Як‌‌зробити‌ ‌книжку‌ ‌розкладачку‌ ‌своїми‌ ‌руками

Книжки-розкладачки – це чудовий спосіб зробити читання не лише інформативним, а й захоплюючим. Дітям не цікаво розглядати літери в книгах, а ось яскраві та об'ємні картинки привернуть їхню увагу та залишать прочитане у пам'яті.

книг

Безліч таких книг можна знайти в магазинах. Але ми пропонуємо вам виготовити книгу-розкладачку самостійно. До цього процесу ви зможете підключити свою дитину, для неї це буде по-справжньому захоплююче, а ви зможете вибрати ту тему книги, яку побажаєте.

Що таке книжка розкладачка

Сама книга-розкладачка є книжкою, в якій є об'ємні картинки. Книги такого формату можуть бути на будь-яку тему. Це можуть бути навчальні матеріали чи дитячі казки.

Як‌‌зробити‌ ‌книжку‌ ‌розкладачку‌ ‌своїми‌ ‌руками

Об'ємні фігурки, які знайде дитина серед сторінок, привертають увагу. Читання стає більш захоплюючим та цікавим.

Як зробити своїми руками

Створити книжку-розкладачку своїми руками – це нескладне завдання. Є кілька матеріалів, з яких можна зробити такий сувенір. Найкращим буде картон. З ним зручно і просто працювати, при цьому він є досить міцним матеріалом, і не порветься відразу, як потрапить до рук дитині.

Книга складається

Щоб зробити книжку вам знадобляться такі матеріали як:

 • картон або щільний папір;
 • заготівлі малюнків чи готові картинки;
 • фарби;
 • клей для картону;
 • ножиці;
 • скотч.

картон

клей

скотч

ножиці

Такого набору вистачить для створення простої книжки-розкладачки. При бажанні можете додати декоративні елементи, наприклад, стрічки, камінчики та інші яскраві та красиві елементи.

Підготовка до роботи

Для початку визначтеся з моделлю книжки.

матеріали

Основними з них є:

 • двостороння;
 • напівкругла;
 • стандартна;

Квадратна книжка

Як виготовити останній варіант описано вище. Два інших будуть трохи складнішими. Для того, щоб розпочати створення книги, потрібно підготувати усі деталі. Виготовлення книжки-розкладачки схоже на процес аплікації.

Стандартна модель

З листів картону необхідно вирізати різні фігури: квадрати, кружки, трикутники, ромби та ін. На них за допомогою клею нанесіть малюнки. На сторінках також можна нанести малюнки фарбами, після чого скріпити їх скотчем.

з кольорових картинок

Так ми отримаємо звичайну стандартну книгу, в якій будуть вклеєні кольорові та яскраві аплікації чи малюнки.

Двостороння модель

Зробити двосторонню модель також не важко. Для цього вам знадобляться ті самі матеріали, тільки набір потрібно доповнити кольоровим папером. Визначтеся з тематикою книги.

Тематика книги

Якщо це буде казка, підготуйте фігурки казкових героїв, квітів, сонечка та інші. Малюнки можна зробити із ефектом 3Д.

Зміст картинок

Для цього, казкові героїв, квіти та будь-які інші елементи приклеюються до сторінки не повністю, а частково центром. Краї залишають вільними. Далі їх загинають, завдяки чому виходить об'ємна картинка.

намалювати картинки

Напівкругла модель

Напівкруглий варіант – це також цікава модель книги розкладачки. Для її створення вам знадобляться:

 • кольоровий та декоративний папір для прикрас;
 • олівець;
 • циркуль;
 • скотч;
 • клей;
 • атласна стрічка.

атласна стрічка

циркуль

стрічки

олівець

Циркулем необхідно накреслити два кола. Їхній діаметр повинен становити приблизно 100 мм. Далі їх вирізують і розкреслюють таким чином, щоб вийшло 4 трикутники.

складання книги

Потім кола складають навпіл, верхню частину закріплюють кутом, а нижню складають усередину. В результаті вийде оригінальна фігура, всередині якої наклеюються картинки, а вільний простір сторінок оформляється декоративним папером.

самоклейки

Тканинна модель

Можна також зробити м'яку, тканинну модель. Така книжка стає цікавою іграшкою в руках дітей. Тканинний можна зробити будь-яку вищезгадану модель, скориставшись м'яким наповненням та шматочками тканини.

книга фетр

книга тканинна

книга з тканини

книга тканина

З них можна зробити міні-іграшки, які поміщаються в книгу або просто обшити сторінки.

Папка-розкладачка своїми руками

Так само можна виготовити папку-розкладачки своїми руками. Для малюків на таких папках можна розмістити казки з картинками, їм цікаво буде розглядати героїв.

Наріжте текст

Для старших дітей папку можна розмістити за столом, де вони роблять уроки, туди помістити школі розклад, правила до деяких шкільних предметів та ін.

казка

Для створення папки вам обов'язково знадобиться картон, прозора або кольорова плівка та декоративні предмети для оформлення.

Переваги та недоліки іграшки

У книжки-розкладачки, безумовно, є свої переваги. Насамперед міцність. Так як виготовляються такі іграшки із щільного картону, дитина не зможе її порвати. Друге – яскравість оформлення. Такий варіант книги набагато цікавіший і привабливіший за паперові. Яскраві та об'ємні картинки привертають дитячу увагу.

Дитина може

Якщо говорити про недоліки, їх практично немає. Хіба що саме ваша дитина не оцінить таку іграшку, тому що її більше цікавлять машинки або ляльки.

Виявіть фантазію

Створення такої книги своїми руками в компанії з вашою дитиною – це відмінне проведення часу. Спробуйте зробити вашому малюку такий подарунок, повірте, він буде радий отримати його.

Відео: орігамі-книга своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар