Як вибрати електрогриль для дому

Плануючи поїздку за місто чи ліс на барбекю, багато хто не враховує обставин непереборної сили, які нерідко проявляються у вигляді зливи або холодного вітру. Але що робити, якщо м'ясо вже в маринаді, шампури наточені, а за вікном – репетиція четвертого наступу Термінатора? У такому разі чудовим рішенням стане електрогриль для дому рейтинг 2020 року.

електрогриль для дому

Цей пристрій допоможе не тільки врятувати зірваний похід на річку, але й внесе приємну різноманітність у повсякденне меню.

Перед походом до магазину: на що звертати увагу

Електрогриль – побутовий пристрій, призначений для приготування їжі, за допомогою впливу високих температур від поверхні смаження (або поверхонь). Розрізняються як за видом: портативні та стаціонарні, так і за типом виконання: відкритий, закритий, комбінований.

електрогриль

На сьогоднішній день усі вони, незважаючи на загальний принцип дії, пропонують різну функціональність, зручність обслуговування, матеріали та енергоспоживання. Тому, перед походом у магазин, варто почитати відгуки, який електрогриль краще купити для дому, благо, подібну інформацію знайти нескладно. Найголовніше, перед покупкою потрібно мати чітку відповідь на три основні питання:

 • Навіщо купується електрогриль? Чи буде це разове використання, наприклад, на пікніку, або ж часте, на кухні?
 • Передбачуване місце використання? Дача, заміський будинок, квартира або де доведеться, час від часу?
 • Необхідність у додаткових можливостях? Чи потрібний таймер відключення, розбірний корпус та нагрівальний елемент із протипригарним покриттям?

електрогриль фото

споживана потужність

Інтенсивність і ступінь нагріву панелей є ключовою характеристикою, оскільки від цього залежить, наскільки швидко і якісно приготується страва. Тому, коли згадують найкращий електрогриль у своєму класі, це однозначно має на увазі велику потужність. Для пристроїв преміум-класу вона може досягати 2.5кВт, тоді як дешеві моделі часто не перевищують 700Вт. Оптимальним варіантом для будинку є діапазон 1.5-2 кВт.

гриль електричний

Існуючі типи пристроїв

Більшість портативних електрогрилів випускаються у закритому виконанні, тобто мають кришку. З одного боку, це запобігає появі диму і гару в приміщенні і дозволяє забезпечити більш рівну температурну обробку продуктів. З іншого, за рідкісним винятком, на них не можна приготувати щось крім стейків або барбекю. У той час як відкритий тип дозволяє зробити і те, і інше: готувати яєчню або підгоріти сандвіч. Як компромісний варіант виробники випускають комбінований тип, що включає в себе особливості перших двох.

електричний гриль для дому

Як вибрати електрогриль: за формою чи розміром

Той випадок коли розмір має значення. Пристрій з широкою поверхнею краще підійде для великої родини, в той час як звичайний гриль призначений для приготування їжі для одного-двох осіб. Оптимальним рішенням може бути комбінований варіант.

електрогриль weber

Крім того, в електрогрилях закритого типу ключове значення має кріплення кришки. Перевагу варто віддавати конструкції на шарнірах, так як вона дозволяє регулювати кут нахилу поверхні, що збільшує різноманітність страв, що готуються. Ідеальним варіантом вважається можливість регулювання зазору між нижньою та верхньою частиною.

Матеріали, що використовуються для робочої поверхні

Існують електрогрилі з незнімними та знімними пластинами. При виборі пріоритет слід віддавати саме другому варіанту, хоча перший дешевше. Крім того, відмінність присутня і в самій фактурі поверхні: буває суцільна або рифлена Остання, краща при готуванні м'яса.

електрогриль як вибрати

Спираючись на рейтинг електрогрилів зі знімними панелями, можна навести список найпоширеніших матеріалів для поверхонь для смаження:

 • Чавун. Найбільш міцний і зносостійкий матеріал, що має хорошу теплопровідність. Проблематичний у догляді.
 • Алюміній. У чистому вигляді не використовується, тільки з антипригарним покриттям – чудова тепловіддача та швидка зношування при неакуратному поводженні.
 • Склокераміка. Композитний матеріал із найкращим поєднанням «нагрів-віддача». Крихкий.
 • Полірований камінь. Звичайний, спеціально оброблений камінь. Вирізняється здатністю довго зберігати тепло. Застосовується у пристроях топ-сегменту.

гриль для дому

Зверніть увагу! Знімні панелі можуть виявитися найкращим рішенням, оскільки вони допускають варіативність структури: рифлена або плоска, а також можливість придбання додаткових поверхонь, що значно розширює можливості пристрою.

Матеріал корпуса

Зазвичай це метал: емальована чи нержавіюча сталь. У бюджетних моделях застосовується пластик. Раціональним рішенням буде віддати перевагу міцному матеріалу, тоді як вибрати електрогриль із пластиковим корпусом – може виявитися привабливим варіантом з погляду вартості. Також потрібно звертати увагу на тип пристрою. Зовнішнє покриття закритих грилів не таке вимогливе до догляду, як робочі поверхні пристроїв відкритого типу. Звісно, там має бути лише метал.

готування на електрогрилі

Додаткові функції

До додаткових функцій відносяться можливості, відсутність яких не позначиться на виконанні приладом його безпосередніх завдань. До таких опцій належать:

 • Наявність термозахисту на ручках.
 • Знімний піддон (переважно гладкий).
 • Таймер відключення та підігріву.
 • Захист від перевищення допустимої температури.
 • Індикатори стану.
 • Тип керування: механічний або електронний.
 • Матеріал корпуса.
 • Дизайн.

електрогриль на кухні

Правила експлуатації: що потрібно знати

Незважаючи на постійне вдосконалення технологій та підвищення рівня захисту, будь-який сучасний побутовий електричний прилад – пристрій із підвищеним рівнем небезпеки. Тому, навіть найзахопленіші відгуки який електрогриль краще купити для дому, не допоможуть якщо пристрій почне битися струмом, влаштує коротке замикання або нагріється там, де не потрібно.

електрогриль барбекю

Щоб цього не трапилося необхідно дотримуватись елементарних правил безпеки:

 • Не встановлювати гриль на похилих поверхнях або у нестійкому положенні.
 • Не дозволяти дітям грати поруч із пристроєм.
 • Виключити можливість контакту з легкозаймистими речовинами та матеріалами.
 • Під час роботи використовувати захисні рукавиці та фартух.
 • Не залишайте пристрій надовго без нагляду.
 • Не експлуатувати гриль із явними ознаками несправностей.
 • Використовувати прилад суворо відповідно до інструкції фірми-виробника.

електрогриль для кухні

Кращий електрогриль – доглянутий електрогриль

Щойно придбаний пристрій необхідно підготувати для першого використання. Для цього потрібно протерти всі внутрішні поверхні чистою бавовняною тканиною, а також вимити водою знімні пластини та піддон для збору жиру (якщо є). Після закінчення готування слід дочекатися, поки всі нагріті елементи достатньо охолонуть, щоб їх можна було очистити.

електрогриль в інтер'єрі

Знімні пластини миються під проточною водою. Забороняється використовувати жорсткі губки або абразивні речовини! Лоток для жиру краще обробити гарячою водою з використанням невеликої кількості миючої рідини. Зовнішні поверхні допускається очищати злегка змоченою ганчіркою, щоб уникнути попадання вологи в систему охолодження. Збирати прилад можна тільки після повного висихання всіх частин, що знімаються.

електрогриль відкритий

Електрогриль для дому – рейтинг 2020 року

Список найбільш популярних моделей складено на основі незалежних оглядів, відгуків покупців та обговорень на спеціалізованих форумах.

Moulinex GC208832 серія “Minute Grill”

Універсальний компактний пристрій комбінованого типу із середнім рівнем енергоспоживання – 1.6 кВт. Комплектується протипригарними знімними панелями. Має три температурні режими та оснащується індикатором готовності. Підходить для виготовлення сандвічів.

Moulinex GC208832 Minute Grill

BORK G802

Найпотужніший представник у цьому списку: споживана потужність – 2400Вт. Корпус виготовлений із металу. Типи панелей – знімні, у рифленому та гладкому виконанні. Управління електронне. Незважаючи на досить великий розмір, відрізняється більш ніж широким функціоналом: таймер включення, опція автоприготування, регулювання кришки, наявність вбудованого термощупа.

BORK G802

Vitek VT-2632 BK

Малогабаритний пристрій закритого типу з можливістю вертикального зберігання. Потужність – 2000Вт. Ключові особливості: знімні пластини, висувний піддон, а також чотири режими нагрівання та індикатор роботи. З недоліків варто відзначити швидке зношування антипригарного покриття.

Vitek VT-2632 BK

Kitfort KT-1602

Влаштування контактного типу з металевим корпусом, потужністю 2кВт. Оснащується знімними панелями із рифленою поверхнею. До переваг можна віднести можливість регулювання кришки та розгорнутий кут розкриття. До недоліків – механічне керування. Хороший вибір для тих, хто не знає, як вибрати електрогриль.

Kitfort KT-1602

Delonghi CGH1030D серія «MultiGrill»

Модель преміум-класу: притискний гриль закритого типу із двома незалежними пластинами. Потужність – 2000Вт. Комплектується трьома парами знімних поверхонь та окремим піддоном. З особливостей варто відзначити сім режимів роботи та цифровий дисплей.

Delonghi CGH1030D серія «MultiGrill»

GFgril GF-170 серія «Profi»

Компактний пристрій закритого (контактного) типу. Виконано в металевому корпусі, оснащується панелями, термостатом, таймером і допускає регулювання кришки по висоті. Потужність – 1800Вт. Управління – механічне.

GFgril GF-170 серія «Profi»

Tefal GC450B32 серія «SuperGrill»

Багатофункціональний гриль з висувним піддоном і пластинами з литого алюмінію, що знімаються. З додаткових можливостей варто відзначити два режими: барбекю або гриль, а також термостат, індикацію процесу приготування та чотири рівні нагріву. Потужність – 2кВт. Корпус – метал.

Tefal GC450B32 серія «SuperGrill»

Maxwell MW-1960 ST

Хороше співвідношення «ціна-якість» та відмінний варіант, для тих, хто ще тільки вибирає свій найкращий електрогриль: закритого типу, з роздільним регулюванням нагрівання пластин (поверхня – рифлена). Забезпечує дев'ять режимів нагріву та має індикатори стану. Дозволяє здійснювати регулювання кришки. Потужність – 2000Вт.

Maxwell MW-1960 ST

Tefal GC205012 серія “Minute Grill”

Простий компактний електрогриль закритого типу з механічним керуванням потужністю 1.6кВт. Допускає зберігання у вертикальному положенні. Пластини знімні, взаємозамінні з рифленою поверхнею. Три рівні нагріву, максимальна температура – 255 градусів. Оснащується індикатором роботи та дозволяє регулювати пластини. Корпус – метал, пластик.

Tefal GC205012 серія

Tefal GC706D34 серія «Optigrill»

Пристрій із топ-сегменту: п'ять рівнів прожарювання та автоматичний контроль готовності. Виготовлений у металевому корпусі зі знімними рифленими панелями та величезним піддоном для жиру, цей електрогриль потужністю 2000Вт надає виняткову функціональність: шість програм для приготування різних продуктів, опція розморожування та велика робоча поверхня. Також варто відзначити можливість миття знімних частин у посудомийній машині.

Tefal GC706D34 серія «Optigrill»

Таким чином, придбання електрогриля має, з одного боку, окреслити коло гастрономічних завдань, що вирішуються, а з іншого – забезпечити реалізацію необхідного функціоналу за допомогою наданих можливостей. Тому, підбираючи електрогриль для дому за рейтингом 2020 року, необхідно оцінювати не лише доцільність вибору пристрою як такого, а й наскільки корисним виявиться він у домашньому господарстві з погляду кулінарних можливостей.

готування на електрогрилі

Відео: рейтинг найкращих електрогрилів 2020 року

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар