Як зробити домашній водоспад своїми руками

Окраса житла є важливою частиною його облаштування, що дозволяє створити затишну атмосферу. Особливо зручно, коли елемент декору несе і функціональне навантаження, стає корисним. Одним з таких пристроїв є домашній фонтан-водоспад, що сприяє зволоженню повітря, яке можна зробити самостійно.

домашній водоспад декоративний

Характеристика та різновиди декоративних водоспадів

В основі конструкції домашнього водоспаду лежить кругообіг води, що здійснюється в замкнутій системі. Він запускається за допомогою підключеного до електроживлення насоса, який піднімає вгору рідину. Потім вона самостійно стікає в нижчу або накопичувальну чашу.

принцип роботи водоспаду

Декоративні водоспади можна розділити на вигляд базового матеріалу:

 • Скло. Водоспади, що стікають по склу, є акцентною плямою в інтер'єрі, що дозволяє візуально розширити об'єм приміщення. При встановленні такої конструкції важливо переконатися в її стійкості, яку можна збільшити за допомогою додаткових фіксаторів. У роботі можна використовувати не тільки прозоре, а й матове скло, а також дзеркальну поверхню або декоративну плівку з візерунком або малюнком.
 • Метал. Водоспад, основою якого виступає метал, гармонійно виглядатиме в кімнаті, оформленій у стилі хай-тек.

  Зверніть увагу! При створенні конструкції слід використовувати нержавіючу сталь. Підійде як шліфований, так і шліфований матеріал. Як додаткова прикраса можна використовувати світлодіодне освітлення.

 • Камінь. Водоспад, що стікає по каменю, дозволить створити живу, наближену до природної атмосферу і добре поєднуватиметься з іншими природними матеріалами, наприклад, деревом. Зазвичай така конструкція має алюмінієвий каркас, що прикрашається мармуром, гранітом, сланцем, оніксом або травертином.

водоспад зі скла

водоспад з металу

водоспад з каменю

Існує і класифікація за принципом роботи:

 • Каскадний тип. Такі водоспади мають на увазі поступовий спуск води сходами в резервуар. Зазвичай такий пристрій поєднується з обробкою зі штучного чи природного каменю.

  Зверніть увагу! Каскадний водоспад створює багато шуму, тому його краще встановити у прохідній кімнаті.

 • Струйно-краплинного типу. У цих водоспадах вода має вигляд струменя і стікає однорідно. Такий тип пристрою добре поєднується зі склом та металом, а також може використовуватись у конструкції без опори. Натиск, кількість та швидкість падіння води піддаються регулюванню. Конструкції практично безшумні.

каскадний водоспад

струменевий водоспад

Як зробити водоспад своїми руками

Кімнатний

Кімнатні водоспади, виготовлені своїми руками, виконують відразу кілька функцій: прикрашають приміщення, сприяють розслабленню та зволожують повітря, підтримуючи оптимальний мікроклімат. Однак, щоб вони не приносили незручностей, важливо грамотно розмістити їх, щоб конструкція не створювала перешкод, фізичних чи звукових.

місце для розміщення водоспаду

Підбір дизайну

При виборі дизайну водоспаду слід врахувати величину кімнати. Для просторого приміщення краще використовувати не невеликі настільні конструкції, які візуально загубляться, а моделі для підлоги, чаша яких у діаметрі перевищує метр. Такий водоспад не тільки стане одним із акцентних центрів приміщення, але й зможе забезпечити достатнє зволоження та освіження повітря. Для просторого приміщення підійде і настінна композиція, що має вигляд крапельного або ниткоподібного водоспаду.

настінний водоспад

Зверніть увагу! При облаштуванні настінних водоспадів використовуються важкі матеріали на кшталт чавуну та каменю, тому їх можна монтувати лише у міцних несучих стін.

Матеріали виготовлення вибираються, з інтер'єру кімнати. Наприклад, для приміщення в стилі хай-тек або мінімалізм оптимальним буде водоспад зі скла на кшталт «мокрою стіною», по якій плавно стікає вода.

водоспад мокра стіна

Виготовлення водоспаду

Після розробки зовнішнього вигляду, розмірів та положення водоспаду необхідно підготувати матеріали. У загальному випадку знадобиться таке:

 1. герметична ємність, в ролі якої можна використовувати горщик для квітів, пластиковий таз, кашпо, вазу або невелике відро;
 2. водяна помпа, якою підійде акваріумний насос;
 3. гнучкий шланг або силіконова трубка;
 4. водостійкий клей;
 5. елементи декору, що залежать від концепції: котуни, кольорові камені, черепашки, світлодіодні стрічки і лампи, декорації для акваріумів.

ємність для водоспаду

камінці для декору водоспаду

прикраса водоспаду

Порядок робіт наступний:

 1. Відрізати від шланга шматок довжиною близько 10 см. Важливо, щоб діаметр відповідав наконечнику насоса.
 2. Прикріпити помпу на дно резервуару. Для цього можна використовувати як спеціальні присоски, що входять до комплекту насоса, так і водостійкі речовини, що клеять, наприклад, рідкі цвяхи.

  Зверніть увагу! При установці помпи важливо звести до мінімуму можливість роботи обладнання без рідини. Для цього пристрій слід розташувати у нижній точці конструкції.

 3. Надіти трубку на вихідний отвір помпи та зафіксувати у вертикальному положенні. Це дозволить забезпечити можливість підйому води до верхньої точки.
 4. Візуально сховати насосне обладнання. Для цього помпу необхідно покрити шаром каміння або керамзиту або закрити декоративним каркасом, який може бути виконаний з будь-якого матеріалу.

  Важливо! При декоруванні положення вихідної трубки має бути незмінним.

 5. Прикрасити водоспад. Для цього можна використовувати черепашки, гальку, скляні кульки або велике каміння.

декор фонтану

На дачі

Фонтани та водоспади дуже популярні як елемент ландшафтного дизайну в садах. Вони дозволяють не тільки візуально урізноманітнити ділянку, але й забезпечити зволоження та свіжість, які особливо актуальні у спекотний час.

фонтан на дачі

Вибір місця для водоспаду

Правильне розташування конструкції дозволяє не тільки забезпечити максимальну декоративність, але й полегшує догляд за нею. Якщо розмістити водоспад на відкритому ділянці, що активно прогрівається сонцем, то вода буде швидко випаровуватися і може зацвісти. Відповідно до феншуй, символ Води необхідно помістити на північно-західну частину житла, що забезпечить фінансове благополуччя.

місце для водоспаду на дачі

Для спорудження водоспаду потрібен невеликий ухил, що також слід враховувати, вибираючи місце. Він повинен становити від 15 см для кожні три метри, що дозволить забезпечити вільне стікання. Якщо ділянці відсутня природний ухил, його доведеться зробити самостійно, викопуючи потрібну кількість землі.

Зверніть увагу! Якщо використовувати більш високий схил, то шум води, що біжить, буде голосніше.

ухил для водоспаду

Вибір форми та глибини

Розміри водоспаду повинні бути прямо пропорційні розмірам ділянки, щоб вона виглядала гармонійно. Глибина ставка залежить від призначення водоспаду: якщо він використовується виключно для циркуляції води, то глибина може бути будь-якою. Якщо ж у ставку планується завести риб, черепах чи інших тварин, то глибина не може становити менше ніж метр. Це необхідно, щоб дати тваринам можливість перезимувати, оскільки вода не промерзає до дна.

глибина водоспаду

Гідроізоляція

Після вибору розмірів за допомогою мотузки слід намітити контури водоспаду, а використовуючи каміння – позначити шляхи, якими стікатиме вода. Далі необхідно викопати основу водоймища необхідної глибини та забезпечити ізоляцію. Це дозволить запобігти швидкому вбиранню води в ґрунт. Гідроізоляція може бути:

 • Плівковий. У цьому випадку плівка розстилається дном ставка і закріплюється за допомогою каменів. Місця, де плівка залишається видимою, декоруються камінням.
 • Бетонний. Це більш трудомісткий спосіб, але дозволяє забезпечити більшу довговічність. Для його реалізації дно та стінки ставка, покриті металевим каркасом, заливаються бетоном.

плівкова гідроізоляція

бетонна гідроізоляція

Встановлення насосу

Для невеликого водоспаду можна використовувати насос потужністю близько 100 Вт, а для більших споруд необхідно потужніше обладнання. Насос слід прикріпити до дна водоймища так, щоб помпа повністю закривалася водою. Після цього насос ховається декоративними елементами.

встановлення насоса у водоспад

Будівництво гірки

Гірка може бути зроблена з бетону, каменю або ємностей. Деталі її облаштування залежать від композиції та висоти, однак у будь-якому випадку необхідно провести підготовчий етап:

 1. Сформувати насип необхідної висоти. Вона стане основою водоспаду. Для її виготовлення можна використовувати ґрунт, який був викопаний при копанні котловану. Його необхідно нанести на берег чаші та надати потрібну форму.
 2. Ретельно утрамбувати насип.
 3. Забезпечити ізоляцію гірки, щоб уникнути контакту землі із водою.
 4. Встановити на гірці плити або красиве каміння.

водоспад з каміння

водоспад із ємностей

водоспад з дерева

водоспад зі глеків

Зверніть увагу! Розміщуючи каміння, слід дотримуватися перепаду рівня, щоб вода падала по них, а не текла.

Щоб оригінально прикрасити житло, можна використати декоративні фонтани та водоспади для будинку, виготовлені своїми руками. Вони дозволять не лише прикрасити простір, а й створять сприятливий мікроклімат.

Відео: декоративний водоспад своїми руками

Приклади декоративних водоспадів.

декоративний водоспад великий

декоративний водоспад з хлопцем

декоративний водоспад з лавандою

декоративний водоспад фонтан

декоративний водоспад лійка

декоративний водоспад у ванні

декоративний водоспад у саду

декоративний водоспад зі статуєю

декоративний водоспад

декоративний водоспад із ставком

декоративний водоспад з камінням

декоративний водоспад у чаші

декоративний водоспад біля паркану

декоративний водоспад з ангелом

декоративний водоспад у вазоні

декоративний водоспад високий

декоративний водоспад у вазі

декоративний водоспад з містком

декоративний водоспад каскад

декоративний водоспад маленький

декоративний водоспад з возом

декоративний водоспад невисокий

декоративний водоспад дивний

декоративний водоспад у скелі

декоративний водоспад з фонтаном

декоративний водоспад простий

декоративний водоспад із посуду

декоративний водоспад із каменів каскадний

декоративний водоспад феншуй

декоративний водоспад прямий

декоративний водоспад струменевий

декоративний водоспад з орлом

декоративний водоспад з альтанкою

декоративний водоспад циліндр

декоративний водоспад із плоского каміння

декоративний водоспад ландшафтний

декоративний водоспад багаторівневий

декоративний водоспад зелений

декоративний водоспад з підсвічуванням

декоративний водоспад із жабою

декоративний водоспад із рослинами

Як зробити домашній водоспад своїми руками

декоративний водоспад у басейні

декоративний водоспад скульптурний

де в кафекоративний водоспад

декоративний водоспад із діжок

декоративний водоспад на ділянці

декоративний водоспад дугоподібний

декоративний водоспад з качками

декоративний водоспад високий струменевий

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар