Як встановити карниз для штор на стелю чи стіну

На перший погляд, встановлення стельового або настінного карнизу не є особливо складним. Здається, що закріпити досить легку конструкцію, якою переміщатимуться штори, зможе навіть новачок. Достатньо лише озброїтися необхідними інструментами, фурнітурою та витратними матеріалами.

карниз

Але насправді все не так просто, як здається. Для того, щоб правильно встановити карниз, слід уважно ознайомитися з особливостями його фіксації, очікуваним навантаженням, підібрати кріплення в залежності від матеріалу стін або стелі. Не зайвим також дізнатися ключові дизайнерські розробки в конкретній квартирі.

види карнизів

Часто інформація про певні деталі організації декорування вікон стає вирішальним елементом, що дозволяє змонтувати карниз в ідеальних розкладах.

Зверніть увагу! Перед роботою слід уважно ознайомитися з інструкцією зі збирання та встановлення придбаної конструкції.

Фурнітура та необхідні матеріали для встановлення

Як правило, фурнітура для карнизів для штор універсальна.

інструменти

Залежно від способу кріплення, матеріалу стін та стелі домашньому майстрові знадобляться:

  • ударний дриль чи перфоратор – без них не обійтися при свердлінні отворів у бетонних чи цегляних стінах;
  • дюбеля та саморізи різної довжини та діаметру;
  • набір викруток;
  • контрольно-вимірювальні інструменти (рівень, рулетка, лінійка, олівець);
  • ножівка по металу та по дереву – знадобиться у разі потреби обрізати карниз до потрібної довжини.

викрутка

дюбеля

ножівка

дриль

Цього «джентльменського набору» достатньо для того, щоб прикріпити карниз у будь-якому місці стіни чи стелі. Головне – не забувати, що слід сім разів відміряти, перш ніж один раз відрізати чи просвердлити.

Зверніть увагу! Купуючи уподобаний карниз, слід уважно перевірити наявність усіх необхідних комплектуючих – заглушок, кілець, гачків, кронштейнів.

Вибір місця кріплення карнизу для штор

Вибір місця кріплення карниза є одним із ключових моментів у процесі організації обробки вікна. Розібравшись, як вішати карниз для штор на стіну, можете вважати, що на 50% із завданням впоралися.

міцніше повинен

Як правило, при кріпленні настінної конструкції, відстань до стелі коливається в межах 5 – 15 см. Але це значення може варіюватися в більш значних межах залежно від конструктивних особливостей вікна і моделі карниза. Єдиного правильного чи стандартного розміру немає.

закріпити карниз

Головне, щоб фіранку чи портьєру було зручно знімати та одягати. Вигляд збоку взагалі не є принциповим, оскільки нікому не цікаво, як виглядає торець карнизу.

карниз прикріпити

карниз прикріпити

карниз

карниз

У разі монтажу пластикового або алюмінієвого карниза стель також слід керуватися принципом доцільності і намагатися максимально органічно вписати його в дизайн інтер'єру. Причому багато сучасних карнизів не тільки доповнюють штору, але й самі по собі можуть стати прикрасою вікна.

Зверніть увагу! Перш ніж приступати до виконання монтажних робіт, ще раз переконайтеся, що карниз, що встановлюється, не заважатиме відкриванню вікон, а штори не будуть зачіпати ручку вікна.

Розмітка місць встановлення

Розмірковуючи над тим, як правильно повісити карниз для штор на стіну з урахуванням усіх відстаней до кута кімнати або стелі, слід обов'язково враховувати якість роботи будівельників, що зводять стіни та перекриття, що монтують.

Встановлювати конструкцію

Якщо озброїтися банальним будівельним рівнем і рулеткою, можна практично в кожній кімнаті знайти криві стіни і «прямі» кути, які далекі від стандартних 90 градусів. Розмітка точок, до яких кріпляться кронштейни карниза, у цьому випадку стане досить непростим заняттям.

Профільні спеціалісти рекомендують при розмітці подібних «криволінійних» приміщень відштовхуватися від площини стелі, а не від верхньої кромки рами, встановленої «кривими» монтажниками або показань будівельного рівня, що встановлений у кутку кімнати.

люверси на карнизі

Лінія карниза на тлі стелі, у будь-якому випадку, має бути паралельною до його площини. Невеликі перекоси по вертикалі можна без проблем нівелювати складками штор.

Особливості монтажу карнизу

При встановленні карнизу для штор на стіну слід враховувати конструктивні особливості різних моделей. Будь-яких важливих відмінностей в їх кріпленні не так і багато, проте, окремі аспекти все-таки є.

кріплення карнизу на стіні

Вони, перш за все, пов'язані з можливим навантаженням на карниз і вимогами до розмірів саморізів, що використовуються, обмеженнями щодо мінімальних зазорів з площиною стіни або стелі.

Зверніть увагу! Якщо плануєте повісити карниз на гіпсокартонну основу, слід запастися особливими видами дюбелів – дюбель-метеликами або дюбель-парасольками. Під час монтажу вони розкриваються та забезпечують надійну фіксацію конструкції.

Рейкового

Рейковий карниз в останні роки набуває все більшої популярності. Його можна повісити і на стіну, і на стелю. Але найчастіше використовуються стельові моделі. Найголовніша перевага таких карнизів – гнучкість. Вони можуть легко використовуватися при оформленні нестандартних віконних отворів.

Стельові карнизи

Компанії-виробники укомплектовують їх усіма супутніми елементами – від заглушок до кілець, роликів та гачків. Найсучасніші моделі рейкових карнизів дозволяють забезпечити закриття гардин «внахлест».

Штори повинні

Якщо рейковий карниз монтується на стіні, то відстань до віконного отвору повинна бути щонайменше 5 – 7 см. Для встановлення стельових моделей мінімальна відстань до стіни або радіаторів системи опалення не повинна бути меншою за 10 см.

Круглий карниз можна повною мірою зарахувати до класичних варіантів. Найголовніше при його встановленні – надійно зафіксувати утримуючі кронштейни, які є основою для напрямних труб. Саме по них переміщатимуться кільця із фіранками або шторами.

Круглий карниз

У разі нестандартно великої ширини вікна можна використовувати подовжувачі, що дозволяють значно розширити карниз. Торці труб традиційно обробляються карнизними наконечниками, як декоративні також можуть використовуватися різні планки.

Профільного

Установка профільного карниза багато в чому нагадує монтаж рейкового. Особливих нюансів у процесі кріплення немає. Можна монтувати цю модель і на стіну, і на стелю. При необхідності карниз обладнується електроприводом та дистанційним керуванням. Ця опція не найпопулярніша, але, проте, користується популярністю.

сховати карниз

Струнного

Струнна модель карниза традиційно є комбінацією з однієї (двох) струн, кріпильних кронштейнів і спеціальних коробок, що забезпечують натяг робочих елементів. Найчастіше вони встановлюються на стелі.

Настінні карнизи

Для збирання карниза слід:

  • встановити кронштейни;
  • зафіксувати обидва кінці струни за допомогою гвинтів у натяжних коробках;
  • натягнути струни згідно з рекомендаціями, викладеними в інструкції (у найпростішому випадку належний ступінь натягу забезпечується за допомогою підтягування спеціальних шайб).

Багетного

Цей карниз є яскравим представником дизайнерського підходу до процесу кріплення штор та фіранок. За великим рахунком, йдеться про фіксацію дерев'яної або полімерної багетної планки, що обрамляє ексклюзивний ламбрекен або гардину. Варіантів оформлення віконного отвору за допомогою багетного карнизу може бути безліч.

повісити карниз

Техніка безпеки під час роботи

Як правило, і домашні, і професійні майстри досить ліберально ставляться до необхідності неухильно дотримуватись вимог охорони праці та техніки безпеки під час виконання монтажних робіт.

карниз кріпити

карниз кріпити

карниз кріпити

карниз кріпити

Тим часом, використання інструментів, що живляться від електричної мережі напругою 220 В, саме по собі вимагає уважності і акуратності. Якщо ж врахувати, що ці інструменти можуть використовуватися в умовах підвищеної вологості (у ванних, цокольних приміщеннях), ризик ураження електричним струмом збільшується в рази. Ще одна “хвороба” домашніх умільців – використання інструментів не за призначенням.

кріплення карнизів

Класичний приклад – забивання шурупів молотком у дерев'яну поверхню, якщо під рукою не було викрутки. Подібні дії знижують міцність конструкції і можуть стати причиною падіння карниза. Слід пам'ятати, що будь-які штори або портьєри мають досить серйозний тиск на карниз, тому до процесу монтажу потрібно підходити максимально серйозно та відповідально.

Відео: кріпимо стельовий карниз на стіну – легко і просто

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар