Як зробити килимок своїми руками

У кожній хаті є стара річ, яка вже не використовується, а викинути шкода. Якщо зібрати все непотрібне докупи, то можна дати цьому друге життя і перетворити інтер'єр килимком ручної роботи. Варіантів створення гарної речі дуже багато, потрібно лише підготувати все необхідне та витратити небагато часу для втілення ідеї у життя.

килимок рожеве серце

Як зробити килимок своїми руками

Перебравши шафу з одягом, можна знайти багато речей, які давно не одягалися, це буде першим кроком створення шедевра рукоділля. Способів, як зробити килимок, дуже багато – це може бути в'язання спицями або гачком, плетіння макраме та кісок та фіксація елементів дротом та скріпками. Перед початком творчої діяльності потрібно підготувати матеріал, інструмент та елементи, що декорують, для створення виробу.

Залежно від способу виготовлення може знадобитися:

 • спиці та гачки великого діаметру;
 • ножиці для нарізування матеріалу;
 • англійські шпильки для попередньої фіксації;
 • металеві скріпки, якщо вирішено створити килимок з ременів та щільної шкіри;
 • клей для фіксації елементів на підставі;
 • нитки та голка.

Такий невеликий набір та трохи фантазії допоможе створити килим будь-якого розміру з різною фактурою, кольором та дизайном залежно від вихідного матеріалу.

Зі старих шкіряних ременів

Для виготовлення килимка використовується два способи – це наклеювання окремих елементів на основу та кріплення між собою. При використанні будь-якого з варіантів потрібно відрізати пряжки та вирівняти ремені по довжині.

При з'єднанні елементів між собою потрібно зробити отвори на відстані 2-3 см діаметром сполучного шнура. Підійде мотузка для білизни. Якщо килимок буде використовуватися в передпокої або ванній, то краще вибрати синтетичний шнур, він не схильний до гниття. З'єднати смуги з ременя між собою можна довільно: упоперек, хрест-навхрест або по діагоналі.

При другому способі стрічки ременя наклеюються на основу міцного матеріалу. Можна сполучити смужки в шаховому порядку, зробити зигзагоподібний або ялинковий візерунок або просто приклеїти вздовж полотна.

як сплести килимок з ременів

килимок з ременів

оригінальний килимок для взуття

килимок зі старих ременів

Зі старих тканин

При проведенні ревізії в гардеробі потрібно відібрати речі, які вже не носяться або залишки пошивального матеріалу, і створити з них м'який та затишний килимок до спальні або дитячої. Речі із синтетичних ниток можна нарізати та створити з них виріб у ванну або передпокій.

Етапи підготовки матеріалу до в'язання або плетіння:

 1. Відберіть тканини та розсортуйте за товщиною. Килими своїми руками виготовляються з будь-яких матеріалів, які не січуться і добре тримають форму.
 2. Відріжте все зайве: комірці, гудзики та місця шовних з'єднань. Повинне вийти суцільне полотно без фурнітури.
 3. Розріжте матеріал на смужки 1-5 см. Чим товстіша тканина, тим тонше має бути нарізка, але це залежить від того, який спосіб виготовлення буде обраний. В'язання гачком і спицями має на увазі стрічку не більше 2 см шириною, для плетіння кісок можна зробити нарізку 3-5 см, тоді килимок вийде більш об'ємний і товстий.
 4. З'єднайте смужки між собою вузликом і змотайте в клубки за кольором, так буде легко формувати палітру і створювати малюнок.

З таких саморобних ниток можна створити килимок спицями або гачком. Схема в'язання таких виробів нескладна. Використовуються найпростіші петлі, які є основою створення речей. Звичайний стовпчик або з накидом для гачка та чергування лицьових та виворітних петель на спицях, для тонких смужок можна використовувати гумку.

килимок зі смужок тканини на сітці

як зв'язати килимок з тканини

як плести килимок зі стрічок

килимок зі смужок тканини

Зі старих рушників

Такий килимок можна постелити в санвузлі або спальні. Дуже приємно вставати босими ногами на м'яке та затишне полотно.

Для створення такого виробу підійдуть старі рушники та махрові халати, які потрібно розрізати на смужки 5-8 см. Якщо хочете зробити великий килимок, отримані стрічки можна пошити між собою, вузличне з'єднання не підійде для цього матеріалу.

Сплетіть зі смужок кіски, це можна зробити з однотонної або різнокольорової тканини, тоді вийде яскравий волохатий килимок під ноги.

Кіски потрібно зробити однієї довжини і пошити між собою еластичною ниткою, без натяжки, полотно вийде рівним. Можна поєднати коси по колу. Розмір та форма готового виробу залежить від кількості матеріалу та бажання рукоділки.

килимок із рушника пэчворк

килимок зі старого рушника

ідеї виготовлення килимків

килимок з рушника

З пробок вина

Такий виріб підійде для ванної кімнати, дає легкий масажний ефект і добре зберігає тепло. Розмір залежить від кількості винних пробок, які є у будинку. Багато рукоділок роками збирають матеріал, щоб оформити санвузол красивим килимком під ноги.

Покрокова інструкція з виготовлення:

 1. Виберіть основу. Підійде лист поліпропілену, гуми або повсті.
 2. Пробки від вина потрібно відмити від пігменту і висушити.
 3. Розріжте матеріал уздовж гострим ножем і зачистіть наждачним папером місця зрізу.
 4. Нанесіть на кожну половинку пробки трохи клею та приклеюйте на основу. Малюнок довільний, можна викласти в шаховому порядку, ялинкою або поздовжньо, головне, щоб пробки щільно прилягали одна до одної.

Чим більше вихідного матеріалу буде використано, тим більше полотна вийде.

оригінальний килимок

килимок із пробок

килимок для взуття

як зробити килимок із пробок

З залишків пряжі

Можна зробити яскравий пухнастий килимок, який буде доречний у будь-якій кімнаті. Візерунок та колір зазвичай підбирають під тон меблів або роблять яскравий контраст в інтер'єрі.

Щоб створити килим своїми руками із пряжі, можна використовувати залишки від зв'язаних речей або розпущених старих светрів та костюмів.

Знадобиться спеціальний ткацький гачок, яким зручно робити зашморг, якщо такого немає, то можна скористатися звичайним інструментом. Також необхідна основа для створення килима, це може бути канва з отворами або щільна будівельна сітка.

Якщо створюється малюнок чи орнамент, його необхідно нанести на поверхню та підготувати нитки у різних кольорах.

 1. Пряжу потрібно розділити на однакові відрізки довжиною 5-10 см, залежно, якою пухнастою буде виріб. Потрібно пам'ятати, чим більше кольорів у малюнку та переходів тонів, тим менше має бути довжина ниток, інакше зображення вийде розмитим.
 2. Починайте ткати килимове покриття із середини або з найбільшого об'єкта на малюнку шляхом зав'язування вузликів на кожному осередку сітки, змінюючи колір ниток.

Якщо з таким типом рукоділля ви зіткнулися вперше, то краще почати з однотонних плетен або вибрати простий геометричний малюнок.

як зв'язати килимок із залишків пряжі

килимок з пряжі

різнокольоровий килимок із пряжі

килимок та пуф

Зі стрічок

Зазвичай використовується атласний матеріал, з якого можна створити гарний виріб і використовувати як килимок для підлоги або накидку на диван, ліжко або крісло.

Зі стрічками можна застосовувати будь-яку техніку – це плетіння кісок і зшивання в полотно по колу, квадрату або прямокутнику, в'язання гачком і створення малюнків, шляхом чергування кольорів.

Матеріал широко використовується в техніці макраме, із застосуванням якої можна створити шедевр рукоділля.

як сплести килимок з атласних стрічок

плетіння зі стрічок

вишивка атласними стрічками

подушка з атласних стрічок

Особливості в'язаного килимка

Використання різних інструментів може зробити готове полотно повітряним і м'яким або щільним і жорстким. Також багато залежить від вихідного матеріалу, який використовується для в'язання килимка.

Гачком

Найлегше і швидше працювати, знадобиться менше зусиль для створення гарного елемента інтер'єру. В'язання гачком не вимагає певної жорсткості чи м'якості нитки чи стрічки, їм легше створювати різні форми – це овал, коло чи хвиля. І для цього потрібно знати дві основні петлі, які використовуються в техніці, це накидна петля та безнакидна.

Якщо освоїти цю просту техніку, можна спробувати вив'язувати рельєфні малюнки і повітряні і ажурні орнаменти, але частіше виготовлення килимків своїми руками використовується прості візерунки.

різнокольоровий килимок гачком

як зв'язати килимок гачком

килимок гачком

в'язаний килимок

Спицями

Складніше у роботі і більш вимогливі до густини нитки. Для рукоділниць-початківців доступи тільки лицьова і виворітна петлі і в'язка гумкою, але за допомогою цієї техніки можна створити оригінальний малюнок і красиву річ.
Також слід пам'ятати, що створений спицями килимок гірше розпускається, якщо допущена помилка.

Багато початківців не знають, як плести килимки зі старих речей руками без гачка і спиць. Спробуйте техніку макраме, для цього достатньо освоїти кілька простих вузлів. З кіс також виходять дуже гарні та затишні вироби.

як зв'язати спицями килимок

в'язаний килимок

килимок в'язаний джгутами

зелений килимок

Як вибрати потрібний розмір для килимка

Все залежить від призначення, кількості вихідного матеріалу та терпіння рукоділки. У санвузол достатньо одного килимка 50х70 см біля ванни або кілька маленьких, створених в одному дизайні. Звичайний розмір в'язаних речей становить не більше 1 м за діаметром або площею. Але створивши кілька маленьких екземплярів у різній техніці, багато майстрів думають про створення великих полотен, які можуть замінити покупні килимові покриття в залі або спальні.

Де можна розмістити килимок у будинку

Для створення затишного домашнього інтер'єру в'язаний або плетений виріб буде доречним як на підлозі, так і на стіні.
У передпокої краще використовувати невеликий розмір матеріалів, які легко стираються і не бояться вологи. Для санвузла відмінно підійде корковий килимок, який не ковзає і завжди теплий. Виріб із рушників можна покласти в дитячому та біля ліжка у спальній.

килимок у передпокій

На кухні використовуються нековзні матеріали, підійдуть шкіра чи тканина. У вітальні можна використовувати поєднання різних розмірів та кольорів, особливо це буде гарно виглядати при створенні сільського колориту. Невеликий килимок із малюнком прикрасить кімнату, якщо його повісити у рамці на стіну.

килимок для дитячої кімнати

Створивши простий виріб, рукоділки рідко зупиняються, удосконалюють техніку, освоюють нові способи та радують близьких шедеврами свого мистецтва.

Відео: 12 килимків, які можна зробити своїми руками

50 ідей з виготовлення килимка своїми руками

шикарний пухнастий килимок із залишків пряжі

в'язаний килимок

як зробити килимок

чи можна зв'язати килимок гачком

пухнастий килимок

килимок зі старих джинс

килимок-равлик з тканини

половик з тканини

половичок печворк

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

килимок з каміння

пухнаста половина з помпонів

килим з гуртків

стрічковий підлога

килимок для дитини

килимок для ванної

килимок зі шнурів

майстер-клас килимок зі стрічок

печворк зі шматочків тканини

килимок з кісок

гарний половик

круглий килимок

половик із помпонів

як зв'язати килимок

цікавий килимок

половик смужками

в'яжемо килимок спицями

половик для коридору з мотузок

м'який килимок з помпонів для спальні

бірюзовий килимок

розміри килимка

форми та розміри килимка

половник із залишків пряжі

як вибрати килимок

килимок для спальні

оформлення кімнати килимами

серце з помпонів

килимок для туалету

ідеї оформлення кімнати

варіант оформлення спальні чи зали

половик із мотузок

килимок-троянди

килимок в інтер'єрі

круглі килимки в інтер'єрі

круглий килимок зі шматочків тканини

поєднання квітів у килимах

морські камінці у ванній

килимок у стилі пэчворк

з чого можна зробити підлогу для квартири

половик із кіл

як прикрасити кімнату

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар