Яка має бути довжина штор

Довжина штор – один із головних критеріїв, на який слід звертати увагу при складанні віконної композиції. Цей параметр залежатиме від призначення приміщення та того, який дизайн використаний під час його оформлення. Правильно підібрана фіранка зможе стати особливістю інтер'єру.

як вибрати довжину штор

Якої довжини бувають штори

До основних завдань, які здатна виконати фіранку, відносять регулювання освітлення та мікроклімату в приміщенні, а також забезпечення приватності житла. Виходячи з того, де використовуватимуться штори, вибирають їх довжину.

як вибрати довжину штор фото

 1. Коротка фіранка. Між її нижнім краєм і підвіконням має бути близько 1,5-2 см. Якщо в приміщенні невеликого розміру вирішено повісити коротку штору, важливо вибирати моделі світлих тонів, оскільки темні здатні «розрізати» приміщення на частини. Найчастіше короткі варіанти використовують для кухні. Щоб приміщення здавалося легким та веселим, варто звернути увагу на кокетливі завіси з тонкої тканини, які збираються з обох боків віконного отвору за допомогою прихваток.
 2. Штора опускається нижче лінії підвіконня приблизно на 15-20 см. Вона зможе підійти тоді, коли біля вікна немає нагрівальних приладів, а сам отвір не використовується як корисний простір.
 3. Фіранка на 5-7 см вище від покриття для підлоги. Цей різновид є досить поширеним. Але, вибираючи такий варіант, слід пам'ятати, що так, шторка зробить приміщення візуально нижче. Тому її не радять вішати до кімнати з низькою стелею.
 4. Штора в підлогу вважається найбільш популярним та вигідним для будь-якого приміщення (за винятком кухні) варіантом. Нижній край полотна не досягає рівня підлоги на пару сантиметрів. Якщо підлога нерівна, необхідно уважно розрахувати довжину виробу. Так як якщо воно стосуватиметься підлоги, можливий візуальний ефект «упору в підлогу».
 5. Полотно повністю лежить на підлозі. Довжина такого хвоста може досягати 10-30 см. Але через непрактичність такий варіант зустрічається вкрай рідко.

дизайн штор

дизайн штор фото

дизайн штор ідеї

дизайн штор фото ідеї

Що впливає на вибір довжини штор

Для цього слід оцінити:

 • площа кімнати;
 • інтер'єр, де оформлено приміщення;
 • функції, що виконує підвіконня;
 • розміщення щодо віконного отвору меблів.

як вибрати довжину штор ідеї

Перш ніж замовляти чи шити штори самостійно, необхідно розрахувати скільки матеріалу на це потрібно купити. Якщо розрахунки провести неправильно, результат може бути плачевним. Вимірювання довжини проводять від рівня карниза до покриття для підлоги. Після цього:

 • додати до отриманого результати 2-10 см, виходячи з виду кріплення;
 • додатково додати 2-4 см на підгинання матеріалу;
 • якщо планується зробити штору до рівня підлоги, потрібно відібрати 1 див, і якщо вище – то потрібне значення (зазвичай до 30 див).

Розраховуючи ширину полотна, враховують глибину та кількість складок на фіранці.

як розрахувати довжину штор

Важливо провести всі виміри довжини у 4-5 різних точках по ширині карнизу. Особливо це актуально для тих приміщень, де підлога нерівна. Ті, хто хоче зробити асиметричну композицію, мають спочатку намалювати ескіз, після чого проводити розрахунки.

як розрахувати довжину штор фото

Важливо! Матеріал рекомендується купувати з невеликим запасом (близько 10 см). Це з тим, що можливі похибки у розрахунках. А якщо залишиться зайвий матеріал, з нього можна зробити декоративні подушки, зав'язки для фіранок і т.д.

У вітальню

Якої довжини має бути штора у вітальні? Тут можна сміливо виявити свою фантазію та втілити навіть сміливі задуми. У кімнату, де прийнято збиратися всією родиною та запрошувати гостей, зазвичай вибирають варіанти на підлогу. Але краще, якщо фіранка буде зроблена з легкої тканини. Щільна, важка матерія ускладнить атмосферу. Сюди варто розглянути такі варіанти:

 • одинарні з декоративними елементами, наприклад, ламбрекеном;
 • подвійні штори, що включають тюль та портьєри, які повинні мати однакову довжину;
 • комбінацію вертикальних жалюзі.

як вибрати довжину штор у вітальню

У спальню

Тут має панувати легка, невимушена атмосфера, а штори в ній, крім естетичної, грають ще захисну функцію. Вони можуть захистити від надто яскравого сонця, протягів, пилу та вуличного шуму. Тому тут доречними будуть вироби із щільних тканин, таких як оксамит, парча.

як вибрати довжину штор у спальню

Скільки сантиметрів від лінії підлоги мають бути штори? На це може вплинути розташування вікна. Якщо поруч знаходиться узголів'я ліжка, то краще віддати перевагу коротким моделям. Довгі варіанти в такому разі виявляться затиснутими меблями, через що матеріал може швидко втратити свої якості.

Порада! Якщо спальня має витягнуту форму, дизайнери рекомендують вибирати рулонні штори.

Для кімнати невеликого розміру підійдуть світлі фіранки. Вони зможуть візуально подовжити стіну та розширити об'єм приміщення.

як вибрати довжину штор для спальні

У спальні має завжди бути ідеальна чистота. А підтримувати її з завісою, що лежала на підлозі, буде дуже складно. Тому моделі, які мають лежати унизу, тут недоречні.

На кухню

На довжину фіранки для кухні здатні вплинути:

 • розмір приміщення;
 • висота стелі;
 • місце, де розміщено робочу зону;
 • зберігання на підвіконні посуду, побутової техніки та інших предметів.

Якщо кімната має скромні розміри і кожна її поверхня використовується для зберігання різних предметів, краще вибирати штору не нижче підвіконня. Замість них можна використовувати рулонну штору, що закриває виключно скло. Це буде набагато практичніше, тому що не доведеться щоразу піднімати штору, щоб відкрити вікно або взяти щось із підвіконня.

як вибрати довжину штор на кухню

Вироби нижче рівня підвіконня для кухні не підходять, тому що тут часто ставлять квіти, побутову техніку або інше начиння. А часте смикування фіранки призведе до її швидкого забруднення та втрати початкового вигляду.

У тому випадку, коли кухня відрізняється великим розміром, де окремо виділені зони приготування та прийому їжі, вікно можна оформити будь-яким способом, у тому числі використовувати довгі, щільні штори.

як вибрати довжину штор для кухні

Як повинні висіти штори

Від того, якою буде висота штор від підлоги залежить загальне сприйняття приміщення. Щоб фіранки виглядали гармонійно, при їх виборі необхідно враховувати:

 • якщо кімната занадто маленька, краще вибрати короткі моделі, які можуть бути трохи нижчими за рівень підвіконня;
 • довгі портьєри в підлогу добре виглядають лише у просторих кімнатах;
 • для кухні найчастіше підходять короткі фіранки;
 • класичним варіантом є довжина 5-6 см вище за підлогу, саме вона підходить для більшості інтер'єрів.

як вибрати довжину штор ідеї фото

Як правильно поєднувати тюль та штори

Якщо віконна композиція складається з тюлю і портьєра, вони повинні гармоніювати між собою і мати приблизно однакову довжину. Винятки можуть бути у разі, якщо:

 • загальному дизайну кімнати потрібно надати динамічності;
 • вікно має нестандартну форму;
 • Існує необхідність візуально розширити кімнату.

тюль та штори

тюль та штори фото

штори для залу

тюль та штори фото ідеї

Від штор різної довжини потрібно зовсім відмовитись, якщо воно виконане в класичному стилі або передбачає мінімалізм у всьому. Асиметрія підійде для кімнати з балконними дверима. На кухні коротка частина полотна буде розміщена з того боку, де розташована робоча зона з плитою, мийкою і т. д. У спальні та вітальні довга частина повинна повністю закривати вихід на балкон.

як вибрати довжину штор та тюлю

На скільки штори повинні лежати на підлозі

Насамперед, варто відзначити, що цей варіант фіранки підходить для великих кімнат – вітальня, спальня. Особливо ефектно вони виглядатимуть поруч із каміном чи свічниками, створюючи ілюзію царських палат. Крім того, така довжина дозволить уникнути помилок на етапі розрахунку правильної довжини штори, і не виглядатиме надто короткою, якщо після прання, матерія дасть усадку.

як вибрати довжину штор фото ідеї

Але є у них і недоліки – складність у прибиранні. У їх складках може накопичуватися багато пилу. Тому їх рекомендують вибирати тим, у кого знайдеться час кілька разів на тиждень проводити якісне прибирання у кімнаті.

Їхня довжина може бути різною. Достатньо 3-4 см покласти на підлогу, щоб позначити силует віконної композиції. Ті, хто бажає сформувати об'єм полотна внизу, можуть вибрати штору, у якої на підлозі лежатиме 30-50 см.

як вибрати довжину штор дизайн

Плюси і мінуси

При виборі довжини фіранки необхідно орієнтуватися не тільки на особисті переваги, але і враховувати дизайн та функціональне призначення приміщення. Крім цього, потрібно враховувати переваги та недоліки кожної моделі.

Стандартні моделі

Це найпоширеніший варіант, коли нижній край фіранки розташовується на кілька сантиметрів вище. До його плюсів можна віднести:

 • можливість візуально збільшити висоту кімнати;
 • здатність приховати недоліки стіни;
 • такий варіант підходить практично до будь-якого стилю.

як вибрати довжину штор фото

Їхній недолік – вони не підійдуть для приміщення з нерівною підлогою. Також вони не завжди доречні на кухні, в квартирі, де є маленькі діти або домашні тварини.

Подовжені

Штори, що лежать на підлозі, трапляються не так часто. Дизайнери використовують їх для квартир та будинків з великою площею. Великий припуск на фіранці допомагає створити об'єм, який виглядає красиво і створює витончений ефект з легкими нотками недбалості. Плюсом таких моделей є:

 • можливість приховати нерівність підлоги чи стіни;
 • підходять для вікна неправильної форми;
 • створюють ілюзію високої стелі.

Як вибрати довжину штор.

Їхні мінуси:

 • підійдуть не для всіх приміщень;
 • вимагають ідеальної чистоти у приміщенні, оскільки здатні накопичувати у собі багато пилу;
 • протипоказані в будинках, де є домашні вихованці та маленькі діти.

Короткі

Такими вважаються штори, які доходять до лінії підвіконня, трохи нижче або вище за нього. Серед їх переваг:

 • зручність у використанні та простота у догляді;
 • не перешкоджають проникненню повітря з вулиці та тепла від батареї;
 • деякі моделі здатні добре захищати від яскравого сонячного світла;
 • підходять для квартир, в яких є діти та тварини.

Як вибрати довжину штор.

До недоліків відносять:

 • неможливість приховати недосконалість підвіконня, батареї, стіни чи інші недоліки;
 • не рекомендується вішати в кімнаті з висотою стелі менше 2,5-2,7 м або вузьким віконним отвором.

Правильно підібрана довжина штори дозволить внести гармонію до приміщення. При цьому слід звертати увагу на загальне оформлення кімнати, інші аксесуари та допоміжні елементи.

Відео: вибір правильної довжини штор для дому

50 варіантів дизайну штор у сучасному інтер'єрі

сучасні штори

сучасні штори фото

сучасні штори ідеї

сучасні штори ідеї фото

сучасні штори фото ідеї

сучасні штори дизайн

сучасні штори дизайн фото

сучасні штори фото дизайн

сучасні штори фото дизайну

сучасні штори дизайн ідеї

сучасні штори ідеї дизайн

сучасні штори ідеї дизайну

сучасні штори декор

сучасні штори декор фото

сучасні штори фото декор

сучасні штори фото декору

сучасні штори декор ідеї

сучасні штори ідеї декор

сучасні штори ідеї декору

сучасні штори інтер'єр

сучасні штори інтер'єр фото

сучасні штори фото інтер'єр

сучасні штори фото інтер'єру

сучасні штори інтер'єр ідеї

сучасні штори інтер'єр інтер'єру

сучасні штори ідеї інтер'єру

сучасні штори

сучасні штори оформлення фото

сучасні штори фото оформлення

сучасні штори.

сучасні штори оформлення ідеї

сучасні штори ідеї оформлення

сучасні штори ідеї оформлення

сучасні штори варіанти

сучасні штори варіанти фото

сучасні штори фото варіанти

сучасні штори фото варіантів

сучасні штори варіанти ідеї

сучасні штори ідеї варіанти

сучасні штори ідеї варіантів

сучасні штори

сучасні штори фото

сучасні штори фото

сучасні штори фото видів

сучасні штори види ідеї

сучасні штори ідеї види

сучасні штори огляд

сучасні штори

сучасні штори види декору

Яка має бути довжина штор

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар