Як вибрати кавоварку або кавомашину для дому

Сучасні технології диктують новий спосіб життя – щоб з ранку поласувати чашкою улюбленої кави, не доведеться стояти біля плити. Достатньо придбати кавоварку або кавоварку. Результат роботи цих пристроїв один – в руках у власників виявиться філіжанка ароматної кави. Однак у функціоналі кавоварки та кавоварки є принципова різниця, яку обов'язково потрібно враховувати при покупці.

придбання кавоварки для дому

Чим відрізняється кавоварка від кавоварки

Автоматизація всього процесу приготування – ось важлива відмінність кавоварки від кавоварки. Вона робить все сама – меле зерна кави, відміряє необхідний об'єм води і збиває пінку (якщо буде потрібно). Робота кавоварки не обходиться без втручання людини – у відповідні резервуари необхідно залити воду і насипати мелену каву. Машині залишається просто з'єднати всі інгредієнти у єдиний напій.

відмінності кавоварки від кавомашини

Як вибрати кавоварку або кавомашину для дому

На сучасному ринку налічуються сотні різних моделей кавоварок та кавомашин. Основне завдання покупця – вибрати не модну новинку, а товар, що ідеально відповідає всім поставленим завданням. При поході до магазину потрібно орієнтуватися на кілька основних пунктів:

 1. Мета покупки. Звичайна кава, капучино чи латте – всі ці напої мають різні технології приготування. Якщо покупець твердо впевнений у тому, що не захоче експериментувати, можна взяти апарат із набором лише основних функцій.
 2. Тип керування. Автоматичні моделі зводять до мінімуму участь людини – досить просто підставити чашку та зачекати на свій напій кілька хвилин. Напівавтомати не працюватимуть без свого власника – зерна потрібно завантажити в резервуар, залити воду тощо.
 3. Виділений простір. Від того, скільки місця відведено під кавоварку, безпосередньо залежить і подальший вибір. Апарати з меншим функціоналом мають і невеликі розміри. Деякі кухонні монстри займають майже половину стільниці.
 4. Цінова політика. Не варто брати відверто дешеві моделі з величезним набором функцій – найчастіше вони неякісні та не прослужать надто довго. Якщо бюджет на покупку не дуже великий, можна взяти скромнішу пропозицію, але від надійного виробника.
 5. Тип нагрівального елемента Моделі з бойлером гріють відразу весь резервуар води та показують високу продуктивність. Є й суттєве «але»: на поверхні всередині бака частіше утворюється накип, тому їх доведеться регулярно чистити. Альтернатива для домашнього використання – це моделі із термоблоком, де для приготування кави гріється лише необхідний об'єм води. Апарат має низький відсоток енерговитрат, тому добре підійде для використання в домашніх умовах.
 6. Продуктивність. Цей параметр вимірюється у кількості випущених порцій протягом дня. Для домашнього використання підійде апарат середньої продуктивності – до 50 чашок кави на день. Для виробництва доведеться пошукати щось потужніше.

вибір кавоварки для дому

Не варто відразу ж зупинятися лише на одній моделі – потрібно підібрати кілька відповідних і порівняти їх між собою, вивчити відгуки. Коли вибір стане очевидним, можна купувати.

правильний вибір кавоварки

Конструкція та принцип роботи кавоварки

Принцип роботи різних кавоварок суттєво відрізняється: у деяких мелені зерна просто заливаються водою, в інших рідина подається під великим тиском.

Основні елементи кавоварки:

 • резервуар для води;
 • фільтр для кави, щоб осад від мелених зерен не потрапляв у чашку;
 • нагрівальний елемент.

будова кавоварки

У конструкції більш просунутих моделей можуть бути встановлені помпи для подачі води під тиском або пристосування для збивання пінки для капучіно.

Найпоширеніші види кавоварок різного цінового діапазону:

 1. Французький прес. Один із найбільш бюджетних варіантів кавоварки, який не потребує постійного доступу до електричної мережі. Вона складається з прозорої ємності, металевого поршня із ситечком та герметичної кришки. Достатньо засипати на дно резервуара мелену каву, залити киплячою водою і щільно закрити. Через 5-7 хвилин напій готовий до вживання – потрібно опустити поршень (осад залишиться на дні і не потрапить у чашку) та залити вміст у чашку.
 2. Турки електричного типу. Аналог класичного варіанту, який працює від розетки та зовні нагадує електричний чайник без кришки. Всередину заливається вода та засипається кава. Напій доводиться до кипіння, а потім обережно зливається в чашку.
 3. Краплинні. У відповідному резервуарі вода доводиться до температури кипіння і краплями подається в контейнер з меленою кавою. Під впливом високих температур зерна віддають напою всі ароматичні властивості, що поступово стікає спеціальну колбу. У такому апараті можна приготувати лише один вид кави – американо.
 4. Рожкові. У такій кавоварці зазвичай готується еспресо, витриманий на пару. Вода для його приготування закипає в герметично закупореній посудині і генерує парова хмара. Як тільки воно досягає потрібного об'єму, відкривається клапан і гаряче повітря надходить у ріжок з утрамбованою кавою.
 5. Гейзерні. Принцип їх роботи дуже простий – вода та мелена кава знаходяться у різних відсіках. Рідина, що закипіла, проходить через подрібнені зерна і стікає в посудину для збору напою. Кава виходить насиченою та з винятковим ароматом.

кавоварка французький прес

кавоварка турка електрична

кавоварка краплинна

кавоварка ріжкова

кавоварка гейзерна

Принцип роботи та конструкція кавомашини

Цілком автоматизований процес – чим не мрія кавомани? Однак така покупка не завжди є виправданою. Коштує кавоварка дорого, а обсяг її функцій не завжди використовується в повній мірі. Для приготування напою можна використовувати або зерна, або капсули. Всі інші дії відбуватимуться в автоматичному режимі. Зазвичай, вода може нагріватися в діапазоні від 80 до 120 градусів.

особливості кавомашини

Вибирати самостійно нічого не потрібно – кавоварка підлаштує режим під зазначений тип напою. Апарати можуть мати сенсорне або кнопкове керування, що дозволить користувачеві диктувати свої бажання: обсяг напою, його тип та навіть температуру подачі. Найфешенебельніші моделі мають функцію підігріву чашок.

Основний конструктивний елемент кавоварки – це ємність з водою з електричним водонагрівачем. Кількість теплових елементів може змінюватись, залежно від потужності агрегату. Якщо розглядати гейзерні апарати, то напій готуватиметься під впливом пари, яка пересувається до резервуара з кавою за допомогою спеціальної помпи. Регулювати ж ступінь прожарювання можна далеко не у всіх моделях. Крім того, при покупці важливо враховувати, що ремонт кавомашини у разі її поломки – процедура не з дешевих.

приготування в кавомашині

Які вони бувають

Кавомашини за класифікацією схожі з кавоварками – крапельні, ріжкові та гейзерні. Відмінність полягає лише в тому, що туди можна засипати зерна, а не подрібнену каву – машина впорається із цим завданням самостійно.

Типи кофемашин, про які ще не було мови:

 1. Капсульні. У машину вставляються спеціальні капсули з подрібненими зернами кави (іноді з ароматизованими добавками), які проколюються та обдаються окропом під тиском. Перевага такого пристрою – це висока швидкість одержання результату. Ароматну каву можна отримати вже за 30 секунд.
 2. Автоматичні. Тут участь людини не потрібна ні в чому – машина самостійно закип'ятить воду (деякі промислові агрегати здійснюють її самостійний паркан із системи), перемеле каву та приготує напій. Якщо використовуються капсули, вони будуть викинуті в спеціальний резервуар.

кавоварка капсульна

кавоварка автоматична

Це важливо! У капсульній кавоварці можна приготувати напій лише з упакованої у пластикові «таблетки» сировини. Просто засипати туди мелену каву не вийде.

Рейтинг виробників

Зважуючись на придбання дорогої кавоварки, не останню увагу варто приділити виробнику. Не варто сліпо довіряти рекламі – важливо добре ознайомитись з асортиментом та підібрати найкращий апарат у надійного розробника. Найбільш затребуваними у сфері виробництва кофемашин є:

DeLonghi

Цей бренд – знаковий, адже він налагодив своє перше виробництво понад сто років тому. Перша кофемашина ж з'явилася на світ у 1990 році, мала приголомшливий успіх, що спонукало власників створити новий напрямок. DeLonghi пропонує моделі на різний гаманець – від найдорожчих до демократичних за своєю вартістю. Відмінна риса будь-якої моделі – можливість створити свій авторський рецепт.

кавоварка

Philips

Компанія займається виробництвом не тільки однойменних кофемашин, а й володіє торговою маркою Saeco. Обидва бренди успішні на даному терені – вони відрізняються якісною збіркою, конструкціями, що легко розбираються для чищення. При цьому в арсеналі Saeco є бюджетні моделі, чого не можна сказати за асортимент Philips.

кавоварка філіпс

Siemens

Лінійки цієї марки – вибір професіоналів та справжніх баристів. Перша чашка кави вийшла з кавоварки Siemens ще в 1911 році. Для домашнього використання такі агрегати рідко купуються – позначається висока вартість та підвищена потужність. Незважаючи на свою продуктивність, такі кавоапарати мають низький рівень шуму.

кавоварка Сіменс

Bosch

Спеціалізуючись практично на всій побутовій техніці, цей виробник примудряється виготовляти дуже якісні кавоварки. Тут можна вибрати не тільки класичні по своєму виду апарати, але і моделі, що вбудовуються, які прикрасять будь-який будинок або офіс. Bosch – це марка, перевірена часом, тому всі її пропозиції вирізняються високою якістю складання, широким набором функціоналу та якісними матеріалами для виконання.

кавоварка бош

Krups

Один з найвідоміших німецьких виробників, який спеціалізується тільки на виробництві кофемашин. Історія цієї компанії починається з 1846 року, проте перша кавоварка побачила світ аж у 1961. Найвідоміша розробка – це капсульний апарат Dolce Gusto, який сподобався покупцям з усього світу. В арсеналі Krups можна знайти дорогі і дешеві моделі.

кавоварка крупс

У будь-якого, навіть найвідомішого та успішного виробника можна знайти кілька невдалих моделей. Щоб не потрапити на одну з них, бажано попередньо уважно вивчати відгуки інших покупців.

Яку каву потрібно використовувати (для кавомашин та кавоварок)

Вибрати ідеальні зерна не вийде – у кожного свої переваги. На смак кави впливає три фактори – сорт, ступеня обсмажування та помелу.

вибір кави для кавоварки

Класифікувати каву за цими критеріями можна так:

Сорт

На смак кави впливають три фактори – сорт, обсмажування та ступінь помелу. Приготування напою в різних типах кавоварок має особливості, які потрібно враховувати при виборі.

На плантаціях переважно культивують два види кавових дерев – Coffea arabica та Coffea robusta. Арабіка надає кави маслянисту структуру, насичений аромат, кислинку та насолоду. Робуста вносить гіркоту, але робить напій щільнішим і насичує його кофеїном. Для цих сортів характерний виражений ефект, що бадьорить.

сорт кави арабіка

Перед арабики припадає 70% світового виробництва, у продажу можна знайти чимало моносортів цього виду. Робусту додають у суміші, щоб підвищити міцність, надати густу консистенцію та отримати пишну пінку. Представлені на полицях магазинів бленди (суміші) зазвичай містять до 20% робусти. Виробники вказують інформацію про склад на упаковці, тому при виборі можна прогнозувати підсумковий смак напою.

сорт кави робусту

Обсмаження

Під час температурної обробки змінюється хімічний склад зерен, у яких утворюється до 30% нових сполук, які впливають смак. Кількість органічних кислот зменшується, з'являються речовини, які надають кави шоколадні, карамельні та горіхові відтінки. Слабка обсмажування дає трав'янисті та кислотні тони, а сильна – робить каву маслянистою та вносить характерні гіркуваті нотки.

обсмажування кавових зерен

Вибір обсмажування:

 • слабка – неміцна ранкова кава з молоком;
 • середня – американо;
 • сильна – еспресо, ристретто.

ступеня обсмажування кави

Універсальна обсмажування для більшості кавоварок – середня.

З сильно обсмаженими зернами можна поекспериментувати в ріжковому апараті та в турці – при такому способі приготування смак розкриється яскравіше.

Помел

Помел кави для кавоварки – один із вирішальних факторів, що впливають на підсумковий смак напою. Під час температурної обробки відбувається екстракція речовин, що містяться в зернах: кофеїну, ефірних олій та органічних сполук. Що дрібніші частинки, то цей процес проходить швидше.

Вибір помелу залежить від способу приготування:

 1. середньо-грубий – крапельні кавоварки;
 2. середній – ріжкові та гейзерні моделі, френч-прес;
 3. тонкий та надтонкий – турка.

види помелу кави

Правильно налаштований помел особливо важливий для якості еспресо, який готують у кавоварках із холдером (ріжкових).

Відео: яку кавоварку вибрати для дому

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар