Як зв'язати покривало гачком

Текстиль для будинку, зроблений своїми руками, не втрачає актуальності. Речі з пряжі асоціюються у більшості людей з особливим затишком, теплом, турботою.

в'язані речі в інтер'єрі

В'язані покривала або плед на диван гачком мають підвищений попит, тому що можуть вписатися в будь-який інтер'єр.

Особливості в'язаних речей

В'язані вручну речі вимагають особливого догляду. При дбайливому використанні можна збільшити термін експлуатації виробу зі збереженням його первинної фактури, структури та розміру.

в'язане покривало

В'язані покривала потрібно піддавати ручному пранню. Такий текстиль не терпить віджиму, викручування. Для прання найкраще використовувати спеціальний порошок, який підходить саме для таких речей.

прання в'язаних речей

Покривало не можна кип'ятити. Гаряча вода зменшує відстань між волокнами, тим самим значно зменшуючи розмір виробу. Пледи, покривала потрібно ретельно полоскати. Бажано робити це кілька разів, щоб весь миючий засіб вимився з волокон.

полоскання в'язаних речей

Сушити текстиль лише природним шляхом. Краще не розтягувати його на мотузці, щоб не допустити витягування та деформації покривала.

сушіння в'язаного покривала

При сухому чищенні не варто користуватися щіткою, оскільки її жорстка щетина призведе до утворення дрібних ворсинок на покривалі. Згодом почнуть утворюватися катишки і зовнішній вигляд зовсім зіпсується.

чищення в'язаного покривала

Іноді потрібно провітрювати в'язаний плед, використовуючи балкон, терасу. Це сприяє запобіганню появі неприємного аромату, а також збільшить стійкість до стеження.

Які буваю техніки в'язання

Існує кілька базових технологій створення домашнього текстилю:

 • з використанням спиць;
 • за допомогою гачка;
 • у вигляді власних рук.

способи в'язання покривала

Кожна техніка має достатню різноманітність способів, застосовуючи які виходять унікальні вироби. Наприклад, баварська в'язання гачком. “Вафельний” рельєф покривала виглядає привабливо.

вафельний рельєф в'язаного покривало

Що стосується в'язання спицями, то тут теж існує велика різноманітність стилів. Наприклад, естонська техніка – віккель. «Плетений» зовнішній вигляд покривала створює затишок та бажання проводити більше часу у цій кімнаті.

плетене покривало

В'язання за допомогою спиць

Щоб зв'язати гарний плед спицями, не обов'язково мати великий досвід та особливі навички. Якщо слідувати техніці послідовно і старанно, то результат перевершить усі очікування.

гарний плед спицями

Є кілька важливих аспектів, які потрібно врахувати перед початком роботи:

 1. Щоб плед був готовий за короткий проміжок часу, потрібно набувати пряжі великих розмірів;
 2. Правильно підібрати спиці. Важливо врахувати розмір пряжі, довжину інструменту, його матеріал та комфортність використання;
 3. Петлі мають бути однакового розміру;
 4. Важливо дотримуватися правильної послідовності при в'язанні, щоб лицьова сторона не змішалася з виворітною;
 5. При в'язанні слід уважно вивчити схему. Краще не поспішати, щоб не припуститися помилок, які будуть помітні на готовому виробі.

плед, в'язаний спицями

Якщо, наприклад, покривало на диван гачком в'яжеться з кількох елементів, потрібно кожен елемент акуратно пров'язувати.

При виборі пряжі потрібно врахувати її склад та якість, щоб покривало було не лише елементом декору, а й використовувалося за прямим призначенням.

Гачком

За допомогою гачка можна створити безліч різноманітних орнаментів. Процес в'язання покривала гачком займає багато часу, тому потрібно запастись терпінням.

плед, в'язаний гачком

Зазвичай гачком в'яжуть покривала невеликого розміру, наприклад на кутовий диван. Якщо є мета створити великий плед, тоді краще вибирати схему, що складається з декількох елементів. Кожна деталь в'яжеться окремо, потім усі з'єднуються воєдино, і виходить унікальний виріб.

невеликий плед, в'язаний гачком

Є кілька способів в'язання гачком:

 • одним полотном;
 • з невеликих квадратів чи трикутників;
 • смугами, зигзагами;
 • від центру.

в'язання гачком

Вибір методу залежить від бажаного результату та стильових переваг.

При виборі пряжі для майбутнього покривала слід звертати увагу на товщину нитки. Від цього показника залежатиме щільність кінцевого виробу.

Інші техніки

Зв'язати покривало можна без використання гачків та спиць. Така техніка передбачає активне залучення пальців рук. Основний зміст такого способу такий самий, як і при в'язанні спицями, гачком.

сплести покривало руками

Для цього методу беруться нитки великого діаметру, щоб зручніше створювати покривало. Існує багато стилів, завдяки яким можна зробити візерунок, малюнок на виробі.

Покривала – це текстиль, без якого не обходиться практично ніхто. Ліжко потрібно накривати з наступних причин:

 1. Естетика. Гармонія в поєднанні з покривала зі шторами, шпалерами, фактурою стін створює закінчений образ кімнаті.
 2. Практичність. Постільна білизна довше залишається свіжою, чистою.
 3. Комфорт. У холодну пору року можна використовувати покривало як ковдру. Якщо підлога в будинку холодна, щільні вироби можна застосовувати як килимок для ігор з малюком.

чим потрібно накривати ліжко

Вироби відрізняються між собою матеріалом, густиною, дизайном, сферою застосування. Покривала з натуральних тканин, наприклад, з вовни, дозволяють тілу дихати, зберігати тепло. Синтетичні тканини не такі приємні до тіла, але практичніші. Їх не потрібно гладити, легко відмити.

вимоги до покривала

Різновидів моделей, візерунків, кольорів – неймовірна кількість. Вибір повинен ґрунтуватися на поєднанні з інтер'єром будинку, тоді покривало не вибиватиметься із загального вигляду.

Як зв'язати покривало на ліжко гачком

Процес створення займає час. Потрібно бути готовим до цього. Перед початком роботи важливо визначитися з деякими ключовими аспектами, необхідні для отримання ідеального виробу.

як в'язати гачком

Вибір дизайну

При виборі дизайну необхідно визначити для себе конкретні пункти:

 1. Функціонал покривала. Якщо воно буде використовуватися як простий декор, то можна вибрати об'ємні схеми з ажурними елементами. Також вітається декорування стрічками, намистинами та іншими деталями. Для пледа, яким потрібно буде ховатися, підійде вовняна пряжа та використання більш простих схем.

  Якщо потрібно створити виріб, що синтезує в собі обидві функції, то встановити компроміс: якщо ажурні елементи, то з мінімізованою кількістю отворів, якщо синтетична пряжа, то застосування виключно щільної в'язки. Плед, на якому передбачається сидіти, не повинен мати об'ємних декоративних елементів.

 2. Габарити. Потрібно чітко виміряти розміри. Для цього можна взяти рулетку та зробити виміри. Важливо не забувати про те, що плед повинен звисати з ліжка. Усі параметри потрібно зафіксувати.

 3. Кольори. Виріб повинен підходити під загальну стильову задумку кімнати. У тому випадку, коли покривало доповнюватиме інтер'єр, правильно його підкреслювати і наголошувати на потрібному предметі, тоді загальний антураж буде чудовим. В іншому випадку, плед буде виглядати незграбно. При погляді на нього виникатиме бажання його сховати чи прибрати.
 4. структура. Покривало може бути щільним або складним: із квадратів, кіл, ромбів, смуг.

як в'язати гачком квадратами

Багато людей тяжіють до універсального виконання покривала, що складається з квадратів. З таким різновидом виробу впорається навіть початківець рукоділка.

Необхідні матеріали та інструменти

 • Трикотажна пряжа, кількість якої залежить від габаритів та вибраного візерунка.
 • Декоративні елементи, стрічки.
 • Швейні нитки (не обов'язково, тому що можна використовувати пряжу).
 • Гачок відповідного розміру.
 • Голка з великим вушкам, за допомогою якої здійснюватиметься зшивання елементів або пришивання декору.

набір для в'язання

Процес виготовлення покривала

Зв'язати покривало на ліжко гачком, використовуючи схеми та опис, не надто важко:

 1. Схем для в'язання покривала на ліжко гачком є багато. Створення покривала – творчий процес, він повністю вітає обґрунтовану імпровізацію. Не обов'язково, щоб усі квадратні елементи були пов'язані за єдиною схемою.

  Можна підібрати кілька різних варіантів, які будуть перегукуватися між собою, ґрунтуючись на власних стилістичних уподобаннях та смаку. Початківцям ручницям варто зупинитися на базових візерунках, щоб створення пледу не дратувало і не проганяло бажання в'язати.

 2. Етап вив'язування квадратів за вибраною схемою. Не варто перед початком роботи закуповувати величезну кількість пряжі. Достатньо кількох мотків. Після того, як буде створено перший квадрат, потрібно виміряти його параметри та врахувати кількість пряжі, яка на нього пішла. Так можна розрахувати скільки сировини знадобиться для завершення роботи.
 3. Можна зробити схематичну замальовку, в якій відображатиметься колірна послідовність елементів. Якщо для створення покривала використовується, наприклад, п'ять кольорів, можна на листку написати черговість елементів.
 4. Коли потрібна кількість квадратів буде готова, можна приступати до їхнього з'єднання. Виконавши попередній крок, рукодільниці не доведеться уважно стежити за черговістю прив'язування деталей. Тут потрібно слідувати створеній раніше схемі та створювати покривало.
 5. На завершення потрібно обв'язати виріб по периметру. Завдяки цьому обідку покривало не втрачатиме форму і набуде закінченого вигляду.

в'язати гачком за схемою

Як зробити декор

Існує безліч ідей з описом з прикраси готового покривала. На цьому етапі головне не перестаратися, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд текстилю.

прикрасити в'язане покривало

Для декорування готового виробу можна використовувати атласні стрічки. Існує велика різноманітність їх розміру та кольорів. Стрічку можна просмикнути в природні отвори між стовпчиками, створивши ефект плетіння. Добре поєднуються з покривалом пов'язані квіти. Для декору їх потрібно небагато.

декор в'язаними квітами

Плюси та мінуси покривала, пов'язаного своїми руками

Плед, пов'язаний своїми руками, має перелік переваг:

 • Затишок – плед самостійного виготовлення забезпечить більший комфорт, ніж покупний виріб.
 • Унікальність – величезний асортимент пряжі, схем в'язання, кольорів забезпечить абсолютну унікальність покривала, що створюється.
 • Повна відповідність очікування та реальності – процес створення пледу повністю контролюється. Не виникає потреби у виборі між необхідним розміром та привабливим дизайном.
 • Бюджетність зробити плед своїми руками набагато дешевше, ніж купити готовий виріб.

Як зв'язати покривало гачком

До недоліків такого пледа можна віднести лише велику витрату часу. Але й цей аспект для багатьох не видасться негативним. Адже процес створення речей своїми руками дуже залучає людину. Він вкладає частку душі у виріб.

цікавий в'язаний плед

Цікаві, красиві покривала в'яжуться своїми руками. Це корисне заняття, що дозволяє створити потрібну річ.

Відео: як самостійно зв'язати плед

Приклади в'язаних покривал для ліжок та диванів в інтер'єрах

чорне в'язане покривало

зелений плед для дивану

гірчичне в'язане покривало

сіре в'язане покривало

в'язане покривало з квадратів

тепле цікаве в'язане покривало

рельєфне цікаве в'язане покривало

цікаве в'язане покривало на диван

цікаве в'язане покривало

білий в'язаний плед на дивані

красиві трикотажні плед на диван

невелике в'язане гачком покривало

двокольорове в'язане покривало

велике рожеве в'язане покривало

сірий великий плед у ліжко

жовте в'язане покривало

різнокольорові в'язані пледи

сіре маленьке в'язане покривало

бордове в'язане покривало

невелике в'язане покривало

пов'язане гачком покривало на ліжко

в'язане гачком покривало

плед в ліжко в'язаний

в'язане покривало квадратами на диван

коричневе в'язане покривало

блакитне в'язане покривало

в'язане гачком покривало

строкате в'язане покривало

в'язане покривало з кісками на диван

бірюзове в'язане покривало на диван

в'язане покривало з кісками на ліжко

кольорове в'язане покривало на диван

в'язане покривало на ліжко

в'язане покривало на ліжко з великої в'язки

ніжне в'язане покривало

кольорове в'язане покривало

рожевий плед на дивані

маленьке в'язане покривало на диван

бордове в'язане покривало

невеликий плед в'язаний

рожеве в'язане покривало на ліжко

світле в'язане покривало на ліжко

блакитне в'язане покривало

сіре в'язане покривало на диван

в'язане покривало на диван

сіре в'язане покривало

біле в'язане покривало

в'язане покривало з товстих ниток

покривало в'язане на ліжко

покривало з великою в'язкою

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар