Як зняти жалюзі з вікна

Жалюзі та рулонні штори давно увійшли до офісного побуту. Вони добре затіняють сонце і в той же час не роблять кімнату повністю темною. Лопаті жалюзі легко регулюються до потрібного рівня світлоти.

Жалюзі

Але настає день, коли конструкцію потрібно розбирати, щоб очистити від пилу та бруду. Як зняти рулонні штори з вікна, щоби помити розповість ця стаття.

Як зняти жалюзі з вікна (детальна інструкція на кожен вид)

Перед демонтажем жалюзі заздалегідь пройдіться пилососом і ганчіркою. Інакше весь пил, що осів за довгий час, підніметься стовпом у вас у квартирі.

горизонтальні жалюзі

Дізнатися, як знімаються жалюзі з вікон, допоможе інструкція. Більшість конструкцій інтуїтивно зрозумілі та працюють за певними алгоритмами.

Демонтувати вертикальні жалюзі

Як розібрати вертикальні жалюзі?

жалюзі оранж

Такі моделі під час монтажу надягають на карниз, який закривається заглушкою. Це зручно для фіксації всієї конструкції, щоб панелі не падали на підлогу під час використання.

заглушки

 1. Знайдіть заглушку на карнизі та витягніть її.
 2. Потягніть за загальний ланцюг, щоб зняти всі блоки жалюзі.
 3. Якщо є можливість, розкрийте ламелі так, щоб вони розташовувалися одна за одною та складалися при демонтажі, як колода карт.
 4. Витягнувши ланцюг та вантажі, знімайте по черзі ламелі.
 5. Якщо матеріал жалюзі дозволяє, можна випрати їх у пральній машині.
 6. В іншому випадку очищайте щіткою, змоченою в рідині для миття жалюзі або мильно-водному розчині.

Від'єднати жалюзі

Зняти горизонтальні стулки

Якщо в офісах часто використовують вертикальне розташування жалюзі, то вдома найчастіше можна зустріти горизонтальні моделі. Як зняти такі жалюзі з вікна, щоб помити? Ламелі, як правило, зроблені з металу, який легко згинається та утворює заломи.

вид жалюзі

 1. У районі верхньої планки знайдіть кріплення, які від'єднують ламелі від конструкції.
 2. Витягніть панелі від металевих фіксаторів за допомогою викрутки або іншого підручного інструменту. Ледве потягніть вниз, а потім у напрямку до себе.
 3. Якщо вам зустрілася модель із заглушками, спочатку необхідно їх зняти.
 4. Те саме стосується накладних кришок і панелей, які відіграють декоративну функцію.
 5. Демонтуйте весь механізм.
 6. Не допускайте сплутування та перекручування планок.

Пластикову петельку

Дерев'яні

Дерев'яні жалюзі зазвичай не знімають, щоб помити. Екологічно чиста деревина не любить вологи і потребує лише сухого чищення. Але якщо вам терміново знадобився демонтаж, озброїться викруткою.

конструкція довга,

 1. Якщо жалюзі прикріплені в стіні або до стелі, знайдіть кріплення на верхній планці.
 2. Потягніть фіксатори на себе або викрутіть за допомогою викрутки в залежності від моделі.
 3. Складіть планки одна на одну, щоб вони не розсипалися та не пошкодилися.
 4. Ламелі чистіть пилососом, протирайте сухою щіткою або ганчіркою.

Дерев'яні жалюзі

Рулонні

Рулонні конструкції зручні доступною системою кріплення на магнітах або на смужках зі скотчу.

Рулонні жалюзі

 1. Відчепіть кріплення один від одного. Якщо система тримається на скотчі, то підчепіть його край ножем чи скотчем.
 2. Усуньте захисні заглушки та знайдіть поворотний механізм.
 3. Витягніть шестерні та валики.
 4. Зніміть рулонну касету.

рулони

Що робити, якщо кріплення зламалися

У системі жалюзі є багато дрібних деталей, які відповідають певну частину роботи.

деталі

 1. Якщо порвався пластиковий ланцюжок, його можна купити у спеціалізованому магазині. Щоб замінити її, вийміть заглушку та шестерню, витягніть пошкоджений фрагмент ланцюга та замініть на новий.
 2. Для заміни бігунка потрібно зняти керуючий механізм, витягнути всі бігунки. У нову деталь помістити дистанцію та зібрати конструкцію знову.
 3. Плічко легко замінюється на нове. Важливо купити таке ж, аналогічне довжині та ширині ламелі.
 4. Фіксатори та кріплення можна придбати у будівельному магазині. Слідкуйте, щоб деталі відповідали даній системі жалюзі.

фурнітури на жалюзі

Як правильно помити жалюзі

Мити та чистити жалюзі необхідно згідно з інструкцією з експлуатації. Тканинні ламелі можна прати в машинці, а дерев'яні доведеться чистити лише пилососом.

мийки жалюзі

 1. При сухому чищенні не можна використовувати воду. Придбайте спеціальні щітки та губки для чищення ламелей. Вони добре збирають пил, утримують його і не розповсюджують по всій кімнаті. Починайте протирати з верхньої планки, поступово пересуваючись до нижньої.
 2. Мийка з миючим засобом – улюблений спосіб у багатьох господарів. Мильна вода чудово видаляє пил і бруд, усуває неприємні запахи, надає жалюзі сяючого вигляду. Розчиніть у тазі з теплою водою трохи господарського мила, гелю для посуду чи прального порошку. Потім промийте чистою водою і витріть насухо ламелі. Такий спосіб видаляє навіть найстійкіші плями та забруднення.
 3. Засіб для чищення вікон також підходить для очищення планок. Закрийте жалюзі так, щоб усі ламелі розташовувалися горизонтально. Збризкайте їх засобом для чищення вікон і витріть насухо чистою губкою або серветкою. Цей спосіб очищення швидкий, але вимагає наявності великої кількості ганчірки або паперових рушників.
 4. Найпростіший спосіб – це почистити ламелі одноразовими вологими серветками. Купуйте кілька упаковок та використовуйте по одній. Метод хороший, коли у вас є одне невелике вікно з малою кількістю планок.
 5. Парогенератор справляється із найстійкішими забрудненнями. Він не псує поверхню планок, підходить для всіх типів жалюзі, крім дерев'яних.
 6. Якщо у вас жалюзі з дерева, використовуйте спеціальні поліролі, воски та інші засоби догляду за меблями з такого матеріалу.

засоби

Як повісити назад

Жалюзі збираються за тим самим принципом, як їх знімали. Весь процес відбувається у зворотному порядку.

вивчити жалюзі

Спочатку надягаєте ламелі на кріплення, потім вставляєте шестерні і фіксуєте заглушки. Важливо, щоб жалюзі чи рольштори були сухими.

жалюзі на вікна

жалюзі блакитні

жалюзі сірі

жалюзі різні

Інакше вони можуть притягнути ще більше пилу та забруднень у висячому положенні. Закривайте вікна наглухо, щоб вуличний пил не осідав на планках.

Поради щодо догляду

Заздалегідь дізнайтеся, де можна купити кріплення, деталі або окремі панелі, щоб замінити у разі несправності. Це скоротить час на пошуки та допоможе швидко орієнтуватися у непередбаченій ситуації.

Гарний догляд

Також є низка порад щодо догляду за жалюзі, щоб вони служили якомога довше:

 1. Намагайтеся не вибирати для кухні тканинні жалюзі. Вони швидко вбирають жир, вологу та сторонні запахи. Зупиніть свій вибір на металевих або пластикових моделях. Вони менш вимогливі у догляді.
 2. Намагайтеся регулярно очищати ламелі. Мінімум раз на сезон проводите сухе або вологе прибирання. Так ви вчасно видалятимете забруднення і не дасте накопичуватися пилу.
 3. Якщо ви не впевнені, що зможете правильно демонтувати та повісити систему, обмежтеся пилососом для збирання.
 4. Якщо матеріал дозволяє, протирайте панелі спеціальним складом, що відштовхує пил та бруд. Це допоможе жалюзі довго залишатися чистими.
 5. Не допускайте перегинання та заломів пластикових, алюмінієвих та металевих панелей. Краще одразу заміняйте їх на нові.

догляд за жалюзі

жалюзі блакитні

жалюзі червоні

жалюзі

Жалюзі зручні та практичні. Вони допомагають регулювати освітлення у приміщенні та загороджують яскраві промені денного сонця. Щоб помічник не став масштабним пилозбірником, регулярно перевіряйте його стан і своєчасно очищайте.

Відео: як зняти горизонтальні жалюзі

WowCracy
Додати коментар