Як зробити французькі штори своїми руками

Фіранку із Франції називають ланцюжкові жалюзі. Це оскільки метод управління відповідає простонародному назві. Спеціальна конструкція допомагає збирати тканину, тим самим відкриваючи доступ до ультрафіолету. Завдяки тому, що цей спосіб відрізняється від звичайного розсувного, французька фіранка збереже вишуканість як у зібраному, так і у відкритому варіантах.

управління французькими шторами

Через особливу техніку пошиття французькі жалюзі підвішуються на профільний карниз. Він призначений для предметів, які потрібно піднімати. Відкривати та закривати вікно можна вручну або спеціальним пультом з електроприводом.

карниз для французьких штор

Історія та особливості французьких штор

Почувши про французьку штору, люди починають асоціювати її із Францією, точніше давньою історією. І це правильно, бо почалося все з короля-сонця Людовіка XIV. Під час бароко та його правління розпочався тріумф помпезності та розкоші. Люди почали додавати «багатства» всьому, навіть повсякденним речам. Одяг, їжа, архітектура та інтер'єр стали на новий етап розвитку.

історія французьких штор

Новий тип штори назвали французькою саме через походження. Поряд з масивним вікном, дорогими та розкішними меблями розвивався інтер'єр фіранки. Раніше тканина служила для прикраси не лише віконних інтер'єрів, та й для стінок. Пишні зали декорувалися в тій колірній гамі, що стіни кімнати. Драпірування, фестон подарували можливість прикрасити кімнату будь-якого розміру, а Ламбрекен став ознакою стану сім'ї.

походження французьких штор

Поряд із французькою шторою активно стали розробляти дизайн австрійської (фестонної). Відмінністю завжди було те, що перша створювалася як щось величне, прекрасне, а австрійці зосередилися на зручності використання.

австрійські штори

Австрійську штору використовують для кухні, веранди чи літнього кафе. А ось французька служить як прикраса житлового чи громадського приміщення з вишукуванням.

французькі штори у приміщенні

Як самостійно пошити французькі штори

Як же пошити французькі штори, щоб додати своєму будинку надзвичайної розкоші вручну.

Пошиття французької штори передбачає виконання конкретних дій. Як пошити французькі штори покрокова інструкція:

 1. Розкладіть штору і пройдіться по ній праскою.
 2. Нанесіть позначку, на яку нашиватиметься збірна тасьма. Фахівці рекомендують виймати нитку по довжині полотна кожні півметра. Якщо людині не підходить цей спосіб, можете загладити ці точки.
 3. Переверніть тканину лицьовою стороною вниз і шпильками закріпіть тасьму вертикально.
 4. Тесьму з драпіруванням розташуйте ближче до кута. Край тасьми пропрасуйте, після чого переверніть її.
 5. Наступний етап: створюються витачки. Кількість виточок обчислюють за кількістю ліній стяжки. Розрахунок відбувається в такий спосіб: візьміть ширину тканини і поділіть її на 2,5. Потім число, яке вийде, розділіть ще на 8. У результаті вийде сума зустрічної та бічної складки.
 6. Під час пришивання тасьми залишайте запрасовану тканину в центрі між двома боками тасьми.
 7. Підшивайте низ штори. Щоб зафіксувати складки, прикріпіть маленький грузик унизу кожної лінії напрямку.
 8. Сховайте верхню кромку фіранки стрічкою. Шнури рекомендують стягувати сильніше, щоб хвилі вийшли однаковими.
 9. Хвилі можна прикрасити стрічкою або тасьмою.

пошиття французької штори на машинці

виготовлення збірок на шторі

виготовлення французької штори

Щоб пошити французьку штору, потрібні базові знання та навички. Також людина має бути терплячою, уважною і посидючою.

пошиття французьких штор

Підбір дизайну штор

При виборі дизайну важливо враховувати тип кімнати, розмір, застосування. Підбір кольорів – важлива частина пошиття. Вибирайте його, відштовхуючись від дизайну меблів, шпалер, аксесуарів. Для темних кімнат чудово підійде світлий французький тюль. Для просторого приміщення сміливо беріть темні та важкі кольори, вони не пригнічуватимуть будинок, у якому багато місця.

дизайн французьких штор

Влітку, коли дуже жарко, беріть яскраву тканину, сонячного кольору.

Важливо! Вибирайте однотонну тканину. Якщо хочете з орнаментом, то купуйте штору з практично непомітним малюнком, тому що чіткі лінії на великій шторі губляться в складках і рябити.

однотонні французькі штори

На кухню

Кухонні вікна можна також красиво оформити французькою шторою. Для пошиття краще візьміть м'яку синтетичну тканину, яку не потрібно прасувати. До речі, воно легко піддається пранню. Якщо кухня також служить їдальнею, то не бійтеся створювати великі складки згори донизу.

французька штора на кухні

Французька штора на кухню створюється своїми руками за макетами з інтернету.

У вітальню

Вітальня або зал перетворяться за допомогою французьких штор по-новому. Гості одразу помітять естетику та почуття смаку господаря. Добре підійдуть складні фіранки: ламбрекен і прикраси різної довжини. Щільну тканину не беріть, якщо це не враховується загальним дизайном.

французькі штори у вітальні

Підберіть до кімнати антикварні аксесуари чи рояль, якщо в інтер'єрі напівпрозорі штори з густим збиранням.

штори з аксесуарами

У дитячу

Для дитячої такий вид фіранки вибирають нечасто. Але якщо в кімнаті живе маленька принцеса, такий трюк спрацює «на ура».

французькі штори в дитячій

У спальню

Французький стиль відмінно вписується в спальню, де можна відчути себе королем або королевою. Рівномірні хвилі дарують кімнаті затишок та гармонію. Також фахівці кажуть, що французькі штори допомагають подружжю відчути себе впевненіше та налаштовані на інтимну обстановку.

французькі штори у спальні

Яка тканина підійде

Тип складки створюватиметься для французьких штор залежно від вибору матеріалу і самостійно, і в ательє. Фабрики продають вироби від 2 до 5 тисяч карбованців. Але люди обирають ручне пошиття, тому що це захоплюючий процес, який заощадить гроші та створить унікальний продукт під переваги кожного.

тканина для французьких штор

Якщо людина не має коштів на дорогу тканину, то виберіть легкий тюль або штучний шовк. Драпірування вийде пишним при жорсткому та легкому полотні. Зверніть увагу, якщо берете м'яку і щільну тканину, то фалди будуть круглими і провисають.

складки на французьких шторах

Вибір інструментів

Для того, щоб пошити гарну французьку штору, потрібні:

 • Основне полотно.
 • Нитки вибраного кольору.
 • Тесьма, яка допоможе затягнути тканину.
 • Планка завширшки вікна або карниз.

матеріали для пошиття штор

Пошиття штор

Важливо правильно розрахувати кількість полотна. Візьміть коефіцієнт складання, який дорівнює ширині 1,5 і коефіцієнт 2 на висоту. Тобто, якщо штора буде висотою 2 метри, то знадобиться 4 метри тканини.

розмір французьких штор

Додаткова інформація! Під час пошиття потрібно користуватися спеціальною тасьмою, яка гарантує правильне складання виробу в експлуатації. Також враховуйте висоту смуги (5 сантиметрів знизу та 2 сантиметри зверху).

тасьма для французьких штор

В інтернеті є детальні форми французької штори. Завдяки їм можна краще зрозуміти робочий процес. Іноді для пошиття потрібне з'єднання двох або більше полотен. Для того, щоб приховати шви, можна пришити декоративну тасьму того ж кольору, що й основна тканина.

шви на французьких шторах

Важливо! Відстань між швами складання – 50 сантиметрів. Врахуйте це, коли готуватимете полотно перед пошиттям.

відстань між складаннями

Як можна зробити декор

Декор для французької штори – найпримітивніший. В основному вибирають стрічки або тасьму. Якщо полотно для пошиття вже вміщує орнамент, то нічого додавати не потрібно. Не створюйте виріб, який набридне через тиждень.

декор французьких штор

Французька штора – гарне дизайнерське рішення для кожної сім'ї. Створення французької штори своїми руками з покроковою інструкцією та фото є у вільному доступі. Зробивши якісний продукт самостійно, він радуватиме вдвічі більше, ніж купівля готового товару у магазині. Не забувайте прості правила та дотримуйтесь інструкції, щоб дизайнерська французька штора виглядала унікально та зі смаком.

Відео: виготовлення французьких штор своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар