Як вивести запах сечі з килима

Коти та кішки для багатьох людей є повноправними членами сім'ї. І часто вони забувають про пристойність, залишаючи свої пахучі сліди у місцях, які для цього явно не підходять. Головною проблемою тут є особлива чутливість тварин до запахів. І якщо місце було позначене як туалет, то згодом кіт його так і сприйматиме. Особливо гостро стоїть питання про те, як усунути запах сечі з килима, так щоб не зіпсувати красу виробу.

як позбутися запаху сечі на килимі

Як вивести запах котячої сечі з килима

Як і будь-яку рідину з м'яких поверхонь, котячу сечу, найкраще виводити у свіжому стані. Поки пляма мокра вивести її набагато простіше, ніж вже підсохла речовина. Тому якщо тварина була помічена на килимі за поганою справою, то діяти треба швидко. Екстрене завдання в цьому випадку – зібрати вологу, поки вона не встигла вбратися. Для цього пляму потрібно застелити та злегка промокнути паперовими серветками.

промокнути килим

Підійде все, що під рукою:

 • Серветки
 • Паперові рушники
 • Туалетний папір
 • Наповнювач для котячого туалету

Замість серветок можна засипати калюжу наповнювачем туалету, якщо його структура дозволяє це зробити без зайвого сміття. Він вбере вологу за кілька секунд. Після цього його потрібно прибрати та ще кілька разів промокнути місце серветкою.

наповнювач

Важливо! Щоб почистити килим від сечі не потрібно його сильно протирати папером, інакше волога тільки більше вбиратиметься у ворсинки. Папером необхідно лише промокати м'який виріб.

Після того, як основна рідина зібрана, можна переходити до чищення. І тому існує безліч нескладних народних способів.

чищення килима

Якщо пляма була помічена, коли вона встигла підсохнути – вивести її буде трохи складніше. Для початку засохлу урину потрібно трохи розмочити, щоб її можна було прибрати. Для цього варто акуратно поливати килим водою кімнатної температури та одразу промокати серветками. Після того, як основну рідину буде видалено, можна приступати до усунення запаху.

чищення килима фото

Важливо! Для видалення вологи не можна використовувати кольорові серветки. Фарба під впливом їдкого сечі може легко перейти з них на ворс, особливо якщо він світлих відтінків. Усунути таку пляму буде складніше.

Народні засоби

Перед тим, як вивести запах сечі з килима, важливо підготувати засоби, які допоможуть розчинити складні ефірні сполуки та вивести їх із волокон. Для цього можна скористатися народними засобами, які є у кожному будинку.

чищення килима від запаху

Горілка

Крім того, що цей засіб є дуже простим і є в більшості будинків, або, в крайньому випадку, в магазинах крокової доступності, у нього ще один плюс. Горілка має свій сильний аромат, і після її використання килим у місці плями пахне дуже специфічно. Це відразу відіб'є бажання у кішки повторити свої подвиги.

горілка

Покрокова інструкція:

 1. Добре зволожити засобом паперову або тканинну серветку.
 2. Щільно додати до плями і потримати 1-2 хвилини. Акуратно промокнути кілька разів.
 3. Повторити 3-5 разів, поки запах не зникне.
 4. Стару пляму потрібно змочити горілкою рясно.
 5. Наприкінці відмити килим мильним розчином.
 6. У фіналі краще провітрити приміщення.

Якщо запах після висихання залишився – процедуру варто повторити ще кілька разів.

Перманганат калію

Марганцівку чи перманганат калію необхідно використовувати акуратно. Її можна застосовувати лише після повного розчинення кристалів. При цьому працювати з нею потрібно в рукавичках, щоб випадково не забарвити шкіру кристалом і не отримати опік.

Марганцівка добре вбирає та нейтралізує запахи. Тому вона цілком підійде для усунення урини. Однак на світлих виробах її краще не використовувати.

марганцівка

Порядок дій:

 1. Зробити насичений розчин марганцівки.
 2. Перевірити, що це кристали розчинилися. Якщо залишиться хоча б один кристал, то пляма лілового кольору на килимі забезпечена.
 3. Промокнути серветку в марганцівці та прикласти до плями. Повторити процедуру кілька разів.
 4. Помити це місце мильним розчином.

Порада. Найзручніше марганцівку використовувати для усунення запаху з шафи або взуття. Ризик зіпсувати поверхню тут мінімальний. У цьому діє засіб дуже сильно.

Оцет

Оцет, як універсальний народний засіб, часто згадується при думці, чим відмити килим від котячої сечі в домашніх умовах.

Оцет можна використовувати в розчині із звичайною водою або з содою. Чистий оцет для килима краще не використовувати, тому що він може зіпсувати малюнок або ворс. Оцет розводять у співвідношенні 3:1, тобто на 3 частини оцту береться одна частина води.

оцет

Після цього потрібно нанести засіб на пляму. Оцет роз'їсть складні сполуки урини, що усуне запах. Більш ефективним буде використання соди спільно з оцтом. Для цього після нанесення оцту слід посипати пляму содою. Речовини вступлять у реакцію, внаслідок чого почне виділятися вуглекислий газ та утвориться піна. Це допоможе очистити кожну ворсинку зсередини.

Лимон

Лимон або лимонна кислота також стануть хорошим засобом, ніж відмити килим від котячої сечі в домашніх умовах. Лимонний сік чудово підійде для світлих виробів. Його можна замінити 10-відсотковим розчином лимонної кислоти.

лимонний сік

Засобом необхідно полити килим у місці забруднення, дати вбратися, а потім витерти ворс серветкою.

Порада. Запах лимона надасть килиму свіжості. Крім того, кішки не люблять цитрусові аромати, у тому числі лимона.

Сода

Соду можна використовувати для свіжих плям. Для цього потрібно засипати засобом проблемне місце. Може утворитися піна – це результат реакції лугу із сечовою кислотою. Слід зачекати 3-5 хвилин. Потім усунути соду за допомогою мильного розчину. На завершення килим потрібно пропилососити, щоб видалити залишки соди.

сода

Перекис водню

Перекис водню добре підходить для пухнастих, світлих виробів. Вона не зашкодить фарбі, а в поєднанні з содою зробить килим більш пухнастим.

перекис водню

Порядок дій:

 1. Змішати перекис водню з водою у однакових частках.
 2. Нанести на килим, кілька разів протерти губкою чи серветкою.
 3. Для посилення ефекту зверху засипати содою. З'явиться піна та шипіння.
 4. Якщо запах залишається, можна зверху побризкати нашатирним спиртом.
 5. Наприкінці всю суміш потрібно усунути мокрою серветкою.

Важливо! Перекис водню не можна використовувати для темних виробів, оскільки може залишитися світла пляма.

Йод

Йод, навпаки, підійде для чорних тканин. Його використовують разом із марганцівкою.

Спосіб застосування:

 1. У 500 мл води розчинити 7-10 крапель йоду. Додати трохи кристалів марганцівки.
 2. Розчином потрібно змочити проблемне місце та кілька разів протерти губкою.
 3. Потім місце потрібно протерти простою вологою серветкою.
 4. Процедуру повторити кілька разів.

йод

Сіль

При думці про те, як прибрати запах сечі з килима, багато хто згадує сіль. І невипадково, оскільки цей засіб є чудовим абсорбентом. Вона з легкістю вбере уріну і усуне свіжі сліди. Для цього досить просто засипати нею брудне місце та усунути вологими серветками через пару хвилин.

сіль

Щоб відіпрати застарілі плями потрібно ще оцет.

Техніка застосування:

 1. Розвести оцет водою у пропорції 3:1.
 2. Розчин нанести на тканину та почекати 15-20 хвилин.
 3. Потім зверху засипати сіллю, дочекатися, коли вона промокне.
 4. Промити ворс вологою серветкою або губкою.

Професійні засоби

Промисловість сьогодні випускає спеціальні засоби для очищення меблів та килимів від урини кішок. Більшість цих засобів: “Зоосан”, “ДезоСан”, Animal Gold містять спеціальні реактиви та аналоги тваринних ферментів. Завдяки цьому вони швидко розчиняють складну за хімічним складом сечу та видаляють уїдливий запах.

зоосан

дезосан

анімал голд

natures miracle

Важливо! Для позбавлення від сечі потрібно купувати спеціальні засоби, які не містять хлору. Так як урина містить аміак, то при поєднанні з хлором виходить хімічна реакція із сильним запахом.

Видалення дитячої сечі

Коли малюк починає харчуватися із загального столу, то його урина також набуває складної структури із вмістом аміаку. Саме наявністю цього елемента обумовлений сильний, їдкий запах рідини та її в'їдливість у тканині.

очищення килима

Більшість методів, що використовуються для видалення котячої сечі, підійдуть і для дитячої.

Як позбутися інших неприємних запахів

Наведені вище методи допоможуть позбутися в домашніх умовах та інших неприємних запахів:

 • Вина чи пива
 • Блювоти
 • Цвілі
 • Риби

чищення

Чого робити не можна

Килим – виріб дуже примхливий. Його капризи залежать від того, з якої вовни він виконаний, які барвники використовувалися, густини ворсу та інших важливих моментів. Різкі та агресивні методи позбавлення запаху сечі кішки можуть призвести до псування самого виробу. Тому при виборі чим відмити килим від котячої сечі в домашніх умовах, не можна вдаватися до наступних засобів:

 • Використовувати гарячу воду. Висока температура дозволить запаху проникнути глибше, а ворс чи барвники, навпаки, може зашкодити.
 • Терти матеріал із сильним натиском. Тертя лише вганяє вологу ще глибше у ворс. А сам виріб може зашкодити.
 • Використовувати агресивні хімічні засоби. Агресивні луги чи кислоти можуть пошкодити покриття виробу. Краще це перевірити на невеликому, непомітному шматочку.
 • Використовувати такі речовини, як хлор, бензин, гас. Ці речовини негативно впливають на органи дихання тварини або людини. У великій кількості вони можуть викликати навіть опік дихальних шляхів, особливо у кішки.
 • Сушити гарячим феном або праскою. Це пересушить ворс і прийме його.

почистити килим

чищення фото

почистити килим ідеї

чищення ідеї

Важливо! Усі маніпуляції необхідно проводити у рукавичках. Це допоможе уберегти шкіру рук від опіків та пошкоджень, а також убезпечить від бактерій, що містяться в урині.

За калюжу на килимі кішку в жодному разі не можна лаяти. Кішки дуже охайні тварини, тому у неї, швидше за все, є вагома причина, щоб зробити свої туалетні справи на килимі.

 • Давно не прибирали її лоток, і він погано пахне
 • Вона відчуває біль при сечовипусканні і тому не хоче ходити в лоток
 • Лоток стоїть у некомфортному місці, поряд з їжею, або де є гучні звуки.

кіт на килимі

Для того, щоб калюжі на килимі не повторювалися, потрібно з'ясувати перш за все причину і усунути її.

Відео: як швидко позбутися запаху котячої сечі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар