Як вибрати ортопедичну подушку для сну

Якісний відпочинок – запорука повноцінного життя. І до вибору подушки не можна підходити легковажно. Наш хребет має особливу вигнуту будову в ділянці шиї і якщо у вертикальному положенні м'язи беруть на себе необхідне навантаження, то в горизонтальному (розслабленому) стані хребту потрібна допомога. Як вибрати ортопедичну подушку для сну?

ортопедична подушка фото варіанти

Особливості ортопедичних подушок

Саме завдяки цій особливій подушці шия та голова підтримується у правильному положенні, що гарантує повноцінний відпочинок та розслаблення м'язів. В іншому випадку немає можливості розслабитися, порушується кровообіг і біль. Це стає причиною не лише недосипання, а й серйозних захворювань.

ортопедична подушка фото

Головні критерії, які враховують під час вибору ортопедичної подушки, це форма, розмір, наповнювач та призначення. За призначенням їх поділяють на дорослі, підліткові та дитячі для щоденного сну, а також подушки для вагітних та подорожей.

правильний вибір ортопедичної подушки

ортопедична подушка для дітей

ортопедична подушка для вагітних

ортопедична подушка для подорожей

Форма

Зіткнувшись з вибором вперше, ви здивуєтеся, наскільки різноманітна їхня форма. Найбільш поширеними формами подушок вважаються:

  • Прямокутні;

ортопедична подушка прямокутна

  • З двома валиками (так звана хвиля);

ортопедична подушка хвиля

  • З виїмкою для плеча;

як вибрати ортопедичну подушку

  • Подушка валик у вигляді півмісяця.

ортопедична подушка валик

На думку фахівців, ідеальна форма для постійного використання – це прямокутна анатомічна подушка з валиками.

анатомічна подушка

Подушка класичної прямокутної форми відрізняється простотою та універсальністю. Однак її ортопедичні властивості під великим питанням. Вони можуть бути забезпечені лише високотехнологічним наповнювачем, але не формою.

ортопедична подушка

«Хвилясті» подушки з валиками різної висоти, розташованими вздовж довгих сторін та заглибленням у середній частині – це найкращий варіант для щоденного сну. Для таких подушок найчастіше використовують наповнювач середньої жорсткості або твердий.

подушка ортопедична

Якщо ви спите тільки на спині, то форма півмісяця – це ваш варіант. Такі моделі м'якіші та пружніші, ніж їх прямокутні «побратими», при цьому добре фіксують шийний відділ, зберігають форму і не змінюються. До речі така ж форма, тільки в меншому розмірі, випускається як подушки для подорожей.

ортопедична подушка півмісяць

Вироби з виїмкою для плеча досить специфічний варіант. Але їх гідно оцінили любителі поспати на боці та люди повної комплекції.

подушка з виїмкою для плеча

Розмір

Якщо форма подушки – це питання ваших особистих переваг, її розмір – це головна умова правильного вибору. Неправильний вибір параметрів не дозволить виспатися навіть на ортопедичній подушці.

ортопедична подушка для сну

Дорослі моделі варіюються в наступному розмірному ряду: довжина 40-80 см та ширина 30-50 см. Найпопулярніші вироби мають розмір звичайної стандартної подушки – 50х70 см. Дитячі моделі випускаються у розмірі від 20х30 см до 50х40 см.

вибір ортопедичних подушок

Пам'ятайте, що ширина та довжина подушки залежить від ваших параметрів та комплекції. Високий і великий чоловік почуватиметься комфортно, відпочиваючи на подушці 50х80 см. А для людей середньої статури ідеально підійде формат 40х60 см. Важливий момент: подушка по ширині не повинна перекривати матрац.

анатомічна подушка фото

Ще один показник, що заслуговує на пильну увагу – це висота моделі. Висота повинна відповідати відстані від матраца, на якому лежить людина, до його шиї. У процесі вимірювання враховуйте і позу людини, що спитає. Щоб визначитися з висотою ортопедичної подушки, вимірюють значення від краю плеча (від верху горбка великої плечової кістки) до основи шиї. Допускається похибка у розрахунках трохи більше 2 див. Стандартні подушки випускаються у достатньому діапазоні ширини – від 6 до 16 див.

ортопедична подушка фото

Зверніть увагу і на той факт, що людям, які віддають перевагу спати на спині, потрібно вибирати менш високу модель і помірно жорстку, в порівнянні з подушками для тих, хто любить спати на боці. А любителі бачити солодкі сни, лежачи на животі, повинні вибирати максимально м'які і дуже низькі подушки.

ортопедична подушка для сну на боці

До речі, не забувайте і про те, що на вибір подушки впливає якість матраца. Так, чим жорсткіший матрац, тим менше він прогинається під вагою вашого тіла і в цьому випадку подушка повинна бути вище. Якщо вам більше подобається відпочивати на м'якому матраці – вибирайте ортопедичні подушки нижче.

невисока ортопедична подушка

Наповнювачі

Основні вимоги до наповнювача:

  • Підвищена еластичність;
  • Вологостійкість;
  • Здатність зберігати форму;
  • Можливість підлаштовуватись під форму голови.

подушка з ефектом пам'яті

Гречані лушпиння. Сьогодні цей наповнювач використовується досить часто. Вважається найнатуральнішим, екологічно чистим та недорогим ортопедичним наповнювачем. Його головна перевага в тому, що він рівномірно розподіляється всередині чохла і добре підтримує голову та шию. Приємним бонусом стане делікатний точковий масаж, який проводиться гречаними лусочками.

подушки з гречаного лушпиння

В результаті стимулюється кровообіг, а також розслаблюється та заспокоюється нервова система. А до недоліків відносять характерний шелест гречаної лушпиння. Виявляється, для когось ці звуки дуже гучні і навіть можуть завадити повноцінному відпочинку. Ще одна особливість таких анатомічних подушок – вага, вони досить тяжкі. Ну а термін їхньої служби – приблизно 3 роки.

Латекс. Це натуральний матеріал середньої твердості. У його складі близько 15% синтетичних добавок, які підвищують еластичність та довговічність, та знижують щільність. Одержують латекс шляхом промислової переробки млечного соку каучуконосної бразильської гевеї.

ортопедичні подушки з латексу

Такі подушки чудово тримають форму та відрізняються підвищеною пружністю. Вони гігієнічні, не затримують вологу, легкі та довговічні (термін служби до 5 років). А щоб подушка з латексним наповнювачем мала ще й масажні властивості, їх часто «відливають» із горбками.

Піна з ефектом пам'яті – це штучний матеріал. Головна особливість таких подушок у тому, що вони «запам'ятовують» контури шиї та голови, а після використання «повертаються» до первісної форми. Таку подушку не дуже комфортно використовувати у спекотні літні місяці, оскільки вона швидко нагрівається. Крім цього, характерний специфічний запах. Ну і для того, щоб звикнути до такої подушки, знадобиться час, адже спочатку вона здається занадто жорсткою.

ортопедична подушка з піни з ефектом пам'яті

Те, що ортопедичні подушки для сну набагато корисніші за звичайні – це факт. Можливо, потрібен час для того, щоб підібрати варіант, що ідеально підходить особисто вам. Але гідний асортимент пропонованих сьогодні моделей гарантує, що вам це під силу.

ВІДЕО: Як вибрати ортопедичну подушку.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар