Як видалити білі плями на меблі

Пляма на якійсь поверхні не тішить. Хоча б тому, що це не естетично. Меблі викидати щоразу після таких неприємностей – занадто дорого. Тому доводиться шукати чим прикрити слід. Але якщо це неможливо, тоді варто прочитати статтю та дізнатися, як прибрати плями з меблів своїми руками.

білі плями на меблях

Видалення плям різного походження

Для того, щоб позбутися неприємного сліду, потрібно знати матеріал, з якого зроблено предмет, і характер походження плями. Їх є достатньо різновидів і до кожного потрібен свій підхід. Ціль усієї роботи: вивести забруднення так, щоб недорого, ефективно і не створити нове своїм способом очищення.

білі плями на меблях

Плями від води

На допомогу приходять кілька підручних коштів.

 • Можна взяти майонез, нанести на цятку і залишити сохнути на ніч, вранці витерти повстю. Спробуйте метод спочатку збоку плями, щоб дізнатися, чи залишиться жирний слід після відтирання майонезом.
 • Просушити феном. Температура на предмет сушіння має бути середньою і сушити потрібно до повного висихання. Завершальний етап: протерти місце м'якою тканиною та нанести щось, що не дасть дереву пересохнути. Наприклад, олія.
 • Можна поекспериментувати з борошном чи цигарковим попелом. Залишаємо їх на забрудненні, тим часом готуємо суміш для видалення сипучого матеріалу. Змішуємо спирт та оливкову олію. Пропорції мають бути рівними. Створеною сумішшю витираємо те, що попередньо нанесли.
 • Зубна паста. Це той чудо-засіб, що справляється з багатьма проблемними плямами. Також і тут: наносимо на слід, чекаємо та видаляємо. На завершення можна відполірувати поверхню.
 • Поварена сіль з оливковою олією утворюють якусь кашку. Її потрібно завдати і чекати кілька годин. В результаті, дії ті ж самі: кашку видалити, а поверхню натерти м'якою тканиною.

майонез

фен

спирт та олія

Зубна паста

Жирні плями

Кухня найбільше схильна до забруднення жирного характеру. Але й незграбний рух у кімнаті теж може привести до цього. Вчіться боротися з ними.

жирні плями на меблях

 • Потрібно застосувати розчин неагресивного характеру, який розчиняє жирні плями. Прикладом може бути приготовлена суміш у пропорціях 1:10:2 із теплого оцтового розчину, суміші аміаку з водою та лимонного соку. Дії з розчином будуть проводитись інакше, ніж у випадках з водяними слідами. Розчин наносимо не на меблі, а на клаптик тканини та ним протираємо. У результаті сушимо природним шляхом.
 • Зробіть так само, як і у випадку одягу. Застосуйте тальк чи картопля. Вони витягають жир, якщо якийсь час лежать на ньому.
 • Чи залишилися плями від пальців? Цей вид жирного забруднення варто видаляти одним із засобів: молоко, оліфа, тепле пиво. Все що потрібно – це змочити ватяний диск чи паличку в рідині та нанести на відбитки жирних пальчиків.
 • Якщо аксесуар вашої кімнати був забруднений, він зроблений з натурального дерева. Тоді можна акуратно застосувати йод. Початок застосування робіть на невеликому і малопомітному місці.

виведення плям на меблів

Білі плями

Плями такого роду з'являються в тому випадку, якщо ви поставили на комод, стільницю або інший дерев'яний предмет – гарячу сковороду або чашку з окропом. Видаляють їх як народними методами, і не народними.

білі плями на меблях

 • Якщо не хочеться вдаватися до порад народних умільців – візьміть поліроль. Робота буде затяжною і можливо в кілька разів, але також ефективною.
 • Створіть тампон, що очищає. Для цього потрібно загорнути в тканину ложку з сіллю і мокнути в лляну олію з одеколоном, змішаною в рівних пропорціях. Втираємо та залишаємо на ніч, вранці очищаємо м'якою полірувальною тканиною. До речі, це може бути не тільки повсть, а й шерсть.
 • Свічка. Для видалення потрібно взяти: свічку, не гарячу праску і хб ганчірочку. Дії: натираємо воском, через рушник з паперу (складене кілька разів) пропрасуйте праскою. На рушник цілком доречно буде додати хб ганчірочку, щоб не пошкодити предмет меблів.
 • Свіже забруднення добре прибирати кухонною сіллю загорнутою в ганчірочку. Терити її потрібно буде 30-60 секунд. Ефект помітний одразу.

поліроль для дерева

сіль у тканині

свічки

сіль

Плями від воску

Віскові плями зникають за 1 раз, але тоді залишається ще жирний восковий відбиток. Тому краще це робити у 2 етапи.

 1. Спочатку потрібне очищення воску з поверхні. Зачекайте, поки він висохне та зніміть. Не робіть дію металевим предметом.
 2. Накрийте слід паперовими рушниками та тканиною. Пройдіться ними праскою. Зверніть увагу, що функцію пари використовувати не потрібно.

віск на меблях

Видалення слідів від скотчу та наклейок

Проблема легко забирається за допомогою:

 • Вологі серветки. Процес стирання ними затяжний, але надійний. Тут точно не перестараєтеся з силою натискання.
 • Варіант нагріву. Нагріваємо та зіскребаємо. Знадобиться фен, але слідкуйте за температурою повітря. Як завжди без використання металевих предметів.
 • Липкі сліди знімаються засобами, що нейтралізують властивість липкості. Це може бути ацетон, спирт чи рідина для зняття лаку.

сліди скотчу на меблях

Видалення фарби

Фарба може бути у вигляді лаку для нігтів або фарба взуттєва. Кожен із видів видаляють по-своєму.

видалити плями фарби з меблів

Якщо забрудниться комод лаком для нігтів, можна прибрати ацетоном. Обережність полягає в тому, щоб не зробити замість кольорової плями, пляма знебарвленого дерева.

сліди лаку на меблях

У випадку із взуттєвою фарбою або гуталіном, краще звернутися до спеціалізованого магазину. Консультант зможе вам підібрати потрібний засіб.

Видалення старих плям

Свіжі забруднення видаляються легко та швидко з усіх поверхонь. А ось з другим треба повозитися. З предметами з дерева можна використовувати:

 • Ластик. Відтирайте їм забруднення від скотчу.
 • На пляму потрібно завдати спеціально приготовлену суміш. Знадобиться кухонна сіль та олія. Після нанесення, зачекайте кілька годин. У результаті, поліруєте меблі, як завжди.

гумка для меблів

Хоч і пляма застаріла, але приділяти надмірне зусилля не варто, можна пошкодити поверхню.

Народні засоби та методи видалення плям

Усі вищеописані методи боротьби із забрудненнями можна назвати народними. Тому що в них використовуються всі ті компоненти, які легко можна знайти вдома. До того ж, для роботи з ними теж нічого спеціального не потрібно, хіба що знадобиться праска чи фен. Вони також є у кожного.

чищення меблів від плям

Використання спеціальних засобів

Для певних видів забруднень потрібно використовувати спеціальні засоби. До них можна віднести:

 • Розчин WD-40 видаляє мітки від маркера, фломастера або кулькової ручки;
 • Складний і довгий вид очищення: знімається верхній шар лаку і наноситься новий.
 • У магазинах з будівельним приладдям легко вибрати необхідний засіб. Серед них можуть бути: олівці для ламінату чи меблів.

восковий олівець для меблів

Спеціальні засоби справляються анітрохи не гірше. Але у випадку з новим шаром лаку можуть виникнути труднощі у новачка, таку справу краще віддати професіоналові.

як прибрати білі плями з меблів

Як уникнути помилок

Помилки можливі у будь-якій справі. Для того, щоб їх не допустити, потрібно уважно читати умови виконання очищення. Якщо це саморобний розчин, дотримуйтесь пропорцій. При роботі зі спеціальними засобами важливо прочитати інструкцію із застосування. І суворо її дотримуватись.

як прибрати білі плями з меблів

Не забувайте про засоби захисту. Якщо це робота з хімічним складом, не зайвим використовуватиме рукавички. У разі покриття нового лаку, рекомендовано застосовувати респіратор і щільні захисні рукавиці.

Заходи профілактики

Найкраща профілактика – це думати на крок уперед. Якщо ви знаєте, що від гарячого посуду на столі чи комоді з'явиться біла пляма – не ставте її туди. Якщо іншого варіанта немає, тоді можна накрити скатертиною, декоративним кружальцем або щільною тканиною.

підставка для чашки

Щоб спирт не залишав по собі білі плями. Дорогі меблі краще прикрити скло, вирізане формою. До того ж, дуже важливо, максимально швидко видаляти забруднення. Якщо капнула вода, не тягніть час.

Правила догляду за меблями

За будь-якими меблями потрібно правильно і своєчасно доглядати. Своєчасний догляд чи очищення уберігають від застарілих плям, з якою справитися значно складніше. У методах очищення вказані варіанти полірування за допомогою повсті або вовни. До них можна віднести грецький горіх, його ядро. Але цей спосіб чудово впоратися з маленьким місцем для полірування.

полірування меблів

Основні правила:

 • не забувати витирати пил;
 • очищати плями, що утворилися, якнайшвидше;
 • не застосовувати гострі та металеві предмети, що можуть пошкодити цілісність покриття;
 • не ставити на меблі гарячі предмети.

Бережний та своєчасний догляд продовжує термін усіх речей. Якщо ваше забруднення ставитиметься до розряду складних, краще скористатися допомогою професіоналів. Збережете предмет інтер'єру та гроші.

протирання меблів

Відео: прибираємо білі плями на столі від гарячого

WowCracy
Додати коментар