слід не лише дотримуватись певного стилю, а й враховувати специфіку конкретного приміщення. У загальному випадку розрізняють чотири підходи підбору штор до зеленої шпалери:

 • підбираються в одній кольоровій гамі зі шпалерами і відрізняються лише світлішим або темнішим відтінком;
 • використовуються нейтральні світлі тони (бежевий, блакитний, пісочний);
 • задіяні контрастні із зеленим кольорами (червоний, коричневий, фіолетовий);
 • у великому залі чи студії можна використовувати штори двох різних кольорів.

Зелений буде

До зелених меблів та елементів інтер'єру

Правила підбору штор до зеленої шпалери поширюються і не меблі, а також елементи інтер'єру. Багато різновидів зеленого кольору дозволяє розглядати масу комбінацій. При цьому бажано підійти до вибору з урахуванням простих рекомендацій:

 • якщо зелені меблі є головним акцентом в дизайні приміщення, колір штор не повинен сильно контрастувати з нею, особливо в невеликих кімнатах;
 • для просторих сонячних приміщень краще вибирати портьєри холодних тонів зеленого кольору, а освітлювані, що погано прогріваються і освітлюються теплими і м'якими відтінками;
 • Двоколірні штори можуть одночасно гармоніювати і з зеленими меблями, і з іншими елементами інтер'єру.

Зелені меблі

Оформлення кімнат

Підбираючи штори до зелених стін, слід звертати увагу на специфіку конкретного приміщення (призначення, розміри, особливості планування).

Спальні

Спальня є місцем відпочинку, тому в цій кімнаті краще використовувати спокійні та врівноважені тони. Загальний зелений фон стін добре доповнюватимуть бежеві, білі, волошкові портьєри.

Бежеві штори

Вітальні чи зали

Намагаючись розібратися, які штори підібрати до зелених шпалер вітальні чи зали, слід обов'язково пам'ятати про розміри приміщення. Чим більша площа залу, тим більше контрастні комбінації кольорів гардин, стін та меблів можна використовувати.

Світло-зелені

Кухні

Для кухонних штор або фіранок, як правило, вибирають тканини веселих та світлих відтінків. У великих кухнях-студіях на тлі зелених шпалер дуже ефектно виглядають рожеві штори, а в невеликих – пісочні.

стиль інтер'єру

Дитячий

Для дитячої оптимальним вважається поєднання яскравих, але не дратівливих відтінків. Наприклад, світло-зелених шпалер та блакитних штор.

зелені шпалери в дитячій

Відео: як поєднувати зелений колір в інтер'єрі?

Зелені шпалери в інтер'єрі.

зелені шпалери

зелені шпалери та штори

зелені шпалери в спальні

зелені шпалери в кімнаті

зелені шпалери у вітальні

зелені шпалери красиві

зелені шпалери в дитячій

зелені шпалери у квартирі

зелені шпалери шовк

зелені шпалери стильні

зелені шпалери робити

зелені шпалери клеїти

зелені меблі

зелені шпалери гармонія

зелені шпалери насичені

зелений шпалери дизайн

зелені шпалери темні

зелені шпалери світлі

зелені шпалери в готелі

зелені шпалери яскраво

зелені шпалери світло

зелені шпалери кухня

зелені шпалери зал

зелені шпалери спальня

зелені шпалери

зелені шпалери

зелені шпалери з квітами

зелені шпалери салат

зелені шпалери дерево

шпалери зелені

зелені фісташка шпалери

шпалери зелені на кухні

зелені кухні шпалери

зелені спальня шпалери

шпалери зелені у вітальні

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені замовлення

зелений дизайн шпалери

зелені красиві шпалери

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

шпалери зелені

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар