Як зв'язати філейні серветки гачком

Філейні серветки – напрочуд гарні вироби, вони нікого не можуть залишити байдужим. Розберемося з усіма нюансами, у тому числі щодо роботи над оригінальним виробом.

Що таке філійна техніка в'язання

Вироби, виконані за технологією філе в'язання, хоча візуально і схожі з традиційним мереживом, за фактом таким не є.

Зверніть увагу! При всій зовнішній схожості вироби, створені за методикою в'язання сітчастого, більш практичні, ніж найтонший оригінал.

техніка філейного в'язання

Це в'язання виконується гачком. Стиль виник як імітація вишивки з аналогічною назвою (вишивання по сітці). Нерідко в одному виробі технології вдало поєднуються, і це виглядає дуже витончено.

У в'язці візерунчасті клітини вив'язуються разом з сіткою відразу, а не так як це робиться при імітації мереживного філе (шляхом вшивання візерунків на сітчасту тканину). У вив'язаній гачком сітці чергуються заповнені та порожні клітини.

Як зробити філейною серветку

Насамперед, зазначимо: гарних варіантів філійних серветок гачком зі схемами російською мовою дуже багато представлено в інтернеті.

Серветки, виконані технікою в'язки філій, виглядають як візерункова сіточка: вони ніби повітряні. А досягається такий ефект за рахунок наступного: у фіналі роботи виходить не суцільне полотно.

філейні серветки гачком

У результаті в'язання пропускають чи заповнюють осередки чергуванням накидных, безнакидних стовпчиків і ланцюжків з петель. У наступних рядках над ланцюжком вив'язують чи кілька стовпчиків, розділених вже іншими ланцюжками.

Працюючи згідно зі схемою, майстриня отримує візерунок у вигляді мозаїки – ажурне полотно з отворами.

Зверніть увагу! Часто серветка не має певної чи чітко вивіреної геометричної форми. Так відбувається тому, що число стовпчиків, як і перепусток не фіксується (в одному ряду їх може бути 2, в іншому 6 і т. д.) і комірки, відповідно, заповнюються не поспіль.

форма філейних серветок

Підбір інструментів та матеріалу

Зазвичай серветки філейної в'язки майстрині роблять бавовняними, як матеріал користуються популярністю і віскоза з льоном. Але вироби будуть ще оригінальнішими, якщо взяти пряжу із синтетичних волокон або блискучу люрексову нитку.

Пряжа, зазвичай, задіюється біла. Проте, нерідко в одному виробі сучасні майстрині задіють і різнокольорові нитки.

Зверніть увагу! Гачок підбирають залежно від того, якою є товщина ниток, з якими передбачається працювати. Якщо і гачок, і тонкі нитки, результатом рукоділля стане практично невагомий, немов павутиння, виріб. Виглядає воно розкішно.

матеріали для в'язання гачком

Різноманітні схеми

Серветки, вив'язані за допомогою вищезгаданої техніки, форму можуть мати різну. Розглянемо варіанти.

схема серветки лист

схема серветки з птахами

схема серветки кут

схема серветки філейним гачком

Проста

Починати слід із найпростіших схем. Руки звикають швидко. З цим приходить розуміння, що в'язати за цією технологією справжнє задоволення. Виріб збільшується прямо на очах. Оскільки основа тут – сітка, вив'язується воно швидше, ніж складно плетене полотно. Малюнок також ніби на долоні, чудово видно, часто звірятися зі схемою потреби немає.

проста схема серветки

Прямокутна

Вив'язуючи таку серветку, зменшувати та додавати клітини по краях не потрібно. В'яжуть по прямій, чергують заповнені та порожні комірки.

Важливо! По краях пов'язана прямокутна серветка виглядає неакуратно: потрібно облямувати її, навіщо обв'язують по периметру гачком.

прямокутна серветка

З квітами

Схеми філейної в'язки кольорів за допомогою гачка настільки прості, що будуть зрозумілі навіть новачкам. Зробити такі схеми під силу і самостійно, орієнтуватися у своїй необхідно малюнки для вишивок.

серветка з квітами

Додаткова інформація! Створюється візерунок завдяки всього двом елементам, але незважаючи на це, є безліч варіантів. Для розробки філійної квіткової схеми в'язання виробляють малюнок: потрібно зафарбувати квадрати на папері або задіяти інструменти Word.

схема серветки з квітами

Порожні осередки при вив'язуванні візерунка заповнюють накидними стовпчиками. Число останніх дорівнює кількості повітряних петельок.

Овальна

Чергуванням заповнених і порожніх осередків вив'язуються квадратні чи прямокутні вироби. Але не лише вони. Дуже витончено виглядають і овальні/круглі серветки.

схема офальної серветки

схема філійної овальної серветки

В'яжуться вони складно, оскільки необхідно додавати, то зменшувати.

У будь-якому випадку така робота для терплячих та працьовитих рукоділок.

овальна серветка

Кругла

Якщо для в'язання вибрано таку форму серветки, необхідно розібратися, яким чином додавати і зменшувати клітини по краях рядка: полотно повинне закруглюватися.

схема круглої серветки

кругла філейна ясалфетка

кругла серветка гачком

Кіт-баюн

Вив'язується така оригінальна серветка з бавовняних ниток. В'яжуться повітряні петлі та накидні стовпчики.

серветка кіт баюн

Самба

Можна зв'язати її нитками Ірис різних кольорів:

  • жовтого;
  • зеленого;
  • білого;
  • блакитного.

Гачок використовують 1,5.

Додаткова інформація! В'язати серветку Самба не складно. Головне, суворо дотримуватися схеми та пристосуватися до частої підв'язки різнокольорових ниток. Також безліч кінчиків цих ниток потрібно сховати, щоб у результаті виріб мав акуратний вигляд.

Серветка до Великодня

Щоб вив'язати такий виріб багато часу не знадобиться, складність роботи – середня. Можна спробувати зв'язати дві-три однакові серветки, але у різній колірній гамі. Близьким буде приємно, вийдуть стильні та милі вироби.

Кращим матеріалом для пасхального в'язаного виробу можна назвати пряжу:

  • лляну або віскозну;
  • з бавовни.

філейна серветка до Великодня

А також інші комбіновані види ниток із вищезгаданими волокнами у складі.

В'язання подібної прикраси до Великодня вважають найпростішим. Роботу краще починати по нижньому краю, прямуючи до верху малюнка. Коли серветка буде майже готова, краї її обв'язують фігурною облямівкою.

Як своїми руками зв'язати скатертину філе і плед

Якщо навчитися в'язати серветки, можна намагатися робити об'ємні вироби. Так, чудовий варіант – зв'язати своїми руками скатертину.

філейна скатертина

Брати можна різні візерунки. Рукоділки з досвідом вигадують уже свої плетіння, знаходячи у цьому творчому процесі справжнє задоволення.

Для створення такого виробу набирають задуману кількість повітряних петельок і далі дотримуються роботи підібраної схеми. Зафарбовані клітини виконують у техніці зворотних петельок, інші роблять прямими. Так і створюється філейне полотно, що зовні нагадує красиву тонку сітку.

в'язання скатертини філе

Зверніть увагу! Щоб скатертина (а це вже великий виріб за розмірами – від метра завширшки чи довжину) добре тримала форму, підбирають нитки, у складі яких як бавовна, так і до 50 відсотків поліефіру.

Філейна скатертина квадратної форми стане тільки красивішою, якщо в середині доповнити її великим малюнком. Наприклад, великою квіткою.

квадратна філейна скатертина

А для вив'язування, наприклад, пледа, покривала (більш щільного виробу) знадобляться, відповідно, нитки товстіші, гачок більше, ніж для в'язання серветок. Причому щільність виходить у всіх майстринь різна, вона як почерк, особлива у всіх.

філейне покривало

Важливо! У будь-якому випадку, хоч би яким був досвід в'язальниці, починати роботу варто з чорнового варіанта малюнка. З цією метою краще підібрати найскладніший фрагмент, потім набрати на окремому гачку трохи петель.

Відпрацьовуючи в'язання заздалегідь на чорновому варіанті, можна уникнути прикрих промахів під час в'язання безпосередньо задуманого до виготовлення виробу.

Особливості декору

Існує багато схем з філейними візерунками для різних свят. Можна навіть створювати цілі картини. Завдяки такому методу на вив'язаних полотнах можуть розквітати прекрасні троянди, красуватися дубове листя з жолудями, «полахати» маки та інше.

серветка з трояндою

Також можна робити на виробах тканинні вставки.

Подібна в'язка добре виглядатиме в паспарту для картин або фотографій. Філейні кішечки, птахи, кораблі – та все, що завгодно, будь-який малюнок, візерунок може з'явитися і на подушках.

Філейне в'язання серветки – просте та легке заняття. Вироби виходять чудові: використовують по-різному: як підставки підголовників, накидок та ін. А internet рясніє безліччю красивих і простих зразків скатертей філейних гачком зі схемами.

Відео: все про філійне в'язання гачком

Приклади виробів, в'язаних гачком у філейній техніці

серветка філейна біла

філейна серветка скатертина

філейна скатертина на стіл

філейна серветка з квіткою

серветка філейна кругла

філейна серветка квадратна скатертина

серветка філейна для чаю

філейна серветка з квіткою в середині

серветка філейна з лавандою

серветка філейна з дзвіночками

філейна серветка із зіркою

серветка філейна з тюльпаном

серветка філе з ангелом

серветка філейна з трояндами

серветка філейна з бантиками

серветка філейна з будиночком

філейна серветка з гілками

серветка філе на дивані

серветка філейна скатертина з трикутниками

серветка філейна велика

філейна серветка з квіткою в кутку

серветка філе маленька

серветка філейна синя

серветка філейна з нарцисом

серветка філейна з ромбами

серветка філейна з роами по раях

серветка філе з виноградом

філейна серветка довга

серветка філейна зі свічками

філейна серветка сонце

серветка філейна з візерунками

серветка філейна велика з трояндами

філейна серветка кругла з трояндами

серветка філейна з вазою

філейна серветка звисає

філейна серветка сос піралями

серветка філе з цукерками

філейна серветка червона

серветка філейна з браслетом

серветка філе з хрустом

серветка філейна з чашкою

серветка філейна довгаста

серветка філейна зі скринькою

філейна серветка з лілеєю

серветка філейна шестикутна

філейна серветка бежева

серветка філейна велика кругла

серветка філейна скатертина кругла

філейна серветка соняшник

серветка філейна з пролісками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар