Як зробити скриньку з газетних трубочок

Будь-який хендмейд, виконаний якісно та акуратно – це унікальна річ у будинку, яка додасть інтер'єру неповторності та самобутності. Так, наприклад, з газетних трубочок можна виконати плетені шкатулки різних форм і розмірів. При цьому виробу можна надати певну форму, вписуючи його в загальну обстановку будинку.

плетіння з газетних трубочок

Як зробити гарну скриньку з газетних трубочок.

Щоб при виготовленні вийшли гарні шкатулки з трубок, необхідно виконати всі роботи поетапно, як зазначено в інструкції. Всі елементи майбутнього виробу повинні бути однаковими по товщині (діаметр), щоб готова конструкція виглядала акуратно.

етапи плетіння скриньки

Підготовка інструментів та матеріалів

Щоб плетені скриньки з газети вийшли привабливими, необхідно виконати такі попередні дії:

 1. Підібрати вихідний матеріал – аркуші газет та журналів у потрібній кількості.
 2. Клей ПВА – найкраще брати такий, у якого є дозатор.
 3. Спиця довжиною не менше 30 см і невелика діаметром (в межах до 2 мм). Якщо такої немає, її можна замінити жорстким дротом, що не гнеться.

матеріали для газетних трубочок

Другий етап підготовчих робіт полягає у плетінні, а точніше, скручуванні окремих елементів. Для цього необхідно:

 1. Розрізати газетну смугу кілька частин. Найчастіше виконують прямокутники із пропорцією сторін 1:4. Розміри в цьому випадку не відіграють ключового значення, але чим довше вийдуть трубочки, тим легше буде під час процесу плетіння.
 2. Потім береться спиця і навколо неї намотується акуратно один куточок паперу. Потім необхідно за допомогою клею змастити поверхню паперу та намотати її на спицю.
 3. Акуратно витягнути спицю, не порушуючи цілісність трубочки.

  Важливо змотувати смугу паперу під кутом 45°, щоб вона виходила досить щільною, але гнучкою.

 4. Якщо трубочка виходить досить короткою, необхідно буде зростити кілька елементів в один, більш довгий.

  Для цього беруть дві трубочки. В однієї знаходять товсту частину і всередину в неї капають клей ПВА і акуратно розмазують. У другої трубочки знаходять тонкий край і вставляють його в змащений клеєм отвір. Фіксують на кілька секунд, щоб клей встиг схопитися. Після цього трубочка потрібного розміру буде готова.

трубочки з газет

Плетіння скриньки

Щоб скринька з газетних трубочок своїми руками вийшла досить гарною, необхідно плести за покроковою інструкцією, яка представлена нижче:

 1. Для круглого дна коробочки необхідно взяти 4 пучки трубочок, у кожному з яких буде по 5 штук.
 2. Переплести їх хрест-навхрест, маючи вузол посередині і прокатати зверху качалкою.
 3. Потім необхідно кожен елемент ліворуч загорнути і переплести навколо декількох трубочок з певним кроком. Це так званий метод “мотузочка”. Спочатку пропускають трубочку через три соломинки – роблять такий рух кілька кіл. Потім зменшують кількість у зв'язці до двох трубочок. А потім починають плести через одну трубочку.

  Важливо, щоб під час плетіння всі трубочки, які розходяться промінчиками від основи, були рівномірно розподілені по всьому колу.

 4. Після того, як основа закінчена, необхідно загорнути трубочки нагору для того, щоб сформувати бічну частину.
 5. Боковина пасе через одну трубочку, вплетенням елементів і приєднанням кінців один до одного.

  Важливо, щоб кожен наступний горизонтальний ряд трубочок у бічній частині був переплетений у шаховому порядку. Тобто, якщо в нижньому ряду трубочка охоплює по зовнішній (лицьовій) стороні вертикальну лінію каркаса, то в наступному ряду має переплітатися по виворітній частині.
  Таким чином, заплітається до верхнього краю і останній елемент трубочки акуратно заправляється всередину.

плетіння дня скриньки

процес плетіння скриньки

плетіння стінок скриньки

процес плетіння скриньки покроково

фарбування шкатулки

виготовлення шкатулки з трубочок

З кришкою

Якщо хочеться зробити виріб з кришкою, слід дотримуватися такої інструкції:

 1. Набрати необхідну кількість довгих трубочок, які відповідатимуть ширині кришки із запасом приблизно по 5 см з кожної сторони.
 2. Потім, починаючи з однієї зі сторін, почати переплітати їх у перпендикулярному напрямку. При цьому по краях важливо трубочку завертати у зворотному напрямку і продовжувати плетіння назад.
 3. Після того, як буде отримано полотно кришки, з обох боків стирчатимуть вільні кінці.
  Їх треба буде заправити. Для цього їх необхідно заправити всередину плетіння, використовуючи при цьому шило та пропихаючи їм кінець під лінію плетіння біля основи. Заправляйте кінці необхідно з внутрішньої сторони кришки, щоб вони не псували зовнішній вигляд готового виробу.

скринька з кришкою з газетних трубочок

Лисиця

Для того, щоб прикрасити інтер'єр, можна робити з газетних трубочок не лише стандартні короби, але й кумедні фігурки.

Для цього паперові трубочки необхідно плести точно по викрійці. Тому спочатку потрібно буде намалювати образ, наприклад, лисички. Не варто думати, що це надто важко. Достатньо тільце виконати у вигляді невеликого циліндра з відкритою верхньою частиною. Лапки плетуться, як окремі елементи. А трикутна звужена мордочка є окремим елементом у вигляді кришки. Зверху переробляють невеликі вушка, які можна виконати з щільного картону. Очі, носик та вусики виконуються окремо з будь-якого зручного підручного матеріалу.

шкатулка лисиця з газетних трубок

Використовуючи таку технологію, можна виготовити будь-який забавний образ звірка, деревця, або будь-якого іншого об'єкта, які зможуть прикрасити інтер'єр і зробити його більш функціональним. Адже, наприклад, якщо виконати мордочку лисиці, що відкидається, циліндричний тулуб можна використовувати, як ємність для зберігання ручок і олівців.

плетена скринька будиночок

Серцеподібна скринька

Щоб виконати серцеподібну скриньку, необхідно з картону вирізати дно у формі серця. Необхідно два такі однакові елементи. На один з них укладаються трубочки, а зверху приклеюється 2 листки картону у формі серця.

скринька у вигляді серця плетена

Після цього трубочки загинаються нагору і починається навколо них звичайне плетіння бічного елемента.

серцеподібна скринька з газет

Квадратна скринька

Квадратний вид скриньки виконується аналогічно попередньому виробу. При цьому конструкція може бути різною за габаритами, кольором, текстурою.

Кришка може бути виконана як додатковий елемент та зафіксована на спеціальні петельки. Але якщо такий варіант не влаштовує, то можна не заправляти з одного боку вільні кінці від боковинки. Взяти їх для кришки та продовжити плетіння площини.

плетіння квадратної скриньки

Оригінально буде доповнити плетену скриньку замком, що закривається. Для цього на кришку та протилежний бік кріплять замочок. Він може бути виконаний зі шкіри чи дерматину, а можна підібрати металеву фурнітуру.

квадратні скриньки з газети

Кругла скринька

У плетиві круглого кошика або шкатулки використовують ту ж техніку, що й у попередніх виробах. З однією єдиною відмінністю – тут слід дуже уважно і рівномірно по колу розподілити вихідні трубочки основи. Інакше малюнок на стінках може виглядати нерівномірно. А від цього виріб набуває неохайності та неакуратності.

кругла скринька з газетних трубочок

Плетіння прямокутної скриньки

Прямокутна скринька плететься в наступній послідовності:

 1. Спочатку виконується основа. Якщо виріб невеликий за габаритами, можна відразу почати виконувати цю частину з газетних трубочок. Якщо ж передбачається досить масивний короб, варто підсилити дно за допомогою картонних елементів.
 2. Потім, коли дно обплітається, приступають до зведення бічних стінок. Лінії-стрижні, які прямують вгору, повинні бути достатньою довжини, щоб створити потрібну за розміром конструкцію.
 3. Коли боковини закінчено, приступають до виготовлення кришки. Вона може бути зроблена як окремий елемент або як продовження однієї зі стінок. У другому випадку необхідно забезпечити одночасно достатню гнучкість та міцність у місці з'єднання двох елементів.

прямокутна скринька з газетних трубочок

Особливості декору

Якщо сірий зовнішній вигляд скручених газетних трубочок не подобається, то можна надати поверхні інший відтінок. Досягти його можна акриловими фарбами будь-якого відтінку. Достатньо лише пофарбувати тонким шаром або готові скручені трубочки, або аркуші газетного паперу попередньо перед тим, як будуть отримані окремі елементи.

пофарбована скринька з газети

До того ж нанесення акрилового лаку або фарби сприяє зміцненню механічних характеристик готового виробу. Така пофарбована скринька, вироби або коробки не будуть піддані впливу вологи.

пофарбована скринька з трубочок

Також, окрім зміни кольору, можна надати й іншу структуру. Спочатку скручені трубочки мають вигляд подовженого циліндра. Тому, при плетінні зовнішня поверхня виробу виходить хвилястою. Такі хвилі йдуть у горизонтальному напрямку.

Якщо вони не подобаються, то можна трубочки прокатати качалкою. При цьому вони виходять плоскими, оскільки папір змінюється під механічним впливом.

плоскі газетні трубочки

Як зробити ключницю з газетних трубочок

Ключниця виконується аналогічно коробу, але тільки з тією умовою, що основа в цьому випадку – це не горизонтальна, а вертикальна площина. Тобто, плетіння відбувається не вгору, а ніби убік. Однак, під час створення виробу – це не важливо.

ключниця з газетних трубочок

Совушка

Щоб зробити такий елемент інтер'єру, як ключниця, можна скористатися найрізноманітнішими ідеями.

Оригінально виглядає плетена сова, яку можна посадити на дерев'яну натуральну гілочку. Щоб реалізувати такий виріб, достатньо зробити форму з картонних елементів. А потім за ними створюватимуть окремі елементи, які будуть скріплюватися між собою. Одночасно з гачками, які розміщуються на животику птиці, можна зробити глибоку кишеню з живота, в якій можна буде класти більші речі.

ключниця сова з газетних трубочок

Варто пам'ятати, що чим детальніше буде опрацьовано образ, тим привабливіше буде виглядати така ключниця у вигляді сови.

Веселі будиночки

Цей варіант більш простий, тому що пасе плоске зображення будиночків. Їхню кількість у загальній композиції можна варіювати в залежності від того, скільки речей потрібно буде повісити на гачки.

ключниця будиночок з газетних трубочок

Самі гачки кріпляться після отримання зображення будиночків.

Дані інструкції допоможуть сплести будь-який виріб з трубочок, скручених з аркушів журналу або газети без особливих зусиль.

Відео: майстер-клас з виготовлення шкатулки з газетних трубочок

Фото скриньок та ключниць із газетних трубочок

скринька плетена маленька

скринька плетена з метеликом

скринька плетена кругла з бантом

скринька плетена скрині

скринька плетена з дівчиною

скринька плетена червона

ключниця плетена з газетних трубок

скринька плетена зелена кругла

скринька плетена квадратна коричнева

скринька плетена серце синє

скринька плетена серце рожеве

скринька плетена бузкова

скринька плетена салатова

сова ключниця плетена

скринька плетена коричнева

ключниця парасолька плетена

скринька плетена зелена

ключниця з газет сова

ключниця плетена кішка

скринька плетена циліндр

скринька плетена блакитна

скринька плетена з ніжками

скринька плетена з газет коричнева

скринька плетена рожева

скринька плетена з бантиком

скринька плетена з трояндами

скринька плетена з тканиною

скринька плетена з рожевою підскладкою

скринька плетена яблуко

скринька плетена кругла сіра

скринька плетена будиночок

скринька плетена гарбуза

скринька плетена з кришкою

Як зробити скриньку з газетних трубочок

скринька плетена з тканинною кришкою

скринька плетена для телефону

скринька плетена велика

скринька плетена з трояндою

скринька плетена жовті яблука

скринька плетена з трубочок бежева

скринька плетена потрійна

скринька плетена з собакою

скринька плетена жовта

скринька плетений кошик

скринька плетена бежева

скринька плетена будинок з трубочок

скринька плетена з яйцем

скринька плетена кругла бежева з трояндами

скринька плетена синя та зелена

скринька плетена з квіткою

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар