Як утеплити пластикове вікно своїми руками – покрокова інструкція

Навіть у найдорожчого пластикового вікна від довгої експлуатації може порушитись герметичність, наслідком чого стане надходження вуличного повітря до приміщення. З цією проблемою можна впоратися без сторонньої допомоги, якщо уважно вивчити матеріал цієї статті, можна зрозуміти, як утеплити вікна пластикові.

утеплення пластикових вікон

Причини продування пластикових вікон

До основних причин, через які пластикове вікно пропускає в замкненому стані вуличне повітря, відносять:

 • порушення герметичності конструкції рами вікна;
 • проблеми з механізмом притиску;
 • задування з місць навколо рами – укосів та підвіконня.

пластикові вікна

Найчастіше, якщо йдеться про продування нового вікна, насамперед слід перевіряти якість монтажу. У такому разі можна звернутися до установників з вимогою усунути недоробки. При самостійному встановленні вікон слід уважно перевірити якість герметизації всіх місць примикання рами до стіни.

дме з пластикових вікон

Як знайти місце, звідки дме

Найчастіше знайти місце продування нескладно. Найчастіше для цього використовують:

 • Долоня руки. Проводячи вздовж рами, можна вловити рух повітря, визначивши таким чином проблемне місце.
 • Запалений сірник. Полум'я почне колихатися під час перебування поруч із негерметичною областю.
 • Аркуш паперу. Таким чином перевіряється надійність ущільнювача елементів вікна – якщо лист легко проходить між окремими секціями склопакета, в яких встановлений ущільнювач, це означає, що проблема в цьому елементі.

дме з вікна

Під час перевірки необхідно звертати увагу як по всьому периметру віконної рами, так і під підвіконням. Часто проблеми з доступом вуличного повітря виникають і там.

дме з під підвіконня

Які існують способи утеплення вікна

Залежно від виду виявлених проблем із утепленням, види робіт з його усунення поділяються на:

 • внутрішні;
 • зовнішні.

Зверніть увагу! Категорично не рекомендується виконувати зовнішні роботи, особливо на великій висоті самостійно. В цьому випадку краще звернутися за допомогою до професіоналів.

продуває вікно

Ще один досить вагомий фактор – придбання якісних матеріалів та комплектуючих для ремонту. По-перше, якщо заощадити на таких деталях, ремонт доведеться повторювати майже щороку. А по-друге, деякі дешеві елементи навіть у невикористаному стані нерідко не можуть гарантувати високої якості утеплення. Це в кінцевому підсумку може обійтися в досить значні витрати, пов'язані з втратою тепла в приміщенні.

пластикове вікно

Далі перейдемо до покрокової інструкції з утеплення пластикових вікон своїми руками.

Утеплення всередині

Внутрішні роботи з віконного утеплення можна поділити на:

 • регулювання механізму притиску;
 • заміну ущільнювальної гуми;
 • утеплення міжстінного простору рами та підвіконня.

утеплення вікна

Важливо! З наведеного вище списку рекомендується роботи з регулювання притискного механізму довіряти професіоналам, за відсутності досвіду можна не тільки неякісно відрегулювати систему, але ще більше поглибити проблему.

Утеплення зовні

Роботи із зовнішнього утеплення віконної рами зводяться до якісної герметичної обробки укосів. Якщо ж у герметичності міжстінного простору немає сумнівів, виявлення причин продування віконної рами з боку вулиці слід звертатися до фахівців, самостійно проводити такі маніпуляції небезпечно.

утеплення вікна зовні

Як утеплити пластикове вікно – покрокова інструкція

Якщо причину негерметичної віконної рами виявлено, можна приступати до робіт з її усунення. Для цього необхідно мати такі інструменти:

 • гумовий молоток;
 • набір викруток, у тому числі шестигранну;
 • плоску тонку викрутку або тонкий ніж;
 • плоскогубці.

гумовий молоток

набір викруток

ніж будівельний

плоскогубці

Утеплення способом заміни ущільнювача

Утеплити пластикові вікна якщо продувають раму можна і після появи такої проблеми, але рекомендується роботи з обслуговування ущільнювача проводити не в міру її появи, а з періодичністю кожні 3-5 років.

заміна ущільнювача

Найчастіше ущільнювач розсихається та перестає якісно виконувати свою основну функцію.

Ущільнювачі у віконній рамі бувають контурними та підскляними. У будь-якому випадку ці роботи досить прості у виконанні.

утеплення вікон

Для заміни ущільнювача під склом:

 1. Витягуємо пластикові штапики, що кріплять склопакет.
 2. Знімаємо підкладку та витягуємо склопакет з рами.
 3. Витягаємо з пазів старий ущільнювач. У те саме ложе укладаємо новий. Рекомендується для кращого прилягання фіксувати новий ущільнювач невеликою кількістю клею.
 4. Збираємо вікно у зворотній послідовності.

ущільнювач для вікна

Зверніть увагу! При укладанні ущільнювача не допускайте його надмірного натягу (рекомендується залишати запас у 3-5 см., перед укладанням, надлишки після видаляються ножем) або перекручування.

Регулювання притискного механізму

У процесі експлуатації навіть найякісніший віконний механізм з часом виходить з ладу. Його регулювання зробити не так складно, як може здатися збоку. Потрібно мати під рукою ключ у формі шестигранника (найчастіше розмір його становить 4мм), або плоскогубці, залежно від того, як влаштований механізм притиску того чи іншого вікна.

регулювання вікна

Проводимо регулювальні роботи у наступній послідовності:

 1. На стулці вікна при його відкриванні з боку ручки знаходимо спеціальні ексцентрики – гайки круглої або овальної форми, що виступають на поверхні. Виявити їх можна злегка повернувши ручку – потрібний елемент теж почне рухатися.
 2. Регулюємо ексцентрик інструментом, шестигранником чи пасатижами. Закручується цей елемент за годинниковою стрілкою. Як правило, на ексцентриці є насічка, і якщо вона спрямована вглиб вікна, відбувається посилення притиску, назовні ослаблення.
 3. Перевіряємо якість регулювання закриванням вікна та контролем проблемного місця. Якщо продування усунуто, роботи завершуємо, інакше продовжуємо регулювання до досягнення необхідного результату.

регулювання вікон ПВХ

Зверніть увагу! Рекомендується під час регулювання прокручувати ексцентрик на невелику відстань, щоб не погіршити проблему притиску.

Ще одне питання, з яким можна зіткнутися під час експлуатації притискного механізму – петлі. Для їх регулювання знімаємо пластиковий кожух та шестигранною викруткою доводимо механізм до повного притиску рами. Напрямок руху залежатиме від типу петель – закручуємо за годинниковою стрілкою петлі правого розташування та проти – лівосторонні.

регулювання петель

Утеплення швів та укосів

Від якості утеплення віконних швів та укосів також залежить енергозбереження приміщення.

Як правило, найчастіше продування починається з розсихання шару монтажної піни, яку найчастіше використовують при герметизації віконного простору. При виявленні подібної проблеми видаляємо старий шар утеплювача, добре зачищаємо поверхню від пилу та бруду, а потім заповнюємо порожнини новим ущільнювачем.

теплоізоляція вікон

Після того, як піна висохла, переходимо до організації укосів. В цьому випадку можна використовувати як гіпсокартон для каркаса вікна, так і матеріали для оштукатурювання.

Зверніть увагу! При контакті з монтажною піною деякі матеріали (найчастіше в рідкому стані) сприяють її деформації, що може спричинити перекос рами.

Після проведення робіт з утеплення укосів завершальним етапом за допомогою всесезонного герметика проводять загортання швів. Особливу увагу приділяють простору під підвіконням, найчастіше вуличне повітря може надходити саме звідти.

утеплення укосів

Використання енергозберігаючої плівки

Енергозберігаючі плівки – матеріал, що поєднує в собі пластиковий компонент як основу і найтонше напилення металу, що відповідає за збереження енергії в приміщенні.

Згідно з наявною статистикою, саме склопакети вікон є основною причиною втрат тепла з приміщення в холодну пору року. І енергозберігаючі плівки — чудовий спосіб вирішити цю проблему.

плівка для вікон

Залежно від складу матеріалу плівка може бути повністю або напівпрозорою.

За способом кріплення розрізняють плівки, що самоклеяться, і ті, які необхідно додатково фіксувати на поверхні рами скотчем.

Енергозберігаюча плівка для вікон

Будучи наклеєною на скло, така плівка завдяки своєму складу відбиває інфрачервоні промені від своєї поверхні, направляючи їх назад у приміщення і не дозволяючи зайвому теплу розсіюватися. Подібні матеріали при якісному монтажі практично невидимі для ока, але ефект від їх використання стає помітним практично відразу, особливо в приміщеннях, де вікна виходять на північний бік.

плівка на вікна

Цей матеріал допоможе кожному зрозуміти, як зробити утеплення пластикових вікон. Це допоможе зберегти в приміщенні тепло, а в бюджеті додаткові кошти на економію від тепловтрат.

тонувальна плівка на вікна

Відео: способи утеплення пластикових вікон

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар