Як встановити посудомийну машину в готову кухню

Виробники побутової техніки в наш час пропонують безліч пристроїв, які здатні суттєво полегшити працю домогосподарки. Миття посуду займає більшу частину часу, а також витрачає чимало сил. І тут на допомогу приходить посудомийна машина. Але при її купівлі виникають проблеми – куди її поставити.

посудомийна машина вбудована в гарнітур

Якщо у вас велика і простора кухня, то в такій ситуації питання впирається в наявність готового і використовуваного кухонного гарнітура. А якщо кухня маленька, як у більшості наших квартир, то, крім гарнітура, проблему створює і банальна відсутність необхідної площі.

установка посудомийної машини

Особливості монтажу посудомийної машини

Якщо посудомийка встановлюється окремо, то для неї можна виділити трохи місця на підлозі або на якомусь із столів. В іншому випадку, якщо агрегат може вбудовуватися, то доведеться пожертвувати однією з шаф. Однак, техніка, що вбудовується, не перевантажує інтер'єр кухні технічними деталями і взагалі непомітна, ховаючись за одним з фасадів.

установка посудомийної машини в гарнітур

Вибір місця

Як влаштувати посудомийну машину в готову кухню? Яким саме із кухонних шаф ви повинні пожертвувати для нового агрегату? Візьміть рулетку і виміряйте шафи. А габаритні розміри планованого до покупки пристрою дізнатися не важко – їх можна подивитися на сайті виробника або на сайті інтернет-магазину. Але варто мати на увазі, що розміри даних пристроїв стандартизовані.

встановлення посудомийної машини на кухні

Посудомийки бувають двох видів: широкі та вузькі. Перші мають ширину трохи менше 60 см, а другі – 45 см. Природно, що для малогабаритної кухні тонкий варіант виглядає кращим. Але не забувайте і про інші параметри – висоту та глибину. Часто гарнітури, виконані на замовлення, можуть відрізнятись від стандартів висотою стільниці та глибиною шаф. Тому на даному етапі необхідно бути дуже уважним, адже маленька похибка всього в 1 см може зробити установку пристрою неможливою.

установка посудомийної машини в шафу

Можливо використовувати відразу 2 меблеві блоки, правда, тоді доведеться вирішувати питання як закріпити посудомийну машину між шафами.

Важливо! Не можна, щоб машина підходила по глибині впритул, обов'язково необхідний запас кілька сантиметрів для підведення шлангів і проводів.

Існують і більш компактні моделі, що відрізняються висотою. Як правило, такі варіанти рекомендується вбудовувати в меблеві модулі, розташовані не на підлозі, а вище – другим рядом.

установка посудомийної машини вбудованої

Що потрібно для встановлення

При виборі місця розташування посудомийного агрегату треба враховувати, де саме проходять на вашій кухні сантехнічні труби та є електричні розетки. Якщо електричний провід у принципі не складно провести від розетки до будь-якого місця на кухні, то з підведенням води та каналізаційних труб можуть виникнути великі складності, особливо якщо кухня давно відремонтована та встановлений гарнітур. Саме тому насамперед необхідно розглядати варіанти встановлення машини по сусідству з миттям.

встановлення посудомийної машини фото

Як вбудувати посудомийну машину

Встановлювати посудомийний агрегат можна у різний спосіб. Будь-який їх пов'язаний з певними проблемами при монтажі, але виконуючи рекомендації та вимоги заводу-виробника, зазначені в технічному паспорті, ви зможете уникнути всіх проблем. Розглянемо нижче найпоширеніші та найприйнятніші варіанти установки.

установка вбудованої посудомийної машини

Вбудовування в шафу

Встановлення посудомийної машини на готову кухню проводиться в наступному порядку.

 1. У вибраному меблевому блоці необхідно демонтувати внутрішнє наповнення та задню обшивку. Залежно від моделі посудомийної машини може знадобитися демонтаж нижньої панелі меблевого блоку.
 2. Після цього, регулюючи ніжки на корпусі пристрою, необхідно встановити вертикально, для чого скористайтеся будівельним рівнем.
 3. Далі приєднайте посудомийку до зливу, підведіть холодну воду та підключіть електроживлення. При необхідності можливе встановлення гідрозатвора на злив.
 4. установка посудомийної машини у шафу на кухні

 5. В останню чергу кріпиться лицьова панель. Її можна зібрати своїми руками зі знятих дверей меблевого блоку, або звернутися до спеціалізованої майстерні для виготовлення на замовлення.

Бувають частково вбудовувані моделі посудомийних машин. У цьому випадку встановлення передньої панелі не вимагається, що спрощує процес встановлення.

установка посудомийної машини своїми руками

Встановлення в окремий модуль

Якщо площа кухні досить велика, а відповідних шаф у вас немає, то можна розглянути варіант із встановленням окремого меблевого модуля. У цьому випадку вам необхідно звернутися до меблевої компанії для замовлення відповідної шафки. Найкраще його розташувати біля мийки для доступу до комунікацій.

Підключіть каналізацію та воду, проклавши шланги вздовж стіни. Підведіть електрику. Після цього необхідно закріпити посудомийну машину, щоб під час роботи вона за рахунок вібрацій не зрушувала свій новий модуль. На останньому етапі закріпіть при необхідності лицьову панель меблевого модуля.

установка посудомийної машини в окремий модуль

Монтаж у нішу

Якщо у вашому кухонному гарнітурі є передбачене місце у вигляді ніші для розміщення там мікрохвильової печі або печі, то в цьому місці можна змонтувати і посудомийну машину. Для таких ніш на ринку пропонуються спеціальні компактні моделі. Однак, якщо таке місце розташоване далеко від миття, доведеться займатися прокладкою шлангів для підведення холодної води і відведення використаної.

Лицьова частина такої машини може закриватися декоративним фасадом у загальному стилі кухні. Хоча така маленька машина вимагає мало місця, проте і її продуктивність також мала, тому цей варіант не підійде для великої родини.

встановлення посудомийної машини в нішу

Що робити, якщо вбудовування не підходить

Якщо ви не можете знайти на своїй кухні місця для посудомийної машини, що вбудовується, то одним з варіантів є окрема модель. Для такого варіанту не потрібно ніякого спеціального монтажу. Просто встановіть її на стільницю та здійсніть підключення до комунікацій.

установка посудомийної машини окремо стоїть

Звісно, є й інші альтернативи. Наприклад, можна змонтувати лицьову декоративну панель на машину, що окремо стоїть. Також можна зайнятися повною реконструкцією кухонного гарнітура з виділенням потрібного місця або перенести сантехнічні комунікації в інше місце, проте це вимагає чималих грошових вкладень, а також витрат часу і сил.

установка посудомийної машини окремо стоїть

Порядок встановлення моделі, що вбудовується

Виробники побутової техніки докладно описують весь процес її встановлення та включення в інструкціях з експлуатації, що додаються. І посудомийні машини не є в цьому випадку якимось винятком.

Процес монтажу можна розділити на кілька кроків, притаманних будь-якій моделі.

встановлення посудомийної машини на кухню

Першим кроком є підготовка до монтажу. Подбайте заздалегідь про підведення електрики до місця встановлення. Для підключення до труб необхідно також придбати деякі запчастини, а також герметик, фумленту або звичайну клоччя. Перевірте наявність інструментів. Швидше за все вам знадобляться молоток, викрутка або шуруповерт.

інструменти

Перевірка комплектації ПММ

Наступний крок – розпакування та перевірка комплектації.

Важливо! Перевіряйте комплектацію у присутності продавців чи кур'єрів. Це дозволить уникнути небажаних проблем, адже при виявленні некомплектності вам це оперативно виправлять.

Після розпакування знайдіть інструкцію з експлуатації, в якій завжди міститься список усіх комплектуючих. Звірте фактичну наявність із цим списком.

комплектація посудомийної машини

Інструкція має бути обов'язково російською мовою. Крім того, відомі компанії здебільшого описують процес встановлення і на своїх офіційних інтернет-сайтах.

Найчастіше в комплектах до посудомийних машин поставляють:

 • вбудований захисний гумовий фартух;
 • шланги для підключення води та зливу;
 • необхідні прокладки;
 • гумовий фартух, що кріпиться на низ дверцята машини;
 • металева пластина або плівка для захисту внутрішньої частини стільниці від пари;
 • шаблон для встановлення лицьових панелей;
 • кріплення.

нова посудомийна машина

Монтаж на місце

 1. Ще раз переконайтеся, що обране місце підходить за розмірами для встановлення посудомийної машини. У боковинах меблевого модуля або позаду обов'язково має бути місце для прокладання шлангів.

  схема підключення посудомийки

 2. Після цього можна розпочинати процес монтажу. Необхідно помістити агрегат навпроти місця встановлення, і вже підключені до нього шланги прокласти у призначені для них місця у стінках або ззаду меблевого блоку.
 3. Далі треба засунути машину і переконатись, що шланги дістають до необхідних вам комунікацій. Те саме стосується і електричного дроту з розеткою.
 4. Висувайте посудомийну машину назад і приступайте до встановлення всіх монтажних елементів таких, як монтажні та парозахисні пластини, демпфери, стрічки, що герметизують.

  регулювання ніжок

 5. Коли всі елементи знаходяться на своїх місцях, можна приступати до встановлення лицьових накладок. Для цього використовуйте зняті з меблевого блоку дверцята або фасади ящиків. Підганяйте їх за розміром і закріпіть на передній частині машини за допомогою довгих шурупів, які зазвичай йдуть у комплекті.

Підключення до каналізації

При підключенні посудомийки до каналізації виникають два варіанти:

 • Підключення зливного шлангу у відведення труби каналізації. Таке можливо, якщо каналізаційна труба має вільний отвір, що знаходиться під сійкою;
 • Підключення шлангу від посудомийної машини до зливу з мийки. Тут можливі варіанти із встановленням додаткового гідрозатвору.

гідрозатвор

З'єднання з водопроводом

Врізання у трубу зазвичай виконується за допомогою відповідного трійника. Обов'язково необхідно встановити кран, який перекриває воду. Це стане в нагоді для проведення ремонтних робіт. Будь-яке різьбове з'єднання необхідно ущільнювати за допомогою клоччя або фумленти, можна, звичайно ж, використовувати і герметик, але цього не рекомендується робити, оскільки після його висихання з'єднання буде дуже складно розібрати.

підключення до водопроводу

На шланг, що забезпечує подачу холодної води, необхідно встановити фільтр. Його відсутність може призвести до швидкої поломки посудомийної машини.

Важливо! Якщо модель посудомийної машини передбачає подачу і гарячої, і холодної води, то рекомендуємо підключити тільки холодну.

Це з тим, що у переважній більшості будинків регулювати температуру гарячої води неможливо. Крім того, для гарячої води відсутні фільтри, що очищають.

підключення посудомийки до водопроводу

Підключення до електроживлення

Не рекомендується використання подовжувачів чи мережевих фільтрів, а стандартом для посудомийки є мережевий шнур довжиною 1,5м. Тому якщо у вас немає розетки поблизу місця встановлення, то рекомендується її туди провести. В ідеальному варіанті це має бути окрема лінія, обладнана автоматичним вимикачем.

схема підключення посудомийної машини

Важливо! Під час будь-яких робіт із електрикою необхідно знеструмлювати всю квартиру.

Як правильно вибрати посудомийку

Для вибору посудомийки насамперед необхідно визначитися з її габаритами, а значить з місцем її встановлення. Крім цього, зверніть увагу на споживану потужність та витрату води під час роботи. Якщо вам важлива швидкість отримання чистого посуду, розглядайте варіанти, обладнані турбосушкою. Також корисною функцією є самоочищення фільтра, інакше періодично доведеться його витягувати та мити вручну.

встановлення сучасної посудомийної машини

Установка посудомийної машини на кухні дозволить полегшити вашу щоденну працю. З керуванням нею може впоратися будь-який член вашої сім'ї. Тому кухня з посудомийною машиною є мрією кожної господині.

Відео: встановлення посудомийної машини на кухні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар