Як зробити дровницю на дачі своїми руками

На дачах багато хто заводить лазню, в якій так приємно попаритися у вихідні. А в самих будинках будують печі чи каміни, які не лише приносять у будинок тепло, а й створюють затишок. У цьому виникає потреба облаштування місця зберігання дров. Виконана дровниця своїми руками допоможе зберігати ці предмети в порядку та створить при цьому яскравий сільський антураж.

дровниця для дачі

Які бувають дровниці

Перед виготовленням дровниці необхідно визначитися із її видом. Підставки для дров розрізняють за декількома видами. Вони поділяються за способом розміщення:

 • На вулиці
 • На веранді чи ганку
 • У сараї або іншому технічному приміщенні

При цьому важливо грамотно розмістити дровницю. Особливість дров у тому, що вони займають досить багато місця і мають важку вагу. Місце зберігання цих предметів необхідно вибирати так, щоб дров'яний склад не заважав іншим роботам та пересування дільницею. При цьому важливо, щоб вироби були доступні від будинку або лазні. Незручно щоразу носити важкі предмети через всю ділянку.

дровниця для дачі фото

Головна вимога до цієї споруди: захистити дрова від вологи. Розпалювати вироби, що відволожилися, не так зручно і приємно. Крім того, на дровах, що відволожилися, часто заводиться пліснява або грибок. Тому при створенні конструкції важливо продумати, як буде організовано вентиляцію. Для цього зазвичай піднімають підлогу та влаштовують дві полиці для дров.

дровниця для дачі ідеї

Порада. Дровниць може бути споруджено кілька. Велике місце можна відвести для зберігання цих предметів у дальньому кутку ділянки, поруч із технічними спорудами. Біля будинку та лазні зробити підставки для невеликої кількості дров. Так вони завжди будуть під рукою та не займуть багато місця.

Залежно від кількості дров під час зберігання та місця розміщення підставки використовують дерев'яний чи металевий матеріал.

дровниця для дачі

дровниця для дачі

дровниця для дачі фото види

дровниця для дачі фото видів

Дерев'яні броню

Змайструвати дерев'яні дровниці досить легко. Цей матеріал зазвичай використовують для того, щоб обладнати просторе місце для зберігання. Як правило, дерев'яні дровниці споруджують як невелику прибудову до сараю, до лазні або гаража.

дровниця для дачі ідеї фото

Дерев'яні броню є невеликий будиночок з бруса і даху. Він може мати ґратчасті двері, які забезпечують якісну вентиляцію.

Підлогу зазвичай розташовують над землею. Іноді для дров встановлюють одну-дві полиці. Це дозволяє не складувати дрова суцільно, а залишати між ними повітряні зазори.

дровниця для дачі фото ідеї

Зразковий розмір такої конструкції:

 • Висота 2 метри
 • Ширина 3-4 метри
 • Глибина 1 метр

Металеві ліни

Метал використовують найчастіше для створення переносних моделей. Їх зручно використовувати вдома біля каміна або печі в лазні. При цьому стільник може поєднувати в собі метал і дерево. Наприклад, ніжки та ручка можуть бути з металу, а підлога з дерева.

дровниця для дачі дизайн

Домашня підставка для дров має невеликі розміри: висота 50-60 см, глибина 25 см, ширина 40-50 см.

Спорудження для зберігання дров у передбаннику має більші габарити: висота 60- 70 см, глибина 50 см, ширина 70-100 см. Такі розміри обумовлені насамперед тим, що для печі в лазні потрібно більше дров.

Як зробити дровницю на дачі своїми руками

Після того, як вибрано місце для зберігання дров, визначено матеріали та модель, залишається лише спорудити конструкцію. Споруджується броня в наступному порядку:

 • Створюється креслення
 • Підбираються матеріали та інструменти
 • Готується місце для роботи
 • Збираються основні деталі та встановлюються на місце
 • Кріпляться додаткові деталі: полиці, підлога, дах

дровниця для дачі

Порада. Спробувати свої сили у спорудженні дровняку краще з великої конструкції. Її простіше зробити. Невеликі підставки набагато складніші у виробництві, оскільки містять більше деталей та вимагають обережності при створенні.

Креслення та схема

Насамперед необхідно створити проект. Для цього перш за все потрібно виміряти місце, де буде встановлена лінива. Спочатку розраховується ширина. Якщо лінна встановлюється в приміщенні: гаражі або сараї, то необхідно залишити зазор в 5-7 см між стінами. Це створить необхідну вентиляцію та зручність для роботи. Залишати зазор більше немає сенсу, оскільки у нього можуть падати дрова.

дровниця для дачі креслення

Каркас дровняка складається з вертикальних та горизонтальних брусів. Вертикальні бруси розташовуються по кутах. Якщо ширина сховища складає більше 1 метра, то на кожен повний або неповний метр необхідно встановити вертикальний додатковий брус.

Висота сховища складає 2 метри. Робити вище не потрібно, тому що незручно зніматиме важкі предмети з такої висоти. Крім того, зберігати їх на висоті понад 2 метри травмонебезпечно.

Якщо полонянка стоятиме на землі, то до висоти брусів необхідно додати 50-60 см. ця частина брусів буде вкопана в землю для більшої стійкості.

дровниця для дачі креслення

Якщо сховище будується окремо, то дах потрібно зробити похилим, щоб опади не затримувалися на ній. Для цього висота центральних брусів має становити 2-2,5 метри, а деталей з країв – 1,5-2 метри.

Для каркаса краще вибрати брус шириною 15 см. Якщо передбачаються полиці для дров, їх краще встановити на висоті 1 метр від підлоги.

Для домашньої льоду зазвичай створюється невелика підставка з рівною основою, ніжками та вертикальним каркасом. Важливо продумати ручки так, щоб підставку було зручно переносити.

креслення дровниці

Вибір інструментів та матеріалів

Дровниця для дачі на вулиці своїми руками передбачає використання різних матеріалів:

 • Дерево. Воно зазвичай є каркасом. Для цього використовуються квадратні бруси. Деталі шириною менше 10 см застосовувати не рекомендується, оскільки вони можуть витримати ваги дров.
 • Цегла. З нього зазвичай роблять стіни гілки, якщо вона розташована окремо від інших приміщень. Цегла створить необхідний мікроклімат у сховищі.
 • Фанера. З неї зазвичай роблять підлогу та полиці сховища. Однак якщо полонянка не має на увазі полиці, то замість фанери краще взяти дерев'яні дошки. Вони краще витримуватимуть вагу дров.
 • Метал. З металевих труб часто роблять каркас для стаціонарних або переносних ліж. Для підставки в лазню метал краще не використовувати, оскільки він може випадково нагрітися від зовнішньої стінки печі чи інших предметів, що може призвести до опіків. Металеві листи зручно використовувати для основи та полиць.
 • Шифер чи металевий профнастил. З цього матеріалу роблять навіс від дощу.
 • Фурнітура. Знадобляться меблеві куточки, петлі дверей, дверні ручки.

дровниця для дачі фото дизайн

Порада. Крім стандартних матеріалів, можна використовувати і будь-які підручні пристрої: дерев'яні піддони, старі металеві конструкції і навіть бочки.

Крім матеріалів, знадобляться і інструменти:

 • Рулетка
 • Олівець
 • Шурупи
 • Дриль
 • Молоток
 • Болгарка та зварювальний апарат для металу.

рулетка

дриль

болгарка

зварювальник

Зведення

Будівництво ліжка відбувається у чотири основні етапи:

 • Створення каркасу.
 • Зведення стін.
 • Встановлення полиць та даху.
 • Встановлення дверей та декоративних елементів.

Якщо планується будова із цегли, то спочатку зводяться основні стіни, потім встановлюється дах, і лише потім усередині монтується дерев'яний чи металевий стелаж для дров.

Дерев'яний каркас створюється так: спочатку за допомогою меблевих куточків з'єднуються вертикальні і горизонтальні нижні бруси. Горизонтальні бруси з відривом 60-70 див від кінця вертикальних. Після цього каркас встановлюється на ґрунт. Вертикальна основа при цьому вбивається в землю на 50-60 см, між землею та горизонтальним поясом виходить зазор 10 см.

дровниця для дачі фото дизайну

Потім кріпляться середні горизонтальні бруси вертикальним. На завершення встановлюються найвищі деталі.

Потім із заднього боку та з боків кріпляться дошки стін. Після цього встановлюється дах та полиці всередині.

Дровниця для дачі вулична

Вуличну дровницю рекомендується встановлювати окремо від дерев'яних будинків. Це пов'язано з тим, що у місці зберігання дров заводяться комахи, миші. Таке сусідство приверне їх до основної будівлі.

Місця зберігання при цьому можуть бути необов'язково правильної прямокутної форми. Креативні вуличні дровниці можуть бути круглими, овальними або трикутними. Ідей для організації зберігання дров безліч.

дровниця для дачі дизайн ідеї

Трикутник дозволяє легко складати дрова та діставати їх. При такій формі найменше ймовірність падіння предметів із верхніх шарів. Тому трикутна будова буде доречною у сім'ях, де підростають діти. Закріпити настил із шиферу, металу або брезента на такій конструкції набагато простіше.

Оригінальний варіант – броня з бочок. Створити її досить просто, потрібно лише закріпити 5-7 бочок гіркою. Для кріплення можна використовувати дерев'яний каркас із брусів.

Спорудження для дров може бути простим – зручний стелаж з навісом. Така модель підійде для використання влітку. Навесні та восени дрова тут можуть відволіктися.

дровниця для дачі ідеї дизайн

Сарай для дров своїми руками

Дров'яні сараї зазвичай споруджуються в селах або в будинках, де люди проживають цілий рік. Сарай при цьому має двері, які замикаються. Це захищає предмети від сильних дощів та снігу. Зачинені двері не завжди захищають від злодіїв, але при цьому зупиняють любителів взяти те, що погано лежить. З огляду на те, що дрова коштують недешево, їх часто крадуть.

дровниця для дачі ідеї дизайну

Переносний дровник

Переносну модель використовують найчастіше у будинках. Мобільний варіант зазвичай містить 5-10 предметів. Його зазвичай роблять із металевої рами, в яку встановлюють дерев'яну полицю.

перенесення для дров

Порада. Додатково для переносного дровника краще створити окрему металеву підставку. Розмір поставки повинен бути на 10-15 см більше в довжину та ширину, ніж розмір самого дроніка. Завдяки цьому сміття з дров збиратиметься у підставці.

Способи укладання дров

Після того, як полонянка споруджена, в ній залишається помітити дрова. Існують кілька способів викладання дров, які дозволяють уникнути утворення плісняви та грибка. Крім того, правильно укладені дрова не будуть падати.

Секрети розміщення дров:

 • Нижній шар мають у своєму розпорядженні з невеликим нахилом від фронтальної сторони.
 • Для створення нахилу внизу розміщують неякісні предмети з сучками, нерівностями.
 • Потім кладуть кілька шарів щільних, потужних цурбаків.
 • Поступово заповнюють весь простір гілки.
 • Якщо полиць у сховищі немає, то краще укладати ряди зі змінним напрямом: вздовж і впоперек.

дровниця для дачі оформлення

Якісне сховище та акуратне укладання дров не тільки забезпечить їх збереження, а й створить на ділянці затишок та комфорт.

Відео: ідеї дизайну та оформлення дровниць для дачі

50 варіантів дизайну дачних дровниць з різних матеріалів

дровниця для дачі

дровниця для дачі фото

дровниця для дачі ідеї

дровниця для дачі ідеї фото

дровниця для дачі фото ідеї

дровниця для дачі дизайн

дровниця для дачі

дровниця для дачі фото дизайн

дровниця для дачі фото дизайну

дровниця для дачі дизайн ідеї

дровниця для дачі ідеї дизайн

дровниця для дачі ідеї дизайну

дровниця для дачі

дровниця для дачі декор фото

дровниця для дачі фото декор

дровниця для дачі фото декору

дровниця для дачі декор ідеї

дровниця для дачі ідеї декор

дровниця для дачі ідеї декору

дровниця для дачі оформлення

дровниця для дачі

дровниця для дачі фото оформлення

дровниця для дачі фото оформлення

дровниця для дачі оформлення ідеї

дровниця для дачі ідеї оформлення

дровниця для дачі ідеї оформлення

дровниця для дачі варіанти

дровниця для дачі варіанти фото

дровниця для дачі фото варіанти

дровниця для дачі фото варіантів

дровниця для дачі варіанти ідеї

дровниця для дачі ідеї варіанти

дровниця для дачі ідеї варіантів

дровниця для дачі облаштування

дровниця для дачі облаштування фото

дровниця для дачі фото

дровниця для дачі фото облаштування

дровниця для дачі облаштування ідеї

дровниця для дачі ідеї облаштування

дровниця для дачі ідеї облаштування

дровниця для дачі

дровниця для дачі

дровниця для дачі фото види

дровниця для дачі фото видів

дровниця для дачі

дровниця для дачі ідеї види

дровниця для дачі огляд

дровниця для дачі

дровниця для дачі види декору

Як зробити дровницю на дачі своїми руками

WowCracy
Додати коментар