Як вибрати найефективнішу отруту для щурів

Щури – давній супутник людини, що несе для нього постійну небезпеку, в першу чергу будучи переносником багатьох захворювань. Для боротьби з гризунами важливо використовувати безпечні для людей засоби.

щури

Чим труїти гризунів у будинку

Пацюкова отрута – один з найбільш популярних засобів для боротьби з гризунами, але далеко не єдиний. Досить ефективні такі варіанти.

 1. Відлякувачі. Працюють на основі електромагнітних або ультразвукових хвиль, які створюють вкрай некомфортні умови для шкідників. Це можна порівняти з дією відбійного молотка, що працює поряд і на повну потужність. Така дія цілком гуманна, а також абсолютно безпечна для людини. Функціонує прилад лише в одному приміщенні та його потрібно правильно встановити, проте після цього він працює самостійно понад два роки.

  відлякувач щурів

 2. Знищувачі. Це електронні пристрої, що вбивають гризунів за допомогою струму. Можуть бути у вигляді приладу, який закладається приманка, і у вигляді розгалуженої системи проводів, що охоплює велике простір. Такий прилад вбиває миттєво і без крові, проте для нього потрібна приманка, а після кожного спрацьовування його потрібно мити у рукавичках. Також його необхідно захищати від свійських тварин та дітей.

  електрична щурівка

 3. Живолівка. До них відносяться пристрої, що ловлять гризунів без заподіяння їм шкоди. Для них необхідна приманка, а після упіймання з тваринами потрібно щось робити, наприклад, вивозити у віддалене місце і випускати. Метод простий, гуманний та недорогий.

  тварини для щурів

 4. Капкани. Дозволяють зловити тварину і або завдати їй каліцтва, або вбити. Результат залежить від складності механізму. Потрібно регулярно перевіряти їхню працездатність, підкладати приманку і очищати від гризунів. Це простий і перевірений засіб, який однак небезпечний для домашніх вихованців і дітей.

  капкани для щурів

Зверніть увагу! У продажу є безліч відлякувачів, і частина з них – підробка. Тому варто звертатися лише до перевірених компаній, які зможуть допомогти з установкою.

Принцип дії отрути

Отрута для щурів вважається одним із найбільш дієвих методів боротьби, а також відрізняється низькою вартістю. Однак він може бути небезпечним для людини, тому слід використовувати його вкрай обачно.

отрути для щурів

Родентицид, або щура отрута, являє собою отруту для гризунів на хімічній основі, перемішану з приманкою. Буває двох типів.

гострої дії. Починає діяти безпосередньо при потраплянні до організму. Недоліком таких препаратів вважається серйозна небезпека для домашніх тварин. Крім того, щури часто починають уникати пастки з такою отрутою.

отрута для щурів

Зверніть увагу! Щоб досягти кращого результату від використання приманок з отрутою гострої дії, варто використовувати метод попереднього прикорму: спочатку деякий час пропонувати гризунам корм без отрути, а потім такий самий, але отруєний.

хронічної дії. Подається у невеликих дозах, накопичується і лише через час діє. Вважається ефективнішими, ніж миттєві отрути, оскільки щури не помічають зв'язку між їжею та смертями побратимів і не уникають приманок. При цьому такі препарати безпечні для домашніх тварин через низьку концентрацію отрути в одній приманці.

приманка для щурів мишей гризунів

Найбільшою популярністю користуються родентициди таких видів.

 1. Препарати, які мають муміфікуючий ефект. Вони не тільки вбивають гризуна, але й сприяють звільненню від неприємного запаху. Більш ефективні у невеликих приміщеннях.
 2. Антикоагулянти. При попаданні в організм тварини отрута починає змінювати процеси зсідання крові, порушуючи метаболізм. Вітамін К1 пригнічується антикоагулянтом, ідентичним йому за структурою, внаслідок чого печінка не може синтезувати протромбін, відповідальний за згортання. У результаті це призводить до загибелі гризуна від багатьох внутрішніх кровотеч.

антикоагулянти

Важливо! Отруту від щурів необхідно розкладати в гумових рукавичках, тому що людський запах здатний відлякати тварин від приманки.

Час дії антикоагулянтів залежить від їхньої концентрації всередині організму, але зазвичай ефект досягається після двох тижнів.

отрута від щурів

Зверніть увагу! Будь-яка щурська отрута однаково небезпечна і для домашніх тварин, тому при сильному занепокоєнні за вихованця, краще використовувати альтернативні методи боротьби з гризунами.

Форми випуску

Мета будь-якої приманки – мати привабливий для гризуна вигляд. Тому велика увага приділяється ароматичним та смаковим якостям корму, до якого додаються атрактанти – речовини, що збуджують рецептори щурів. Звіряткам подобаються аромати шоколаду, ванілі з вершками та сиру, а тому приманки з таким запахом сприймаються ними як ласощі.

мишача отрута

Блоки

Тверді приманки мають вигляд вологостійких брикетів воску або таблеток. Призначені для використання у вологих приміщеннях та на відкритих територіях. Гризуни люблять точити про них зуби і рідко ігнорують брусок, присмачений привабливим ароматизатором. Ці тварини невибагливі в їжі, проте воліють корм, який можна гризти.

отрута у вигляді блоків

Гранули

Гранульовані приманки працюють так само, як і зернові, проте є не чистим зерном, а комплексним, скомпонованим у вигляді гранул «ласощами». Гризунам зручно переносити їжу такої форми, а тому поїдання приманки майже абсолютна. До складу гранул входять зернові культури, борошно та солодощі, тобто та їжа, яку люблять звірята. Приманка може бути використана на відкритій місцевості та в приміщенні, вона не розмокає у воді, не покривається пліснявою та не розсипається.

отрута гранули

Зверніть увагу! Приманки у вигляді гранул економічніші, ніж зернові, а також у кілька разів ефективніші.

Зерно

Зерно є звичним кормом для гризунів, а тому зернові приманки мають велику популярність. Для створення зазвичай використовують овес, пшеницю чи зернові суміші. При цьому ефективність досить висока: тварина може отримати летальну дозу отрути в раціоні всього дня.

отрута для щурів зерно

Перевагою таких приманок є те, що гризуни не лише їдять їх на місці, а й забирають у нори, запасаючи. Таким чином отруєне зерно поїдають молодняк та вагітні особини, що прискорює винищення популяції.

Зернові приманки можна використовувати як на вулиці, так і в приміщенні, розкладаючи купками по 10-15 г поруч із джерелами води, норами і прокладеними щурами стежками. Якщо в приміщенні утримуються домашні вихованці, зерно краще поміщати в приманкові будиночки. Якщо суміш міститься в нору, то зверху її необхідно присипати ґрунтом.

отрута для гризунів зернова

Піна

Родентицидна піна має вигляд щільної маси, що довго зберігає форму. Виготовляється у балонах під тиском. Така принада має подвійну дію:

 • їстівна, що дозволяє їй працювати як звичайній кормовій приманці;
 • заповнює просвіти та щілини, які використовують гризуни, забруднюючи їх шкірку і спонукаючи чистити її, одночасно поїдаючи отруту.

отрута від щурів піна

Піна утримується на вертикальних поверхнях, а тому нею можна покрити стіни та труби. При цьому контакт із піною виключено, адже вона заливається безпосередньо з балона. Тримає свою форму близько двох тижнів.

Рідка отрута

Гризунам потрібна велика кількість води, а тому остання також використовується як приманка. Для цього встановлюються напувалки з водою, яка була запилена отрутою. Важливо, щоб родентицид не розчинявся у воді та мав малу відносну густину. Якщо отрута розчинена у воді, то тварини розпізнають її і не чіпають приманку. Тяжкі ж препарати, що мають велику відносну щільність, йдуть в осад і не шкодять гризунам, що випивають верхній шар рідини.

отрута для гризунів рідка

Зверніть увагу! Для підвищення ефективності методу необхідно максимально обмежити гризунам доступ до інших джерел води.

Гель

Гелі виготовляють на основі родентициду, вазеліну, тальку та атрактантів з додаванням смакових добавок, що приваблюють. Такою отрутою можна покрити вхід у нору гризунів чи продукт. В останньому випадку гель поїдатиметься навіть охочіше, ніж їжа. Отрута стійка до температурних перепадів та світла, довгий час не втрачає своїх властивостей.

гель від щурів

Порошки

Порошок поєднується з цукром або борошном, якими потім посипається їстівна приманка. У чистому вигляді майже не використовується.

порошок від щурів

М'які брикети

М'які брикети вкрай привабливі для щурів, які віддають перевагу тістоподібним приманкам будь-яким іншим. Це забезпечує майже абсолютне поїдання всіх розставлених приманок та високу швидкість скорочення популяції гризунів. На мишей м'які брикети діють досить ефективно, і через 4-6 днів їх смертність наближається до 90%, тоді як щурів – до 100%.

отрута від гризунів

Брикети загорнуті в їстівний папір і мають зручне дозування, що дозволяє легко розкладати їх та контролювати ступінь поїдання. Використовуються переважно у приміщеннях.

Зверніть увагу! До складу брикетів входить бітрекс – гіркий компонент, що забезпечує захист від поїдання домашніми вихованцями.

Огляд ефективних засобів

Ефективними виявляються не тільки родентициди, які містять антикоагулянти, а й препарати з іншими активними речовинами. Наприклад, брометалін впливає нервову систему, а холекальциферол призводить до печінкової, ниркової чи серцевої недостатності.

Усі наявні родентициди відносяться до двох поколінь. Отрути першого покоління мають кумулятивний ефект, тому гризуни повинні харчуватися отрутою протягом кількох днів. В даний час більшість приманок відносяться до цієї групи. Отрути другого покоління, на кшталт містять бродифакум чи бромадіолон, призводять до загибелі тварин після одноразового застосування.

бромадіолон

Можна виділити такі ефективні отрути від щурів.

 1. Пацюкова смерть №1. Має у складі лише натуральні компоненти, протигрибкові та антимікробні препарати, поєднання яких викликає у тварин задуху та множинний внутрішній крововилив через 3-4 дні після потрапляння в організм.
 2. Гранули “Help”. Створені на основі бромадіолону, що має тривалий кумулятивний ефект. Діюча речовина постійно накопичується в печінці, що веде до отруєння. Гранули містять поживні харчові добавки, що викликають у гризунів підвищений апетит, покращуючи поїдання.
 3. Гранули Ratron. Швидкодіюча речовина, що упакована в індивідуальні пакети, які не потрібно розкривати. Активний компонент – бродифакум – діє безболісно, що призводить до появи внутрішніх крововиливів. Достатньо одноразового застосування, після чого тварина вмирає протягом чотирьох діб.
 4. Tomcat All Weather Bait. Має вигляд блоків з отворами для насаджування на сталеві стрижні. Рекомендується застосовувати лише разом із спеціальними станціями. Містить у складі дифасинон, діє досить швидко, винищуючи населення за тиждень-два.
 5. JT Eaton 709-PN Bait. Випускається у вигляді блоків, які також краще використовувати усередині станцій. Активна речовина – дифасинон. Випускається із різними ароматами. Належить до антикоагулянтів першого покоління.
 6. D-Con Rat & Mouse Bait. Має вигляд лотка з принадою, який потрібно помістити в місце проживання гризунів. Діюча речовина – бродіфакум. Старий та перевірений засіб, який для підвищення ефективності можна змішати з арахісовим маслом або іншою приманкою.
 7. Just One Bite. Є єдиним блоком, який ділиться на вісім рівних частин. Містить бромадіолон, який починає діяти вже за 12 годин.

отрута від щурів Just One Bite

Народні варіанти приманок

Серед народних методів боротьби з гризунами можна виділити такі:

 1. Безвременник осінній. Потрібно 20 г насіння цієї отруйної рослини, яке потрібно змішати з 1 кг борошна або крупи і розкласти в місцях проживання тварин.
 2. Багно болотне. Його листя, що має сильний дурманливий запах через високий вміст ефірних олій, потрібно розкласти біля входів у нори.
 3. Бузина чорна. Для захисту саджанців їх стовбури слід обв'язати гілками бузини, що мають різкий неприємний запах.
 4. Чорнокорінь лікарський. Ці рослини із сильним запахом потрібно розкласти у нори.

чорнокорінь мишегон

Як правильно використовувати отруту

Приманки з родентицидом використовуються на будь-яких об'єктах – у будинках та лікарнях, на складах та дачах. Також вони застосовуються на вулиці – на городах, ділянках та в полях. Атруту або створюють самостійно, змішуючи харчову основу з гелієвими або рідкими препаратами, або використовують готові варіанти. Розміщують у лотках, коробках або спеціальних станціях у місцях міграції та проживання гризунів.

Запобіжні заходи

Пацюкова отрута також небезпечна і для людини, проте через низьку концентрацію у всіх вироблених засобах можливість летального результату прагне нуля. Натомість можлива інтоксикація, яка проявляється такими симптомами:

 • головний біль;
 • блідість;
 • сильна слабкість;
 • нудота;
 • втрата апетиту;
 • кровоточивість слизових оболонок та ясен.

отрути для щурів та мишей

При високих дозах родентициду можливі:

 • біль в животі;
 • діарея;
 • блювання;
 • домішки крові у калі;
 • поява гематом на тілі;
 • непритомність.

Щоб не допустити подібних проявів, необхідно дотримуватися запобіжних заходів:

 • працювати з отрутою в респіраторі, щільних гумових рукавичках, захисних окулярах та змінному одязі;
 • застосовувати сучасні засоби, оскільки застарілі препарати надто токсичні;
 • розкладати отруйні приманки у місцях, обмежених для домашніх вихованців та дітей;
 • з появою перших ознак інтоксикації відразу ж викликати швидку допомогу;
 • перед використанням отрути отримати консультацію фахівця щодо вибору препарату та необхідного дозування.

отрути від гризунів

Зверніть увагу! Гризуни часто можуть перетягувати частини приманок на великі відстані, залишаючи їх там.

Боротьба з гризунами – завжди комплексний процес, що включає не тільки встановлення пасток, але й регулярну їхню перевірку та поповнення. При цьому дуже важливою є безпека всіх мешканців будинку.

Відео: як позбутися щурів і мишей за допомогою отрути

WowCracy
Додати коментар