Які бувають весілля – список назв усіх роковин

Період спільного проживання після весілля проходить через віхи — ювілейні дати, за якими вітають молодят. Бажають щастя, взаємного кохання, фінансового благополуччя. Знаючи, весілля по роках як називаються, можна робити свята тематичними, у потрібній кольоровій гамі та подарунки підбирати «в тон».

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Річниця весілля: які бувають та їх назви

Оцінюючи тимчасовий період 0 – 100 років, можна розділити назви весільних роковин за групами:

 • металеві – як нікелева, сталева, золота та срібна;
 • кам'яні – рубінова, смарагдова та ін;
 • текстильні – мереживна, лляна та ін;
 • за назвами популярних матеріалів – фаянсова, скляна, дерев'яна та ін.

Перша річниця весілля яка? Вона носить назву Зелена, як молода поросль, що тільки-но з'являється з-під землі.

Цікаво, що шлюб здобуде своє «ім'я» вже через рік спільного життя, коли пара вирішить відзначити першу річницю. Відлік часу починається з реєстрації.

Ювілейним вважається не щороку, прожитий разом, натомість назви є у всіх, що видно за таблицею нижче.

Десятиліття Рік Назва весілля
1-10 років 1 Ситцева
2 Паперова
3 Шкіряна
4 Лляна
5 Дерев'яна
6 Чавунна
7 Мідна (вовняна)
8 Бляшана
9 Фаянсова
10 Олов'яна (рожева)
11-20 років 11 Сталева
12 Нікелева
13 Конвалії
14 Агатова
15 Скляна
16 Топазова
17 Рожева
18 Бірюзова
19 Гранатова
20 Порцеляновий
21 – 30 років 21 Опалова
22 Бронзова
23 Берилова
24 Атласна
25 Срібна
26 Нефритова
27 Весілля червоного дерева
28 Нікелева
29 Оксамитова
30 Перлинна
31 – 40 років 31 Смаглява
32 Мідна
33 Кам'яна (полунична)
34 Бурштинова
35 Коралова
36 Не святкують
37 Муслінова
38 Ртутна
39 Кріпова
40 Рубінова
41 – 50 років 41 Не святкують
42 Перламутрова
43 Фланелева
44 Топазова
45 Сапфірова
46 Лавандова
47 Кашемірова
48 Аметистова
49 Кедрова
50 Золота
55 – 100 років 55 Смарагдова
60 Діамантова
65 Залізна
70 Благодатна
75 Коронна
80 Дубова
90 Гранітна
100 Червона

Після 55 років шлюбу вважається вже не щороку, а п'ятиріччя, зате назви мають глибший зміст, відбиваючи ціле життя. І привітання включають побажання міцного здоров'я з виразом захоплення людям, що йдуть пліч-о-пліч через десятиліття.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Коротко про історію походження кожної назви

Опис значень назв річниць допоможе розібратися, які весілля бувають за роками спільного життя:

Назва весілля Рік Значення
Перші 10 років шлюбу
Марлева, ситцева чи ватяна 1 Крихкі матерії – символи першої річниці законних відносин пари. Вони обмінюються ситцевими хустинками та п'ють шампанське.
Паперова 2 Папір легко деформується, може пом'ятися, згоріти або намокнути, як союз молодят. Одного разу зім'ятий лист буде важко розпрямити знову, їм важливо докладати зусиль для збереження шлюбу.
Шкіряна 3 Перша «укріплена» річниця, шкіра міцніша, її складно порвати чи зіпсувати. Люди успішно притерлися один до одного, є що відзначати.
Лляна 4 Льон міцний матеріал, його волокна туго переплетені між собою. Лляні нитки – це подружжя, що прикипіло один до одного.
Дерев'яна 5 Маленький, зате справжній ювілей, адже дерево використовується у будівництві, воно відоме своєю міцністю. Парі варто посадити деревце, як знак свого союзу і подбає про нього.
Чавунна 6 Горобина або кипарисова. Чавун хоч і міцний, але високої температури може не витримати. Психологи вважають 6 років кризовим періодом відносин. Сім'я зміцніла, але залишився ризик появи розколу
Цинкова 6,5 Зазначається через півроку, як нагадування про необхідність упорядковувати стосунки свої. Заодно знак успішного завершення кризового періоду.
Мідна 7 Мідь нехай не міцна, проте цінна, символ значущості зв'язку між подружжям. Пройшовши через різні випробування, вони стали ріднішими та ближчими. Згладжені шорсткості, шлюб набув стійкості.
Бляшана 8 Слід регулярно полірувати бляху, щоб вона блищала. Розслаблятися рано, любов також вимагає турботи та уникнення обох подружжя.
Фаянсова 9 Шлюб «настоявся» як фаянсовий сервіз у шафі, набув добротності. Однак зневажливе ставлення може дати тріщину.
Олов'яна 10 Нехай олово тверде, складно його деформувати. Проте гнучке, що означає стійку опору 10-річного шлюбу — загальний побут, діти, цінності. Подружжя навчилося поступатися один одному і згладжувати гострі кути.
11 – 20 років
Сталева 11 Дзеркальна, міцна і гладка, як стосунки у шлюбі. Немає шорсткостей чи зазубрин.
Нікелева 12 Є думка, що відзначати треба не 12 років, а 12,5. Можна включити додаткове свято до списку або дотримуватись офіційної версії.
Конвалентна / Мереживна 13 Наголошує на важливості романтики, незалежно від прожитих років. Наскільки конвалії та тонкі мережива ніжні, красиві та трепетні.
Агатова 14 Символ процвітання, добробуту та достатку, наявність дорослих дітей у пари, стабільної роботи та усталених цінностей. Подібні пута складно зруйнувати.
Скляна 15 Або Кришталева. Прозора, наче сльоза і цінність.
Топазова 16 Згідно з рядом джерел, не святкується. Топаз напівдорогоцінний камінь, служить оберегом.
Олов'яна / Рожева 17 Подібна назва спеціально використовується двічі, на 10 та 17 років. Олово як символ гнучкості у подружніх стосунках. Пройшовши багато випробувань, партнери досягли легкості, створили затишок та романтику на двох.
Бірюзова 18 Символ спокою, гармонії та одночасно, легкості, навіть легкості. Подібна атмосфера панує у шлюбі, що відзначає 18 років.
Гранатова 19 Показник достатку, статку та навіть розкоші. Відносини наполягли, як вино, з кожним прожитим роком його цінність лише зростає.
Порцеляновий 20 Витончена, красива та тендітна дата. Якщо ненароком упустити або кинути фарфоровий предмет, він розіб'ється. Хороше нагадування парі про важливість приділяти один одному увагу.
21-30 років
Опалова 21 Знак вірності, міцності та високої якості, відмінний показник подружнього союзу.
Бронзова 22 Означатиме цілісність шлюбу і твердість основи, на якому він стоїть.
Берилова 23 Мінерал означає психічну рівновагу, кохання та гармонію. Щоправда цінність є не всі різновиди берилу. Важливо пам'ятати, що 23-річний шлюб може виявитися пустушкою.
Атласна 24 Союз гладкий, красивий і блискучий, сповнений підтримки та взаєморозуміння.
Срібна 25 Наголошувати треба в обрамленні срібла – прикрасити приміщення відтінками сірого, дарувати предмети з відповідного металу. Він дорогоцінний, як 25-річна сім'я.
Нефритова 26 Цінується за свою міцність, його складно зруйнувати будь-якою дією, навіть хімікатами. Відносини людей, які прожили стільки років, набули аналогічних властивостей. Нефрит ще цілющий камінь, він притягує везіння.
Червоне дерево 27 Як знак благородства, терпимості, розкоші та мудрості партнерів.
Нікелева 28 Отримавши належний догляд, нікель блищить та переливається. Він міцний та красивий, як сімейний союз.
Оксамитова 29 Теплі взаємини в сім'ї, турбота та підтримка. Коли партнери стали вже спорідненими душами, які розуміють одне одного з погляду.
Перлинна 30 Прихована у міцній раковині, вона символізує родючість, чистоту та мудрість. Наголошують на такій річниці з розмахом.
31-40 років
Смаглява / Сонячна 31 Символу, якого немає, атмосфера наповнена теплотою і світлом.
Мідна 32 Красива і водночас яскрава, але мідь здатна окислитися у хімічних реакціях. Батьки радять не відзначати 32 роки.
Кам'яна / Полунична 33 Сімейний союз нагадує по фортеці камінь, а долі двох людей сплелися, наче полуничний кущ.
Бурштинова 34 Перед тим, як знайти красу, бурштин пройде довгий шлях від в'язкої смоли до твердої речовини. Подібно до нього змінюються відносини людей у шлюбі.
Полотняна / Коралова 35 Полотно міцне, може означати твердість сімейних зв'язків, їх неможливо вже розірвати. А корал росте все життя, утворюючи складну мережу. Так двоє партнерів стануть фундаторами для наступних поколінь — дітей, онуків тощо.
36 У Росії не святкують цю дату
Муслінова 37 Муслін дорога і красива тканина, на виробництво якої йде багато часу. Шлюб також потребує значних зусиль та тривалого періоду спільного життя. Зате результат вартий того.
Алюмінієва 37,5 Проміжна дата служить нагадуванням про гнучкість та вміння поступатися.
Ртутна 38 Рідкий метал, що поєднує твердість та м'якість у собі, зовсім як подружні стосунки.
Кріпова 39 Кріп асоціюється із силою духовного зв'язку між подружжям.
Рубінова річниця 40 Дорогоцінний камінь яскраво-червоного кольору, раніше такий носили тільки королі. Асоціюється з розкішшю, силою та шляхетністю, зовсім як 40-річний шлюб.
41 – 50 років
41 Немає назви, не святкується
Перламутрова 42 Містична прикраса може зблизити людей, налагодити взаємини партнерів і принесе щастя закоханим.
Фланелева 43 М'яка тканина, здатна зберегти тепло навіть у пекучі морози. Також чоловік із дружиною мають підтримувати вогонь домашнього вогнища разом.
Топазова 44 Перше топазове весілля було 16 років, тепер воно повторюється згодом.
Сапфірова 45 Оберіг, захищає від негативу та зла, дарує доброту та любов. Прожити разом стільки часу, зумівши зберегти теплоту та ніжність, варто відзначити.
Лавандова 46 Лаванда – ніжна, навіює спокій. Подібно до неї живе подружжя удвох, залишивши за плечима 46 років. вони багато пережили, залишили суєту і непотрібні хвилювання позаду.
Кашемірова 47 Щільний, приємний на дотик матеріал, гіпоалергенний. Так подружжя давно не дратує одне одного, воно немов дві половинки цілого, не здатне прожити окремо ні місяця, ні дня, ні навіть хвилини.
Аметистова 48 Аметист прозорий, він чистий, неначе сльоза, і характеризує відносини партнерів. Вони чесні один до одного, зняли маски і змирилися з вадами
Кедрова 49 Названа так на честь дерева – кедра. Воно живе багато років, стійко протистоїть негативним умовам. Подібно до нього, подружжя пройшло багато за 49 років сімейного життя.
Золота 50 Значний ювілей, наголошується з розмахом, стільки прожити разом дано не кожній парі.
55 – 100 років – відзначаються лише повні дати, що закінчуються на 0 або 5.
Смарагдова 55 Урочистість для подружжя організовують діти та онуки, збирається лише рідня.
Діамантова 60 Названа на честь найдорожчого каменю, що відбиває цінність прожитих разом років. Вони провели разом удвічі більше часу, ніж окремо!
Залізна 65 Це простий, проте міцний метал, здатний витримувати різні випробування. Подібно до нього стосунки чоловіка з дружиною також загартувалися, пройшовши перевірку часом.
Благодатна 70 Головним досягненням молодят у цей день буде численне потомство та закладені багато років тому цінності, що залишилися актуальними сьогодні.
Коронна 75 Рідкісне явище, гідне шанування. Партнери немов особи королівської крові, сповнені величі, вони стали прикладом для наслідування наступного покоління.
Дубова 80 Сім'я подібно до символу — дерева-довгожителя, якого не бере ні висока температура, ні сильний вітер, ні сніг.
Гранітна 90 Граніт здатний простояти десятиліттями, недаремно з нього роблять пам'ятники. Так і стосунки в сім'ї, двоє чоловіків давно розглядають себе як один організм.
Червона / Платинова 100 За «весільну» історію подібні роковини відзначалися раз, подружжя Агаєвих у 2012 році. “Нареченому” тоді було більше 126 років, “нареченій” – 116. Якщо комусь із рідних вдасться дожити до такого поважного віку, можна сміливо влаштовувати масштабну урочистість.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Основні традиції та особливості роковин

Дізнавшись, яке весілля за роками, можна краще підготувати тематичну вечірку. Основні правила, встановлені 2 століття тому, коли почали відзначати річницю, не змінилися:

 • Відзначати з розмахом слід ювілейні дати, що закінчуються на «0» та «5», включаючи 0 років, тобто Зелене весілля – день одруження. Запросити родичів, друзів та колег подружжя. Влаштувати банкет у ресторані чи вдома, виїхати великою групою на природу. Можливий будь-який варіант.
 • «Рядові» дати річниці стосунків одружені пари можуть відзначити у вузькому колі з близькими родичами чи компанією друзів.
 • Дарувати можна речі, пов'язані із найменуванням річниці. Наприклад, золота — прикраси чи предмети із золота, ситцева — тканинні речі.
 • Вітати слід подружжя, адже «герой дня» — їхня родина, незалежно від того, чиїм другом чи родичем є гість.
 • Свята присвячуються парі, їхні діти можуть допомагати з організацією.
 • Зовнішній вигляд подружжя та оформлення приміщення має відповідати назві річниці. Наприклад, 1 рік стосунків, ситцеве весілля — молодята у речах із ситцю.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

В решті річниці весілля відбувається як звичайне свято — запрошують гостей, накривають стіл, думають над програмою.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Білу сукню нареченій одягати не треба, адже вона вже дружина.

Красиві вітання для кожного весілля

Текст вітальної промови варто продумати заздалегідь. Бажаючи подружжю міцного здоров'я, щастя та взаємної любові, згадати історію їхнього знайомства та розвитку відносин. Люди цінують індивідуальний підхід, коли близькі пам'ятають події.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Красиві слова розбавити кумедною історією з життя молодят. Нехай пригадають, посміються разом.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Вічні цінності у привітаннях не зайве — кохання, щастя, пройдений шлях та випробування за плечима. Коли відзвучать весільні тости, люди поринають у побут.

Бувають сварки та нерозуміння, не можна малювати життя лише ідилічними фарбами. Важливіше, як пройдені перешкоди, що винесено як досвід, чого позбулися молодята, а що вирішили зберегти.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

У свято слід забути образи, заздрість та інші негативні почуття. Дивитися вперед з надією та бажати лише гарне.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Ювілей 50 років, яке весілля — золоте, це значуща дата, теплі слова від дітей, родичів та друзів особливо цінні.

Які бувають весілля - список назв усіх роковин

Ідеї подарунків на різні роковини

Знаючи, які бувають весілля, вибрати, що подарувати набагато простіше. Треба орієнтуватися за назвою урочистостей, у ній криється підказка, наприклад:

 • ситцева — хусточки із ситцю, сукню дружині, сорочку — чоловікові;
 • паперова — вироби з паперу (сертифікат на курси, путівки на відпочинок, гроші);
 • шкіряна — гаманець зі шкіри, туфлі, шкіряна куртка, сумка;
 • лляна (шовкова) – речі з льону (скатертина, сукня, сорочка, постільна білизна);
 • дерев'яна – будь-які речі із справжнього дерева;
 • чавунна – сміливим рішенням стане чавунна сковорода у подарунок;
 • цинкова – кумедні статуетки з цинку, посуд, предмети побуту;
 • мідна – мідні ложки, вудка, дивлячись що люблять подружжя;
 • бляшана – речі з жерсті відшукати складно, але можна;
 • фаянсова – красивий фаянсовий сервіз;
 • олов'яна/рожева – букети з троянд, фігурка олов'яна;
 • сталева – якщо чоловікові подобається холодна зброя, сталеві клинки, а їй – скриньку;
 • порцелянова — на 20 років варто подарувати щось дороге, сервіз з порцеляни, вазу;
 • бронзова — на 22 роки стосунків дарувати щось дороге не обов'язково, головне тематичне;
 • перлина – якщо жінці сережки та намисто з перлів, то чоловікові можна сорочку з перлинними гудзиками або запонки;
 • рубінова — на 40-річний ювілей будуть доречними вироби з дорогоцінного каменю.

Подальші роковини набули великої значущості. Якщо знати, яке весілля за роками, легко зрозуміти поважний вік подружжя. І обираючи подарунок, подумати про здоров'я людей похилого віку. Наприклад, на діамантове весілля 60 років піднести путівку до санаторію на двох або брошку з діамантом. Подальші роковини, 70-75 і надалі років можна відзначати подарунками у вигляді медалей за тривалий термін проживання разом.

WowCracy
Додати коментар