Які матраци краще вибрати для дому

Якісний матрац є недешевою покупкою. Але саме від нього залежить здоров'я та якість сну людини. Правильно підібраний виріб здатний позбавити від поперекового та м'язового болю, безсоння та алергічних захворювань.

матрац для двоспального ліжка

Як вибрати матрац для дому

Виріб, який підходить для однієї людини, іншої може повністю розчарувати. Не слід спиратися на хвалебні оди родичів чи друзів.

матрац

Щоб вибрати якісний та підходящий матрац необхідно врахувати наступні критерії:

 • Вік людини, для якої призначений виріб – більш жорсткий підійде для молодих людей, краще зупинити свій вибір на м'якому варіанті.
 • Вага. Враховується з розрахунку на одне місце – якщо критерій становить від сорока до шістдесяти кілограмів, то оптимально підходить матрац середньої жорсткості або м'який. Від шістдесяти до дев'яноста будь-яка жорсткість. Від дев'яносто і вище – виріб повинен мати якісні пружини та бути жорстким.
 • Наявність якихось больових відчуттів (у хребцях, попереку, м'язах, шиї та інші) – у такому разі рекомендують максимальну жорсткість.
 • Особисті побажання – комфорт вважається важливим, але не основним чинником. Чим він вищий, тим дорожча зазвичай ціна.

поради щодо вибору матраца

зручний матрац

ортопедичний матрац

якісний матрац

Щоб зрозуміти, що краще пружинний або безпружинний матрац, розглянемо окремо кожен варіант.

Пружинні матраци

Діляться на вироби із залежним пружинним блоком та незалежним. У першому варіанті жорсткість розташована поступово по всій площі. Згодом починають скрипіти та деформуватися. У другому – механізм з'єднання пружин повністю прихований, кожна знаходиться у спеціальному окремому чохлі. Такий виріб може мати будь-який рівень жорсткості. Також воно відмінно тримає хребет і набуває його форми.

пружинний матрац

До переваг можна віднести:

 • Користь для здоров'я – вважаються ортопедичним варіантом, тому що підтримують хребет у правильному положенні та допомагають позбутися болю у спині.
 • Безшумність – відсутня тертя пружин між собою, немає скрипу.

ортопедичний пружинний матрац

Головний їхній мінус – вартість. Але з огляду на те, що їх експлуатаційний термін досить тривалий, то можна не вважати це сильним недоліком. Крім цього, вони мають чутливість до моментальних навантажень. Але якщо їх використовувати правильно, то згодом вони не деформуватимуться. Стрибки зменшують термін його служби.

матрац пружинний

Додаткова інформація! Людям, які мають невелику вагу, рекомендують зупинити свій вибір на м'якому варіанті, а повним комфортно буде спати на жорсткому. Дітям та підліткам оптимально підійдуть напівжорсткі матраци.

Безпружинні матраци

Основний плюс безпружинного матраца полягає в ефективній підтримці хребта. Їхня поверхня настільки м'яка, що під час сну можна буде забути про больові відчуття в спині. Ще одна перевага – екологічність. Наприклад, пружинний накопичуватиме в повітряних зазорах пил і бруд, що не є добрим показником для здоров'я. Відсутність пружин позбавить появи корозії, скрипів і неприємних звуків.

безпружинний матрац

До недоліків відносять:

 • Ціна – саме через цей критерій багато хто відмовляється від його придбання.
 • Невисока надійність – не витримає регулярні дитячі стрибки.
 • Досить жорстка поверхня – любителям відпочинку на м'якому дивані або ліжку такий варіант буде не комфортним.

безпружинний матрац ідеї

безпружинний матрац фото

безпружинний матрац ідеї фото

безпружинний матрац фото ідеї

Якщо є серйозні захворювання спини, то краще віддати перевагу жорсткій поверхні. Також багато хто цікавиться, що краще пружинний матрац або пінополіуретановий. Про перший варіант йшлося вище. Другий є бюджетним варіантом відмінної якості. У текстильній промисловості вони мають великий попит.

безпружинний матрац пінополіуретан

Кому підходить пружинний, а кому безпружинний

Варіант, який не має пружин, оптимально підходить у тому випадку, якщо в сім'ї з'явився малюк. Відпочивати дитина повинна лише на таких виробах: конструкція сприяє тому, щоб хребет розвивався правильної форми. Також вони рекомендовані людям, які страждають від надмірної ваги.

безпружинний матрац для ліжка

Зверніть увагу! Деякі види треба час від часу перевертати, щоб вони втратили свою форму. Зазвичай такий спосіб стосується лише тонких виробів (під вагою на них можуть утворюватися ямки). Оптимально придбати якісну конструкцію, яку можна не чіпати.

ліжко з безпружинним матрацом

Варіант із пружинами підходить для тих, хто любить комфорт уві сні. Але варто пам'ятати, що чим більше пружинок буде в блоці, тим краще. Такий варіант оптимальний для здорових людей, у яких відсутні больові відчуття. Адже м'яка конструкція не рекомендована людям, які страждають на біль у спині або м'язах.

ліжко з пружинним матрацом

Тому для того, щоб визначитися які матраци будуть кращими – безпружинні або пружинні, варто проконсультуватися з фахівцем. Також необхідно врахувати і свої індивідуальні відчуття, і переваги.

ліжко з високим матрацом

Правильний догляд матраца

Для того, щоб виріб завжди був чистим, радять застосовувати спеціальні наматрацники. Таким чином, його експлуатаційний термін значно триватиме. Такий аксесуар захистить від пилу, бруду та негативних навколишніх факторів.

наматрацник

Правильний догляд складається з наступних рекомендацій:

 • Хоча б раз на рік перевертати виріб. Краще цей процес виконувати навіть раз на півроку.
 • Оберігати від кліщів та попадання вологи.
 • Раз на три місяці чистити за допомогою пилососу.
 • Постійно провітрювати.
 • Для того, щоб не утворилися складки або перегини, необхідно розміщувати конструкцію на хорошій основі.
 • Якщо відсутня чохол, обов'язково придбати наматрацник.
 • Для видалення плями застосовувати холодний мильний розчин.

чохол на матрац

пропилососити матрац

чищення матраца

догляд за матрацом

Не можна згортати чи складати пружинні блоки. Якщо матрац має чохол, він не стирається. Пил із виробу не вибивають, а видаляють пилососом.

Важливо! Провітрювання необхідно виконувати у горизонтальному положенні. Слід уникати потрапляння сонячних променів на виріб.

анатомічний матрац

Пружинний або безпружинний матрац – що краще? Відповідь залежить від індивідуальності кожної людини. При виборі варто спиратися не тільки на свої уподобання, але також враховувати всі фактори, що були перераховані вище.

ВІДЕО: Як правильно вибрати матрац для будинку.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар