Як зробити термосумку своїми руками

Для того, щоб зберегти продукти свіжими під час тривалих подорожей, знадобиться сумка-холодильник. Принцип дії такого «аксесуару» гранично простий: як у термосі утримується тепло, або холод. У літню пору за допомогою такої сумки ви не дасте продуктам зіпсуватися, а в зимове, навпаки, збережете їжу теплою.

сумка холодильник

Різновиди

Умовно такі сумки можна поділити на три групи:

 • Для походів магазинами;
 • Мобільні сумки для перевезення продуктів;
 • Сумки для багажника.

сумка холодильник своїми руками

Перераховані варіанти відрізняються один від одного формою, розмірами та матеріалами, які використовуються для сумки-основи і для збереження температурного режиму. Ступінь збереження тепла чи холоду у кожній із цих сумок однакова.

термосумка

Як зробити сумку-холодильник своїми руками

Щоб зробити термосумку своїми руками, вам знадобляться такі матеріали та пристрої:

 • Сумка (основа);
 • Спінений фольгований поліетилен;
 • Скотч;
 • Замок-блискавка (або липучки);
 • Нитки та голки;
 • Ножиці;
 • Олівець.

сумка

пінофол

скотч

ножиці голка нитки

Сумка-основа вибирається в залежності від призначення вашої термосумки: вона може бути великого або середнього розміру, мати звичайні ручки або лямки, як у ранця. Віддавайте перевагу моделям, які закриваються на блискавку і мають стійку плоску основу. Як варіант: якщо сумку ви знайшли, але у неї не дуже стійка основа, то цю проблему можна вирішити самостійно.

термосумка своїми руками

Спінений поліетилен фольгований продається в господарських магазинах, рулонами шириною 1,5 м. Цей матеріал відрізняється легкістю, міцністю і високими теплоізоляційними властивостями. Для сумки цілком достатньо одного метра. Краще купуйте поліетилен, фольгований з двох сторін і товщиною не менше 0,5 см. Він коштує трохи дорожче за односторонній, але за своїми якостями багато в чому його перевершує.

пінофол фото

Скотч краще вибирати широкий металізований. За його допомогою ви створите додаткову теплоізоляцію швів сумки. Якщо вам не хочеться поратися з блискавкою, купуйте липучки.

алюмінієвий скотч

Покрокова інструкція

Повірте, це тільки здається, що зробити сумку-холодильник самостійно дуже складно. Насправді, чітко дотримуючись інструкції, ви цілком зможете створити такий “шедевр” своїми руками.

Спочатку потрібно підготувати сумку-основу. З внутрішньої сторони забираються всі кишені, перегородки та інші елементи. Залишаємо лише «корпус».

сумка основа

Тепер потрібно зробити форму, що точно повторює всі сторони основи, але приблизно на 0,5 см менше (щоб усередині нічого не стовбичилося). Не забудьте про кришку. Якщо ви вирішили робити вкладку на липучках, то кришка має бути більшою за розміром, щоб її можна було заправити всередину. Процес створення форми дуже простий: прикладайте до паперу по черзі всі сторони, і з невеликими поправками, обводьте олівцем.

пінофол у сумку

Використовуючи отриману форму, з фольгованого поліетилену вирізають деталі і склеюють їх скотчем, щоб вийшла деяка подоба коробки з кришкою. Щоб зручніше було склеювати, деталі заздалегідь з'єднують за допомогою кравецьких шпильок.

каркас із пінофолу

Отриманий в результаті контейнер вставляють в основу і термосумка готова. Важливий момент: якщо між основою та «контейнером» залишається простір – це не страшно, але його обов'язково потрібно заповнити поролоном чи ватою.

Таким чином, ми отримали середній за розміром і дуже універсальний за способом застосування варіант.

термосумка фото

Щоб зробити сумку для походів магазинами, вам знадобиться основа трохи меншого розміру, ніж у першому випадку (в принципі, це навіть може бути дуже щільний поліетиленовий пакет) і фольгований поліетилен теж у меншому обсязі. А процес виготовлення залишається таким самим.

невелика термосумка

Щоб зробити термосховище для перевезення продуктів в багажнику авто, вам доведеться підшукати більш об'ємну основу. Часто для цього використовують коробку з фанери або щільного картону. Для посилення термоізоляційних властивостей усередині коробку обкладають тонким пінопластом, і тільки потім шаром фольгованого поролону. Останній закріплюють по верхньому периметрі коробки за допомогою скотчу. Такий самий підхід використовується і для виготовлення кришки. Ну а просто коробку переносити вкрай незручно, часто для такого «термосховища» окремо виготовляють чохол з ручками з міцної тканини.

саморобний холодильник

Отже, сумка готова, але сама по собі зберігати холод вона не зможе, потрібні спеціальні акумулятори. Ці пристрої можна придбати в магазинах, а можна виготовити самостійно.

Акумулятори холоду

Акумулятори холоду можуть бути у рідкому або гелеподібному вигляді.

Щоб створити «рідкий» акумулятор холоду, достатньо просто заморозити воду до твердого стану та покласти шматочки льоду у міцний пакет із застібкою Zip-Lock. Головна перевага таких пристроїв у тому, що вони не займають багато місця і можуть змінювати форму, підлаштовуючись під вміст термосумки. Однак, з часом крига розтане, і якщо пакет негерметичний, продукти намокнуть. Замість пакета із застібкою можна використовувати пластикові пляшки. Вони точно не пропустять воду, але їхня головна вада – розмір, вони займають багато місця.

акумулятори холоду

Є маленька хитрість: щоб вода танула повільніше, до неї потрібно додати сіль, з розрахунку не менше 6 столових ложок на 1 літр.

акумулятори холоду із пластикових пляшок

Гелеві акумулятори більш надійні та практичні, і виготовити їх теж нескладно. Є два способи виготовлення акумуляторів гелевих холоду:

 1. Використовуючи підгузки. У новий підгузник заливають воду, потім дістають гель, що вийшов, поміщають його в пакет із застібкою і кладуть в морозильну камеру. Як тільки гель замерзне, ваш акумулятор готовий.
 2. З желатину чи шпалерного клею. Желатин або шпалерний клей розводять згідно з інструкцією, але використовують для цього солону воду. Отриману гелеподібну масу розкладають пакети або пластикові пляшки і поміщають в морозильну камеру холодильника.

холодові акумулятори

Як користуватися сумкою-холодильником

Декілька простих правил дозволять вам максимально раціонально використовувати термосумку:

 • Перш ніж закладати продукти в сумку, охолодіть їх та загорніть у папір. Папір дуже добре зберігає холод.
 • Якщо можна, використовуйте додатковий шар термоізоляційного матеріалу (або просто ковдру). Такий лайфхак підвищить ефективність сумки-холодильника, якщо ви хочете використати її для автомобіля.
 • Акумулятори холоду укладайте прямо на дно сумки або між продуктами.
 • Не відкривайте сумку без потреби і не залишайте її під прямим сонячним промінням, це дозволить довше зберегти низьку температуру всередині термосумки.
 • Укладайте продукти максимально щільно. Якщо залишається трохи місця, заповніть його пінопластом або рушником, попередньо згорнувши його.

продукти в термосумці

термосумка для пікніка

холодильник сумка

сумка холодильник для напоїв

Якщо правильно виготовити саму сумку і точно дотримуватись рекомендацій щодо її використання, в ній можна зберегти продукти свіжими протягом трьох діб.

сумка термос

Отже, якщо ви любитель подорожувати (не має значення, на авто чи без), то сумка-холодильник для вас – це предмет першої необхідності. І за бажання вам не доведеться витрачати великі гроші на її придбання, ви зможете виготовити термосумку самостійно.

саморобна термосумка

Відео: як зробити термосумку своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар