Як відтерти фломастер зі шкіри дивана

Від такої неприємності як небажані малюнки на дорогому шкіряному дивані, на жаль, ніхто не застрахований. Однак є ціла низка перевірених засобів, які при грамотному та акуратному використанні допоможуть врятувати оббивку та повернути їй колишній респектабельний вигляд.

сліди від фломастеру на дивані

Як відмити фломастер зі шкіри дивана

Існують різні способи видалення фломастерів зі шкіряної оббивки дивану. Вибір відповідного способу залежить від типу фломастеру, а точніше від чорнила, що використовується в ньому.

чищення дивана від фломастерів

Чорнило може бути:

 • стираються – акварельні (на водній основі) та крейдяні (основа – рідка крейда);
 • стійкі – на спиртовій основі, на лакофарбовій основі, на основі фосфорного гелю (флуоресцентні), на олійній основі.

Вирішувати, чим очистити фломастер зі шкіри дивана, можна лише визначивши його тип (він вказаний на упаковці), інакше можна зіпсувати безповоротно оббивку!

типи чорнила у фломастерах

Позбутися стираних чорнил не складе ніяких труднощів. Свіжі сліди від крейдового чорнила легко видаляються зі шкіри дивана сухою ганчіркою, якщо барвник вже розтерся по поверхні, то прибрати сліди можна вологою ганчіркою або серветкою. Також легко волога серветка подолає видалення акварельного фломастеру.

рятування від чорнила, що стирається, на дивані

Відтирати будь-які барвники зі шкіряного дивана можна тільки м'якою тканиною (краще мікрофіброю), без натиску, щоб не втерти і не розмазати фарбу по оббивці і не розтягнути шкіру!

Позбудеться інших видів чорнила, буде набагато складніше.

порятунок від старого чорнила на дивані

Як же очистити диван від стійких фломастерів у домашніх умовах? Для цього можна використати перевірені народні чи спеціальні засоби.

засоби для чищення диванів

Народні методи

Щоб вивести стійкі барвники зі шкіряних меблів, доведеться скористатися досить агресивними речовинами. Але при дотриманні всіх рекомендацій оббивка не постраждає, а її зовнішній вигляд буде відновлено.

народні засоби для чищення дивану

Перед тим, як виводити пляму, обов'язково випробувайте засіб на непомітній ділянці!

Спиртовмісні засоби

Медичний спирт, горілка, одеколон, нашатир допоможуть вивести сліди від стійких спиртових фломастерів. Для цього потрібно змочити рідиною ватяний диск або невеликий шматок вати і протирати забруднення, доки сліди не зникнуть (при цьому вату треба часто міняти, щоб не розтерти фарбу по оббивці).

спиртовмісні засоби

Очищену зону обов'язково потрібно промити мильним розчином, а потім чистою водою, добре просушити паперовими рушниками або мікрофіброю і нанести зволожуючу просочення, інакше поверхня може змінити колір або отримати пошкодження. Загалом спиртові барвники, хоч вони і відносяться до стійких, відмити досить просто.

Свіжі сліди від маркера можна спробувати видалити спиртовою серветкою. До застосування спиртовмісних рідин переходьте, якщо серветкою позбутися фарби не вдалося.

Розчинники

Безбарвна рідина для зняття лаку, ацетон, очищений бензин, гас розчинять сліди від лакофарбових маркерів. Спосіб видалення забруднень розчинниками такий самий, як при використанні засобів, що містять у складі спирт.

розчинник, ацетон, гас

Перекис водню

Перекис дозволяє відмити фломастер зі світлої шкіри. Спосіб видалення забруднень такий самий, як і у двох попередніх варіантах.

У жодному разі не наносите спиртовмісні рідини, розчинники та перекис водню безпосередньо на оббивку дивана. Це може призвести до появи тріщин та деформацій!

перекис від фломастерів

Господарське мило, рідина та порошок для миття посуду

Ці засоби підійдуть, якщо треба видалити плями від фосфорних і масляних фломастерів, що глибоко проникають:

 1. Шматок господарського мила потрібно натерти на дрібній тертці, додати воду і перемішати до утворення густої «кашки». Нанести її на пляму, злегка розтерти м'якою ганчіркою і залишити на 10-15 хвилин. Потім видалити суміш, ретельно очистити поверхню вологою ганчіркою і висушити паперовими рушниками.
 2. Пол чайної ложки засобу для миття посуду потрібно розвести в 0,5 л теплої води. Отриманий розчин застосовується також як суміш із господарського мила.
 3. Зробити густу суміш із води та порошку для миття посуду, рясно покрити сумішшю пляму, злегка розтерти і залишити на 5 хвилин. Потім видалити залишки порошку, промити та просушити оброблену зону.

мильна суміш для дивана

Соняшникова олія

Соняшникова олія теж дуже добре справляється з олійними фломастерами. Масло наноситься на пляму за допомогою вати і залишається на оббивці як мінімум на 5 годин, потім змивається мильним розчином та теплою водою. Оброблене місце висушується паперовими рушниками.

соняшникова олія від плям на дивані

Якщо ж забруднення виявилися на чохлах або інших знімних елементах, то, звичайно, перед застосуванням агресивних речовин, варто спробувати відпрати їх (дотримуючись рекомендацій виробника щодо режиму прання).

прання чохлів з диванів

Спеціальні засоби

Для видалення стійких, в'їлих слідів від фломастерів можна скористатися спеціальними засобами для виведення плям. При виборі засобу слід пам'ятати, що для використання на шкіряній оббивці підійдуть тільки хімічні засоби, що щадять. Засоби для виведення плям з відбілюючим ефектом можна застосовувати виключно на білій шкірі.

засоби для виведення плям

При нанесенні очищувача на пляму область навколо обов'язково закривайте, щоб не допустити зміни кольору оббивки. Не перевищуйте часу нанесення, вказаного в інструкції, оскільки це може призвести до знебарвлення та пошкодження матеріалу. Крім того, візуально контролюйте процес, тому ви зможете помітити небажані реакції матеріалу на хімічну дію.

При нанесенні спеціального засобу дотримуйтесь інструкції, щоб уникнути пошкодження оббивки!

професійні засоби для виведення плям

Особливості виведення фломастеру на різних видах оббивки

Тепер давайте зупинимося на тому, як очистити фломастер із дивана, з іншими видами оббивки.

різні оббивки на диванах

Описаний вище спосіб із застосуванням перекису водню підходить також для синтетичних та бавовняних оббивок за умови, що вони світлі.

Густа “кашка” з господарського мила є універсальним засобом для видалення фломастеру з усіх видів меблевої оббивки. При її нанесенні текстильні поверхні можна додатково потерти щіткою для посилення ефекту, що очищає.

чищення дивана щіткою

Для тканин з довгим ворсом добре підійде суміш лимона та соди. Пляма потрібно присипати содою, а потім додати сік лимона (кількість соку і соди має бути приблизно однаковим), пінку, що утворилася, втирають щіткою і залишають на 15 хвилин. Залишки суміші забираються пилососом. Цей спосіб більше підходить для світлого текстилю за рахунок додаткових властивостей, що відбілюють лимонного соку. Для темних тканин замість лимона можна скористатися оцтом.

чищення тканини з довгим ворсом

Також для деяких тканин допустиме використання відбілювачів. Уважно прочитайте інструкцію вибраного засобу. Розведіть відбілювач із водою у потрібних пропорціях і нанесіть на пляму, залиште склад на вказаний час. При цьому навколишні плями області необхідно закрити, щоб не знебарвити тканину. Після закінчення часу дії промийте оброблену зону водою.

відбілювач від плям на дивані

У жодному разі не використовуйте для очищення тканин олію. Воно не змиється з текстилю ні водою, ні мильним розчином.

Оббивки з еко-шкіри та шкірозамінника очищаються так само, як і шкіряні. При несильних свіжих забрудненнях можна скористатися засобом миття скла.

Як відмити фломастер із твердих деталей дивана

Щоб почистити тверді деталі дивана від слідів фломастера, можна скористатися:

 • спиртом і спиртовмісними рідинами (нашатир, одеколон тощо);
 • розчинниками (ацетон, рідина для зняття лаку, бензин);
 • засобом для миття скла.

Змочіть ганчірку у вибраній рідині, відтирайте забруднення до повного зникнення слідів. Промийте поверхню мильним розчином, потім чистою водою і витріть насухо.

дерев'яна частина дивану

Також добре відмиває плями із твердих поверхонь змочена у воді меламінова губка.

Як видалити кулькову ручку

Виведення кулькової ручки з поверхні шкіряних меблів – одне з найскладніших завдань. Повністю позбудеться пасти вдається далеко не завжди. В цілому для таких плям використовуються ті ж засоби, що і для інших пігментів, що фарбують.

кулькова ручка на шкіряних меблях

Зі свіжими «написами» можуть допомогти впораються описані вище способи із застосуванням господарського мила та рідини для миття посуду. Є ще два дієві засоби:

 1. Скотч. Його щільно наклеюють на пляму, залишають на кілька хвилин та обережно зривають. Можна провести маніпуляцію кілька разів.
 2. Сода. Речовина густо наноситься на пасту і легенько розтирається, за кілька хвилин змивається водою (можна повторити процедуру кілька разів). В кінці поверхня просушується паперовим рушником або мікрофіброю.

Для виведення пасти, що в'їлася, підійдуть сильні розчинники (бензин, ацетон і гас), перекис водню (для світлої шкіри), сода з лимонним соком. Всі ці методи також були розглянуті.

Як доглядати за білими диванами

Білі дивани, мабуть, найпримхливіші у догляді предмети інтер'єру. На них видно осілий пил, потертості, засаленості та плями будь-якого походження.

догляд за білими диванами

Найпростіше підтримувати презентабельний вигляд шкіряного білого дивана, для цього необхідно:

 1. Регулярно видаляти пил за допомогою пилососу.
 2. Проводити вологе очищення змоченою в мильному розчині фланелевою або мікрофібровою серветкою. Після збирання поверхня повинна висохнути природним шляхом. Таку процедуру бажано проводити не рідше одного разу на тиждень (можна й проводити після кожного сухого збирання).
 3. Полірувати поверхню. Для процедури підійдуть як спецзасоби, так і проста рицинова олія, невелика кількість якої за допомогою фланелі потрібно повністю втерти в оббивку (до повного висихання). Періодичність полірування – 1 раз на -5 місяців.
 4. При необхідності видаляти засоленості, для цього відмінно підходить нашатирний спирт, розведений у воді.

догляд за білим диваном

Догляд за екошкірою:

 1. Регулярне сухе прибирання пилососом.
 2. Вологе прибирання слабким мильним розчином за допомогою фланелі або спеціальними вологими серветками, з наступним витиранням насухо м'якою тканиною.
 3. Відновлення поверхні стеариновою губкою (процедура запобігає розтріскуванню).
 4. При необхідності видалення подряпин за допомогою «рідкої шкіри».

білий диван з екошкіри

Догляд за тканинним білим диваном (підходить для натурального та синтетичного текстилю):

 1. Регулярне очищення пилососом.
 2. Регулярне та ретельне вологе очищення хімічними аерозолями (аерозолі не так сильно зволожують тканину, і вона досить швидко висихає) за допомогою вологої губки або спеціальної щітки, якщо тканина велюрова.

білий тканинний диван

Використання фенів та інших нагрівальних приладів для прискорення висихання всіх видів оббивок не рекомендовано!

Врятувати дороге шкіряне покриття від слідів фломастера цілком можливо, головне правильно визначити основу барвника та вибрати відповідний засіб боротьби з ним. З найстійкішими і глибокими лакофарбовими забрудненнями допоможуть впоратися розчинники, спиртову основу нейтралізують спиртовмісні засоби, а масляні барвники можна видалити за допомогою жиророзчинних миючих засобів.

Відео: якими народними способами можна забрати перманентний маркер з меблів?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар