Як вибрати та поєднувати штори в стилі Хай-Тек

Сучасний стиль хай-тек увійшов у наше життя як відображення нових технологій. Дизайн відрізняється практичністю та мінімалізмом, для нього характерні хромовані поверхні, мінімум прикрас, прямі лінії.

Але жити серед строгості та хрому не дуже затишно, тому дизайнери радять вибирати аксесуари для інтер'єру та штори так, щоб вони відповідали стилю, і оживляли простір.

штори в спальні бежеві хайтек

Види штор для Хай-тек

Сучасні фіранки хай-тек можуть бути декількох видів:

 1. Тюль та портьєри – класичний варіант завіс. Але тюль повинен бути без візерунків і декоративних елементів, а портьєри – однотонними, вільно спадати зі стелі.
 2. Тканинні ролети. Для даного дизайну використовуються тканини синтетичні або натуральні, просочені особливими засобами, що запобігають осіданню на них пилу, проникненню вологи та електризації. Зазвичай вони виконуються в монохромному варіанті кольору, але можуть бути і в кольорових відтінках з сіруватим підтоном.
 3. Римські жалюзі. Цей вид декору на вікнах дуже підходить для високотехнологічного дизайну приміщення. Завіси дуже функціональні, дозволяють повністю відкрити або закрити вікна одним помахом руки.
 4. Французькі або австралійські штори більше вписуються в бароко дизайн, прованс, ампір або шеббі шик. Але і в цьому стилі їм є місце, якщо виконати без величезної кількості збірок і додаткових прикрас в монохромі.
 5. Шторам з Італії стиль хай-тек ставить додаткову умову – жодних рюшів, оборок чи шторних шпильок, все лаконічно та суворо.
 6. Японські рами-панелі відмінно підходять до цього дизайну, оскільки мають простоту прямих ліній і дуже функціональні у використанні.
 7. Жалюзі зовсім не банальні, якщо їх витримати у правильному кольорі та доповнити, наприклад, полотном тонкої вуалі чи органзи, шторкою-сіткою, гардинами відповідного стилю. Необхідні там, де потрібний надійний віконний захист від яскравого сонця або цікавих очей.

тюль і портьєри в Хайтек

такневі ролети хайтек

римські штори в стилі хайтек

австрійські штори в хайтек

італійські штори в стилі hi-tech

японські штори в хайтек

жалюзі в хайтек

Римські штори

Римські шторки, незважаючи на складки, що утворюються при підніманні на вікнах, мають чіткі геометричні обриси. Вони можуть розташовуватися паралельно склам, а можуть і підніматися у вигляді вітрила над вікном, що створює легкість і романтичність навіть у такому строгому інтер'єрі.

римські штори хайтек

Для хайтек ці фіранки краще шити із сучасних тканин із водовідштовхуючими та пилевідштовхуючими властивостями. Оригінальні варіанти виконуються з бавовни, льону або рогожки зі спеціальним просоченням.

Французькі штори

Цей вид завіс не дуже практичний, так як на численних збірках осідає пил, а фіранку, як правило, шиють без можливості її розкладання. Але як доповнення до жалюзі або строгих довгих полотнів штор, французькі підходять дуже добре – вони «розбавляють» технологічний простір і привносять до нього нотки легкості та романтичності.

Прикрас на завісах не повинно бути. Як матеріал хороші органза-монохром, вуаль, атлас. Колір – класичний білий, всі відтінки сірого, сірий із невеликою тональністю інших кольорів – морської хвилі, бордо, зеленого тощо.

французькі штори в хайтек

Італійські штори

Порт'єри за італійським типом для хай-тек шиються зі спеціальної тканини з покриттям антивідблиску.

Допустимо закріплення полотен з боків вікон або в асиметричному варіанті, але використовуються підхвати, шторні гачки або шпильки без додаткового декору.

італійські штори в хайтек

Як правильно комбінувати

Фіранки можуть, як повністю збігатися за кольором із загальною обстановкою кімнати, або бути кольоровою плямою.

Майте на увазі! Навіть використання кольорових штор як акцент не передбачає яскравих кольорів і принтів – кольоровість повинна бути якраз стриманою, ледве вловимою, з «напиленням» сірого.

Зі шпалерами

Дизайнери не рекомендують підбирати завіси до шпалер або фарбування стін точнісінько по відтінку, це допустимо лише при деяких дизайнерських рішеннях. Одноманітний монохромний тон просто «поглине» штори, зробить кімнату занадто офісною, холодною, неживою.

Ідеальний варіант – відтінок на тон-два світліший або темніший, ніж тон стін.

Якщо ж штори та жалюзі білі, то вони впишуться у будь-яку колірну тональність кімнати.

поєднання штор зі стінами

З меблями

Штори можуть збігатися з меблями за тональністю, а можуть і відступати від неї, як і від стін, на один-два тони.

Збіг актуальний для таких кімнат, в яких основним кольором вибрано теплий сірий (з хакі-відтінком), коричневий, бежевий, айворі. Якщо холодні штори поєднують з теплими по тону меблями, вони виглядатимуть чужорідно.

поєднання штор з меблями

Вибір штор у стилі Хай-Тек (з фото)

Не можна заперечувати той факт, що правильно підібрані штори можуть додати плюсів до стилю кімнати, а неправильно остаточно занапастити його.

До такого лаконічного, але строгого дизайну іноді буває складно підібрати фіранки, тому дизайнери рекомендують користуватися фотографіями найстильніших інтер'єрів у журналах чи інтернеті.

На кухню

У кухні фіранки або жалюзі у мінімалістичному стилі відповідають усім вимогам цього приміщення – вони не притягують пил, протистоять волозі та сонячним променям, функціональні та зручні у використанні.

штори на кухню хай тек

Дизайнери рекомендують зупиняти вибір на жалюзі чи розсувних варіантах штор. Колір зазвичай підбирається до меблів або лінії побутової техніки у хромі – сірий, але можуть бути варіанти.

жалюзі хайтек на кухні

Наприклад, якщо щось із кухонного начиння чи аксесуарів має зелений колір, то фіранки можна вибрати у цьому ж відтінку.

У вітальню

Стильні фото штор у стилі хайтек для вітальні можна надміру знайти у світовій мережі, залишається тільки вибрати свій варіант.

Як портьєр добре виглядатимуть двошарові смуги, що мають кольорову підкладку, що поєднується за кольором з меблями або аксесуарами в інтер'єрі.

У вітальні якнайкраще вписуються римські штори або тканинні ролети, які розміщують однією суцільною смугою на все вікно, або кілька невеликих, по одній на кожну фрамугу.

рулонні штори у вітальню хайтек

Усі розсувні штори в кімнаті можна залишити без додатків, а можна поєднувати їх з гардинами, портьєрами, смугами з вуалі, органзи, сітки або кисеї.

У спальню

Спальне приміщення завжди потрібно захищати від зайвого світла, тому вибір краще зупинити на варіантах, що добре закривають весь віконний отвір.

штори хайтек у спальню

Доповненням до жалюзі та ролетів можуть бути італійські або французькі штори, багатошарові вуалі або суворі полотна портьєр.

Майте на увазі! Щоб при відкриванні та закриванні штор не створювалося шуму, їх краще розмістити на карнизі з електроприводом, що керується з пульта або вимикача на стіні. До того ж, довгі штори простої форми добре виглядають, коли спадають прямо зі стелі; карниз для них розміщують у спеціальній ніші при встановленні натяжних стель, що створює ефект ширяння фіранок у повітрі.

У дитячу

Кімната для дитини – особливий світ, який не має бути нудним. Тому штори в дитячу хай-тек частіше роблять простими за формою, але кольоровими.

дитячі штори хайтек

Розсувні штори – поза конкуренцією, тому що з їх закриванням та відкриванням упорається навіть маленька дитина.

Добре виглядають інтер'єри дитячих кімнат на фото в інтернеті, які витримані в традиційній гаммі сірого і білого кольорів, а колірною плямою є, наприклад, віконна рулонна штора з фотомалюнком, або стеля з реалістичним зображенням неба та хмар.

Декор штор

Високотехнологічний інтер'єр не потребує додаткового декорування, він відрізняється мінімалізмом та лаконічністю робителів. Але житлове приміщення пред'являє свої умови стилю, тому навіть у строгості ліній допустимо декор.

Основною прикрасою штор у дизайні хай-тек є люверси. Їх роблять великими, помітними, частіше глянсовими, а фіранки розміщують на такому ж глянсовому карнизі. Якщо самі штори не повинні мати жодних прикрас, то біля люверсів дизайнери використовують весь політ фантазії, і розміщують там вишивку, принт, оздоблення іншим кольором тощо.

люверси у хайтек

Італійський стиль фіранок в інтер'єрі можна доповнити шторними шпильками, настінними шторними гачками або строгими, але стильними підхватами для полотен.

На тюлі, кисеї допускається вибитий лаконічний малюнок типу морозних візерунків, шахівниці, абстрактних мазків, геометричних рядів кіл, смуг тощо. Важлива вимога – штори мають бути витримані в одному кольорі (частіше за білому).

Штори на кухню у стилі Хай-Тек своїми руками

При оформленні кухонного простору, що найчастіше поєднується зі їдальнею, можна значно заощадити, якщо пошити фіранки самостійно.

Майте на увазі! Стиль вимагає не тільки колірної відповідності інтер'єру в сірих або чорно-білих тонах, а й вибору спеціальних матеріалів, виготовлених та оброблених за сучасними технологіями.

Яку тканину вибрати

Цей стиль має на увазі використання для шиття сучасних тканин, що мають властивості захисту від пилу, сонячних променів, і в магазині необхідно шукати спеціальні матеріали. У продажу такі види тканин називають “з тефлоновим покриттям”.

Для пошиття штор підійдуть такі види тканин, залежно від виду майбутніх штор та дизайну:

 • Льон з просоченням.
 • Мішковина, рогожка із просоченням.
 • Організація.
 • Атлас чи шовк.

штори з льону

штори з мішковини

штори з органзи

штори з атласу

У переважній більшості випадків тканини вибирають однотонні, але може бути монохромний графічний принт, або принт 3D.

Для того, щоб точно визначитися з тональністю матеріалу при покупці, слід сфотографувати інтер'єр кухні та взяти в магазин фото.

Перед покупкою тканини та швейних аксесуарів, звичайно, необхідно точно визначитися з дизайном майбутнього виробу та зняти мірки вікна.

Поетапність створення

Простота ліній передбачає і простоту крою фіранки, тому при пошитті проблем не виникне навіть у майстра-початківця. Але новачкові буде складно працювати з шовком, органзою або атласом, тому слід свій вибір зупинити на тканинах з краєм, що менш обсипається, і не ковзають.

крій штор хайтек

Закупивши необхідні тканини та аксесуари для роботи, можна розпочати виготовлення штори:

 1. Розклавши на плоскій поверхні тканину, слід розмітити верх і низ майбутньої фіранки, з урахуванням припуску на шви та підгинання (стандартно 2,5 см зверху (для петель та гачків), 4 см (для шторної стрічки), а також 10 см знизу на широку підгинання для відтягування штори вниз.При надто легких тканинах у шов закладають ще й обтяжувач, продається у швейних магазинах).
 2. Якщо фіранки передбачається розміщувати на люверсах, потрібно розрахувати необхідну кількість (обов'язково парне). Зробити розмітку зверху штори і підгинання вгорі і з обох боків на 4-5 см.
 3. Намітати чи заколоти на голки виріб. Шви можна додатково пропрасувати по намітці.
 4. Прострочити всі шви на машинці (звичайний шов): спочатку з боків, потім по верху та низу фіранки.
 5. Люверси покласти на полотно там, де вони повинні розташовуватись у готовому виробі. Маркером окреслити внутрішнє коло кожного кільця. Маленькими ножицями вирізати ці кола і надіти кільця: спочатку з вивороту під дірку, потім лицьову частину, трохи натискаючи.

пошиття штор хай тек

Виготовити штору для кухні в стилі ганьби-тік не складно, головне – дотримуватися правил.

Вікна – важливий елемент інтер'єру житлового приміщення, і до їх оформлення необхідно поставитися розумно та уважно. Фіранки у високотехнологічному стилі відмінно доповнять лаконічний інтер'єр і внесуть у нього легкість та ніжність, прикрасять простір при правильному виборі та служитимуть тривалий час.

Відео: сучасні штори у стилі Хай-Тек

Ідеї використання штор в інтер'єрі Хай-Тек на фото

штори хай-тек білі жалюзі

штори хай-тек зелені

штори хай-тек жалюзі

штори хай-тек бежеві

штори хай-тек світлі

штори хай-тек коричневі

штори хай-тек сірі

штори хай-тек біля басейну

штори хай-тек з тюлем

штори хай-тек з диваном

штори хай-тек білий тюль

штори хай-тек довгі

штори хай-тек з білим диваном

штори хай-тек бежеві з тюлем

штори хай-тек римські

штори хай-тек вузькі

штори хай-тек блискучі

штори хай-тек темні

штори хай-тек зелені збоку

штори хай-тек довгі коричневі

штори хай-тек білі легені

штори хай-тек темно-сірі

штори хай-тек рулонні

ш довгі жалюзитори хай-тек

штори хай-тек білі жалюзі

що двокольоровіри хай-тек

штори хай-тек прозорі

штори хай-тек зі столом

штори хай-тек із малюнком

штори хай-тек сині

штори хай-тек у спальні

штори хай-тек зі смугою

штори хай-тек зі складаннями

штори хай-тек чорні

штори хай-тек сірі світлі

штори хай-тек червоні

штори хай-тек римські сірі

штори хай-тек коричневі прозорі

що сірі в їдальні хай-тек

штори хай-тек бежеві в спальні

штори хай-тек збоку

штори хай-тек екранні

штори хай-тек з каміном

штори хай-тек болотні

штори хай-тек зібрані

штори хай-тек збоку чорні

штори хай-тек у карасній кімнаті

штори хай-тек сірі довгі

штори хай-тек з телевізором

штори хай-тек коричневі в спальні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар