Як вивести клопів із дивана самостійно

Думка, що клопи розмножуються в кімнаті, де багато пилу та бруду, помилкова: нових «мешканців» може занести на своєму одязі з вулиці будь-яка людина. Ще варіанти: вони перебираються від сусідів або переїжджають зі старими меблями.

клопи в дивані

Декілька причин появи комах у вашому будинку:

 • паразити протискуються в будь-яку щілину завдяки своєму маленькому розміру, тому можуть перебратися від сусідів;
 • клопи переносяться у складках одягу: після гостей необхідно перепрати пледи та білизну при температурі води 50 градусів;
 • можна привезти кровопивців з готелю після відрядження. Важливо: рекомендується прибирати валізи подалі від диванів та ліжок, бажано до шаф. Будинки обов'язково перепрати одяг;
 • купівля меблів б/у. Необхідно оглянути каркас та м'який матеріал щодо гнізд.

клопи в дивані фото

Рідко, але можлива поява комах у нових диванах: на складах не проводять перевірку на наявність паразитів.

Зверніть увагу: до укусів клопів багато хто не сприйнятливий, тому виявити нових «мешканців» можна набагато пізніше.

Чим шкідливі клопи

Під час укусу паразити впорскують у ранку знеболювальну речовину, через яку людина не відчуває біль відразу. Через певний час місце укусу набухає і змінює колір, свербить. “Полювання” комах починається вночі – з такими “сусідами” спокійно спати не вийде, з'являється нервозність і дратівливість.

укуси клопів

Може виникати серйозна алергічна реакція, поява папул, сверблячки, больових відчуттів. На шкірі утворюються гнійники, а у алергіків можливий анафілактичний шок. Побутові клопи є переносниками таких хвороб, як тиф, сибірка, туляремія, гепатит.

укуси клопів фото

Особливо чутливі до укусів діти: зуб і почервоніння може поширюватися великі ділянки шкіри, провокуючи біль і дискомфорт. Можуть збільшуватись лімфовузли, підніматися температура, мучити головний біль.

Як виявити клопів у дивані

Необхідно розуміти не тільки, як позбавитися нашестя побутових клопів у дивані чи ліжку самостійно, але і як виявити їх. Колонії паразитів можуть бути нечисленними, укуси рідкісними. Дорослий клоп харчується 1 раз на 5 – 7 днів, випиваючи за 1 раз до 7 мл крові.

Важливо: Ознака наявності кровопивців: доріжка по кровоносній судині, свербіж і печіння, тому не варто плутати з комариними укусами.

Явні ознаки того, що у вашій квартирі є гнізда комах:

 • сліди життєдіяльності комах – чорні крапки на оббивці дивану;
 • розчавлені тільця – хітиновий панцир від перенасичення лопається;
 • специфічний запах – дорослі особини виділяють секрет для відлякування ворогів.

Кожна з цих ознак говорить про появу клопів. Важливо визначити місце проживання і розмноження. Це можуть бути стінки дивана або плінтуси, декор на стінах, будиночки домашніх тварин.

як вивести клопів з дивану

Щоб виявити гнізда клопів, доведеться розібрати диван, оглянути каркас та його внутрішні порожнини. Необхідно знімати тканину оббивки, виймати оргаліт. Комахи ховаються в затишних місцях – без розбирання дивана часто не вдається виявити проблему.

Важливо! Щоб повністю позбавитися яєць і дорослих особин, доведеться діяти за інструкцією: розібрати меблі, зібрати паразитів, провести обробку.

обробка дивану

Варто врахувати, що клопи – нічні жителі та вдень виявити їх практично неможливо. Виповзати з притулку їх змушує голод чи специфічний запах складів – подразників. Після розбирання ліжка помітити наявність «сусідів» можна за екскрементами чорного кольору. У дорослих особин коричневе сплющене широке тіло, якщо клоп перед цим напився крові – хітин стає червонуватим.

Добре видно німфи – личинки шкідників, розміром трохи більше 6 мм. Личинки, що тільки вилупилися, прозорі, жовтуватого відтінку. У міру дорослішання стають темного кольору. Яйця клопів виглядають як капсули світлого кольору довжиною 1 – 2 мм. Можуть бути у різних кутах меблів або в одному місці. Визначити появу клопів можна за розкиданою шкірою, яку скидає личинка.

Обробка дивану від клопів

Дізнаємося, як вивести клопів із дивана в домашніх умовах. Підхід до боротьби з кровопивцями має бути комплексним. Обробка займає півдня або кілька днів, в залежності від розміру квартири. Починають процедуру з підлоги та стіни за спинкою дивана: це потрібно, щоб уникнути повторного зараження.

обробка дивана фото

Важливо! Шкідники відкладають личинки у щілинах паркету чи стиках між шпалерами.

Рекомендується вимити місце, де стояли меблі, гарячою водою з мильним розчином або хімікатами.

Спеціальні засоби

Широко застосовують діатоміт – мінеральний порошок, безпечний для людини та свійських тварин. Друга назва засобу – “Кізельгур”. Наноситься шляхом спринцювання на поверхні меблів і залишається на кілька діб. Потім його акуратно витирають із оббивки вологою тканиною.

кізельгур

Другий варіант: відлякувачі з ультразвуком. Ефективні для ліжок та крісел, але для диванів з товстим шаром оббивки метод не підійде: хвилі не пройдуть крізь блоки пружин та подушки. Існує багато хімікатів, які наносяться на всі частини та деталі меблів у розібраному вигляді. Обробляється місця кріплення, ніжки, днище, оббивний матеріал, каркас.

ультразвук

Порада! Важливо дотримуватися всіх правил безпеки: робота проводиться в рукавичках та респіраторах, а кімната потім ретельно провітрюється.

Щоб посилити ефект від обробки, можна накрити диван чохлом, який не пропускає повітря або плівкою. По завершенню процедури обов'язкове вологе прибирання та провітрювання. Інсектициди бувають різних видів: спреї, порошки, капсули.

інсектициди

інсектициди фото

інсектициди фото ідеї

інсектициди ідеї

Народні засоби

Можна скуштувати і народні способи: розпорошити на поверхню оцтовий розчин або скипидар. Завдяки специфічному запаху, засоби не просто вбивають клопів, а й розлякують їх. Мінус: їдкий запах залишиться на меблях надовго. Підійдуть для цих цілей ефірні олії: гвоздика, м'ята перцева, чайне дерево або лаванда. Склад розчиняється у воді та промивається дивани та підлоги поруч.

ефірні масла

Важливо! Олії відлякують, але не вбивають комах!

Можна використовувати температурний спосіб: шкідники не переносять різкої зміни температури. До хімікатів можуть звикнути, але від заморожування – гинуть. Якщо знизити градуси в зараженій кімнаті до –10, личинки загинуть разом із усією «родиною». У приватному секторі можна вимкнути опалення в холодну пору року або залишити відчиненими двері. Мінус у тому, що винести ліжко надвір не вийде, а від різкої зміни умов зіпсується оббивка.

виморожування комах

Для життєдіяльності клопів – нормальна температура до 30 градусів. Вивести комах можна лише за підвищення показників. Як варіант, можна провести обробку парогенератором – головне дістати важкі ділянки.

Механічне вплив

Клопи пересуваються повільно, тому їх можна зібрати руками у рукавичках чи пилососом. Пилосос з гарною потужністю зможе зібрати їх навіть з-під тканини. Паразити добре видно на світлих матеріалах, тому можна скуштувати липку стрічку для мух.

пропилососити диван

Пам'ятайте! Зібрані комахи не гинуть – їх необхідно обприскувати отрутою чи змивати у каналізацію.

У яких випадках квартиру потрібно обробляти повторно

Після того, як ви обробили диван від побутових клопів підручними засобами в домашніх умовах, паразити вмирають протягом місяця. Буває таке, що комахи пристосовуються до хімічних речовин. Відсоток живучості у разі перевищує 93%, залишаються і дорослі особини, і яйця.

обробка дивану

У цей проміжок часу паразити розповзаються по всій квартирі, переміщаються по отруєній поверхні підлоги та отримують свою дозу отрути. Молоді особини гинуть через 2 тижні після дезінсекції – личинки, що вилуплюються з яєць, також гинуть. Якщо для обробки використовувалися капсульні склади, термін дії продовжується на 30 днів. У таких препаратів активність триваліша – вони можуть спрацьовувати протягом тривалого часу.

обробка від клопів

Повторна обробка з уже сильнішими отрутами проводиться у таких випадках:

 • на шкірі продовжують з'являтися нові укуси;
 • змінилося місце проживання: комахи переселилися зі спальні до вітальні чи дитячої;
 • зараження будинку відбулося повторно: через вентиляцію чи одягу;
 • самонавіювання на підсвідомості – власникам квартири здається, що шкідники нікуди не зникли.

Якщо не дотримуватись правил дезінсекції, не всі яйця загинуть із першого разу. Можливо, було проведено неправильну підготовку або гніздо пропустили при розпиленні отрути. Другий варіант: вологе прибирання провели надто швидко, отрута не подіяла.

дезінсекція

У тих, хто вижив, виробляється імунітет до засобів, що передається потомству. Вторинна дезінсекція виконується за кілька кроків, найкраще, якщо роботу зроблять професіонали. Алгоритм виглядає так:

 • проводиться оцінка рівня зараження;
 • визначаються найнебезпечніші ділянки;
 • із приміщення виносяться продукти харчування, особисті предмети;
 • маленькі діти, тварини та дорослі, крім дезінсектора, залишають квартиру;
 • меблювання зрушується в центр кімнати – проходи до стін повинні бути відкриті;
 • готується хімічний склад;
 • проводиться обприскування.

Фахівець щільно закриває вікна, провітрювати кімнату можна через 3 години (відповідно до інструкції). Далі проводиться вологе прибирання.

вологе прибирання

Порада! Приміщення доведеться прибирати кілька днів після процедури – клопи виповзатимуть зі свого укриття і гинуть. Збирати напівживих або мертвих кровопивців можна пилососом.

Чи можуть клопи бути у новому дивані

Теоретично, поява клопів у будинку після покупки нових меблів, можливо. Але це рідкість, тому що на складах і магазинах комахам нема чим харчуватися. Найчастіше паразити завелися в квартирі раніше, але не були помічені і мешканцям може здатися, що гнізда були створені в новому дивані.

Профілактика

Від появи паразитів ніхто не застрахований: вони заносяться до будинку на одязі та взутті, шерсті вихованців. Рекомендується прати речі при температурі 50 градусів і вище, мити взуття та проводити заходи гігієни домашнім улюбленцям після прогулянки. Основні профілактичні заходи:

 • часте вологе прибирання із застосуванням антибактеріальних засобів;
 • звільнення від сміття та старих речей;
 • відмова від уживаних меблів та текстилю, антикваріату.

прибирання вологе

протерти диван

пропилососити диван

хімчистка дивана

Після покупки було здійснено, бажано перевірити все на наявність гнізд та яєць клопів, провести обробку. Якщо раніше комахи були виявлені, необхідно постійно проводити профілактичні чищення предметів меблів. Щоб не поширити яйця іншими кімнатами, одяг з висувних ящиків дивана краще прибрати в поліетиленові пакети і обробити засобами в іншому місці.

прання

Навала постільних клопів – малоприємне явище. Боротьба з паразитами часто розтягується на довгий час, не всі народні та підручні засоби ефективні. Найрозумніше рішення – звернутися за допомогою до дезінфекторів.

Відео: як позбутися клопів у дивані

WowCracy
Додати коментар