Як вшити в наволочку потайну блискавку

Подушки, подушечки, думочки, валики та інші опори під голову давно стали предметами декору в інтер'єрі квартири. Вони є окрасою ліжок, диванів, виконують і свою головну функцію – бути прокладкою між твердою поверхнею меблів і тілом. Знаючи, як вшити блискавку в наволочку, можна значно скоротити час на заміну покриттів, що забруднилися, м'яких підкладок на свіжі чохли.

як вшити блискавку в наволочку

Покроковий регламент вшивання блискавки

Застібка повинна бути непомітною, щоб не псувати зовнішній вигляд прикраси, не травмувати людини, що стосується замку. Перед тим, як вшити таємну блискавку в наволочку для подушки, потрібно правильно вибрати приладдя для роботи.

як вшити блискавку в наволочку для подушки

Подальші дії виконуються поетапно: зробити розмітку під врізання, оформити роз'єм, прикласти до нього блискавку, прив'язати її тимчасовим швом до наволочки, прошити вручну або на швейній машині. Способи кріплення замка на чохлі або диванній подушці мають відмінності.

як вшити блискавку в наволочку

як вшити блискавку в наволочку покроково

як вшити блискавку в наволочку інструкція

як вшити блискавку в наволочку своїми руками

Підготовка інструментів та матеріалів

Щоб подушка не втратила гарний вигляд, колір застібки повинен відповідати забарвленню виробу, а довжина – розміру її боку за вирахуванням 10 см.

як вшити блискавку в наволочку фото

Наволочка на блискавці може виготовлятися із пошиттям з нової тканини. У такому випадку тканинний матеріал додається до переліку необхідних речей:

  • голки, шпильки, ножиці;
  • нитки різних кольорів;
  • мірна стрічка, крейда, швейна машина.

голки та шпильки

швейна машина

сантиметрова стрічка

нитки

Важливо! Щоб наволочка з нової тканини не дала усадку після першого прання, до розкрою її потрібно сполоснути в мильній воді кімнатної температури.

Закріплення замка у розрізі

Коли форма вже готова, приміряють застібку, відзначають точки, де починатиметься і закінчуватиметься шов. Попереднє кріплення замка проводиться для того, щоб він не зрушувався, коли його пришиватимуть остаточно. Закріпити блискавку можна шпильками або пришити нитками.

як вшити блискавку в наволочку ідеї

Фіксація у наволочці

Щоб вшити застібку в наволочку, що вже використовується або куплену в магазині, спочатку потрібно оцінити, чи одягнеться вона на подушку після врізання. Адже блискавка забере у тканини частину корисної площі на шов – 2-2,5 см.

як вшити блискавку в наволочку ідеї фото

Порядок дій:

  1. Прибрати з наволочки гудзики чи запах, вивернути на виворітний бік.
  2. Прикласти застібку до країв отвору, прихопити до тканини одну нитку широкими стібками.
  3. Якщо є машинка, то шити ґрунтовно за її допомогою. Можна зшивати тканини блискавки та наволочки голкою вручну у 2 нитки.
  4. На завершення роботи готовий виріб вивернути на лицьову сторону.

як вшити блискавку в наволочку фото ідеї

Довідка. Застібка служитиме довше після додаткової обробки швів зигзагоподібною строчкою або оверлоком.

Пришивання в чохлі

Чохлом називають наподушник, який одягають на наволочку, щоб декоративна подушка гарно виглядала. Інше застосування – прикривати відразу напірник, виключаючи з комплекту постільної білизни наволочку.

чохол на подушку на блискавці

чохол на подушку на блискавці фото

чохол на подушку на блискавці ідеї

чохол на подушку на блискавці фото ідеї

Конструктивно чохол нічим не відрізняється: закривається ґудзиками, зав'язками чи запахом. Тому і шитись застібка до нього буде в тому ж порядку, що й до наволочки.

як вшити блискавку в наволочку своїми руками

Увага! Нову блискавку попередньо обполіскують під струменем гарячої води, сушать, а тканинні краї відпарюють. Без цієї процедури вшивати застібку не варто: якщо підуть хвилі, то фарбувати подушку вони точно не будуть.

Пришивання в диванну подушку

При вмінні шити звичайний напірник, зрозуміти, як пошити наволочки на диванну подушку із застібкою-блискавкою нескладно. Різниця полягає в тому, що форми опори під голову на дивані можуть бути прямокутними.

дивані подушки

Відмінність полягає і як тканина: якщо в першому випадку використовується бавовняний, лляний матеріал світлих тонів, то для диванних подушок застосовують більш щільні, міцні матерії. Це декоративні тканини оббивки: гобелен – полотно з малюнком, парча – шовкове сукно з візерунками, замша – м'яка шкіра.

дивані подушки фото

Нагадування. Шиється чохол для диванної подушки так само, як наволочка, а вшивати застібку можна і готовий наподушник.

Специфіка користування наподушником із застібкою

Головна особливість – блискавка на наволочці іноді починає втрачати плавність ходу, заїдає. Смикати замок, тягнути бігунок силою не рекомендується: застібка зламається.

як вшити блискавку в наволочку подушки

Вирішити проблему можна нанесенням на зубчики мастила. Для цього використовують:

  • камфору, наносячи її пензликом;
  • олівець із м'яким грифелем – провести по закритій блискавці;
  • сухий обмилок, свічковий віск, парафін.

блискавка та олівець

Попередження. Між зубчиками після багаторазового прання може накопичуватися пральний порошок. Як профілактика потрібно щіточкою прочищати міжланкові простори.

таємна блискавка

Блискавка прискорює процес зміни білизни, а якщо вона потайна, то дизайн подушки вона тільки поліпшить. Щоб її вшити у наволочку чи чохол, спеціальних навичок не потрібно – робота під силу кожній господині. Профілактика працездатності застібки забезпечить її надійність тривалий час.

як вшити блискавку в наволочку для подушки фото

Відео: як пошити наволочку з блискавкою своїми руками

WowCracy
Додати коментар