Як відчистити скотч від пластику

Один із найпрактичніших побутових аксесуарів — це, без сумніву, скотч. У нього така незліченна кількість найрізноманітніших способів застосування, скільки немає в жодному іншому предметі побуту. Але після себе цей матеріал залишає погано видалені сліди, з якими все ж таки можна впоратися, якщо дотримуватися рекомендацій цієї статті.

як видалити сліди від скотчу

Чому скотч залишає сліди

Скотч – двошарова (у деяких різновидах – тришарова) клейка стрічка, верх якої являє собою міцну пластикову основу, а внутрішній через свої якості, що зчіпають, дозволяє склеювати між собою різні поверхні. Саме клейовий шар залишає важковиведені сліди. Це пов'язано з тим, що в якості бази для липкого шару виступають акрилати, які мають здатність проникнення в поверхню, що склеюється, для кращого зчеплення.

скотч

Чим відтерти сліди скотчу з різних поверхонь

Перед тим, як відповісти на питання, чим відмити клей від скотчу, слід зазначити, що для різних поверхонь повинні використовуватися відповідні прийоми видалення клейового шару. Адже з одного матеріалу скотч може видалятися досить легко, а для очищення іншої поверхні можуть знадобитися спеціальні засоби.

двосторонній скотч

Зі скла

За своєю структурою скло – матеріал, який не вступає з акрилом у хімічну реакцію. Можливе лише поверхневе приклеювання липкої стрічки. Проте вплив прямих сонячних променів надає додаткові труднощі при необхідності видалення залишків скотчу.

Для надійного видалення клейкого шару зі скляної поверхні можна використовувати будь-які хімічні матеріали, що є під рукою. Наприклад, розчинник, спирт, або у випадку з невеликою плямою, навіть рідина для миття скла.

розчинник

Насамперед у цьому питанні необхідно відштовхуватися від розміру клейової плями та ступеня її затвердіння на склі. Якщо скотч наклеювався давно і акриловий шар встиг добре запектися на сонці, потрібно попереднє хімічне вплив на поверхню спиртами або розчинниками. Залишки можна буде легко зняти сухою серветкою.

Якщо ж скотч наклеювався нещодавно і липкий шар був видалений лише з невеликими залишками на склі, поверхню необхідно попередньо обробити спеціальною рідиною для миття скла, яку можна придбати в будь-якому господарському магазині.

засіб для скла

З пластикової поверхні

Перед тим, як усунути сліди від скотчу на пластиці, необхідно бути гранично обережним і уважним. Тому що при використанні деяких видів розчинників можна пошкодити поверхню матеріалу, що очищається. Тому насамперед рекомендується спробувати використати спирт. Якщо такої рідини під рукою не було, можна спробувати відтерти пляму уайт-спіритом.

уайт спірит

Зверніть увагу! Перед застосуванням будь-якого розчинника на пластику рекомендується попередньо перевірити його вплив на цей матеріал у непомітному місці.

Якщо пластик жорсткий і не має глянсової поверхні, можна спробувати використовувати звичайну шкільну гумку. В цьому випадку відтирають скотч м'якою стороною. Непоганий результат може дати застосування олії. Попередньо наносимо його на липкі залишки, даємо 20-30 хвилин вбратися і розм'якшити пляму, а потім видаляємо сухою ганчіркою.

рослинна олія

Для деяких видів пластику можливе застосування фену. Попередньо розігріваємо поверхню, а потім видаляємо липкий шар ганчіркою або паперовою серветкою.

З металу

Для видалення скотчу з металевих поверхонь можна використовувати практично будь-який із підручних матеріалів:

  • розчинник;
  • гумка;
  • ефірні масла;
  • спирти;
  • фен.

розчинники

гумка

ефірні масла

спирт

При нетривалому впливі на поверхні не залишається ніяких слідів від застосування скотчу, тому якщо стоїть питання як відклеїти скотч з металу, можна сміливо використовувати будь-який підручний засіб.

З меблів

Можливість видалення залишків скотчу з меблів залежить від ступеня проникнення липкого акрилу в оббивку. Якщо пляма застаріла, для повного видалення залишків може знадобитися довга і кропітка робота.

Для тканин найбільш щадним засобом можна назвати спирти або ефірні олії. Перед їх застосуванням також рекомендується попередньо нанести трохи засобу на непомітну частину поверхні, щоб переконатися, що на фарбу тканини не буде негативно впливати.

липкий слід від скотчу на меблях

Зверніть увагу! Занадто довго піддавати клейову пляму впливу розчинників не можна, вона може проникнути глибше і тоді видалити її стане вже неможливо підручними засобами.

Наносимо вибраний засіб на місце приклеювання скотчу, а потім м'якою ганчіркою ворсовою видаляємо залишки. Повторюємо процедуру, поки з оббивки не видаляться всі видимі забруднення. Після проведення даної операції ділянку, що очищається, можна акуратно запрати.

скотч на меблях

З автомобіля

В даному випадку вибір найбільш відповідного матеріалу безпосередньо залежить від поверхні, на яку потрапив скотч. Якщо для лакофарбового покриття авто можливе застосування таких грубих засобів, як розчинники, то у випадку з обробкою салону рекомендується використовувати спирти, або ефірні масла. Оббивку очищаємо як у прикладі з меблевою тканиною – попередньо перевіривши вибраний склад на безпеку для самого матеріалу.

скотч на автомобілі

Можливе також попереднє нагрівання липкої плями феном для прискорення дії розчинника або спирту.

З побутової техніки

Способи видалення акрилового шару скотчу з поверхні побутової техніки також повинні співвідноситися зі стійкістю поверхні матеріалу, що очищається до впливу певних розчинників.

Якщо це глянсовий пластик, рекомендується використовувати спирт або ефірні олії. У будь-якому випадку категорично забороняється застосування розчинника для фарби. Такий засіб може пошкодити поверхню.

скотч на холодильнику

Для скляних чи металевих ділянок побутової техніки використовуємо способи, розглянуті раніше.

Способи видалення

Всі розглянуті раніше способи очищення різних поверхонь від залишків скотчу можна розділити за матеріалами, що використовуються на:

  • очищення ефірними оліями;
  • тертя гумкою;
  • прогрівання феном;
  • використання розчинника.

ефірне масло

канцелярський гумка

фен

розчинник клею

Розглянемо кожен спосіб окремо далі.

Використання олії

При видаленні скотчу частіше використовують ефірні олії. Завдяки своєму складу вони допомагають розчинити акрил і значно полегшують видалення плями з поверхні.

відтерти скотч олією

Якщо подібних засобів під рукою не виявилося, можна використовувати і звичайні олії типу соняшникової чи моторної. Однак потрібно пам'ятати, що їх застосування можливе тільки на матеріалах, що не вбирають рідину.

Тертя гумкою

Такий спосіб допоможе швидко відмити малярський скотч від пластикового вікна. А також стерти з поверхні скла та металу. Якщо липкий шар ще не встиг затвердіти, використовуємо м'яку гумку. Для застарілих плям чудово підходить тертя жорсткою стороною.

гумка в руці

Рекомендується після таких робіт повністю обробляти поверхню спиртовими рідинами, у тому числі і засобом для миття вікон.

Застосування розчинника

Розчинники доцільно застосовувати тільки на поверхні, де після закінчення робіт не залишається слідів від використання цього засобу — металі, склі.

Якщо необхідно застосування розчинника на пластиці, перед початком робіт обов'язково перевіряється ступінь його впливу на поверхню, щоб при надто сильному впливі його можна було швидко змити.

видалити скотч розчинником

Для тканини в більшості випадків розчинники використовувати не рекомендується, через їх можливий вплив на барвистий шар матеріалу.

Підігрів феном

Як самостійний спосіб підігрів феном не завжди дає потрібний результат. Але як підготовчі роботи відмінно підходить для багатьох поверхонь, у тому числі і тканинних.

розігрів феном

У більшості випадків цілком згодиться і звичайний побутовий фен, при роботі зі склом або металом можливе використання будівельного інструменту, що дозволяє використовувати вищі температури повітря, що нагнітається.

Як видалити двосторонній скотч

При необхідності видалення двосторонньої клейкої стрічки найпростіше зробити так: відколупати внутрішній пластиковий шар, що служить основою для клею з двох сторін. А потім уже очищати поверхню від липких решток.

чим видалити сліди двостороннього скотчу

Також цей матеріал можна видалити за допомогою нагрівання феном, а потім провести фінішне очищення відповідним засобом.

Щоб видалити двосторонній скотч із пластику автомобіля або поверхні кузова, цілком згодяться озвучені раніше поради.

Чим не можна користуватися

Категорично забороняється використовувати при очищенні залишків скотчу високоабразивними матеріалами – металевими щітками, наждачним папером, порошком, що чистить. Такі способи можуть пошкодити навіть саму стійку поверхню, залишивши після себе подряпини, що вже говорити про м'який пластик або дерево.

абразивні губки

Уважно вивчивши рекомендації даного матеріалу, можна позбутися навіть найскладнішої і застарілої плями скотчу.

Відео: як легко та швидко видалити сліди від скотчу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар