Як вибрати телевізор для дому

Асортименти побутової техніки великий, як ніколи. Пропонується величезна кількість телевізорів, що відрізняються не лише діагоналлю, а й набором функцій. Для того, щоб модель ідеально влаштувала вас, потрібно взяти до уваги низку факторів.

телевізор соні

Основні параметри

Перший фактор, який вплине на ваш вибір – це ціна. Так, так, доведеться відповісти самим собі на запитання: скільки грошей я готовий витратити на таку домашню розвагу. Наприклад, якщо зараз ви не готові викласти «круглу суму», то купуйте Full HD середньої вартості. Якщо говорити про виробників, то попит мають LG, Sony, Samsung.

як вибрати телевізор

Другий чинник – це технічні характеристики. Зупинимося на них докладніше.

Тип екрану

 • Кінескопні. Такі телевізори можна назвати доісторичними, оскільки сьогодні моделі з таким екраном зустрічаються все рідше. До переваг цих ТБ відносять низьку вартість та довговічність. А недоліком є негативний вплив на зір.

кінескопний телевізор

 • Рідкокристалічні. Їх цінують за оптимальне поєднання ціни та якості. Недоліком є схильність до вигоряння. Якщо на екран потрапляє пряме сонячне проміння, то згодом на ньому з'являться плями.

ЖК телевізор

 • LED екрани. У них використовується світлодіодне підсвічування матриці, що забезпечує насичені та глибокі кольори. Такі моделі більш сучасні, ніж рідкокристалічні та споживають менше енергії.

LED телевізор

 • Плазмові екрани. Забезпечують дуже чітке зображення і стійкі до сонячних променів. Недоліком вважається велике споживання енергії. Також цей варіант неможливий у невеликому виконанні, мінімальна діагональ плазмового екрану становить 32 дюйми.

плазмовий телевізор

 • Лазерні. Такі моделі називають новинкою, оскільки розробці не більше десяти років. Висока вартість їх єдиний недолік, а переваг набагато більше: мінімальне споживання електроенергії, картинка високої чіткості і стійкість до вигоряння, надійність.

лазерний телевізор

 • Проекційні. Про співвідношення “ціна-якість” даних моделей суперечки не вщухають вже довгий час. Передача кольорів на рівні, але періодично з'являються «биті» пікселі, що істотно псує враження від перегляду. Крім цього, вони мають обмежений кут огляду, що також вважається недоліком.

проекційний телевізор

Тип підсвічування

Ще один показник, що впливає на вартість техніки та якість зображення – це тип підсвічування.

 • Edge LED. Пристрій тонкий та економічний, завдяки розміщенню світлодіодів по контуру екрану. Створюється деяка подоба рамки, що світиться. Такі моделі відрізняються добрим кутом огляду.
 • Direct LED. Такий тип підсвічування вважається сучаснішим. Світлодіоди розташовуються по всій поверхні екрана. Є можливість регулювання кожного окремого діода. Можна зробити локальне затемнення, а зображення в результаті стане більш чітким та контрастним.
 • QLED. У цих моделях взагалі не передбачено наявність блоку, що «підсвічує». У сучасних технологіях є квантові точки, які є «підсвічуванням». Такі телевізори передають кольори комфортніші для людського ока. Картинка виходить яскрава, але дуже природна. І знову єдиний недолік – ціна.
 • OLED. Ця технологія по праву вважається найсучаснішою. У ній також застосовуються діоди, але вони покриті люмінофором, речовиною, яка починає світитися під час проходження електроімпульсу. Кут огляду невеликий, але перегляд улюблених передач є максимально комфортним, очі не втомлюються. При повному наборі переваг єдиний недолік – висока вартість.

типи підсвічування

Діагональ

Це, мабуть, один із небагатьох показників, у яких розбереться навіть домогосподарка. Іншими словами, йдеться про розміри телевізора.

діагоналі телевізорів

Вам потрібно відповісти на два запитання:

 • Якого розміру є приміщення, де буде встановлено телевізор.
 • Цільове призначення.

як вибрати діагональ ТБ

У першому випадку експерти рекомендують скористатися простим співвідношенням: розмір телевізора в ідеалі повинен становити ¼ від відстані до місця перегляду. Очевидно, що діагональ має бути пропорційна розмірам кімнати. У типових квартирах великі плазмові панелі виглядають, як мінімум, безглуздо. Не кажучи вже про те, що дивитися великий телевізор з невеликої відстані дуже незручно і шкідливо для очей. Те саме актуально і у випадку великого залу і крихітного екрану.

телевізор для вітальні

Відповідаючи на друге питання, подумайте: як часто ви будете дивитися телевізор, і яким чином. Або ви будете зосереджені на перегляді, або він працюватиме у «фоновому режимі», наприклад, на кухні. Якщо ви плануєте облаштувати у просторій вітальні домашній кінотеатр, розглядайте моделі, починаючи від 55 дюймів. А для кухні цілком підійде і 26-дюймовий екран.

телевізор у вітальні

Дозвіл

Від цієї характеристики безпосередньо залежить якість картинки та зручність перегляду.

 • HD. Маленькі недорогі моделі, що цілком підходять для перегляду у фоновому режимі на кухні.
 • Full HD. Сьогодні більшість телевізорів мають саме такий дозвіл. На думку фахівців, у цьому випадку є ідеальне поєднання «ціна-якість».
 • Ultra HD-4K. Така роздільна здатність зустрічається в телевізорах з діагоналлю від 32 дюймів і вище. Єдине, що зупиняє під час купівлі – це ціна.
 • Ultra HD-8K. На жаль, таку модель можуть дозволити собі мало хто. Ціна телевізорів з роздільною здатністю такого класу дуже висока. На жаль, за якісне зображення доводиться платити.

роздільна здатність телевізора

Інтерфейс

На відміну від моделей радянських часів, сучасні телевізори здатні більше, ніж просто передавати телевізійний сигнал. Тому, якщо вам важливий максимальний функціонал, зверніть увагу на таке:

 • USB-порт. Саме через таке з'єднання підключаються флешки, камери, клавіатура та багато іншого. Можливо, одного «входу» особисто вам буде недостатньо.
 • DVB-C/DVB-S. Необхідні для супутникового та цифрового телебачення.
 • S-Video. Необхідний для перенесення картинки з комп'ютера на екран телевізора.

інтерфейс телевізора

Також можуть бути потрібні «входи» для навушників, або для передачі відеосигналу з камери, приставок або ігрових платформ.

фото інтерфейсу телевізора

Важливий нюанс: при покупці перевірте, щоб роз'єми на побутовій техніці, що вже є у вас, збігалися з тими, які вбудовані в новий телевізор. Інакше скористатися додатковими можливостями вам не вдасться.

підключення телевізора

Є ще ціла низка функцій, які або «життєво необхідні» для вас, або абсолютно марні.

 • 3D екран. Переглядаючи зображення у спеціальних окулярах, створюється враження, що ви знаходитесь у кінотеатрі, настільки об'ємна та природна картинка.
 • Wi-Fi підтримка. З'являється можливість використовувати екран як монітор комп'ютера.
 • Антибліковий екран. Незалежно від того, яке в кімнаті освітлення, перегляд улюблених передач та фільмів проходить у максимально комфортному режимі, нічого не відсвічує.
 • Зображення в картинці. Ви можете одночасно переглядати декілька каналів.
 • Підтримка картки пам'яті. Можна вставити картку з телефону або фотоапарата.
 • Smart TV. Дозволяє переглядати передачі та фільми онлайн з Інтернету.
 • Управління голосом та жестами.
 • Список улюблених програм. Ви самостійно «збираєте» обрані канали, що часто переглядаються.

смарт тв фото

Швидше за все, за той час, поки ви читаєте цю статтю, біля телевізорів нового покоління з'явилася ще кілька додаткових функцій. Так що перерахувати всі варіанти неможливо.

смарт тв функції

Деякі з перерахованих вище додаткових функцій є майже в кожній моделі. За інші доведеться доплатити. Тому, вирішуючи, який телевізор краще купити в 2020 році, одразу визначтеся з «джентльменським набором», який має бути доступний вам як користувачу.

Smart TV Samsung

Операційна система

Сучасні моделі оснащені різними “операційними”. І всі вони мають свої сильні та слабкі сторони. Часто відмінність полягає лише в тому, що бренди віддають перевагу різним операційним системам.

 • Tizen – “улюблена” операційна система “Samsung”.
 • Web OC – ідеальна для LG.
 • Android TV – часто зустрічається на моделях фірм «Sony» та «Phillips»
 • Firefox – “Panasonic”

телевізор з web os

Яку фірму вибрати

Сьогодні на ринку зустрічаються моделі із назвами, які ні про що не говорять. На жаль, минули часи, коли існувало зовсім небагато заводів-виробників побутової техніки. Ці назви були на слуху. Усі знали про сильні та слабкі сторони тієї чи іншої моделі.

як вибрати телевізор для дому

Експерти рекомендують надавати перевагу перевіреним брендам, щоб не ризикувати. Інакше вибір техніки нагадує «російську рулетку», пощастить, чи не пощастить – невідомо. Хоча, як правило, рядовий покупець шукає лише недорогу і якісну модель телевізора.

ТБ 43 дюйми в кімнаті

Отже, найкращі телевізори 2020 року, рейтинг:

 • LG. Ця південнокорейська фірма одна з перших стала застосовувати технологію OLED і чимало досягла успіху в цьому. Моделі LG – це непогане співвідношення показників “ціна-якість”.
 • Samsung. У моделях цієї фірми найчастіше використовується технологія QLED.
 • Phillips. Раніше ця компанія належала Нідерландам, але згодом була продана до Китаю. Гідні моделі телевізорів за прийнятними цінами.
 • Toshiba. Одна з небагатьох фірм, яка сама займається виготовленням рідкокристалічної матриці для дисплеїв.
 • Sony – японська компанія. Телевізори цієї марки бюджетними не назвеш. Проте за ці гроші виробник пропонує гідний набір переваг. Тож є над чим подумати.
 • Panasonic. Це ще один яскравий представник Японії. Згідно з численними відгуками користувачів, телевізори цієї фірми відрізняються гідною якістю та тривалим терміном експлуатації.

вибір телевізора

Коли ви вирішуєте купити новий телевізор, важливо мати чітке уявлення про те, яка саме модель (і за зовнішніми, і технічними характеристиками) вам необхідна. Тільки тоді ви зробите правильний вибір і заплатите обґрунтовану ціну.

телевізори у магазині

ВІДЕО: Як вибрати телевізор у 2019-2020 роках.

WowCracy
Додати коментар