Як вибрати матрац для новонародженого

Перші місяці свого життя малюки майже весь свій час проводять у лежачому положенні. У цей час організм інтенсивно росте та розвивається. Формується і набуває S-подібного обрису хребетного стовпа. Тому батькам дуже важливо розуміти, як вибрати матрац у ліжечко для новонароджених. Про це ми й поговоримо у цій статті.

жорсткий матрац для немовляти

Різновиди дитячих матраців

Усі матраци діляться на безпружинні та пружинні. В останніх, як випливає з назви, усередину вбудовані пружини. Вони можуть бути залежними та незалежними. У перших пружини зчеплені між собою, у других кожна знаходиться в окремому чохлі та реагує на навантаження незалежно від інших.

дитячий матрац із пружинами

У безпружинні матраци роль наповнювача грають різні пружні матеріали. Вони служать довше пружинних, при цьому відрізняються один від одного за жорсткістю та ортопедичними властивостями.

безпружинний матрац

Як вибрати матрац для новонародженого

Особливу увагу потрібно приділити різновиду матраца, його жорсткості, матеріалу та наповнювача, проте спочатку скажемо коротко про функції згаданих виробів.

маленький матрац для немовляти

Функції матраца

Головні з них дві:

  1. Забезпечити правильне формування хребетного стовпа у дитини. Він інтенсивно росте, змінює свій вигин і, якщо при підборі матраца зроблено помилку, це може призвести до патологій, що важко виправити.
  2. Забезпечити зручність сну коханому малюкові. Новонароджені сплять по 18-22 години на добу. У жодному разі не можна допустити, щоб матрац заважав дитині заснути або порушував якимось чином її сон. Недосипання серйозно впливає розвиток мозку дитини та її організму загалом.

зручний матрац для немовляти

Важливо! Щоб матрац для дитячого ліжечка повною мірою виконував свої функції і не прийшов швидко непридатним, він повинен добре провітрюватися. Правильну вентиляцію можна забезпечити, уклавши його на основу з набірних рейок.

який матрац потрібен немовля

Різновид матраца

Новонародженим педіатри рекомендують спати на безпружинних жорстких матрацах, здатних добре пристосовуватися до контурів дитячого хребта, що швидко змінюються.

матрац для немовляти

Жорсткість

У новонародженого хребет ще немає характерного S-образного вигину, він цілком прямий. Тому будь-які м'які варіанти суворо заборонені. Вони не забезпечують спині необхідної підтримки, що може призвести до викривлення хребта та інших дуже серйозних патологій. Жорсткий матрац фіксує дитячий хребет у оптимальному положенні.

правила вибору дитячого матраца

Матеріал та наповнювач

Тут вибір справді величезний, легко розгубитись. Як наповнювач можуть виступати волокна кокоса, латекс, пінополіуретан, гречана лушпиння, термоволокно, пух, льон, бавовна, морські водорості, різні комбіновані матеріали.

наповнювачі матраців для дитячого ліжечка

Тепер коротко про кожного з них.

Кокосове волокно дозволяє матрацу «дихати» та провітрюватися. Влітку на ньому спати не задушливо, а взимку не холодно. Найважливіші переваги цього матеріалу – гіпоалергенність та висока гігієнічність. Однак через високу ціну матраци зі згаданим наповнювачем можуть дозволити собі далеко не всі.

кокосове волокно

Латекс хоч і має хороші антибактеріальні властивості і гіпоалергенний, все одно не підходить тому що занадто м'який. Також можна відзначити високу ціну матраців з латексом та характерний запах, якому потрібен певний час, щоб остаточно вивітриться.

латекс - наповнювач для матраців

Пінополіуретан є найдешевшим матрацним наповнювачем. Нерідко його називають штучним латексом. Завдяки пористій структурі матеріал має підвищену повітропроникність та анатомічний ефект. Для матраців діткам старше п'яти років підходить ідеально, проте для новонародженого краще не купувати, оскільки жорсткість нижча, ніж потрібно.

поліуретановий наповнювач для матраца

Гречана лушпиння добре підлаштовується під форму тіла, при цьому не дає хребту зайво деформуватися, надає масажний ефект, і як вищезгадані матеріали, має гіпоалергенні властивості. Головний недолік матраців з лушпинням – надмірно велика вага.

гречана лушпиння матраца

Термоволокно складається з класичної повсті. Він представляє комбінацію зі штучних та натуральних волокон (льону, синтетики та ін.) спресовану при високих температурах. Це зумовлює такі властивості термоволокна, як жорсткість та міцність. Для дітей матраци з ним цілком годяться.

повсть для наповнення матраців

Важливо! Не експериментуйте з вибором матраца за наповнювачем. Якщо знаєте, який точно підійде, використовуйте його. Не забувайте, що йдеться про новонародженого, і ризик, навіть мінімальний, тут не доречний.

Пух дуже теплий і м'який, забезпечує гарний повітрообмін. Однак для новонароджених пуховий матрац через свою м'якість зовсім не те. Для дорослих пухова перина один із найкращих варіантів.

наповнювач для матраців - пух

Льон має гарні бактерицидні властивості, чудовий термоізолятор, добре вбирає вологу, і водночас швидко висихає. Явних недоліків у лляного наповнювача немає.

лляне волокно

Бавовна (вата) як наповнювач для дитячого матраца не зовсім те. Він занадто м'який, сильно вбирає вологу, створює ідеальне середовище для розмноження бактерій та кліщів для білизни.

вата для наповнення матраца

Морські водорості в ролі наповнювача матраців для новонароджених не дуже відомі і такі популярні як, скажімо, з койрою. Вони не гниють, гіпоалергенні, не приваблюють комах. Завдяки високому вмісту йоду знезаражують постільні речі та повітря над ліжечком. Жорсткість може мати різну. Дітям, звичайно, краще купувати підвищену. Серйозних вад матраци з морської трави не мають.

морські водорості для наповнення матраців для дітей

Комбіновані матеріали в ролі наповнювача можуть використовуватися різні. Найпопулярніше поєднання – койра та латекс. Койрові волокна або просочуються латексом, або у наповнювачі йде чергування шарів із двох матеріалів. Останній варіант для дітей кращий.

комбінований наповнювач для матраца

Якого розміру має бути матрац для дитини

Розібратися з тим, який матрац має бути для новонародженого у ліжечку за розміром дуже просто. Найпоширеніший – 60 х 120 см. Не складе особливих труднощів знайти 70 х 140 см. У ряду виробників лінійка розмірів ширша. У них матраци можуть бути в діапазоні від 60-80 см. до 120-160 см. Товщина варіюється в межах від 6 до 12-13 см. Пружинні матраци бувають і товщі, але вони не рекомендовані новонародженим, до того ж коштують не дешево.

як підібрати розмір матраца для немовляти

Особливості вибору чохла та наматрацника

Наведемо низку порад, які не допоможуть вам правильно підібрати чохол для матраца. Все нижче сказане відноситься і до наматрацника.

  • Перед покупкою обов'язково точно виміряйте матрац. Якщо візьмете чохол великих довжини та ширини, то він зісковзуватиме. Якщо візьмете менших, просто не вдягнеться.
  • Купуйте чохол тільки з натурального матеріалу, наприклад, в'язі, сатину, вовни. Жодної синтетики. Важливо також, щоб він був із щільної тканини, що не пропускає вологу.
  • Заздалегідь дізнайтеся, сідає чохол після прання чи ні. Перевагу правильніше віддати останньому варіанту.
  • Обов'язково запитайте продавця про наявність сертифікатів якості та безпеки. На ньому спатиме, точніше постійно перебуватиме, найбеззахисніше і найдорожче, що у вас є. За найменшої підозри, що чогось не так, шукайте іншу модель.

Крім сказаного, бажано, щоб чохол легко знімався, адже його доведеться часто прати.

чохол для матраца

Важливо! Не всі дитячі матраци можна згинати, тим паче вибивати. Ці дії можуть пошкодити наповнювач.

як доглядати дитячий матрац

Як правильно доглядати

Кілька разів на місяць перевертайте матрац на інший бік, причому не лише з нижньої на верхню, а й щодо розташування голови-ніг.

правила догляду за дитячим матрацом

Періодично проводьте чищення та прання чохлів та наматрацників. Використовуйте для цього лише рекомендовані виробником засоби та вказаний діапазон температури води.

прання наматрацника

Ретельно вибирайте засоби для видалення плям та інших забруднень. Не всі можна використовувати на речах для дітей.

чищення дитячого матраца

Тепер ви розумієте, який краще матрац вибрати для новонародженого в його ліжечко. Знаєте, що потрібно звертати особливу увагу на матеріал чохла і наповнювача, а також на жорсткість виробу. Нехай ваша дитина бачить лише добрі сни.

Відео: як правильно вибрати матрац для новонародженого?

WowCracy
Додати коментар