Як вибрати подушку для сну

Міцний і здоровий сон відбивається на самопочутті та стані людини. На якість цього процесу впливає багато факторів. Важливо не тільки час догляду до сну, а й подушка, на якій доведеться спати. Від її якості залежить здоров'я людини, її становище під час сну. Тому необхідно розібратися, як вибрати подушку та на що звертати особливу увагу.

вплив подушки на сон

Особливості та різновиди подушок

Подушка дозволяє підтримувати тіло у правильному положенні. Хребет має бути прямий, м'язи розслаблені, відсутні неприродні пози чи скручування. Саме таке становище вважається здоровим і придатним для міцного сну.

параметри ортопедичної подушки

Найкращі подушки для сну поділяються на кілька різновидів. Вони мають деякі особливості, які необхідно враховувати під час виборів.

Класичні, анатомічні, ортопедичні

Класична модель належить до найпоширеніших. Вона поєднує в собі пружність та м'якість. Може бути квадратної або прямокутної форми з натуральним наповнювачем або синтетики.

Класичний варіант знімає тиск на шийний відділ, що регулюється по висоті. Можна підібрати відповідну модель за наповнювачем, розміром та жорсткістю.

ортопедична подушка - як правильно прати

Зверніть увагу! Класична модель із синтетичним наповнювачем погано пропускає повітря та є надто м'якою. Тому не підійде для тих, хто страждає від проблем із шийним відділом.

Розбираючись, які краще ортопедичні подушки для сну, варто розуміти, що вони призначені для людей, яким потрібне лікування або профілактика різних проблем з областю шиї і хребта. Тому купувати її варто лише рекомендації лікаря. Дана модель має спеціальну форму, що дозволяє надати хребту і шиї правильно положення, коли людина лежить.

ортопедична подушка при шийному остеохондрозі

Анатомічна модель виконана із спеціального матеріалу, що дозволяє їй підлаштуватися під особливості форми тіла, вигини ділянок шиї та хребта. Це дозволяє позбутися втоми та напруги в даних областях. Вибираючи анатомічний варіант, слід спиратися на положення, яке людина найчастіше приймає під час сну. Модель хвиля не підійде тим, хто звик лежати на спині чи боці.

приємна подушка

З ефектом пам'яті

Інша назва – меморікс. Особливістю є те, що подушка може набути форми тіла лежачого, а за відсутності тиску просто повертається у вихідне положення. Модель дозволяє зменшити тиск на людський скелет. Існують різні наповнювачі, включаючи з ефектом обволікання, пластиліну та інше. Додатковою перевагою виробів меморикс є їхня можливість зберігати нормальну циркуляцію крові, скоротити кількість поворотів під час сну та розслабити м'язи.

подушка з ефектом пам'яті

Однокамерні, двокамерні, трикамерні

Сучасні моделі відрізняються різною будовою. Вони можуть поєднувати декілька матеріалів, мати особливу конструкцію. Серед поширених:

 • Однокамерна. Це стандартний варіант, що складається з одного цільного чохла і не має зайвих відділень, застібок. Волокно наповнювача може бути із синтетики або натуральним.
 • Двокамерна. Складається з кількох відділень. Усередині знаходиться ядро із синтетичного матеріалу, а зовнішня оболонка виконана із натурального волокна. Обидві частини однакові. Вони складаються разом і поміщаються у єдиний чохол.
 • Трикамерна. Поділ у цьому випадку може проходити вздовж, упоперек або вертикально. Трикамерна модель добре тримає форму, м'яка, пружна та здатна підтримати хребет уві сні. Завдяки поділу на кілька частин наповнювач не збивається до купи. Це слушний варіант для профілактики розвитку остеохондрозу.

зручна подушка

Як вибрати подушку для сну

Розбираючись, як правильно підібрати подушки для сну, необхідно враховувати кілька критеріїв. Параметри подушки, як і особливості положення тіла, важливі. Ці нюанси дозволять підібрати найбільш підходящий виріб за індивідуальними критеріями.

як вибрати подушку для сну

Висота

На вибір цього параметра впливає поза сплячого. Якщо звичне положення – на боці, значить, подушка повинна бути досить високою, що дозволяє заповнити простір, що утворився між вухом і плечем. Рекомендується виміряти відстань між зазначеними частинами тіла та вибирати саме таку висоту. Для тих, хто звик лежати на спині, слід придбати виріб не вище 10 см. Варто розглянути варіант анатомічної подушки зі спеціальним поглибленням. Тонкі моделі підійдуть любителям спати на животі. Це дозволить уникнути сильного закидання голови.

висота подушки

Розміри

Найбільш поширеними є квадратний виріб 70х70 та прямокутні з параметрами 50х70 см. Саме на зазначені розміри більшість виробників випускають постільну білизну. Квадратна габаритніша, тому вона займає більше місця і коштує дорожче. Але вибирати розмір варто, спираючись на власні переваги та зручність.

розміри подушки

Жорсткість

Цей параметр також впливає поза під час сну. Любителям лежати на боці підійде твердий виріб. Тим, хто спить на спині, рекомендується вибирати середню жорсткість. Найм'якша подушка призначена для тих, хто звик лежати на животі.

жорсткість подушки

Форми

Зазначалося, більшість подушок квадратної і прямокутної форми. Вони підходять людям, які не мають проблем із хребтом та шийним відділом. Якщо є якісь захворювання у цій галузі, рекомендується набувати ортопедичної моделі. Але попередньо варто проконсультуватися з лікарем.

Також випускаються спеціальні подушки для вагітних. Вони відрізняються формою, що нагадує довгий валик. Його можна загинати під будь-яким кутом. Дозволяє знизити навантаження на спину і зробити фон на останніх місяцях вагітності комфортнішим.

Зверніть увагу! При тривалій подорожі можна брати із собою дорожню подушку. Вона невеликого розміру, схожа формою на бублик і дозволяє розслабити м'язи шиї.

форма подушок

Особливості вибору наповнювача

Зазначалося, що наповнювачі поділяються на натуральні та із синтетики. І в кожній із зазначених категорій існує кілька видів. Необхідно ознайомитися з кожним, щоб вибрати найбільш вдалий варіант. Є моделі, в яких поєднуються обидва варіанти і наповнювач складається зі штучного та натурального волокна.

наповнювач подушки

Натуральні наповнювачі

Мають рослинне чи тваринне походження. Найпоширенішим є пух-перо, але трапляються й інші види. Серед них:
Волокно з бамбука. Матеріал пружний та м'який. Екологічний, не викликає алергію, тож підійде для дитячих подушок. Добре пропускає повітря. Однак швидко вбирає вологу;

 • Морські водорості. Виріб добре тримає форму, має гігроскопічність, пропускає повітря і не електризується. За ним складно доглядати і воно надто м'яке.
 • Бавовна. Наповнювач доступний за ціною та добре пропускає повітряні потоки. Але важка, швидко вбирає рідину, і швидко утворює безліч грудок.
 • Шовк. Наповнювач має гарну терморегуляцію, зносостійкість і тривалий термін служби. У волокні не заводяться кліщі, і воно не має неприємних запахів. Вартість висока та поганий пропуск вологи.
 • Льон. Його легко доглядати, він довговічний, не електризується, пропускає повітря і викликає алергію. Але ціна висока.
 • Пух-перо птахів. Найпопулярніший наповнювач. Він добре підтримує теплообмін, має гігроскопічність, швидко відновлює форму. Але потребує регулярної хімчистки і може спровокувати алергію.
 • Вовна/пух верблюда. Гарний повітрообмін, терморегуляція, легкість. Наповнювач дозволяє полегшити болючі відчуття в м'язах. Має недостатню жорсткість, може викликати алергію та потребує спеціального догляду.
 • Пух/шерсть вівці. Утримує форму та тепло, сприяє розслабленню м'язів, не вбирає рідину. За таким наповнювачем потрібно регулярно і ретельно доглядати. Не рекомендується використовувати алергікам і тим, хто страждає на астму.

натуральний наповнювач

Це не повний перелік натуральних наповнювачів. Є більш оригінальні варіанти, включаючи волокно кукурудзи або кропиви.

Синтетичні наповнювачі

Вони користуються популярністю завдяки своїй доступності та нижчій вартості. Доглядати їх просто. Серед поширених наповнювачів із синтетики:

 • Піна з пам'яттю форми. Вона підлаштовується під вигини тіла, розподіляє навантаження рівномірно, має тривалий термін служби і має гіпоалергенність. Але під час використання колір наповнювача може змінитися.
 • Синтепон. Без запаху не провокує алергію. Добре пропускає повітря та підтримує потрібну терморегуляцію. Синтепон досить м'який і може швидко стати непридатним.
 • Голофайбер. Зовні нагадує невеликі скручені кульки. Характеризується довговічністю, пружністю, зносостійкістю та простотою у догляді. Чи не вбирає зайву рідину.
 • Штучний лебедяний пух. Не має запаху, швидко відновлюється, може легко пропускати повітря та не провокує алергію. Не здатний вбирати рідину і є надто м'яким.

синтетичні наповнювачі

Вибір подушки для дитини

Існує багато вимог, що висуваються до дитячих подушок. Але є низка критеріїв, які обов'язково враховувати при виборі такого виробу. Найбільш важливими є розмір та ступінь пружності. Варто докладніше з ними ознайомитись:

 • Ширина та довжина. Якщо у дорослих подушках ці параметри можуть змінюватись у широкому діапазоні, то дітям рекомендується вибирати вироби 40х60 см. Ширина подушки та матраца повинна збігатися, тому невеликі розбіжності допустимі.
 • Товщина. Важливо, щоб під час сну голова дитини знаходилася на одній лінії з тілом, без будь-яких прогинів у ділянці шиї та хребта. Саме з таким завданням має справлятися подушка. Тому товщина виробу та плечей дитини повинні збігатися.
 • Ступінь пружності. Виріб не повинен бути занадто м'яким або жорстким. Ступінь пружності та щільність має бути такою, щоб подушка могла підтримати голову та область шиї так, щоб вони утворювали з хребтом пряму лінію. Але не варто забувати про комфортний сон дитини. Тому пружність має бути середньою.

подушка для дитини

Це найважливіші критерії під час виборів дитячої подушки. Орієнтуватися також варто до складу волокна наповнювача.

Рейтинг подушок для сну

Виробники регулярно випускають багато різних виробів. І важливо не заплутатися і не розгубитися серед цього різноманіття. Тому рекомендується ознайомитися з рейтингом подушок для сну, які були визнані найбільш якісними та відповідними для здорового сну.

вибір подушки

Найкраща подушка для сну анатомічного типу

Їй є Аскона Mediflex Anatomic з параметрами 40х60 см. Вона має середній рівень жорсткості, наповнювачем є піна. Дарує гарний рівень комфорту та знімає напругу та набряки в шийному відділі.

подушка для сну

Має унікальну форму, доповнену підшийним валиком, що забезпечує нормальний кровотік, що є гарною профілактикою мігрені. Зазначалося, що як наповнювач використовується еластична піна. У її складі присутні іони срібла, які мають бактерицидну дію. Подушка оснащена чохлом з велюру, що робить догляд за виробом зручнішим. Варто зазначити, що саму подушку прати не можна.

подушка з валиком

Допустимо використовувати не тільки з лікувальною метою, але і профілактичних, щоб знизити навантаження на хребет і розслабити м'язи. Підійде виріб тим, хто любить спати на спині.

сон на спині

Найкраща подушка з лебедячого пуху

Це АльВіТек Гобі (ПВП-70) з параметрами 70х70 см. Має середній рівень жорсткості. Наповнювачем виступає замінник лебедяного пуху. Він має багато переваг. Волокно має високозвивисту структуру. Воно скручується в спіраль, обробляється силіконом, що дозволяє підвищити зносостійкі та еластичні характеристики виробу.

подушка з лебедячого пуху

Також наповнювач має властивості натурального лебедяного пуху, включаючи м'якість та легкість. Тому сон на такій подушці комфортний. Виріб повністю безпечний, не викликає алергії. У комплект входить чохол, виготовлений з бавовни, що дихає. Догляд за моделлю простий, вони висихають досить швидко. Але чохол не можна зняти і випрати окремо. Також виріб не вбирає надлишки рідини.

лебедячий пух

Найкраща подушка преміум-класу

Їй є Орматек Ocean Fresh L (Сатин), розмір якої становить 40х60 см. Вона анатомічна і має підвищений ступінь пружності. Як наповнювач використовується піна. Вона терморегулююча і здатна запам'ятати останнє положення тіла, підлаштуватися під будову голови, шиї. Спати на ній зручно незалежно від пози сну.

подушки преміум класу

Матеріали моделі мають пористу структуру, що створює хорошу повітропроникність та сприяє відведенню зайвої рідини. У складі тканини є охолодний гель, що підтримує оптимальний мікроклімат. Тому спати на такій подушці буде не спекотно.

модель подушки

Чохол виконаний із сатину. Його легко можна зняти та випрати. Головним недоліком виробу є ціна.

якісна подушка

До вибору подушки потрібно підходити серйозно. Від цього залежить здоров'я та якість сну. Потрібно враховувати власні індивідуальні особливості, габарити виробу, ступінь його пружності, особливості догляду та інше. Це дозволить вибрати найбільш підходящий варіант із різноманітності пропонованих моделей.

Відео: як правильно вибрати подушку для сну

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар