Як віддерти двосторонній скотч

У побуті клейка стрічка застосовується для виконання великої кількості різних завдань. Це може бути і дизайнерське оформлення приміщення, виготовлення рекламних конструкцій, дрібний ремонт предметів з незначними ушкодженнями, різноманітні будівельні роботи. Працюючи з цим матеріалом потрібно як знати, як правильно його застосовувати, а й чим змити двосторонній скотч за необхідності.

для чого використовують скотч

Як віддерти сліди скотчу з різних поверхонь

Головна перевага двосторонньої клейкої стрічки – у можливості надійного скріплення двох різних поверхонь між собою.

що таке двосторонній скотч

Питання демонтажу склеєних скотчем матеріалів рідко коли викликає питання, інша справа – видалення липких залишків із поверхні. Далі розберемо окремі випадки та способи очищення від залишків двосторонньої стрічки.

Зверніть увагу! У більшості випадків завдання видалення скотчу значно спрощується, якщо вдається розділити склеєні поверхні так, щоб стрічка повністю залишалася на одній з них.

Зі скла

До скла на липку стрічку можна приклеювати різні градусники, дрібні побутові прилади, плакати, елементи декору.

застосування скотчу в побуті

І якщо при їх видаленні на поверхні залишилися сліди клейкої стрічки, в першу чергу варто постаратися очистити скло механічно. Це можна робити як пальцем руки, рухаючи вздовж залишків скотчу від одного боку до іншого, так і, наприклад, ножем або пластиковим шпателем.

видалення плям зі скла

Не варто забувати, що скло можна пошкодити, доклавши більше зусиль, ніж матеріал здатний витримати, тому видаляти скотч із такої поверхні слід максимально обережно.

видалення скотчу зі скла

Якщо залишки невеликі, їх можна спробувати стерти звичайним шкільним гумкою. Після видалення скотчу скло можна протерти як спеціальною рідиною для миття, так і звичайним побутовим розчинником, або ж просто начисто відполірувати сухою ганчіркою.

як відмити скотч зі скла

З пластикової поверхні

Липка основа скотчу може досить сильно чіплятися до пластику. Тому необхідно максимально делікатно роз'єднати склеєні частини. Пластик дуже чутливий до впливу багатьох хімічних речовин, тому всілякі розчинники та ацетони доцільно застосовувати тільки в останню чергу, коли інші способи очищення поверхні не спрацювали.

способи видалення скотчу із пластику

Відбувається таке у випадку, якщо скотч був приклеєний досить давно, а на його поверхню впливала висока температура навколишнього повітря. За таких умов скріплення відбувається якнайкраще, але й розділити поверхню потім буває дуже важко.

видалення старих плям скотчу з пластику

Для очищення рекомендують використовувати пластиковий шпатель, гострий край якого слід обернути папером або тканиною, щоб уникнути ризику подряпати поверхню.

як відтерти скотч шпателем

При використанні гумки слід дотримуватися тих же рекомендацій – працюємо м'яким краєм, не надаючи сильного тиску на пластик, щоб не допустити появи на ньому подряпин.

як відтерти скотч гумкою

Якщо є можливість розмістити пластик із залишками скотчу горизонтально, можна спробувати попрацювати олією. Через кілька годин після нанесення, скотч можна буде легко видалити, а насухо витерти пластик від залишків масла допоможе мильний розчин.

видалити скотч олією

З металу

Метал – досить стійка до пошкодження поверхня, тому при роботі з ним можна використовувати навіть агресивні інструменти, як металеві шпателі або щітки.

плями від скотчу на поверхнях

Досить ефективно при видаленні залишків скотчу з металу та використання будівельного фена. Будучи нагрітим, липкий шар відстає від поверхні без зайвих зусиль.

Різні розчинники – ще один ефективний інструмент у питаннях очищення скотчу з поверхні.

як видалити скотч розчинником

Зверніть увагу! Перед застосуванням розчинник рекомендується перевірити на непомітній ділянці металу для того, щоб переконатися у відсутності будь-якого впливу розчину на поверхню, особливо це стосується алюмінію та міді.

як очистити металеву поверхню від скотчу

З інших поверхонь

Найскладніше відповісти на питання як прибрати скотч з меблів, особливо з оббивки. Подібну роботу рекомендується проводити у кілька етапів.

видалення скотчу з тканин

Насамперед рекомендується зняти фрагменти липкої стрічки механічно. Найкраще це робити гумкою або пальцем. В обох випадках необхідно уважно контролювати ступінь тиску на поверхню оббивки, адже при досить великих зусиллях, що прикладаються, тканина може взагалі ввібрати в себе клей.

видалити залишки скотчу гумкою

Другим етапом виробляємо замочування плями, що залишилася в спирті. А потім, приклавши на місце, що очищається, м'яку тканину, проводимо по ній гарячою праскою. Клей залишається на верхньому шарі матеріалу – і прибирання завершено.

Найскладніше прибрати двосторонній скотч з дерева, особливо якщо воно не оброблене. У цьому випадку найпростіше скористатися гумкою або пластиковим скребком. Рідкі розчини використовувати не можна через можливість їхнього проникнення всередину матеріалу.

чи можна прибрати скотч із дерев'яної поверхні

Тому якщо постало питання чим відтерти двосторонній скотч від меблів, слід просто уважно перечитати рекомендації цієї статті.

Прибираємо липку основу

Липка стрічка найчастіше представлена у двох видах:

  • На спіненій основі.
  • На вузькому шарі тонкого прозорого пластику.

види двостороннього скотчу

Найпростіше видалити середню частину, а ось липкий шар з обох боків нерідко з першого разу не піддається. Щоб максимально спростити цей процес, наведемо кілька простих і до того ж час досить ефективних засобів очищення.

Рослинна олія

Найефективніше масло допомагає при нанесенні його на липку поверхню на кілька годин (залежно від розміру самих залишків).

Якщо додатково зробити нагрівання, нехай навіть і невеликий, олія сильніше проникне в клейову основу і прискорить процес очищення.

очистити скотч за допомогою олії

Підходить для використання на склі, металі, пластику. Не рекомендується застосовувати на картоні або папері через ризик поглинання олії.

видалення скотчу олією

Видалити залишки олії з поверхні можна мильним розчином.

Канцелярська гумка

Гумка також дозволяє ефективно очищати липкі залишки скотчу практично з будь-яких поверхонь. А для скла та металу відмінно підійде варіант із застосуванням жорсткішої основи, яка на пластиці чи картоні може залишати характерні потертості.

Очистити поверхню від залишків гумки після завершення робіт не уявляє ніяких труднощів – можна обійтися і простим скиданням крупинок, що скачаються з поверхні, що очищається прямо в урну.

як видалити плями від скотчу

Уайт-спірит, бензин, розчинник, ацетон

Дані хімічні засоби є досить агресивними по відношенню до деяких матеріалів, наприклад, пластику, картону чи меблевої тканини. Тому перед використанням завжди перевіряється ризик пошкодження барвистого шару поверхні. Найчастіше для цього вибирається найпомітніша ділянка. І якщо рідина не впливає на зміну цілісності та відтінку фарби, застосування можливе.

Додаткова інформація! Найменше розчинних властивостей по відношенню до багатьох матеріалів у уайт-спіриту, бензину та ацетону. Найпростіше зіпсувати поверхню за допомогою звичайного побутового розчинника при його неправильному застосуванні.

як видалити скотч уайт-спіритом

Засіб для миття скла

До складу таких засобів входять як миючі речовини, і спирти, здатні проникати всередину липкого шару. Таким чином, можна видалити свіжі залишки скотчу, застарілі найчастіше досить сильно схоплюються з поверхнею, для них потрібно застосування більш агресивних матеріалів, розглянутих раніше.

У багатьох випадках використання рідини для скла допомагає не тільки очистити поверхню від липкого акрилу скотчу, але й зробити остаточне полірування.

Використання спеціальних засобів

У будівельних та госптоварних магазинах можна знайти спеціалізовані засоби для видалення скотчу. Їх можна дізнатися за відповідною назвою.

засіб для видалення скотчу

Зверніть увагу! У деяких засобах застосовується дуже агресивний склад потенційно небезпечних речовин для людини. Тому перед застосуванням будь-якого професійного складу необхідно уважно вивчати його інструкцію.

Найчастіше такі засоби мають здатність проникати в липкий шар і зводити нанівець його властивості. Однак при неправильному застосуванні можливе неусувне пошкодження поверхні, що очищається.

Та й ефективність таких рідин не в багато разів вище за аналізовані раніше. Тому для більшості побутових питань цілком згодяться запропоновані раніше рецепти. А професійні склади рекомендується набувати лише у випадку, якщо інших можливостей видалення липкого шару не залишилося.

Як видалити інші види скотчу

Двосторонній скотч може бути на спіненій, паперовій чи пластиковій основі. Як видалити будь-який з цих матеріалів ми вже встигли розглянути раніше, інші види скотчу – просто приватний вид двостороннього, тому якщо представлена вище інформація була уважно вивчена, питання видалення будь-якої липкої поверхні не повинні викликати жодних питань.

способи видалення скотчу

Як правильно користуватися двостороннім скотчем

Останнім часом найчастіше використовуються два типи основи для клейового шару:

  • Акрил.
  • Каучук.

І якщо перший тільки посилює якість склейки з часом, все більше зчіпляючись з матеріалом поверхні, то клей на основі каучука повинен відразу ж надійно приклеюватися. Для цього може бути необхідно чинити на нього тиск.

Якщо одна зі склеюваних поверхонь нерівна, рекомендується застосовувати скотч зі спіненим проміжним шаром. Завдяки йому можна максимально збільшити площу прилягання скотчу.

скотч на спіненій основі

Двостороння стрічка – чудовий інструмент як для дрібного ремонту, так і для ґрунтовного склеювання найрізноманітніших поверхонь між собою. Якщо користуватися пропонованими в даному матеріалі порадами, можна без особливих зусиль не тільки якісно склеїти, але і в будь-який момент роз'єднати назад різні матеріали, не залишивши ніякого сліду від залишків скотчу, навіть на лінолеумі.

Відео: корисний лайфхак з видалення двостороннього скотчу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар