Як зробити рулонні штори своїми руками

Балкони та лоджії у квартирах – це великий плюс. Кімната відразу здається більше, у приміщенні завжди багато світла. Але останній фактор має дві сторони медалі – багато світла добре, а якщо забагато?

Оформлення вікон

Як знайти відповідні за розміром і фактурою полотна, щоб захистити від сонячних променів та ефектно доповнити інтер'єр? Не знайшовши відповідного варіанта в магазині, доводиться подумати про те, як зробити рулонні штори своїми руками.

Гідності й недоліки

Перш ніж приступати до створення інтер'єрного шедевра своїми руками, варто уважно вивчити конструкцію, розібратися з її сильними та слабкими сторонами, щоб визначитися, чи стане така модель підходящою саме у вашому випадку.

рулонні штори на кухню

Переваги:

 • Істотна економія простору. У порівнянні з багаторівневими шторами рулонні займають мінімум місця.
 • Максимальна практичність. Незважаючи на скромні габарити, саме рулонні штори забезпечують надійний захист від яскравих сонячних променів та сторонніх поглядів.
 • Рулонні штори не заважають відкриванню та закриванню вікон або балконних дверей, на відміну від об'ємних портьєрів та тюлю.
 • Є варіанти використання рулонних штор: самостійно або в комплекті зі звичайними портьєрами та тюлем.
 • Різноманітність моделей дозволяє вибрати потрібний варіант для будь-якого інтер'єрного рішення.
 • Оскільки матеріалу на такі штори йде зовсім небагато, вам забезпечено серйозну фінансову економію.
 • Проста система керування конструкцією.
 • Великий асортимент матеріалу, з якого можна виготовити рулонні полотна.
 • Простота монтажу та догляду.

рулонні штори червоні на кухню

Недоліки:

 • Не завжди виходить точно регулювати потік світла, коли йдеться про часткове відкриття (закриття) вікна.
 • Якщо штора не має прозорих вставок, то немає можливості створити в приміщенні м'яку напівтемряву.
 • Трапляються недорогі моделі, механізм яких швидко дає збій.
 • Якщо одна штора значних розмірів використовується для великого вікна, можливі перекоси при відкриванні та закриванні.

рулонні штори на кухню

Особливості конструкції

Рулонні штори є конструкцією з валика і полотна, що накручується на нього. Класичне розташування валика – нагорі. Ще один обов'язковий атрибут – ланцюжок чи шнурок, завдяки яким валик обертається та намотує чи розмотує штору. На нижню частину полотна кріпиться обтяжувач, що забезпечує розпрямлений стан.

встановлення рулонних штор

Якщо ви вирішите виготовити рулонні штори своїми руками, краще зробити наступне: прикріпити штангу до нижньої частини полотна, і тоді вона виконуватиме відразу дві функції: валика і вантажу. У певному положенні штору фіксують за допомогою тасьми або шнура.

Рулонні та римські штори

У цілому нині принцип роботи рулонних штор однаковий, якщо є відмінності, всі вони несуттєві. Так, наприклад, деякі моделі можуть похвалитися додатковими елементами, які або покращують зовнішній вигляд, або роблять конструкцію більш функціональною.

видів штор

Наприклад, вертикальні напрямні магнітні стрічки. Завдяки їм можна уникнути перекосу полотна. Також у деяких моделях передбачений короб для валика, що захищає штору від пилу та бруду, а також надає конструкції завершеного вигляду. Моделі із коробом ще називають касетними.

Види підйомних механізмів

Підйомний механізм – важлива складова конструкції рулонної штори.

електричний механізм

Розрізняють такі варіанти:

 1. Ланцюгова система. Підйом полотна здійснюється за допомогою мотузки, ланцюжка або шнура. Мотузку перекидають через барабан, а потім кріплять донизу полотна. При натягуванні шнура валик починає обертатися, піднімаючи чи опускаючи жалюзі. Для того, щоб зафіксувати штору у певному положенні, використовують кліпси, підв'язки або інші тримачі. Такі конструкції цінують за доступну вартість та тривалий період експлуатації – дуже надійні системи.
 2. Пружинна. Така система може бути встановлена як зверху, так і знизу, а може бути прикріплена і з обох сторін. При кріпленні з боку можна використовувати тканину з різним ступенем світлопроникності і в результаті виходить функціональна конструкція типу «день-ніч». З функцією ланцюжка впорається ручка, встановлена на нижньому схилі. Загалом конструкція зручна, головний недолік у тому, що пружини швидко виходять із ладу.
 3. Електроприводна. Безперечний лідер за зручністю, простий в експлуатації. Проте, за високий рівень комфорту доведеться заплатити – це найдорожчі конструкції. Полотно згортається та розгортається за рахунок електромотора, який включається кнопкою або дистанційно. Найчастіше такі механізми використовуються для панорамних вікон, або для високих та широких вікон.

рулони

Якщо ви вирішили створити рулонні своїми руками, вам доведеться задовольнятися ланцюжковою системою управління. Більш функціональні пружинні або електроприводні моделі краще придбати у готовому вигляді. В крайньому випадку, потім можна поміняти полотно на те, що вам подобається.

провідний електрокарніз

Тканини для рулонних штор

Найбільш популярними для рулонних штор вважаються такі тканини, як льон, бавовна, поліестер, нейлон. Також попит мають комбіновані полотна, наприклад, поліестер з додаванням бавовни, віскози або сатину. Головна перевага у довговічності тканин: не вигоряють на сонці, стійкі до механічних впливів, невибагливі у догляді, а також, як бонус, приємні на дотик.

яскраві рулонні штори

Завдяки тому, що асортимент кольорів значний, можна вибрати штори, що ідеально доповнюють практично будь-який дизайн приміщення. Важливий момент, що заслуговує на увагу в процесі вибору штор – це ступінь їх прозорості.

елемент рольштор

Розрізняють такі види:

 • Напівпрозорі та прозорі. Це сатин, бавовна та шовк. Добре розсіюють світло, але забезпечити гідний напівтемрява або повну темряву, на жаль, не зможуть. Такі штори вважаються найкращим варіантом для денного захисту від сонця.
 • Дімаут. Цей матеріал має середній ступінь затемнення. За деякими даними, димаут затримує до 70% світла, тому вважається універсальним рішенням для кімнат будь-якого функціонального призначення.
 • Блекаут. Ця тканина гарантує вам 100% захист від світла та повне затемнення. Ідеально підходить для лабораторій та кімнат з домашнім кінотеатром. Часто використовується в спальнях та дитячих кімнатах.
 • “Зебра”. Свою назву матеріал отримав за чергування напівпрозорих та матових смуг. Фактично аналог класичних жалюзі. Від усунення смуг залежить, наскільки кімната буде освітлена або затемнена.

популярними матеріалами

Вирішивши виготовити рулонні штори самостійно, слід особливо уважно поставитися до вибору матеріалу. Так, наприклад, полотна з виворітною стороною не підійдуть для вікон першого поверху, оскільки виворот буде очевидним для всіх. Тому краще зупинити свій вибір на двосторонніх полотнах, однаково привабливих з обох боків.

штори

штори зелені

штори світлі

штори бордо

Для кухонних штор краще придбати тканину зі спеціальним захисним просоченням від вологи, запахів та пилу, а для житлових приміщень – з антистатичною обробкою. Іноді рулонні штори виготовляють без використання тканини – її роль виконують шпалери. Процес дуже простий і швидкий, проте, прослужить така конструкція зовсім недовго.

Зробити штору

Деякі умільці створюють «жалюзі» із бамбука чи деревини. Виглядають такі штори стильно, однак, через значну вагу доставляють своїм власникам масу незручностей: перебуваючи в русі через протяг, такі конструкції створюють чималий шум, що дуже швидко набридає. Крім цього, цей екологічний матеріал не може похвалитися великим асортиментом кольорів.

Як зробити рулонні штори своїми руками

Починати слід із вимірів. Зрештою, відому приказку: сім разів відміряй, один відріж – ще ніхто не скасовував.

зробити штори

Щоб фіранки чітко виконували свою функцію, потрібно визначитися із площею, яку вони займатимуть. Конструкція може займати весь віконний отвір, раму або тільки стулки.

дизайну та малюнків

Якщо ви плануєте зробити рулонні штори для балконних дверей, то останній варіант у цьому випадку найбільш підходящий, тому що дозволить безперешкодно відчиняти та закривати двері.

робити

Знявши мірки з вікна (прорізу або рами), до отриманої величини додають ще 3-4 сантиметри на припуски та приблизно 15 сантиметрів на прикріплення валика та створення кишені для обтяжувача. З кожного боку має бути 15-20 вільних сантиметрів для обробки загинів полотна.

пошити рулонні штори

Всі ці добавки актуальні для тканини без вивороту. Якщо ж ви придбали полотно з виворітною стороною, то збільшення треба збільшити, так як тканину потрібно буде зшивати і вивертати. У разі, коли береться дві різні тканини, потрібно зробити дві однакові форми з однаковими надбавками.

рулонну штору

Матеріали та інструменти

 1. Як валик можна використовувати штангу з алюмінію або дерев'яний круглий брус діаметром 25-30 мм (практично, підручні матеріали). Підійде навіть частина карнизу. Довжина валика повинна збігатися із шириною тканини без припусків на шви.
 2. Для кріплення на дерев'яну раму можна використовувати звичайну рейку із шурупами. А для пластикового вікна використовують двосторонній скотч.
 3. Як обтяжувач підійде пластикова труба або дерев'яний брус. Довжина їх повинна бути трохи меншою за ширину тканини, так як обтяжувач повинен бути закритий тканиною з усіх боків. Хтось вважає за краще залишити краї вільними, щоб перед пранням обтяжувач можна було вийняти.
 4. Гачки, шурупи.
 5. Декоративний фіксатор (атласна стрічка, шовк, шнур). Довжина його повинна бути приблизно втричі більша, ніж довжина тканини.
 6. “Липучка” для кріплення стрічки (довжина дорівнює довжині дерев'яної планки).
 7. Швейна машинка, нитки, степлер, рівень, шуруповерт.

набір для шиття

Якщо немає бажання (а можливо і можливості) робити механізм самостійно, можна придбати готову конструкцію з кронштейнів, барабана, пластикового ланцюжка і липкої стрічки. І тоді вам залишиться лише виготовити полотно.

швейна машинка

Створюємо рулонне полотно

 • За знятими мірками розкроюють полотно. Якщо тканина з виворотом, то дві частини складають лицьовою стороною всередину, прострочують і вивертають. Ретельно обробляють краї та відпарюють.
 • У нижній частині штори намітають кишеню і поміщають туди вантаж. Застрачують або з усіх боків, або зверху. Хтось вважає за краще одну сторону залишити «вільною» і пришивають до неї ґудзичок із петелькою або блискавку.
 • Планку тримач загортають у тканину з іншого боку та фіксують її голкою з ниткою або степлером. Деякі вважають за краще використовувати в цьому випадку «липучку».
 • У планку з тильного боку вкручують шурупи і прив'язують до них декоративний шнур. З лицьового боку вузькими смужками з тканини кріплять кільця.
 • Шнур-фіксатор протягують вниз по довжині полотна, виводять на лицьову сторону та пропускають через кільця. У стіну вкручують саморіз-гачок і на ньому зав'язують шнур.

Тканина для таких штор

Як видно, зробити самостійно рулонні штори не так складно, як це здається на перший погляд. Це під силу навіть майстриням-початківцям. Головне, чітко дотримуватися інструкцій.

Установка рулонних касетних

Натомість у цьому випадку ви отримуєте ексклюзивний варіант оформлення віконного отвору. Тим більше, що створені своїми руками предмети інтер'єру наповнюють приміщення особливою атмосферою тепла та затишку.

Відео: як зшити рулонну штору легко та дешево

Рулонні штори в інтер'єрі

рулонні штори

рулонні штори білі

рулонні штори беж

рулонні штори блакитні

рулонні штори коричневі

рулонні штори зелені

рулонні штори фіолет

рулонні штори рожеві

рулонні штори темні

рулонні штори прозорі

рулонні штори червоні

рулонні штори сині

рулонні штори білі

рулонні штори смужка

рулонні штори бежеві

рулонні штори квіти

рулонні штори красиві

рулонні штори беж

рулонні штори купити

рулонні штори

рулонні штори зробити

рулонні штори червоні

рулонні штори яскраві

рулонні штори стандарт

рулонні штори звичайні

рулонні штори сині

рулонні штори зробити

рулонні штори сірі

рулонні штори квіти

рулонні штори від сонця

рулонні штори білі

рулонні штори жовті

рулонні штори

рулонні штори коричневі

рулонні штори стандарт

рулонні штори візерунок

рулонні штори бірюза

рулонні штори сітка

рулонні штори сіра

рулонні штори

рулонні штори сині

рулонні штори рожеві

рулонні штори забарвлення

рулонні штори зручні

рулонні штори замовлення

рулонні штори світло

рулонні штори колір

рулонні штори прямі

рулонні штори смужка

рулонні штори

рулонні штори

рулонні штори сині

рулонні штори смугасті

рулонні штори малюнок

рулонні штори зелені

рулонні штори великі

рулонні штори вузькі

рулонні штори широкі

рулонні штори темні

рулонні штори

рулонні штори

WowCracy
Додати коментар