Як відбілити білу сорочку в домашніх умовах

У будь-якому гардеробі можна знайти білу річ, тому часто перед нами постає питання, як відбілити сорочку. У цьому випадку варто скуштувати і народні, і хімічні засоби.

Офісний стиль

Розглянемо докладніше, як і чим вибілити білу сорочку.

Чи можна самостійно відбілити білу сорочку

Будь-який одяг з часом починає бруднитися, особливо сумно, коли він світлого, а то й білого кольору. Що ж робити? Такі речі вимагають особливого, ретельного догляду та акуратного носіння, тому що навіть найменша цятка може зіпсувати улюблений одяг.

Біла сорочка

Зазвичай на білій сорочці з'являються плями від поту, їжі, напоїв, затерті і посіріли рукави і комір. Але викидати річ точно не варто, спробуйте різні народні та хімічні засоби.

Спеціальні засоби

В першу чергу варто вдатися до готових хімічних речовин, оскільки вони більш активні, і ймовірність позбавлення забруднення вище. Розглянемо найефективніші та найбезпечніші з них.

для білих сорочок

Хлорвмісні засоби

Хлор швидко та якісно усуває будь-які пожовтіння, тому його можна часто зустріти у складі пральних та відбілюючих засобів. Наприклад, «Велике прання», «Білізна».

Білизна

Для того щоб відбілити сорочку в домашніх умовах ефективно і швидко за допомогою хлору, потрібно:

 1. Додайте півсклянки кошти на п'ять літрів води, температура її повинна бути від 50 до 80 градусів;
 2. Замочіть річ;
 3. Залишіть на півгодини;
 4. Промийте теплою проточною водою.

Зверніть увагу! Хлор дуже активна речовина, що має неприємний запах. Він досить шкідливий для здоров'я та підходить не для всіх тканин. Не варто застосовувати його для очищення одягу із шифону чи шовку.

Відбілювати речі

Всі процедури краще проводити в гумових рукавичках, щоб не нашкодити шкірі рук. Ретельно прополоскайте виріб, щоб він не був липким. Рекомендується випрати кофту повторно за допомогою кондиціонера та звичайного порошку, щоб позбутися неприємного запаху хлору.

Кисневі засоби

Це найоптимальніший варіант. Більшість сучасних засобів для прання виготовлені на основі кисню. Наприклад, БОС Maximum, Sarma Актив та Clean Home та інші. Головна особливість у тому, що такі засоби відмінно підходять навіть для делікатних тканин.

Правила використання:

 • Розчиніть у воді при температурі 45 градусів 2 столові ложки засобу;
 • Замочіть одяг;
 • Залишіть на дві години;
 • Ретельно прополосніть проточною водою.

бос

сарма

Якщо пляма дуже сильна і важко виводиться, варто збільшити температуру води до 90 градусів. Але треба враховувати, що така висока температура підійде лише для бавовни. Якщо пляма не сильна, то можна просто додати засіб до пральної машинки під час звичайного прання.

Оптичні засоби

Суть дії полягає у самих частинках. Вони впливають на тканину і надають ефекту білизни. Головний недолік оптичних засобів у тому, що вони часто спричиняють алергію.

відбілити білу сорочку

До таких засобів можна віднести Белофор, Геліофор. Правила використання:

 • Засипте пару ложок у роз'єм для кондиціонера;
 • Температура води має бути приблизно 50 градусів.

Не варто використовувати для відбілювання дитячих речей, оскільки може виникнути алергічна реакція.

Народні засоби

Небажання використовувати готові хімічні засоби виправдане, оскільки вони шкідливі здоров'ю і можуть викликати алергію. Тому варто звернутись і до народних засобів.

відбілюючих засобів

Незважаючи на те, що вони не такі агресивні, вони все ж таки ефективні. Розглянемо їх використання у домашніх умовах.

Сіль

Вона є в наявності у будь-якому будинку, тому не виникне труднощів. Для видалення плями потрібно додати три-чотири ложки солі на шість літрів теплої води. Краще вибирати дрібну, оскільки вона швидше розчиняється.

Зверніть увагу! Для більшої ефективності можна додати кілька крапель перекису водню.

Сіль

Залишіть одяг на півгодини. Щоп'ять хвилин річ потрібно перевертати, щоб відбілювання здійснювалося рівномірно. Наприкінці ретельно прополосніть сорочку теплою проточною водою та висушіть звичайним способом.

Інший спосіб: додайте півсклянки солі в пральний порошок і засипте в пральну машинку. Прати потрібно при відповідному режимі для тканини.

Перекис водню

Для відбілювання потрібно в два літри води додати одну чайну ложку перекису та стільки ж солі. Залишіть сорочку в тазі, через 20 хвилин потріть пляму у воді. Промийте проточною водою, бажано теплою.

Перекис водню

Марганець

Незважаючи на те, що марганцівка має яскравий рожевий колір, засіб відмінно очищає тканину. Головне, простежити, щоб усі кристали добре розчинилися в теплій воді.

прополощіть сорочку

Нагрійте приблизно два літри води до температури 80 градусів, додайте марганцівку та дві столові ложки порошку, який зазвичай використовується для прання. Замочіть річ в отриманому розчині і залиште доти, доки вода повністю не охолоне. Після цього ретельно прополощіть сорочку проточною водою.

Господарське мило

Даний засіб використовується для чищення меблів та килимів, але також господарське мило відмінно відбілює плями, у тому числі пожовклі.

Господарське мило

Можна виділити два досить ефективні методи використання:

 1. Візьміть кілька шматочків мила та розчиніть у воді. Додайте цю масу в ємність кондиціонера або тазик з водою. Помийте як завжди. Цей метод відмінно підходить як профілактика появи жовтих і сірих плям;
 2. Натріть два шматки мила на тертці і додайте в таз із водою. Залишіть на годину для повного набухання. Поставте ємність на повільний вогонь, щоб нагріти масу, помішуйте. Тепер промийте сорочку проточною водою.

Рекомендується вибирати мило без добавок, оскільки вони можуть знизити ефект очищення та відбілювання.

Борна кислота

Якщо в домашній аптечці немає цього засобу, його можна з легкістю купити в будь-якій аптеці. Для відбілювання блузки необхідно чотири літри добре теплої води додати дві столові ложки кислоти.

випрайте

Замочіть одяг і залиште на дві години, якщо пляма дуже сильна, то продовжіть очікування до трьох годин. Ретельно прополощіть речі теплою проточною водою. При необхідності повторно випрати одяг.

Сода

Як і сіль, сода є в будь-якому будинку, тому її використання не складне. Для відбілювання потрібно додати дві столові ложки соди в ємність для прального порошку.

Півсклянки харчової соди

Сода не тільки ефективно очищає одяг, але й захищає пральну машинку від накипу та передчасних поломок.

Сухе молоко

Це нестандартний спосіб очищення одягу від різних плям. Найкраще взяти не звичайне молоко, а саме сухе, тому що його використання набагато зручніше. Воно не позбавить від сильних плям, що в'їлися, але від свіжого несильного забруднення захистить.

сухе молоко

Правила використання:

 • 250 г сухого молока розведіть у двох літрах теплої води;
 • Ретельно розмішайте, щоб не було грудок;
 • Замочіть сорочку;
 • Залишіть приблизно на годину.

Ретельно промийте виріб проточною водою. Сухе молоко не тільки виводить плями, а й повертає яскравість та м'якість тканини.

Нашатирний спирт

Цей засіб використовується не тільки з медичною метою, але і для очищення різних поверхонь. Потрібно враховувати, що нашатирний спирт має їдкий неприємний запах, тому після відбілювання потрібно обов'язково простягати річ за допомогою прального порошку.

Нашатирний спирт

Перед початком процедури надягніть маску або марлеву пов'язку, щоб захиститися від випаровування спирту. До тазу з водою додайте нашатирний спирт так, щоб на один літр води припадало 15 крапель речовини. Замочіть річ на дві години, а потім ретельно промийте.

Оцет

Зробіть розчин: чверть склянки оцту на літр води. Замочіть сорочку на кілька годин. Після цього промийте її проточною водою і повторно замочіть у тазику з мильною водою. Повторно прополосніть.

Скіпідар

Щоб відбілити сорочку, потрібно додати дві столові ложки скипидару три літри теплої води. Залиште річ на 10 годин. Речовина має неприємний запах, тому потрібно ретельно прополоскати і випрати з порошком.

Скіпідар

Лимонна кислота

Найкраще взяти сік свіжого лимона, якщо такого немає, то можна і кристалізовану кислоту. Для відбілювання сорочки необхідно чотири літри добре теплої води додати дві столові ложки кислоти. Замочіть одяг і залиште на дві години, якщо пляма дуже сильна, то продовжіть очікування до трьох годин.

лимонна кислота

Ретельно прополощіть речі теплою проточною водою. При необхідності повторно випрати одяг.

Чи ефективне кип'ятіння?

Це дуже старий спосіб, ефективність якого доведено давно. Очевидно, що висока температура знищує більшість бактерій та шкідливих мікроорганізмів. Вона дозволяє знищити багато плям і забруднення.

Кип'ятіння

Для того, щоб очистити сорочку за допомогою кип'ятіння:

 1. Виверніть сорочку навиворіт;
 2. Натріть пляму милом, бажано господарським, і залиште на півгодини;
 3. У металеву ємність налийте води приблизно три літри. Поставте на найсильніший вогонь;
 4. Покладіть у воду одяг та трохи мила чи прального порошку, але лише без вмісту хлору;
 5. Зменшіть вогонь і варіть сорочку приблизно півгодини, регулярно помішуючи.

Після цього потрібно залишити масу остигати, потім ретельно прополосніть проточною водою. Якщо пляма надто сильна, то продовжіть час кип'ятіння до однієї години.

Зверніть увагу! Цей спосіб підходить тільки для бавовни, оскільки інші тканини можуть не витримати термічної обробки.

Як упоратися зі складними плямами

Дуже часто можна зустріти плями, які відпрацьовуються звичайними народними засобами та хімічними речовинами. Це всілякі забруднення, жовтизна, викликана згодом, вином, шоколадом, жирною їжею, ручкою або помадою.

Складні плями

Розглянемо найефективніші способи позбавлення від складних плям:

 • Червоне вино. Розчин із солі та аміаку у співвідношенні 2:1. Щоб позбавитися старої плями, то варто нагріти масу до 90 градусів;
 • Шоколад. Для цього знадобиться борошно та гель для прання;
 • Ручку чи фломастер можна відмити за допомогою горілки чи іншого спирту;
 • Жир. Розчин із скипидару з аміаком у співвідношенні 1:2.

Якщо й ці кошти не мали успіху, то варто звернутися за допомогою професійних хімчисток.

Відбілювання за типом тканини

При виборі того чи іншого способу очищення потрібно спиратися на тип тканини, тому що від цього критерію залежить багато чого. Розглянемо докладніше.

Бавовняні тканини

Це найстійкіший тип тканини, він витримує і високу температуру та активні хімічні речовини. Для очищення добре підійде спосіб кип'ятіння. Але потрібно бути обережними, тому що іноді в бавовну додають інші тканини, які можуть не витримати такого очищення. Відмінно очищає бавовняні тканини звичайне господарське мило.

відбілювання одягу

Льняні вироби

Це також натуральна тканина, яка відрізняється міцністю та м'якістю. Найкраще використовувати оцет та нашатирний спирт. Щоб позбутися сірого відтінку, варто використовувати сіль при кожному пранні.

Відбілювання шовкової сорочки

Шовк дуже ніжний матеріал, який псується за високих температур. Тому потрібно враховувати температуру води при видаленні плям. Найкраще використовувати нашатирний спирт, перекис водню чи сіль.

Шовкова сорочка

Рекомендується при кожному пранні використовувати спеціальний кондиціонер для шовкового одягу, щоб підтримувати блиск та гладкість.

Освітлення синтетики

Синтетичні волокна не витримують високих температур та хлору. При виборі хімічного засобу обов'язково потрібно звернути увагу на склад, краще віддати перевагу кисневим засобам. Серед народних методів ефективні сіль, господарське мило та аспірин.

Аспірин

Правила догляду за білими речами

Для того, щоб біла річ тривалий час залишалася ідеально світлою, без плям і сірості, потрібно дотримуватись деяких правил при використанні та пранні сорочки.

 • Не прайте білі та кольорові речі разом, оскільки можливе забарвлення одягу в інший колір;
 • Не надягайте одну й ту саму сорочку більше трьох разів поспіль;
 • Використовуйте відбілювач лише за необхідності, занадто часто його використання може лише погіршити ситуацію;
 • Рекомендується віддати перевагу кисневмісним відбілювачам, так як вони більш ефективні та безпечні для людини;
 • Обережно використовуйте народні засоби, оскільки можуть зіпсувати річ;
 • Використовуйте лише свіжі засоби;
 • Сушіть одяг природним способом. Праска може залишати плями;
 • Зберігайте білі речі окремо від кольорових.

Ці прості правила дозволять надовго зберегти свіжість та білизну сорочки.

Біла сорочка

Чим випрати білу сорочку в домашніх умовах? Відповідь питання залежить від типу тканини і виду забруднення. Необхідно вивчити інструкцію на бирці, щоб не виникло помилок під час прання.

відбілити білу сорочку

Забрати забруднення можна за допомогою народних та хімічних засобів.

Відео: як якісно відбілити сорочку

WowCracy
Додати коментар