Як зробити своїми руками камін із коробок

Часом так хочеться проводити теплі, романтичні вечори поряд із затишним каміном. Проте більшість жителів великих міст такої можливості немає. Але є чудовий вихід – зробити декоративний камін з коробки своїми руками в квартирі. Такий камін привнесе в інтер'єр затишок та душевну теплоту. Крім того, він стане незвичайним елементом декору у будинку.

фальш камін своїми руками

Що таке декоративний камін

Декоративний камін повністю дублює зовнішній вигляд звичайного пристрою, але в ньому не можна запалювати вогонь, і він не має димаря. При цьому оскільки це фальш-камін, то в ньому також можна організувати фальш-вогонь. Зазвичай такий пристрій виготовляють із картонних коробок, що залишаються від покупки великої побутової техніки.

камін із коробок фото ідеї

Цей камін має ряд переваг:

 • Він легко вписується в будь-який інтер'єр
 • Його легко зібрати та декорувати
 • Складання стане захоплюючим заняттям для всієї родини
 • Він також може використовувати як предмет звичайних меблів
 • Під Новий рік пристрій головною окрасою будинку
 • Тут зручно ховати новорічні подарунки для дітей та дорослих

камін із коробок

Класичний розмір каміна з порталом: ширина постаменту 1,2 метра, висота постаменту 15 см, висота порталу з постаментом 0,9 метра, ширина камери топки всередині 0,75 метра. При цьому пристрій може мати будь-який розмір – від невеликого, висотою 50 см до повноцінного порталу висотою 1 метр.

Важливо! Перш ніж приступати до збирання, необхідно виміряти місце його встановлення. Потім потрібно розрахувати як зовнішні розміри, а й їх співвідношення з усіма деталями. В ідеалі краще зробити креслення на папері. Після цього можна підібрати необхідні за розміром коробки.

як зробити камін з картону

Якщо створити кілька варіантів розрахунків та креслень, то підібрати коробки для збирання буде простіше. Так оперативно можна буде змінити архітектуру, якщо раптом потрібних за розміром коробок не виявиться.

Також воно може мати будь-яку архітектуру. Ще одна зручність пристрою з картону – вона може стати тимчасовою. Наприклад, його можна зібрати лише на новорічні свята. Декорований хвоєю та барвистими іграшками, він з легкістю замінить собою новорічну ялинку.

камін із коробок ідеї

Який камін можна зробити вдома

Оскільки декоративний камін збирається з коробок, йому можна надати будь-яку форму. Як правило, використовують класичні прямокутні пристінні різновиди камінів:

 • З високим порталом
 • З порталом-аркою
 • З квадратним порталом

декор саморобного каміна

Пристінний камін вимагатиме вільної ділянки стіни в 1,5 метра. Крім класичних споруд правильних форм, зустрічаються складніші та нестандартні форми:

 • Кутовий
 • Міні-камін
 • Острівний камін

як зробити камін із коробок

Кутова споруда підійде для квартири, де всі стіни вже зайняті меблями. Якщо габарити кімнати зовсім не дозволяють встановити камін, можна зробити міні-варіант з однієї коробки. Його можна зробити як пристінним, і острівним. Останній варіант можна розмістити на журнальному столику або прямо на підлозі.

новорічні каміни з коробок

Чим вища споруда, тим більше коробок для неї буде потрібно. Крім того, якщо планується використовувати це вироби і як меблі, щоб на його верхню ставити важкі предмети, необхідно вибирати найбільш щільні коробки і бажано зміцнити їх пінопластом зсередини. Для цього потрібно просто замовити пінопласт і потім заповнити коробки.

камін із картону своїми руками

Приблизний розрахунок навантаження: верхня полиця споруди із порожніх коробок витримує вагу до 4 кг. Якщо планується ставити важчі предмети, коробки необхідно зміцнювати.

Класичний камін

Покрокова інструкція для того, як зробити декоративний камін проста. Для його виготовлення знадобиться одна велика коробка і 4 менші за однаковий розмір. Велику коробку, наприклад з-під телевізора або пральної машини, встановлюють по центру. Попередньо в ній потрібно вирізати передню частину, це буде імітація камери згоряння. Чотири інші менші приклеюються з боків.

як зробити камін із коробок

Інший варіант – якщо коробка дуже велика, її вистачить для каміна і однієї. Для цього її необхідно встановити горизонтально. Борта з лицьового боку загорнути у правильні прямокутники, які імітуватимуть бічні стіни. Споруда готова.

Для більшої краси можна підібрати невеликі коробки однакового розміру заввишки 15 см і зробити їх постамент. Також можна оформити і верхню полицю, що виступає.

камін із коробок своїми руками фото

Порада. При роботі з картоном необхідно спочатку розмітити всі згини лінійкою, потім перевірити розміри і після цього згинати. Щоб усі згини були чіткими та рівними, потрібно попередньо провести з ними процедуру фальцювання – тобто провести по лінійці тупим кінцем ножиць по внутрішній частині згину. Після цього картон зігнеться легко та без заломів.

Міні-камін з однієї коробки

Невеликий камін з однієї коробки виготовити найпростіше. Для цього буде потрібна плоска коробка будь-якого розміру. З одного плоского боку потрібно відігнути борти і згорнути вертикальні бічні стовпи. Після цього його залишається лише декорувати та встановити.

камін з однієї коробки

Також можна зробити острівний міні-камін. Для цього знадобиться дві коробки однакового розміру. З кожної потрібно зробити по окремій споруді, яку потім склеїти задніми сторонами. Такий двосторонній варіант можна поставити на журнальний столик або в інше місце, де передбачається огляд кількох сторін.

камін своїми руками

Камін з вирізом у вигляді арки

Споруда з аркою виглядає більш романтично та барвисто в інтер'єрі. Зробити таку арку нескладно. Для цього верхній борт великої центральної коробки потрібно не повністю відривати, а вирізати в ньому арку. Після цього борт потрібно приклеїти до стінок коробки, щоб він не піднімався.

камін із маленьких коробок

Арку можна зробити як для великого, так і для настільного міні-каміна. Її можна вирізати навіть для кутового каміна.

Кутовий камін із листів картону з димоходом

Кутовий камін зручніший для встановлення в малогабаритних квартирах. Його також можна розмістити у передпокої чи дитячій кімнаті. Для цього потрібно підрізати одну зі сторін коробки так, щоб дві інші з'єдналися та склалися у трикутник.

кутовий камін із коробок

Зробити постамент і верхню полицю для такої споруди практично неможливо, тому від цих елементів доведеться відмовитися.

Для такого виробу ефектнішим буде димар, виконаний з невеликої коробки. Для цього потрібно підібрати дві вузькі вертикальні коробки, які скласти у вигляді кута. Це можна зробити з картону. Потім димар потрібно однією стороною приєднати до каміна, а інший – до стіни.

камін з картону з димарем

Декор каміну з картону

Після того, як зібраний каркас залишається лише приємне заняття – це декор. Тут можна виявити всю свою фантазію. Класичний варіант – це імітація цегляної кладки. Для цього можна використовувати шпалери з малюнком цегли або пінопласту. Найбільш колоритний варіант – це використання пінопласту. Для цього з нього потрібно нарізати вузькі смуги завтовшки 1-1,5 см. Після цього з картонки створити трафарет, розміром з цеглу і нарізати по ньому з пінопласту необхідну кількість деталей. Для більшого ефекту з лицьового боку можна нанести поздовжні смуги, які імітуватимуть малюнок обпаленої глини.

камін із коробок оформлення

Готові заготовки необхідно приклеїти на камін. Ними можна заклеїти всю споруду або лише її частини. Яскраво виглядатимуть цеглинки навколо арки і внизу виробу. Решту площі можна пофарбувати звичайною водоемульсійною фарбою.

Якщо передбачається зафарбовувати виріб, його необхідно спочатку прогрунтувати штукатуркою. Для цього вистачить одного маленького пакету.

оздоблення саморобного каміна

Іншим елементом декору може стати фальшлепнина з пінопласту. Прості елементи у вигляді геометричних смуг можна зробити самим. Витині вензелі або розетки простіше буде купити.

Ефект дров

Щоб споруда виглядала більш реалістичною, слід запалити в ній вогонь. Звичайно, вогонь та дрова будуть не справжніми, а такими ж декоративними. Вогонь можна імітувати такими способами:

 • За допомогою фотографії та постера з вогнем
 • За допомогою світильника з імітацією вогню з тканини
 • За допомогою світлодіодних свічок, які встановлюються за дровами
 • За допомогою новорічної гірлянди

фальш камін з дровами

Штучні дрова знайти нескладно. У великих інтер'єрних магазинах продаються штучні порцелянові або паперові дрова. Також їх можна виготовити самостійно. Для цього також знадобиться картон. Його потрібно згорнути у напівкруглий циліндр. Зробити таких заготовок потрібно 3-7 штук. Потім їх необхідно обклеїти шпалерами, що імітують деревину або пофарбувати.

декоративний камін на новий рік

Декоративні грати

Ще одним важливим і мальовничим елементом каміна є декоративні грати. Варіантів виготовлення ґрат також багато:

 • З садової огорожі. Для цього вистачить однієї секції ґрат.
 • З картону. З картону по трафарету вирізують грати і встановлюють в портал.
 • З твердого кабелю. Шматки кабелю потрібно вигнути у формі літери S і встромити в нижню частину каміна.

камін з картону з декоративними ґратами

Перед тим, як встановити решітку в споруду, її необхідно пофарбувати. Для цього підійде будь-яка фарба металевого чи золотистого кольору. Можна використовувати відразу два кольори: спочатку темною фарбою пофарбувати всі ґрати, а потім нанести золотаві мазки. Це дозволить зістарити виріб та додасть додаткової мальовничості виробу.

Різдвяний камін

Як зробити новорічний камін із коробок варто розповісти окремо, оскільки цей вид каміна потребує окремого декору та додаткових творчих ідей. Каркас такого каміна при виготовленні має сенс зміцнити зсередини шматками пінопласту, вклавши зсередини. Зміцнювати новорічний камін слід через те, що він має більше елементів декору і на нього встановлюється більше предметів.

камін із коробок на новий рік

Крім того, перед встановленням слід продумати питання підключення електрики. Якщо думати про це після його встановлення, то може виявитися, що поблизу немає розетки і доведеться простягати подовжувач. Проводи, що лежать на підлозі, романтики в інтер'єр не додадуть. Якщо продумати це заздалегідь, їх можна буде сховати за меблі і за камін.

Також наперед краще продумати декор новорічного каміна. Можливо, для цього будуть потрібні додаткові деталі та кріплення.

Підсвічування та фарбування каміна

Новорічний камін має безліч декоративних елементів, тому гармонійніше його пофарбувати звичайною фарбою в рівний колір. Цегляну кладку краще виконати як декоративні елементи з пінопласту лише навколо арки і по краях.

Повністю цегляний камін і велика кількість декору виглядатиме надто перевантажено.

камін із картону своїми руками фото

Порада. Перед тим як робити підсвічування та оформляти вогонь у каміні важливо подумати про те, як даруватимуться подарунки. Якщо планується їх класти в камін або туди підвішувати чобіт з подарунками, то фото вогню на задню стінку порталу краще не приклеювати.

Оформити вогонь у новорічному каміні краще гірляндою із жовтими вогниками або світлодіодними свічками. Свічки має сенс встановити за дровами, так щоб було видно лише світло від них.

Інші способи декору

Після того, як новорічний камін встановлений, слід приступити до його декору. Варіанти новорічних прикрас:

 • Світлодіодні свічки на верхній полиці
 • Штучні або натуральні ялинові гілки
 • Мішура
 • Гірлянди
 • Чоботи для подарунків
 • Вінок із ялинових лап
 • Фоторамки
 • Пісочний годинник

декор новорічного каміна

Важливо! На верхню полицю каміна і поряд з ним не можна встановлювати свічки з гарячим природним вогнем, так як це пожежонебезпечно.

Перед тим як встановлювати декоративні елементи на камін необхідно продумати всю композицію. Вона може бути симетричною щодо центру або асиметричною.

Де можна поставити камін

Камін з картонних коробок своїми руками через його мобільність і легкість можна встановити в будь-якому приміщенні. Великий пристінний камін має сенс встановити у вітальні. Окремий виріб можна зробити в дитячій. Дітлахам буде весело грати з власним каміном і чекати, коли з нього з'являться казкові істоти.

камін із коробок фото

Міні-камін можна встановити на святковому столі або в зоні відпочинку на балконі. Обмежень із встановлення цього виробу практично немає жодних.

ВІДЕО: Декоративний камін із коробки від телевізора.

50 варіантів створення каміна з картонних коробок:

камін із картону

камін з картону фото

камін з картону ідеї

камін з картону ідеї фото

камін з картону фото ідеї

камін з картону дизайн

камін з картону дизайн фото

камін з картону фото дизайн

камін з картону фото дизайну

камін з картону дизайн ідеї

камін з картону ідеї дизайн

камін з картону ідеї дизайну

камін з картону декор

камін з картону декор фото

камін з картону фото декор

камін із картону фото декору

камін з картону декор ідеї

камін з картону ідеї декор

камін з картону ідеї декору

камін з картону оформлення

камін з картону.

камін із картону фото оформлення

камін з картону.

камін з картону оформлення ідеї

камін з картону ідеї оформлення

камін з картону ідеї оформлення

камін з картону варіанти

камін з картону варіанти фото

камін з картону фото варіанти

камін з картону фото варіантів

камін з картону варіанти ідеї

камін з картону ідеї варіанти

камін з картону ідеї варіантів

камін з картону види

камін з картону фото

камін з картону фото види

камін із картону фото видів

камін з картону види ідеї

камін з картону ідеї види

камін з картону огляд

камін із картону види дизайну

камін з картону види декору

камін з картону

камін з картону варіанти дизайну

??????????

камін із картону варіанти декору

камін із картону варіанти оформлення

камін із картону своїми руками

камін із картону на новий рік

камін із картону зі свічками

новорічний камін із картону

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар