Як встановити люверси на тент своїми руками

У зв'язку з ситуацією, що склалася у світі, коли можливостей поїхати кудись на цивілізований відпочинок практично немає, дуже багато людей згадали про такий вид відпочинку, як туристичні походи на природу. Крім різного інвентарю, необхідного для такого походу, туристам дуже важливо мати при собі намет-тент і вміти правильно з ним поводитися – встановлювати і складати його.

тент з люверсом

Саме встановлення намету – найскладніша дія під час походу після розпалу багаття. Вперше багато хто плутається і навіть за інструкцією не може зрозуміти, куди вставляти палиці, коли і що робити з кріпленнями тенту.

намет фото ідеї

намет ідеї

намет фото

намет

Що таке люверси на тент

Люверси – що таке? Самі по собі, люверси – це зроблені в тканині дірочки, які обрамляють металеве кільце, що використовуються для кріплення тентів та схожих полотен. А тент по суті своїй – брезентовий полог з люверсами. Необхідно зробити як мінімум 4 такі металеві люверси для тенту – по кутах тканини, при необхідності варто додати додаткових кріплень по краях тенту. На кожному люверсі з обох боків мають бути фіксатори, які утримують металеве кільце на дірочці.

тент з люверсами

Люверси бувають різних форм – круглі та овальні – кожна з яких необхідна для певних цілей. Щоб закріпити тент мотузкою або шнуром, який протягується через кріплення, краще використовувати круглу форму отворів. Овальні ж найбільше підходять для скоб, які потрібно спочатку закріпити на ПВХ полотні, а потім просмикнути через люверс, що має форму овалу. Скоба використовується для того, щоб швидко та легко скріпити два полотна між собою. Іноді разом із скобою використовується люверс із ремінцем для більш надійної фіксації.

скоба з силіконовим ремінцем

Види та особливості вибору

Крім різних форм люверси можуть відрізнятися матеріалами – металом та призначеними для кріплення засобами. Круглий люверс зі шнурками, що дуже сильно нагадують шнурки на черевиках або кросівках, набагато більше поширений з однієї простої причини – його набагато простіше використовувати для встановлення в будь-яких умовах, хоч на дачі біля будинку, хоч на дикій природі, коли під рукою немає практично нічого.

круглі люверси

У той час як овальний люверс, що використовується або зі скобою, або з ремінцем і скобою, встановлюється на додаткове полотно, що може викликати у простих, не навчених досвідом людей певні труднощі – від нерозуміння, як саме розташувати скобу на полотні, і до відсутності під рукою або в коморі на дачі цього ПВХ полотна.

люверси для тентів

Саме тому при покупці тенту завжди варто уточнювати, яке саме кріплення у даної конкретної моделі, по можливості, варто вибрати саме варіант з круглим люверсом, щоб трохи полегшити собі завдання зі встановлення тенту в майбутньому.

люверси сталеві

Що необхідно для самостійної установки

Для самостійної установки тенту в поході або просто біля будинку необхідні такі елементи:

  • Сам тент
  • Мотузка або шнури, якщо тент має люверси круглої форми
  • Скоба, якщо у тенту овальні кріплення
  • Ремінці (можуть знадобитися для закріплення скоби на овальному люверсі)
  • “Дах” або навіс для тенту
  • Кільця для тенту
  • Відтяжки
  • Опорні ціпки

тент

мотузка

колья для намету

відтяжки для намету

Для початку потрібно вибрати місця для кілочків та вбити або вкопати їх у землю (не повністю). Потім встановити опорні палиці для тенту (2 штуки), після чого варто вирішити, чи необхідні додаткові кілочки до тих, що вже встановлені. Якщо так – встановити ще кілька колів. Потім встановлюється сам тент і в люверси протягується шнурок або мотузка.

встановлення тенту

Наприкінці ставиться навіс – дах, і тимчасовий притулок від негоди готовий. Таким чином встановлюється тент, що підтримується палицями. Але якщо опорних палиць у комплектації немає, можна просмикнути мотузку через верхні петлі тенту і зав'язати кінці на двох деревах (тент повинен бути між ними).

встановлення тенту фото

Як встановити люверси на тент своїми руками

Встановлення люверсів на тент – справа не найпростіша, але й не сказати б, що дуже складна. Інструкція «як встановити люверси на тент своїми руками» така:

Підготувавши брезент до встановлення люверсів, потрібно помістити у зроблені отвори кільце з металу та блочку (сам люверс, у якого поки що немає кільця), які зафіксуються на тканині за допомогою молотка та розвальцювання (створює міцне герметичне з'єднання тканини та металу). Після нескладних маніпуляцій (головне – точно потрапити молотком у ціль, при цьому не відбивши собі всі пальці) люверс буде надійно закріплений на брезенті.

встановлення люверсів на тент

Підготовка брезенту

Щоб підготувати брезентове полотно до встановлення люверсів, необхідно виконати наступне:

Насамперед потрібно пробити в потрібних місцях дірочки, які в майбутньому стануть люверсами. Для цього потрібно взяти лінійку та олівець (щоб зробити розмітку на тканині), пробійник та звичайний молоток. Відзначивши на брезенті місця, на яких будуть перебувати майбутні кріплення, потрібно намалювати дірочки, звіряючись з діаметром металевих кілець (можна використовувати кільця як трафарет).

як встановити люверси фото

Після цього потрібно покласти тканину на дерев'яну поверхню (краще взяти марну стару, але міцну дошку з комори), яка пом'якшить удари і не дозволить зіпсувати стіл, підлогу або підвіконня. Потім, взявши пробійник (спеціальний інструмент, по функціоналу схожий на дирокол, але для щільніших, ніж папір, матеріалів) і молоток, потрібно зробити отвори в тканині, щоб потім встановити туди люверси.

як встановити люверси

Поетапність встановлення

Необхідно неухильно дотримуватися всіх приписів інструкції, тому що під час встановлення люверсів і самого тенту дуже легко що-небудь зіпсувати: метал кілець може погнутися при фіксації кріплень або якісь деталі для тенту можуть зламатися, що загрожує вельми неприємними наслідками: при негоді ніде сховатиметься, а намагатиметься реанімувати намет у дощ, сніг чи сильний вітер – задоволення нижче середнього.

пошиття тентів з люверсами

У зв'язку з цим потрібно не тільки дотримуватися інструкцій, але й на етапі покупки вибирати таку модель, яка дозволить не ускладнювати собі життя вкотре: наприклад, варто підібрати такий тент, на який вже встановлені люверси в достатній кількості і в якому додаткові елементи зроблені не з тендітного пластику (кілочки, скоби та опорні палиці) і не з тонкої нитки (шнури для круглих люверсів), а з міцних добротних матеріалів – бажано металу та товстої мотузки, щоб все було надійно закріплене і не було ймовірності, що щось піде не так через крихкість тенту та його складових.

встановлення намету

Фото-приклади люверсів на брезентовому тенті

Знайти фотографії люверсів з різних матеріалів на брезентовому тенті легко. Завдяки цим пошукам можна легко зрозуміти, як саме виглядають обидві опції та вирішити, яка з них більше відповідає своїй меті, та вибрати більш підходящу для конкретного завдання.

люверси на тенті ідеї

люверси на тенті фото ідеї

люверси на тенті фото

люверси на тенті

Відео: як встановити люверси своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар