Як відновити ламінат від потертостей, подряпин чи сколів

Ламінат на сьогоднішній день одне з найбільш популярних підлогових покриттів. І, незважаючи на те, що цей матеріал має покриття із зносостійкого складу, згодом на поверхні з'являються подряпини і потертості, які псують зовнішній вигляд вашої статі. Чи можна зробити щось, щоб продовжити термін служби ламінату?

як прибрати подряпину на ламінаті

Причини виникнення пошкоджень

Якщо ламінат пошкоджено, виправити ситуацію можна двома способами: або замінити ламель або відреставрувати за допомогою особливих складів. Заміна – спосіб трудомісткий, і не для всіх підходящий. Тому докладніше зупинимося на реставрації.

ремонт ламінату

Отже, реставрація починається з підбору відповідного маскуючого засобу, який заретушує ушкодження так, що їх зовсім не буде видно. Відразу зазначимо, що стовідсоткове видалення подряпин на ламінаті неможливе, оскільки це масив, а багатошаровий матеріал. Верхня декоративна частина ламінату – це папір, з надрукованим на ньому малюнком та вкритий шаром термореактивної смоли. Тому ідеально видаляються лише дірки чи сколи. Подряпини ж можна тільки акуратно заретушувати.

подряпини на ламінаті

Важливо: як тільки ви помітили на поверхні пошкодження, потрібно відразу вжити заходів щодо їх усунення. Адже подряпини не просто псують зовнішній вигляд, а й дозволяють покриттю далі руйнуватися.

Ушкодження можуть бути дрібними чи великими. Дрібні часто з'являються через абразивні частинки (піску, наприклад), і помітні бувають не відразу. А усунути такі дефекти дуже просто, і зазвичай для ремонту використовуються засоби, які є під рукою у будь-якої господині.

олівець для ламінату

Як відновити ламінат від потертостей, подряпин чи сколів

Як відновити ламінат від потертостей, подряпин чи сколів

Як відновити ламінат від потертостей, подряпин чи сколів

Великі дефекти можуть з'явитися через домашніх вихованців, які кігтями залишають мітки. Також вм'ятини та сколи залишаються після перестановки меблів, або під час ходіння на підборах.

Дрібні подряпини та потертості

Це найнешкідливіші пошкодження. За бажання з ними можна впоратися підручними засобами. Зокрема, широко застосовується оливкова олія. Зі спеціалізованих засобів варто відзначити поліроль і універсальне аерозольне мастило.

подряпина на ламінаті

Перш ніж приступати до обробки будь-яким з перелічених вище складів, поверхню слід добре очистити від пилу.

Оливкова олія

Для «процедури» крім оливкової олії вам знадобиться вода, миючий засіб для підлоги, ганчірка з високою гігроскопічністю, суха м'яка ганчірка.

оливкова олія

Спочатку підлога промивається водою з додаванням шампуню. Після цього насухо протирається, особливо у місцях подальшої реставрації. Олію слід втирати безпосередньо в подряпини. Причому недостатньо просто нанести оливкову олію на пошкоджену ділянку. Важливо ретельно відполірувати місце, де була подряпина. Результат стає помітнішим приблизно через півгодини.

ламінат

Поліроль

Такі спеціальні склади є у магазинах побутової хімії. Вони випускаються у вигляді мастики, рідини чи аерозолю. Обов'язково читайте інструкцію! Там має бути написано, що засіб призначений саме для ламінату. Будь-які інші поліролі залишають плями, що не змиваються на ламінованому паркеті.

поліроль для ламінату

Рідкі засоби використовуються практично так само, як і склади для миття підлоги. Їх просто додають у воду та протирають поверхню. Крім реставрації пошкоджених ділянок такі поліролі залишають захисний шар на ламінаті, і він продовжує термін служби покриття.

поліроль для підлоги

Мастика – досить густа за консистенцією субстанція. За ефективністю вона перевершує рідкі поліролі. За допомогою мастики ви не тільки замаскувати подряпини і потертості, але і додасте ламінованого паркету первозданний блиск. Мастику втирають у ламінат круговими рухами, вичікують певний час (зазвичай в інструкції все докладно розписано), і протирають підлогу сухою м'якою ганчіркою.

мастика для підлоги

Аерозольні поліролі розпорошуються на пошкоджене місце, а потім втираються у поверхню. Насамкінець ламінат полірується.

Універсальне мастило WD-40

Цей склад, особливо популярний у автовласників, незамінний і для усунення дрібних пошкоджень на паркеті, що ламінує. Порядок дій наступний: розпорошіть на пошкоджене місце, зачекайте кілька хвилин, зачистіть оброблену поверхню м'якою щіткою.

мастило WD-40

Будь-який з перерахованих вище засобів впорається з дрібними пошкодженнями. Але якщо вам потрібно усунути глибокі подряпини та тріщини, способи вирішення проблеми будуть зовсім іншими.

Глибокі подряпини та пошкодження

Якщо ви мали необережність продефілювати ламінатом на підборах, або під час чергової перестановки не подбали про акуратне «пересування» меблів, глибокі пошкодження ламінату вам забезпечені. І, на жаль, проблема вже не лише у відсутності естетики, а й у тому, що паркет може почати руйнуватися далі. Спочатку крізь пошкоджену поверхню (наприклад, скол) всередину потраплятиме вода під час вологого прибирання. Згодом ламелі набухають і гнитимуть зсередини.

подряпина

Воскова крейда

Олівець для ламінату або воскової крейди – один із найпоширеніших способів вирішення проблеми пошкодженого ламінату. Спочатку підлогу добре промивають із використанням спеціального миючого засобу. Потім дають висохнути. Після цього подряпини «зафарбовують» восковою крейдою поперек ушкодження. Нарешті відреставроване місце полірують сухою м'якою ганчіркою.

воскова крейда

восковий крейда набір

меблевий віск

меблевий віск фото

Якщо пошкодження дуже глибоке, процедуру доведеться повторити неодноразово. Як правило, якщо колір мілко підходить, реставрація буде взагалі непомітна сторонньому оку.

Перевага воскового олівця ще й у тому, що має практично необмежений термін придатності. А значить, такий засіб можна придбати і про запас, про всяк випадок. Тим більше, що воно коштує недорого, і не вимагає використання додаткових інструментів для реставрації ламінованої поверхні.

оновити ламінат

Паста для відновлення ламінату

Восковий олівець, згаданий вище – це ідеальне рішення середніх та не дуже глибоких пошкоджень. Якщо ж вам потрібно вирішити питання з реставрацією глибокого пошкодження – паста для відновлення це точно ваша історія.

Така паста продається у спеціалізованих магазинах, і її використання потребує певних навичок. Так що, перш ніж приступати до ремонту паркету на чільному місці, краще потренуватися на непотрібній дошці.

паста для ламінату

Паста наноситься строго на пошкодження, виступати за краї пролому суміш не повинна. Якщо ж це сталося, потрібно якнайшвидше прибрати надлишки пасти, щоб вони не встигли застигнути. Після нанесення на подряпину потрібно залишити приблизно на 1 годину. Після того, як паста висохне, відреставроване місце краще покрити спеціальним лаком. Це буде і естетичніше, і продовжить термін служби ламінату.

замазка для ламінату

Акриловий лак та гіпс

Ідеальне усунення пошкоджень на глянсовій підлозі гарантує лак на основі акрилу. Спочатку підлогу добре миють із спеціальним засобом. Потім маленьким пензликом лак наносять на пошкоджене місце, дають висохнути, а потім полірують поверхню.

З гіпсом процес складніший, але при глибоких пошкодженнях цей засіб не має гідної альтернативи. Іншими словами, сильні потертості та сколи замаскує лише гіпс.

лак для ламінату

Для роботи потрібно:

  • Вода;
  • Гіпс;
  • Тирса;
  • Маленький шматочок дерева, що підходить за кольором під покриття, що ламінує.

Пошкоджена ділянка очищається від пилу та бруду. Поки ламінат просушується, тирса змішується з гіпсом у пропорції 1:1. Додається трохи води та розмішується до консистенції густої однорідної пасти. Маленькою лопаткою або ножем із вузьким лезом суміш закладається в тріщину, а зверху прикладається шматочок дерева для маскування дефекту. Залишається до повного висихання.

гіпс з тирсою

Якщо гіпсу під рукою не виявилося, а ремонт терміново потрібний, то з тирсою можна змішати клей ПВА. В цьому випадку воду додавати не потрібно. Інші етапи роботи такі самі, як і з гіпсом.

Отже, очевидно, що відповідь на запитання: як усунути подряпини з ламінату, або як відреставрувати глибокі ушкодження – існує. І часто для реставрації не потрібні дорогі матеріали. Усі склади можна придбати у магазинах побутової хімії у кроковій доступності. А ваша акуратність та уважність стануть запорукою якісного ремонту.

догляд за ламінатом

Відео: як прибрати подряпини на ламінаті

WowCracy
Додати коментар