Як відбілити футболку в домашніх умовах

Білі предмети гардеробу радують око і із задоволенням носяться, проте в результаті частого прання або неправильного догляду вони з часом втрачають свій первозданний зовнішній вигляд, стають сірими або набувають жовтого відтінку.

практичною річчю

Що робити, якщо біла футболка пожовкла і як її відбілити з появою складних плям від поту, олії, трави? На допомогу приходять промислові склади та народні засоби, які легко приготувати в домашніх умовах.

Як можна випрати білу футболку

Якщо плями на футболці свіжі, з великою ймовірністю їх вдасться видалити за допомогою стандартного прання в автоматичній машинці або вручну. Однак найчастіше про наявність забруднень та жовтизні господині згадують занадто пізно, тому звичайного миючого засобу недостатньо.

Біла футболка

Більшість виробів виготовляється з синтетичних тканин, для яких використання складів, що містять хлор, протипоказано. Те ж саме стосується прання при максимальній температурі та випаровуванні. Корисні поради, дотримуючись яких, можна випрати білу футболку без її псування:

 • прати білі речі окремо від яскравих та різнокольорових;
 • делікатні тканини стираються виключно вручну;
 • після прання річ не можна сушити на батареї, сушки для рушників або обігрівачі будь-якого типу;
 • при замочуванні додавати у воду невелику кількість перекису водню;
 • додати у воду для ручного прання кілька столових ложок соди;
 • для відбілювання в автоматичному режимі використовувати промисловий відбілювач кисню, додаючи його у відсік з порошком.

склад тканини

Методи відбілювання

Якщо на футболці присутні застарілі або складні плями, вона посіріла або пожовкла, втратила білість, просте машинне або ручне прання не допоможе. Потужно забруднений виріб рекомендується попередньо замочувати. Від плям поту та інших слідів, що важко виводяться, врятує звичайне кип'ятіння.

білій футболці

Якщо пральна машина має режим інтенсивного прання, його можна використовувати. Слід пам'ятати про те, що випарювання та застирання при високих температурах не підходять для делікатних тканин, а також вовни та синтетичних волокон.

Замочування

Попереднє намокання тканини дозволяє полегшити процес основного прання та скорочує час роботи пральної машинки. Якщо плями застарілі та важковиводні, без цього етапу не обійтися.

Відбілити білу футболку

Основні рекомендації щодо замочування:

 • залежно від ступеня забруднення та використовуваного складу річ замочують на 1-6 годин;
 • перед кип'ятінням футболку можна замочувати у мильній воді на ніч;
 • перш ніж приступити до прання, замочений одяг варто прополоскати чистою водою.

Народні рецепти

Важливо! Замочування не завжди передує іншим етапам відбілювання. Іноді річ достатньо потримати у готовому розчині протягом кількох годин, ретельно промити під проточною водою та висушити на балконі.

Виварювання

Футболку можна виварювати тільки в тому випадку, якщо вона виготовлена з бавовни чи льону. Ідеальний склад для кип'ятіння: 200 г натертого на великій тертці господарського мила та 5 л води. Для більшої ефективності суміш для кип'ятіння можна додати 2 ст.л. перекису водню чи нашатирного спирту.

Виварювання

Час виварювання залежить від густини тканини. Якщо матеріал тонкий, достатньо масу довести до кипіння. Міцні вироби виварюються на повільному вогні 20-30 хвилин після кипіння.

Після закінчення всіх маніпуляцій необхідно дочекатися охолодження розчину. Виріб слід ретельно прополоскати під проточною водою.

Інтенсивне прання

Якщо на кип'ятіння або замочування немає часу та сил, можна вибрати спеціальний режим пральної машинки. Методом інтенсивного прання рекомендується відбілювати лише бавовну та льон.

Сушіть білі речі

У відсік для прального порошку необхідно насипати або налити миючий засіб, а потім додати до нього професійний відбілювач (наприклад, білизну, Vanish). Прати футболку потрібно при температурі не менше 70 градусів, на максимальних обертах та з віджимом.

Синтетичні футболки

Багатьом господаркам такий спосіб видається неекономічним. По-перше, цикл прання триває набагато довше. По-друге, потрібно більше порошку, ніж зазвичай.

Важливо! Гелі для прання поєднуються тільки з рідкими складами, що відбілюють, до порошкоподібних миючих засобів потрібно додавати виключно порошки для відбілювання.

Народні засоби

Сучасні промислові склади творять дива і з легкістю допомагають відпрати пожовклі та посірілі футболки зі слідами поту та іншими забрудненнями. Проте донедавна асортимент магазинів побутової хімії був настільки широкий, і господарям доводилося залучати народні методи.

народні засоби

Використання перекису, соди, господарського мила, гірчиці та інших засобів дозволяє повернути виробу первозданний зовнішній вигляд без істотних матеріальних витрат та великих трудовитрат. Деякі способи показали ефективність при боротьбі із застарілими плямами, які не відмиваються за допомогою побутової хімії.

Господарське мило

Такий засіб дозволяє відбілити та очистити від слідів поту чи застарілих плям навіть делікатні тканини. Пожовклий, брудний, жирний футболку потрібно злегка зволожити і добре намилити господарським милом, а потім відправити в поліетиленовий пакет.

Брусок мила

Необхідно щільно загорнути його, щоб не надходило повітря. Виріб залишається в такому вигляді на добу, після чого прополіскується водою з-під крана. За бажання можна випрати одяг.

Важливо! Господарське мило не залишає запаху на предметах гардеробу. Навіть якщо мокрі речі віддають мильним ароматом, після повного висихання на свіжому повітрі від нього не залишиться і сліду.

Перекис водню

Для видалення невеликих жовтих плям достатньо налити на забруднення трохи перекису та залишити на півгодини до вбирання. Потім річ потрібно прополоскати під проточною водою.

перекис

Синтетичні і бавовняні тканини з плямами, що в'їлися, посірілі або пожовклі очищаються за допомогою суміші перекису водню і нашатирного спирту в пропорції 2:1. Необхідно приготувати 30 мл розчину речовин у зазначеному співвідношенні і змішати з 2 л води. Забруднена футболка міститься в рідині на кілька годин.

Для досягнення максимального ефекту необхідно періодично перемішувати одяг. Після замочування річ ретельно виполіскується.

Білизна

Концентрована речовина може використовуватися для відбілювання лише в тому випадку, якщо річ виготовлена із щільної міцної тканини. Краще відмивати з білизною скатертини, рушники, постільну білизну, а не майки, на які найчастіше протипоказано впливати агресивними складами.

Білизна

Як правильно випрати білу футболку з використанням такого відбілювача:

 1. одягнути рукавички для захисту шкірних покривів;
 2. наповнити таз 3,5л прохолодної води, додати 1 ст.л. білизни та перемішати;
 3. футболку попередньо замочити у мильній воді, додати отриманий розчин;
 4. залишити річ у рідині на 15 хвилин (якщо тканина дуже щільна – на 20);
 5. ретельно прополоскати футболку.

Важливо! Якщо недостатньо добре полоскати білизну, подальше носіння такого одягу може призвести до алергічної реакції. Після прання футболку бажано просушити на балконі або іншому місці з постійною циркуляцією свіжого повітря.

Борна кислота

Перед використанням цього методу потрібно випрати футболку. 1-2 ст. речовини розчиняються в 3 л теплої води, потім виріб полощется в отриманому розчині кілька хвилин. Вимочений одяг потрібно ретельно промити під проточною водою, і він знову стане білим.

Сода

Сода є одним з найдоступніших засобів для відбілювання та повернення одягу білості.

Сода

Універсальна речовина може використовуватися кількома способами:

 • У пральній машині. У відсік для порошку слід засипати стандартну кількість миючого складу та додати туди ½ склянки харчової соди. Необхідно вибрати режим, що підходить для матеріалу, з якого виготовлена футболка, і випрати її в машинці.
 • Ручне прання. Варто приготувати розчин із 5 л теплої води, 5 ст.л. перекису водню та 2 ст.л. соди. Футболка замочується в отриманій рідині на 3-4 години. За відсутності перекису достатньо змішати лише воду та 10 ст.л. соди, а потім точно так само замочити річ.
 • Кип'ятіння. У каструлю з водою потрібно додати 3 ст. соди. Необхідно прокип'ятити в розчині брудну футболку, і вона знову стане білою.

Харчова сода

Господарське мило та марганець

Якщо одяг набув сірого відтінку і більше не тішить кришталевою білизною, можна скористатися методом, який використовується досвідченими господинями не одне десятиліття.

госп мило

Порядок дій:

 • натерти на великій тертці шматок господарського мила;
 • всипати отриману стружку в таз із 2 л теплої води;
 • додати марганцівку до одержання світло-рожевого розчину;
 • занурити футболку повністю в рідину, накрити таз рушником або плівкою, залишити на ніч;
 • випрати одяг будь-яким способом – в машинці або вручну.

Марганцівка

За допомогою такого способу можна вибілити старі речі із жовтизною. Мило та марганець ефективні при боротьбі із застарілими плямами.

Гірчиця

Засіб допомагає впоратися із жовтизною або сірістю білого одягу. Необхідно розчинити гірчичний порошок (5 ст.л.) у гарячій воді (5 л), процідити рідину та опустити в неї футболку, залишити на кілька годин. Після закінчення зазначеного часу виріб ретельно прополіскується водою і сушиться природним способом.

Як відбілити футболку в домашніх умовах

Якщо на майці є плями, можна використовувати гірчицю по-іншому. Гірчичний порошок поєднується з водою до отримання кашки. Маса наноситься локально на забруднення, потім річ потрібно скласти у поліетиленовий пакет та залишити на ніч. Вранці слід випрати виріб вручну або в пральній машинці.

Ацетилсаліцилова кислота

Якщо під рукою не було промислового відбілювача, на допомогу прийде аспірин. Необхідно розчинити 5 таблеток у 7 л чистої води. В отриману рідину футболку варто опустити на 8-10 годин (можна на ніч).

Аспірин

Після вилучення речі з розчину потрібно випрати її будь-яким способом (автоматично або вручну).

Важливо! Фахівці рекомендують додатково додати кілька таблеток ацетилсаліцилової кислоти прямо в барабан пральної машинки.

Лимонна кислота

Цей метод не підходить для вибілювання делікатних тканин та вовни. Для того, щоб освітлити білу футболку, необхідно:

 • розчинити гранули лимонної кислоти в окропі (на 1 л води доводиться 1 ст. л. речовини);
 • замочити виріб у розчині на 5-6 годин;
 • прополоскати під проточною водою.

Важливо! Лимонну кислоту (1 ст.л.) можна замінити свіжим соком двох лимонів.

Лимонна кислота

Деякі господині перед пранням засипають у барабан пральної машинки кілька пакетиків лимонної кислоти. Миючий засіб зазвичай додається в спеціальний відсік для порошку. Потім слід запустити прання за максимального температурного режиму. Речі знову стають білими, таким чином можна видаляти сірий відтінок та жовтизну.

Професійні засоби

У магазинах побутової хімії представлено безліч промислових складів, що показують високу ефективність при вибілюванні предметів гардеробу.

професійні засоби

Існує кілька видів професійних засобів, вибір яких залежить від складу тканини, ступеня забруднення та інших факторів:

 • Кисневі відбілювачі. Вони підходять для тканин будь-якого типу і можуть впоратися з різними плямами. Мінуси: невеликий термін зберігання, найвища ціна.
 • Зі вмістом хлору. Хлорні відбілювачі є найефективнішими та доступнішими. Однак їх не можна використовувати для прання синтетичних, вовняних футболок та делікатних тканин. Засоби хлору не варто додавати в пральну машинку, до того ж вони нерідко викликають алергічні реакції.
 • Оптичні. Такі склади не справляються із забрудненнями, а створюють ілюзію білизни футболки. Плями маскуються за допомогою спеціальних світловідбиваючих частинок.

Як відбілити футболку з малюнком

Якщо зображення нанесене методом термодруку, білий одяг можна вибілювати будь-яким способом. Виріб із принтом освітлювати не так просто. У жодному разі не можна використовувати білизну та інші агресивні речовини.

Білі речі

В іншому випадку малюнок може полиняти або залишити плями на білій поверхні. Краще застосовувати професійні кисневі або оптичні відбілювачі, такі склади дбайливо вибілять тканину та не торкнуться зображення.

Важливо! Перед тим як відбілити футболку з принтом, потрібно подбати про його безпеку. Малюнок закріпиться і не розповзеться надалі, якщо перед першим пранням потримати виріб протягом декількох годин у теплій воді з додаванням солі.

Як вивести складні плями

Від застарілих і плям, що в'їлися, які не відпираються звичайним порошком, допоможе наступний спосіб:

 1. у таз із 4-5 л води додати 2 ст.л. нашатирного спирту та 150 г харчової соди, перемішати до повного розчинення содових кристалів;
 2. замочити у розчині футболку та залишити на 3-4 години;
 3. випрати річ у машинці в стандартному режимі.

жовті плями від поту

Від жовтих слідів поту допоможе оцет. Порядок дій:

 1. змішати в ємності оцтову есенцію (3-4 ст.л.) та теплу воду (близько 250 мл), трохи підігріти;
 2. опустити у розчин футболку на кілька хвилин;
 3. приготувати кашку із солі, соди, перекису водню та оцту;
 4. нанести отриману пасту на забруднення та почекати 20 хвилин;
 5. випрати річ звичним способом.

Як доглядати за білими речами

За білими речами повинен здійснюватися правильний догляд. Інакше вони швидко тьмянітимуть або жовтітимуть.

Доглядайте свої речі

Корисні рекомендації, дотримання яких допоможе надовго зберегти привабливий зовнішній вигляд виробу:

 • Правильний спосіб сушіння. Білі футболки бажано висушувати на свіжому повітрі (не на сонці). Виняток становить одяг із синтетики, який краще повісити сушитися в домашніх умовах.
 • Чиста підошва праски. Слід постійно стежити за чистотою поверхні та за необхідності користуватися спеціальними олівцями або іншими засобами.
 • Сухий одяг. Не варто прибирати футболку у шафу, якщо вона повністю не висохла. Потрібно періодично провітрювати полиці з речами, відчиняючи дверцята на кілька годин.
 • Сортування. Перед тим, як прати білі футболки, важливо розкласти всі речі не лише за кольором, а й за типом тканини. Бавовняний одяг, випраний в машинці разом із синтетичним, швидше за все набуде сірого відтінку.
 • Дотримання рекомендацій виробника. Перш ніж очистити та відбілити білу футболку в домашніх умовах і приступити до прасування, потрібно вивчити все, що написано на бирці.
 • Дотримання гігієнічних норм. Сліди від поту дуже помітні на білому одязі і важко відмиваються. Для того щоб вони не з'являлися, потрібно дотримуватись правил особистої гігієни і вживати заходів щодо зниження потовиділення.
 • Пом'якшення води. Якщо в будинку тече вода з високим показником жорсткості, слід пом'якшувати її перед пранням лимонною кислотою або оцтом. Коли футболка стирається вручну, можна наповнити таз водою і залишити на ніч. Після відстоювання вона стане м'якшою.

Білі речі

Білий одяг мажеться і тьмяніє дуже швидко, тому шанувальники таких предметів гардеробу повинні бути готові доглядати футболки і відбілювати їх особливими способами. Не варто впадати у відчай, якщо улюблена річ пожовкла від часу, або на ній з'явилися жирні плями, що важко виводяться – існує маса ефективних способів повернути виробу колишню привабливість в домашніх умовах.

Відео: як відбілити футболку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар