Як замінити підшипники в пральній машині

Підшипник для пральної машини – ключова ланка, що забезпечує обертання барабана з мінімальним рівнем опору. У ході роботи основне навантаження лягає саме на підшипник. Саме тому вони так схильні до зношування, і заміна підшипника в пральній машині періодично необхідна.

ремонт пральної машини

Функціонал підшипників у пральній машині

Підшипник виконує такі функції під час роботи пральної машини:

 • дозволяє барабану обертатися;
 • зменшує силу тертя при обертанні;
 • мінімізує шум та вібрацію.

підшипник

На сучасних моделях пралень стоять підшипникові кільця двох видів – пластикові та металеві. Потрібні металеві підшипники. Вони відрізняються міцністю матеріалу, але потрапляння води становить для них небезпеку – може виникнути іржа.

металевий підшипник

Більш надійними вважаються пластикові підшипники. Вони виготовляються з металевої основи, покритої пластиком. Тому вони додатково захищені від впливу вологи.

пластиковий підшипник

Як діагностувати зношування підшипників

Зрозуміти, що необхідно замінити підшипники у пральній машині, можна за такими ознаками:

 • машинка починає прати набагато голосніше ніж зазвичай, особливо добре це чути при віджиму;
 • барабан обертається “важче” звичайного – це пов'язано з тим, що зростає опір при обертанні;
 • при ручному повороті барабана чути шум і скрегіт.

підшипник зносився

Важливо! Якщо пральна машина сильно вібрує під час прання та віджиму, рекомендується в першу чергу перевірити амортизатори. Зношені підшипники дають шум, але не вібрації по всьому корпусу машини. Також зношеність амортизаторів можна відрізнити за характерним стукотом через коливання барабана.

огляд пральної машини

Покрокова інструкція із заміни

Необхідні інструменти

Для заміни зношеного підшипника своїми руками знадобляться такі інструменти:

 • розвідний ключ;
 • невеликий молоток з ударною частиною м'якого матеріалу – бажано, міді або гуми;
 • пасатижі;
 • шліцева та хрестова викрутки;
 • ріжкові ключі різних розмірів;
 • металевий стрижень невеликого діаметра чи тупе зубило.

інструменти

Бажано мати при собі силіконовий герметик і мастило виду WD-40 (можна використовувати її аналоги). Попередньо слід придбати сальник та два підшипники.

комплект підшипників та сальник

Звільнити бак від води

Перед тим, як приступати до розбирання пральної машини, необхідно звільнити бак від води, яка могла залишитися після прання. Обов'язково слід це зробити, якщо машинка відмовилася працювати в процесі прання, дверцята залишилися заблокованими, і злити воду програмним способом не виходить.

злити воду з машинки

Злити воду з бака можна кількома способами:

 1. Через аварійний шланг – більшість сучасних пральних машин обладнано таким пристроєм. Потрібно відкрити невеликий люк на передній стінці, витягнути аварійний шланг і дочекатися повного зливу води;
 2. Вичерпати воду з барабана – це можливо, якщо дверцята не заблоковані. Достатньо обережно відчинити дверцята і вичерпати воду за допомогою ковша або іншої ємності;
 3. Через зливний шланг – шланг слід витягнути з місця з'єднання з каналізацією, розтягнути його на всю довжину, так, щоб нижній край був нижчим за рівень пральної машини та злити воду. Для деяких моделей пралень такий спосіб не підходить, тому що частина шланга всередині машинки має форму петлі;
 4. Через зливний фільтр необхідно відкрити люк, розташований в нижній частині машини, відкрутити фільтраційні грати, послабити кріплення фільтра і злити воду в невелику плоску ємність;
 5. Через зливний патрубок – це найважчий спосіб. Спочатку знімається задня стінка та равлик, що з'єднує шланг та насос. Потім витягується сам патрубок. Якщо з отвору не починає литися вода, необхідно прочистити засмічення.

злив води

Розбір пральної машини

При заміні підшипникових кілець необхідно розібрати пральну машину майже повністю. Поетапно це виглядає так:

 • треба зняти верхню частину машинки та задню або передню стінку – залежно від конструкції;
 • потім слід акуратно демонтувати панель керування;
 • відкрити люк та від'єднати зовнішній хомут манжети та блокування дверцят;
 • від'єднати бункер дозатора від патрубка бака прання;
 • зняти вантаж (противагу);
 • від'єднати дроти нагрівального елемента;
 • якщо конструкція цього вимагає – зняти сам ТЕН. У деяких моделях це робити необов'язково, достатньо від'єднати дроти;
 • зняти з двигуна приводний ремінь, демонтувати двигун;
 • скрутити гвинти фіксації амортизаторів;
 • витягти бак пральної машини.

розбір пральної машини

Важливо! Перед тим, як приступати до ремонту пральної машинки, слід обов'язково від'єднати її від електромережі та перекрити воду.

Далі слід розібрати сам бак. Його мають у своєму розпорядженні так, щоб зняти шків було максимально зручно. Після від'єднання шківа, вал потрібно трохи втопити всередину. Потім бак розбирається на частини.

бак пральної машини

Видалення зіпсованої деталі

Після поділу бака на частини можна приступати до демонтажу зношених підшипників. Для цього існує спеціальний інструмент – знімач підшипника. Але якщо його немає під рукою, можна використовувати невеликий молоток із мідною ударною частиною та металевий стрижень невеликого розміру.

знімач підшипників

Увага! Можна зустріти поради застосовувати тупе зубило при знятті старих підшипників та монтажі нових. Цей інструмент потрібно використовувати дуже обережно, оскільки є ризик пошкодити нову деталь чи втулку.

За допомогою молотка та стрижня підшипники вибиваються. Удари завдаються по колу гнізда деталі. Зазвичай має випасти і сальник. Якщо вона не випадає сама, її витягають, щоб оцінити стан. Часто разом із підшипниками доводиться міняти і сальник.

як зняти підшипник

Монтування нових підшипників

Перед монтажем слід обробити гнізда підшипників. Їх ретельно очищають від бруду та змащують. Потім змінюється сальник, і можна встановлювати нові запчастини – їх забивають на місце за допомогою молотка та стрижня. Це потрібно робити дуже акуратно, щоб не пошкодити деталь.

встановлення підшипників

Складання конструкції

Після заміни підшипникових кілець конструкцію слід зібрати у зворотному порядку. Особливу увагу слід приділити зоні стику двох частин бака – бажано пройти шов силіконовим герметиком. Слід оглянути і амортизатори – якщо вони зношені, машина довго не прослужить.

збирання пральної машини

Через деякий час після збирання (коли пройде належний час для висихання герметика) проводиться тестове прання. Вона потрібна для перевірки нових підшипників.

Зверніть увагу! Рекомендується в процесі розбирання робити фотографії. Особливо це стосується послідовності дротів. Фіксація на фото допоможе уникнути помилок у збиранні.

Нюанси із заміни підшипників на різних моделях

Ariston

Більшість пральних машин Hotpoint-Ariston обладнано нерозбірним баком. Щоб не довелося міняти весь бак замість заміни підшипників, його можна розібрати:

 • за допомогою дриля робляться отвори приблизно на рівній відстані (близько 5 см) по всьому зварному шву бака;
 • ножівкою по металу бак розпилюється швом;
 • При складанні на розпил наносять силіконовий герметик і стягують дві частини болтами через просвердлені отвори – це спростить подальший ремонт.

пральна машина аристон

Після розбирання бака підшипники можна витягти. У Арістон заміну потрібно починати із зовнішнього підшипника, потім переходити до внутрішнього. Заміна здійснюється аналогічно з іншими марками пральних машин.

Indesit

У пральних машинах виробництва Індезит може бути як розбірний, і одноразовий цільний бак. У випадку з розбірним баком поміняти своїми руками підшипники в пральній машині Індезит можна за загальною схемою. Якщо бак цілісний – потрібно розпиляти його ножівкою або болгаркою за аналогією з баком Арістон, щоб отримати доступ до механізму підшипника.

пральна машина індезит

Важливо! Рекомендується використовувати лише оригінальні підшипники, призначені для конкретної моделі пральної машинки. Універсальні підшипникові кільця не адаптовані під особливості конструкції і можуть передчасно зноситися.

LG

Багато пральних машинок-автомати LG оснащені прямим приводом. Це означає, що відсутні будь-які передавальні елементи від двигуна до барабана – ремінь, шківи, щітки. Мотор кріпиться до барабана та передає обертання за допомогою спеціальної муфти. Незважаючи на всі переваги конструкції, підшипники в такій машинці зазнають підвищеного навантаження. Це з тим, що немає шків і підшипникові кільця розташовані близько друг до друга.

пральна машина LG підшипник

Заміна підшипників LG також має особливості. Порядок розбору прання самостійно буде наступним:

 • після демонтажу ТЕНу необхідно зняти задню сервісну панель;
 • від'єднати всі деталі, пов'язані з баком – дроти, патрубки;
 • зняти ротор, викрутивши болт, що його фіксує;
 • зняти статор, нахиливши його вниз, від'єднати всі роз'єми дротів;
 • витягти передній та бічні амортизатори;
 • вийняти бак.

підшипники в пральній машині LG

Змінювати підшипники слід, починаючи з внутрішнього (нижнього). Його акуратно вибивають через верхню. Потім знімається зовнішній підшипник. Монтаж відбувається у зворотному порядку – спочатку зовнішній, потім внутрішній.

Samsung

У Samsung переважно роз'ємні баки, що спрощує процес ремонту. Але ремонт та заміна підшипників Samsung також має свої особливості:

 • Необхідно знімати не верхню та задню стінки, а нижню та бічну. Задня стінка у Samsung найчастіше незнімна;
 • При розборі бака виходить не два, а три великі елементи – верхня частина бака з отвором для люка, нижня частина з ТЕНом (його можна не знімати, головне – від'єднати дроти), корпус барабана з віссю обертання;
 • Потрібно міняти відразу два підшипники – великий та малий. Малий підшипник слід вибивати у напрямку зсередини назовні, великий – зовні.

пральна машина Самсунг

Важливо! Особливо ретельно слід поводитися з електронікою машини. Провід можна легко порвати або вирвати, тому від'єднувати їх треба дуже акуратно. Розташування дротів бажано записати або сфотографувати.

Bosch

Фірма Бош популярна виробництвом пральних машин як із фронтальним, так і з вертикальним завантаженням. Процес заміни підшипника у фронтального типу пралень проводиться за загальною схемою. При цьому розділити бак навіть простіше – у Bosch передбачені спеціальні пластикові клямки, які з'єднують дві частини бачка.

заміна підшипника bosch

У вертикальних пральних машинок-автомат процедура розбирання трохи відрізняється:

 • спочатку знімається панель керування;
 • потім – бічні стінки;
 • після демонтажу бічних стінок звільняються кріплення передньої, і її можна зняти.

заміна підшипника bosch фото

У автоматів Бош із вертикальним завантаженням два підшипникові вузли, які встановлені із зовнішнього боку бака. Першим витягується підшипник із боку, де шків відсутній. Для цього супорт слід викрутити у напрямку проти годинникової стрілки. Супорт іншого підшипника викручується у напрямі. Підшипникові кільця акуратно вибиваються. Заміна проводиться аналогічно до загальної схеми – потрібно попередньо очистити і змастити гніздо, і замінити сальник.

підшипники bosch

Таким чином, заміна підшипників у пральній машині – процедура, яка потребує певних умінь та навичок у ремонті складної побутової техніки. Різні марки та моделі пральних машин мають свої конструктивні особливості, які варто враховувати під час ремонту підшипникових вузлів. Якщо досвід відсутній, бажано звернутися до фахівця – майстра з ремонту пральних машин. Але якщо заміна буде проводитися самостійно, виконувати всі операції потрібно уважно та акуратно, щоб нові підшипники служили довго.

ремонт пральної машини фото

ВІДЕО: Правильна заміна підшипників у машинці.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар